آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت ابرو (قاب اصلی صورت)بصورت طبیعی و زنده :بدون عوارض

کاشت ابرو (قاب اصلی صورت)بصورت طبیعی و زنده

فهرست مطالب

ابرو یکی از اجزای حیاتی صورت است که تأثیر فراوانی بر ظاهر ما دارد. از نظر بسیاری از جوانب، ابروها حتی مهم‌تر از موهای سر هستند زیرا در قسمت مرکزی صورت قرار دارند و قاب چشم‌ها (بخشی بسیار حیاتی در صورت) محسوب می‌شوند. برخلاف ریزش موها که یک فرآیند طبیعی است، ریزش ابروها بطور طبیعی رخ نمی‌دهد؛ بنابراین از نظر زیبایی، قبول‌پذیر نیست. ترمیم ابروها شباهتی با کاشت مو سر دارد، اما به دلیل ویژگی‌های خاص خود، عمل پیوند ابرو از جنبه‌های مختلفی با کاشت موی سر متفاوت است.

کاشت ابرو (قاب اصلی صورت)بصورت طبیعی و زنده

اگر شما می‌خواهید دوباره ابروهایی پرپشت و خوش حالتی داشته باشید و فکر می‌کنید که داشتن این نوع ابرو امکان‌پذیر نیست، متخصصینکلینیک زیبایی رازی، کاشت ابرو را به شما توصیه می‌کنند. خبر خوب این که جراحی کاشت ابرو باعث ایجاد تغییرات ظریف و چشمگیر در صورت شما می‌شود. نتیجه نهایی این خواهد بود که ظاهر طبیعی ابروهای سالم و پرپشت، ظاهر شما را جوان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد. کلینیک رازی روش‌های مختلفی را برای بازسازی و پرپشت کردن ابرو ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و آشنایی با مراحل انجام کاشت ابرو یا برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

علت ریزش ابروها


علت ریزش ابروها

ریزش ابرو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برای نمونه شما می‌توانید با استفاده از موچین موهای ابروی خود را بردارید. اگر شما موهای ابروی خود را برنداشته باشید ممکن است به یکی از دلایل زیر موهای ابروی شما ریخته باشد:

– کمبودها: ممکن است پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب، کمبود پروتئین، مواد معدنی و ویتامین باعث ریزش موهای ابروی شما شود و در رشد آن نیز تأثیر بگذارد.

– داروها:ممکن است به دلیل مصرف برخی از داروها که باعث ریزش مو می‌شوند، موهای ابروی شما همراه با موهای قسمت‌های دیگر بدن دچار ریزش شود. به عنوان مثال داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی برای درمان سرطان ممکن است باعث ریزش مو شوند. داروهای هورمونی ضدبارداری نیز ممکن است باعث نازک شدن موهای ابروها در زنان شود به خصوص اگر این افراد از نظر ژنتیکی هم مستعد ریزش مو باشند. داروهای دیگر که باعث ایجاد اختلال در فعالیت‌های هورمونی بدن می‌شوند می‌توانند باعث ریزش موهای ابروها باشند.

– اختلالات ایمنی: برخی اختلالات ایمنی نیز ممکن است باعث ریزش موی سر شوند. در واقع، ریزش مو یکی از علائم شایع بیماری‌های ایمنی است. برخی از این بیماری‌ها که باعث ریزش موهای ابروها می‌شوند عبارتند از:

– طاسی سکه‌ای: در مواردی که فرد به طاسی سکه‌ای مبتلا شده است، خود بدن به فولیکول‌های مو در نقاط مختلف بدن حمله می‌کند. اگر ابروهای شما نیز دچار طاسی شده باشد ممکن است قسمتی از ابرو یا تمام آن را از دست دهید. ریزش موهای ابرو در اثر ابتلا به طاسی ممکن است باعث از دست دادن دائمی موهای ابروها شود اما برای بیشتر بیماران این وضعیت موقتی است.

مزایای کاشت ابرو


این روش هم برای مردان و هم برای زنانی که از نازک و خالی بودن ابروها یا خوش‌فرم نبودن ابروهای خود ناراحت هستند مناسب است. کاشت ابروی طبیعی تنها روش بازگرداندن اعتماد به نفسی است که شما به دلیل این عارضه آن را از دست داده‌اید. با به کارگیری روش‌های نوین، کاشت ابرو به یک روش لذت‌بخش برای اصلاح ظاهر تبدیل شده است. در مقایسه با روش‌های درمانی دیگر برای ترمیم ابرو مانند تتو که انجام آن دردناک است و نتایج حاصل از آن به دلیل این که در آن از مو استفاده نمی‌شود غیرطبیعی است این روش بهترین روش برای ترمیم ابروها محسوب می‌شود.

چرا برخی از افراد برای کاشت ابرو به پزشک مراجعه می‌کنند؟


روش‌های متعددی برای پرپشت کردن ابروها و ایجاد ظاهری دلخواه وجود دارد و می‌توان با استفاده از مداد ابرو یا حتی تتوی ابرو آنها را تیره و پرپشت کرد. اما متاسفانه هیچ یک از این روش‌های راه‌ حل دائمی و طبیعی برای ایجاد ظاهر دلخواه و مورد انتظار نیست. در کاشت ابرو از موهای سر برای پرپشت کردن ابرو و ایجاد ظاهری سالم و طبیعی استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای کاشت ابرو این است که یک راه حل دائمی برای ایجاد ظاهر دلخواه محسوب می‌شود بنابراین لازم نیست که هر دو سال یک بار برای ترمیم آن به پزشک مراجعه کنید. دوران بعد از کاشت مو بسیار کوتاه است و فقط حدود ۵ تا ۷ روز طول می‌‌کشد تا موضع مورد نظر به طور کامل بهبود یابد. کاشت ابرو یک روش بدون درد است بنابراین هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. سرعت رشد مجدد موهای کاشته شده نسبتاً بالا است اما برخی از بیماران ترجیح می‌دهند از نکات و روش‌های مراقبتی پس از کاشت ابرو بهره بگیرند تا به نتایج مورد انتظار دست پیدا کند.
اگرچه روش‌های دیگری نیز برای بهبود وضعیت ابرو وجود دارد افرادی که بخش زیادی از ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند از کاشت ابرو به عنوان یک روش موثر برای رفع مشکل خود استفاده کنند. افرادی که قصد دارند برای کاشت ابروهای خود به پزشک مراجعه کنند باید اطلاعات کافی و ضروری را در خصوص کاشت ابرو جمع ‌آوری کنند. در بخش زیر به موارد حائز اهمیت که باید قبل از تصمیم گیری برای کاشت ابرو در نظر گرفت اشاره می‌کنیم.

طرح و شکل ابرو


تفاوت‌های بسیار زیادی بین ظاهر ابروهای زنان و مردان وجود دارد. معمولاً ابروی مردان پهن و صاف است حال آنکه ابروی زنان نازک و زاویه دار است و شکل دقیقی دارد. در نظر گرفتن الگوی طبیعی فولیکول‌های مو برای ایجاد ظاهری کاملا طبیعی اهمیت بسیار زیادی دارد. باید زاویه فولیکول‌های مو بر اساس نقاط مختلف ابرو با زاویه طبیعی آن مطابقت داشته باشد. در صورتی که کاشت ابرو توسط یک پزشک با تجربه انجام شود ظاهر ابرو غیر عادی نخواهد بود و معمولاً ظاهر ابروهای کاشته شده دقیقا مانند ابروهای واقعی خواهد بود. انتخاب جراح و اعضای تیم پزشکی و باتجربه بودن آنها نقش مهمی را در ایجاد نتایج طبیعی و ظاهر دلخواه و زیبایی ایفا می‌کند. باید هر یک از گرافت‌ها به صورت مجزا در موضع مورد نظر کاشته شود تا فرایند درمان به صورت موفقیت آمیز انجام شود و شکل و ظاهر دلخواه بیمار به وجود بیاید.

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟


کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود

کاشت ابرو یک روش بسیار ساده است که به ایجاد نتایج دلخواه کمک می‌کند. پزشک می‌تواند فقط به پوشش بافت اسکار بپردازد یا آن که ابروها را به طور کامل ترمیم کند تا پهن‌تر شوند. پزشک می‌‌تواند بر اساس خواسته بیمار حدود ۵۰ تا ۴۰۰ گرافت را در هر ابرو پیوند دهد. هر یک از این گرافت‌ها حاوی یک یا دو عدد تار مو هستند. پزشک و بیمار در خصوص انتخاب بهترین و مناسب‌ترین شکل و ظاهر ابرو و ایجاد نتایج طبیعی تصمیم ‌گیری می‌‌کند. قبل از شروع پیوند ابرو، موضع مورد نظر بیحس می‌شود تا از میزان درد و ناراحتی بیمار در حین درمان کاسته شود.

  • معمولا موهایی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند یا به کمکروش استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا به صورت نواری (کاشت FUE) کاشت از قسمت پشت سر برداشته می‌شوند. نوع روش برداشت فولیکول‌ها قبل از شروع درمان و بر اساس نظر پزشک و بیمار انتخاب می‌شود و به جنس موها و هدف از کاشت موها بستگی دارد. معمولاً برای کاشت از موهای نازک‌تر استفاده می‌شود و پس از برداشتن موها از قسمت پشت سر، اعضای تیم پزشکی زیر میکروسکوپ به تفکیک گرافت‌ها می‌پردازند و پزشک نقاطی که قرار است کاشت ابرو در آنجا انجام شود را مشخص می‌کند.
  • در مرحله بعد هر یک از گرافت‌ها به صورت مجزا درون موضع گیرنده قرار داده می‌شوند. این مرحله یک فرآیند طولانی و جامع است اما معمولا کمی طول می‌کشد تا ابروها ظاهری طبیعی و زیبا پیدا کنند. در حین کاشت ابرو همه موارد از قبیل شکل، تراکم و زاویه فولیکول‌های مو به طور دقیق بررسی می‌شود تا ابروی بیمار دقیقاً مطابق با ظاهر مورد انتظار او طراحی شود. به طور کلی کاشت ابرو بر اساس سایز و اندازه مورد انتظار بیمار حدود ۴ ساعت طول می‌کشد.

کاشت ابرو با نئوگرافت

کاشت ابرو با نئوگرافت

نئوگرافت یک روش استخراج خودکار واحدهای فولیکولی است که به عنوان یک روش ساده برای کاشت و ترمیم سریع ابرو شناخته می‌شود. این روش در مقایسه با استخراج فولیکول‌ها به صورت نواری بسیار آسان‌تر است و زمان بهبود آن کوتاه است. در نئوگرافت، بدون استفاده از هرگونه بخیه، فولیکول‌های مو از نواحی جانبی یا پشت سر برداشت می‌شوند، بنابراین تشکیل بافت اسکار خطی روی پوست از بین می‌رود و زمان بهبود پس از کاشت ابرو بسیار کوتاه است.

در این روش، واحدهای فولیکولی با قطر کم و تعداد بسیار زیادی از نواحی مختلف بدن برداشت می‌شوند که برای کاشت ابرو مناسب هستند. یکی از مزیت‌های اساسی این روش، عدم برداشت خطی فولیکول‌ها است، که به این معناست که بافت اسکار خطی روی پوست باقی نمی‌ماند. اگرچه هزینه کاشت ابرو با استفاده از این روش بیشتر از روش نواری است، اما در عوض درجه تهاجم این روش کمتر بوده و زمان بهبود آن کوتاه است.

استفاده از نئوگرافت دارای مزایای فراوانی است، اما همه افراد مناسب برای این روش درمانی نیستند. بهتر است قبل از کاشت مو، بیمار به طور کامل در مورد این روش تحقیق کند و سپس با پزشک خود درباره مناسب بودن این روش به عنوان یک درمان مشورت کند.

مراقبت از موها پس از کاشت


مراقبت از موها پس از کاشت

معمولا بیماران پس از کاشت ابرو درد چندانی را احساس نمی‌کنند و در صورتی که به بیمار داروی آرامبخش داده نشده باشد می‌تواند پس از کاشت ابرو رانندگی کند و به منزل یا محل کار خود برگردد.

  • بیمار باید یک روز پس از جراحی به آرامی موضع تحت درمان را ماساژ دهد تا پوست خشک شده و مرده آن جدا گردد. بیمار باید یک روز پس از عمل حداقل سه بار در روز و تا یک هفته پس از آن روزی دو بار پوست خشک ابروی خود را بردارد.
  • بیمار باید پس از تمیز کردن موضع تحت درمان از پماد آنتی بیوتیک استفاده کند تا اطمینان حاصل کنند که این قسمت تمیز شده و فاقد هرگونه عفونت می‌باشد.
  • همانگونه که قبلاً خاطرنشان کردیم احتمال بروز کبودی وجود دارد که باید طی مدت یک هفته از بین برود.
  • باید حدود ده روز پس از کاشت ابرو، پوسته ریزی این ناحیه قطع شود.
  • سه تا چهار ماه پس از کاشت ابرو، موهای جدید وارد دوره استراحت می‌شوند و هیچ گونه علامتی مبنی بر کاشت ابرو دیده نمی‌شود. بیمار باید در این مرحله کاملا صبور باشد زیرا در این دوران هیچ گونه علامتی مبنی بر ایجاد تغییر دیده نمی‌شود که این امر می‌‌تواند باعث دلسرد شدن بیمار شود. پس از این مرحله، ابرو شروع به رشد می‌کند.
  • پس از آنکه ابروها شروع به رشد کردند و به سرعت پرپشت شدند باید بیمار به طور مرتب به اصلاح آنها بپردازد. سرعت رشد موهای پیوند شده همانند موهای سر است. بیمار می‌تواند بدون هیچ گونه مشکلی موهای پیوند شده را اصلاح کند، رنگ کند و شانه بزند.
  • پس از چند مدت رشد ابروها هسته می‌شود و روند طبیعی رشد را آغاز می‌کنند و موهای پیوند شده کاملاً شبیه موهای طبیعی این ناحیه خواهد بود.

سوالات متداول درباره کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو درد دارد؟


پس از اتمام کاشت ابرو بیمار دچار درد و ناراحتی خفیف خواهد شد. خشکی و قرمزی پوست اطراف موضع گیرنده مو کاملاً طبیعی است که بعد از مدت کوتاهی رنگ این قسمت صورتی می‌شود و می‌توان به کمک لوازم آرایشی به راحتی تغییر رنگ ایجاد شده را پوشش داد. برخی از نقاط گیرنده مو به راحتی دچار تورم و کبودی می‌شوند اما برخی از بیماران علائم بسیار خفیفی را تجربه می‌کنند. معمولاً سه روز پس از درمان کبودی و تورم این ناحیه از بین می‌رود. در صورتی که موضع دهنده مو به بخیه نیاز داشته باشد طی مدت دو هفته پس از کاشت ابرو جذب می‌‌شوند و بافت اسکار کوچکی به جا می‌ماند که با گذر زمان از بین خواهد رفت. در صورتی که برای کاشت ابرو از روش FUE استفاده شود هیچ گونه بافت اسکاری به جا نخواهد ماند.

چه مدت پس از کاشت ابرو مجدد موها شروع به رشد می‌کنند؟


حدود ۲ تا ۳ هفته پس از کاشت ابرو، موهای پیوند شده شروع به رشد می‌‌کنند و موها کاملاً پرپشت می‌شوند. حدود چهار ماه پس از کاشت ابرو رشد موها کند می‌شود و پس از ۶ ماه مجددا موها پرپشت خواهند شد. از آنجایی که از موهای پشت سر برای پیوند استفاده می‌شود نگهداری و مراقبت از آنها بسیار ضروری است. بیمار باید هر ۱۰ تا ۱۴ روز یک بار ابروهای خود را اصلاح کند تا تمیز و مرتب باشند.

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟


مشکلات و عوارض جانبی کاشت ابروی طبیعی بسیار نادر است. به هر حال سوزش، خارش و عفونت ممکن است دیده شود و از همه مهم‌تر در برخی موارد ممکن است موهای کاشته شده مشابه موهای ابروها نبوده و باعث ایجاد ظاهری غیرطبیعی در ابروها شود. پزشک استفاده از موم یا ژل‌هایی را برای یکنواخت کردن جهت خواب موها تجویز می‌کند. حدود 15 درصد از موها در جهت کاشته شده رشد نمی‌کنند و باید آنها را اصلاح و دوباره تنظیم کرد.  متخصص پوست و مو این عمل را با حداقل خطرات و عوارض جانبی انجام می‌دهد اما ممکن است برای احتیاط و به منظور پیشگیری از بروز عفونت آنتی‌بیوتیک نیز تجویز شود.

آیا کاشت ابرو پر هزینه است ؟


 عواملی که بر هزینه کاشت ابرو تأثیر دارند عبارتند از محل و نوع کلینیک، میزان تجربه جراح و بسیاری از عوامل دیگر. این که شما یک جراح مجرب که عمل‌های کاشت موفقیت‌آمیز زیادی انجام داده است را انتخاب کنید از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیا کاشت ابرودائمی خواهد بود؟


 بله کاشت ابرو درمان دائمی ترمیم ابرو میباشد.

کل مراحل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟


بسته به وسعت ناحیه کاشت در هر بیمارزمان عمل متفاوت خواهد بود. معمولا یک جراحی کاشت موی ابرو میتواند 5 تا 6 ساعت طول بکشد.

اگر قبلا تاتو داشته باشم چکار کنم؟ آیا باید اول آن را حذف کنم؟


برداشت یا حذف تاتو کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر شما شکل تاتوخود را دوست دارید می توانید آن را حفظ کنید و ابروها را روی تاتو پیوندبزنید. مزیت انجام این کار این است که در بیشتر موارد تراکم مو در ابروبیشتر به نظر میرسد چون تاتو به عنوان پس زمینه تراکم موی بصریبیشتری را فراهم می کند، در عین حال تاتوکه حالا با موهای کاشت شده (پیوند داده شده) پوشیده شده نیز طبیعی تر می شود.

اگر شکل یا اندازه تاتو خود را دوست ندارید می توانید آن را قبل از کاشت ابرو حذف کنید تا بتوانید ابروی دلخواه خودتان را به صورت شفاف وتمیزداشته باشید.

چه اتفاقی می افتد اگر من موهای ابرو را هرهفته یا بیشتر اصلاح نکنم؟


اگر دوست ندارید پس هر هفته اصلاح نکنید. توصیه می شود ابروهای جدید خود را یک بار در ماه تمیز کنید. این به این علت است که موهایجدید می توانند به طول موهای پوست سر رشد کنند. اگرچه در بعضی مواقع ممکن است رشد مو پس از چند سال کاهش . یابد وتا میزان رشدموهای خود ابرو کاهش می یابد که البته این کاهش رشد تضمینی نیست.

آیا می توانم ابروی خودم را انطوری که دوست دارم طراحی کنم؟


بله تا یک حدی طراحی ابروها به شما سپرده می شود. شما می توانید . با مداد ابروها را طوری که باعث  رضایت شما است بکشید و سپسپزشک می تواند آن را به عنوان الگوی کاشت ابرو استفاده کند. با این حال دکتر قطعا شما را راهنمایی خواهد کرد. پارامترهای خاصی ازجذابیت و طبیعی بودن براساس جنسیت همراه با سایر رهنمودها وجود دارند . که پزشک از آن برای کمک به شما وچیزی که برای شما مناسبتر باشد را استفاده خواهد کرد.

آیا یک جراحی برای رسیدن به تراکم مورد نظر کافی است؟


زیرا ترمیم ابروها با استفاده از تعداد زیادی از گرافت‌های کوچک که نزدیک به هم قرار می‌گیرند انجام می‌شود، ممکن است موها برای تأمین خون (تغذیه) رقابت کنند و تعداد بسیار کمی از گرافت‌ها از بین بروند و در برخی موارد ممکن است فاصله‌های بسیار کوچکی باقی بماند. بعضی افراد این فاصله را ناچیز می‌بینند، در حالی که بعضی دیگر این را لمس می‌کنند. ما معتقدیم که با توجه به تعداد زیادی از گرافت‌های کاشته شده در هر ابرو، عمل جراحی پوشش کافی مورد نیاز شما را فراهم می‌کند و نتایج نیز خوب خواهد بود. همیشه توصیه می‌کنیم که برای ارزیابی نتایج خود حداقل 12 ماه پس از انجام کاشت صبر کنید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ