این‌که آیا شما فقط در مورد مزایای کاشت مو شنیده‌اید یا قبلا تا حد مناسبی تحقیقات انجام داده‌اید، در هر حال مهمترین تصمیم شما انتخاب تکنسین کاشت مو برای جراحی است. این مورد کمی شبیه به ایجاد یک نقاشی یا هر اثر هنری است – اینکه آیا نتیجه آن چیزی است که شما می‌خواهید با افتخار به جهان نمایش دهید یا خیر، تقریبا به‌طور کامل به هنرمند آن اثر بستگی دارد. اینکه او چقدر خوب است، بستگی به ترکیب مناسبی از استعداد هنری و تجربه او دارد. برخی از عوامل برای انتخاب تکنسین یا پزشک کاشت مو وجود دارد.

با افزایش سن، ریزش مو عمدتا تا پایان عمر ادامه می‌یابد. بنابراین، کاشت مو برای “درمان”ریزش مو طراحی نشده است، بلکه یک روش درمانی برای پر کردن مناطقی است که در حال حاضر کم‌پشت شده و یا کچل شده‌اند. همچنین این بدان معنی است که در آینده روش‌های بیشتری مورد نیاز باشد، اما لازم است این برنامه‌ریزی برای زمانی انجام شده باشد که شما دارای منبع موی محدود یا متناهی برای کاشت هستید. اگر می‌خواهید نتیجه خوبی از کاشت موی خود بگیرید، باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید. هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، شما به نتایج بهتری دست خواهید یافت. پزشکان در کلینیک رازی می‌توانند تعیین کنند که کدام‌یک از روش‌های FUE (استخراج واحد فولیکولی) یا FUG (پیوند واحد فولیکولی، یا نوار) مناسب‌ترین تکنیک برای شماست.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

مزایای کاشت موی سر 


مزایای کاشت موی سر

در حالی‌که ممکن است برخی از افراد نگران عوارض جانبی جراحی کاشت مو  باشند، مزایای این روش باورنکردنی هستند. مزایای بالقوه جراحی کاشت مو به شرح زیر است:

  1. روند طبیعی:در حقیقت، کاشت مو طبیعی‌ترین راه برای کم‌پشتی و ریزش مو در جهان است. آنها امکان رشد طبیعی موهای شما را از فولیکول‌های موهای خودتان فراهم می‌کنند. هنگامی‌که نتیجه نهایی به دست می‌آید، اکثر مردم حتی نمی‌توانند بگویند که شما کاشت مو انجام داده‌اید.
  2. رفع طاسی:طاسی آندروژنتیک تقریبا 95 درصد از ریزش مو در مردان را تشکیل می‌دهد، و می‌تواند منجر به طاسی زودهنگام شود. با این حال، اگر شما به هر دلیلی از طاسی رنج می‌برید، یک متخصص ریزش مو می‌تواند شما را به سمت روش‌های ترمیم مو که به شما در مبارزه با طاسی کمک می‌کنند، هدایت کند.
  3. مقرون به صرفه بودن:همانند هر روش جراحی، جراحی کاشت مو با یک برچسب قیمتی می‌آید. با این حال، این روش به صرفه‌تر از بسیاری دیگر از روش‌های درمانی ریزش مو است و نتایج قابل ملاحظه‌ای را در هر کاشت ایجاد می‌کند. سایر محصولات می‌توانند سال‌ها طول بکشند و نتایج کمتری تولید می‌کنند، اما جراحی کاشت مو بارها و بارها ثابت کرده است که یک راه حل قابل اعتماد برای ریزش مو است.

چگونه بهترین پزشک کاشت مو را برای خود انتخاب کنید 

موی پرپشت به صورت طبیعی به سراغ برخی رفته و برای سایرین، ژنتیک اجازه داشتن سری پرمو را نمی‌دهد. بهبود ظاهر شما می‌تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد و پس از انجام یک روش کاشت مو توسط یک پزشک خوب، حتی احساس بهتری نیز خواهید داشت، اما چگونه بهترین جراح کاشت مو را انتخاب می‌کنید و به چه چیزی برای این انتخاب نیاز دارید؟ در اینجا چند نکته برای شروع در راه ترمیم موی شما ارائه می‌دهیم.

آموزش پزشک را در نظر بگیرید 

آموزش پزشک را در نظر بگیرید

آموزش پزشک و سابقه در کاشت مو، تصویری از انتظارات احتمالی را نشان می‌دهد. آموزش صحیح و مدرک معتبر در کاشت مو یک ضرورت است. پزشکان دارای مدرک و مجوز مانند دکتر جمیلی، فعالیت‌های آموزشی و حرفه‌ای بسیار دقیق و سختی را برای کسب مهارت در حرفه خود پشت سر گذاشته‌اند.
سایر عوامل مهم شامل این است که تحصیلات خود را در کجا گذرانده‌اند؟ آیا آنها نسبت به تخصصشان شور و احساس دارند؟ چرا آنها تصمیم گرفتند که در کاشت مو متخصص باشند و آیا تنها این جراحی را انجام می‌دهند؟ آیا آنها دارای سابقه هنری و استعداد مورد نیاز در کاشت مو هستند؟ سطح تخصص و آموزش سایر اعضای تیم کاشت مو چیست؟ اینها همه سوالاتی هستند که اگر پاسخ آنها را از قبل نمی‌دانید، باید در طول مشاوره از جراح خود بپرسید.

تجربیات، نتایج و نظرات بیماران

تجربیات، نتایج و نظرات بیماران

هنگامی‌که صحبت از روش‌های کاشت مو می‌شود، بیشتر بیماران متقاعد می‌شوند. عکس‌های قبل و بعد از کاشت مو (عکس قبل و بعد کاشت) می‌تواند واقعا سخن بگوید، اما شما باید کیفیت و کمیت قبل و بعد از عکس‌های گرفته شده با همان زاویه، با همان پس زمینه و همان روشنایی را در نظر بگیرید. حداقل ده عکس که با این مشخصات مطابقت دارند، اطمینان حاصل می‌کند که هیچ‌گونه اختلاف، تغییرات فتوشاپی و یا دستکاری‌هایی برای بهتر شدن عکس‌ها وجود ندارد. یکی از بهترین استفاده‌ها از اینترنت، کشف تجارب و نتایج دیگر افراد است. هر پزشک کاشت مو می‌تواند خود را به عنوان بهترین معرفی کند، اما ارزیابی واقعی از بیمارانی که قبلا با چنین پزشکی تجربه داشته‌اند، به‌دست می‌آید. آیا واقعا می‌توانید به کسب نتایج خوب با پزشکی اطمینان حاصل کنید که تنها چند نظر آنلاین یا حتی بدتر از آن، تعداد بسیاری نظر بد راجع به او وجود دارد؟ بعضی از پزشکان حتی تا آنجایی جلو رفته‌اند که شرکت‌هایی را استخدام می‌کنند تا نظرات منفی آنها را از سایت‌های نظرات بیماران پاک کنند.

ارزیابی مطبوعات و سایر متخصصان در مورد جراحی کاشت مو

احتمالا اگر شما وب سایت هر پزشک جراح کاشت مو را مشاهده ‌کنید، خود را به‌عنوان یکی از “بهترین متخصصین کاشت مو” در این زمینه معرفی کرده است. برای هر پزشک کاشت مو بسیار ساده است که خود را به عنوان “بهترین” پزشک به رخ بکشد، اما ارزیابی واقعی از نمایش زنده حاصل شده و متخصصین صادق بدون پرداخت پول، اغلب به‌طور برجسته تحت عنوان متخصص مرجع در مقالات و رسانه‌های خبری نشان داده می‌شوند.

کنجکاو باشید 

هنگامی‌که شما در مشاوره خود با این سؤالات مسلح می‌شوید، باید همیشه با پزشک کاشت موی خود صحبت کرده و توسط خود او ارزیابی شوید و اگر او در دسترس نیست، مجددا برنامه ریزی کنید، گزینه‌های دیگر را بررسی کرده یا آنها را رد کنید. شما نیاز به ارزیابی و پاسخ مناسب از شخصی دارید که قرار است جراحی را انجام دهد!
پرسیدن سوالات درست و گوش دادن صحیح به پاسخ پزشکان، بینش‌های زیادی را در مورد علاقه، تجربه و تعهد او نسبت به ارائه بهترین نتایج و بهترین مراقبت‌ها به شما ارائه خواهد داد. پرسیدن این سؤالات را در نظر بگیرید:

  1. پزشک و تیم او برای چه مدتی این روش‌ها را انجام داده اند؟
  2. آیا فعالیت او فقط شامل ترمیم مو می‌شود؟
  3. تیم عملیاتی از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌کند؟
  4. چه راه حل‌ها، ابزار و ماشین آلاتی در جراحی کاشت مو استفاده می‌شود؟
  5. آیا خود جراح در کل فرآیند جراحی کاشت مو حضور دارد؟

ارجاعات

راه دیگری برای پیدا کردن یک پزشک کاشت مو صحبت کردن با افرادی است که قبلا از این روش استفاده کرده‌اند. آنها با پزشک خود یا گاهی اوقات، با پزشکان، به صورت یک به یک در تعامل بوده‌اند و می‌توانند داستان تجربیات خود را از ابتدا تا انتها برای شما بیان کنند. در هر صورت، بهترین مسیر شما این است که به پزشک خود مراجعه کنید و در طول مراحل مشاوره احساس رابطه بیمار-پزشک را داشته باشید. اگر هر گونه سوالی دارید، امروز با پزشکی آرمانی تماس بگیرید. ما مشتاقانه منتظر کمک به شما برای شروع سفر ترمیم مویتان هستیم!

آنها از کدام روش کاشت مو استفاده می‌کنند؟

آنها از کدام روش کاشت مو استفاده می‌کنند

دو روش موثر کاشت مو وجود دارد. محبوب‌ترین روش، FUE (استخراج واحد فولیکولیک) است، که توسط حدود 80 درصد از بیماران انتخاب می‌شود. با FUE، گرفت (پیوند) اهداکننده از پشت و کناره پوست سر جدا می‌شود و سپس توسط جراح در مناطق طاس مجددا کاشته می‌شود. این روش محبوب است زیرا حداقل زخم وجود دارد – فقط نقاط قرمز محلی که موی اهدایی بردشته شده و مجددا کاشته شده که پس از چند روز از بین می‌رود. روش سنتی‌تر کاشت موFUT (پیوند واحد فولیکولار) نامیده می‌شود. این جایی است که یک باریکه یا نوار پوست برای برداشتن گرفت‌های اهدا کننده برداشته می‌شود. زخم این روش بیشتر از FUE قابل رؤیت است. یک زخم خطی روی پوست سر وجود دارد، اما اگر بیمار موهایش را به اندازه کافی بلند کند، دیده نمی‌شود. FUE برای بیمارانی که مایل به اصلاح پشت سر و یا دو طرف سر خود و یا کوتاه کردن موها هستند، مناسب نیست. این روش از FUE ارزان‌تر است، زیرا گرافت‌ها در یک ردیف استخراج می‌شوند. بنابراین فشردگی کار کمتر است.

واقعا چه کسی مشاوره و جراحی کاشت موی شما را انجام می‌دهد؟ 

شما شوکه خواهید شد زمانی که متوجه شوید که در بسیاری از کلینیک‌ها بیمار در تمام طول مشاوره کاشت مو پزشک واقعی را نمی‌بیند. گاهی اوقات بیماران در مقابل یک فارغ التحصیل دبیرستانی که یک کت آزمایشگاهی سفید بر تن دارد، نشانده می‌شوند که به آنها می‌گوید نیاز به پیوند مو دارند و بدون هیچ‌گونه معاینه پزشکی واقعی با تحت فشار گذاشتن بیمار می‌خواهند از او برای جراحی کاشت مو امضا بگیرند. همچنین بسیار تأسف‌انگیز است که بسیاری از فرآیندهای کاشت مو حتی بدون وجود یک پزشک به‌طور کامل توسط تکنسین‌های کاشت مویی انجام می‌شود که گاهی اوقات کمترین آموزش‌ها را دیده‌اند. بسیاری از پزشکان به سادگی معتقد هستند که با خریدن دستگاه کاشت مو می‌توانند بدون آموزش یا مشارکت در فرآیند کاشت مو، درآمد خود را افزایش دهند.

آیا قیمت آنها با میانگین بازار قابل مقایسه است؟ 

جستجو برای تکنسین کاشت مو نباید مانند خرید یک جفت کفش باشد. شما به دنبال پایین‌ترین قیمت نیستید، بلکه به دنبال نتیجه و تجربه هستید. با این حال، شما قطعا نمی‌خواهید خیلی بیش از اندازه خرج کنید. سایت‌های نظرخواهی ممکن است به شما کمک کند که هزینه‌های ترمیم مو را در منطقه خود تعیین کنید. هنگامی‌که تفاوت‌های منطقه‌ای نسبتا زیادی را می‌بینید، متعجب نشوید.

ما امیدواریم که شما را در گام مهم انتخاب تکنسین کاشت مویی که برای شما مناسب است، کمک کرده باشیم. شما نباید به پذیرفتن ریزش موی خود قانع باشید. در صورتی‌که در مورد ترمیم و بازساری مو سوالی دارید، با کلینیک رازی تماس بگیرید. ما دوست داریم به شما در سفر خود به سمت یک سر پر از موهای طبیعی کمک کنیم.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ