آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

شکل، اندازه و محل قرار گرفتن گوش می‌تواند تأثیر بسزایی در اعتماد به‌ نفس افراد نسبت به ظاهرشان داشته باشد. مردم سالیان متمادی است که برای افزایش اعتماد به ‌نفس از عمل‌های جراحی گوش استفاده می‌کنند. عمل جراحی تغییر شکل گوش به نام اتوپلاستی نیز شناخته می‌شود و یک عمل جراحی است که با انجام آن می‌توان سایز و شکل گوش یا بیرون‌زدگی گوش‌ها را کاهش داد تا گوش به سر نزدیک‌تر شود. این عمل می‌تواند هم در بزرگسالان و هم در کودکان که احساس می‌کنند شکل گوش آن‌ها تأثیر منفی در زندگی آن‌ها دارد انجام می‌شود.

جراحی گوش که به آن اتوپلاستی هم گفته می‌شود می‌تواند شکل، محل یا تناسب گوش را تغییر داده و بهتر کند. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و مو رازی بیان می‌دارند که “نقص‌های مادرزادی در ساختار گوش یا گوش‌هایی که ظاهر خود را در حوادث و جراحات از دست داده‌اند را می‌توان اصلاح کرد.” در جلسه اولیه مشاوره، جراح مشخص می‌کند که کدام یک از عمل‌های جراحی زیبایی گوش برای شما مناسب است؛ انجام جراحی زیبایی گوش یا عمل اصلاح لاله گوش. سپس پزشک به شما در مورد روش درمانی مورد نظر اطلاعات لازم را می‌دهد و به شما می‌گوید که کدام روش برای شما مناسب است، نتایج منتظره چیست و خطرات احتمالی و مراقبت‌های پس از درمان چگونه است. برای دریافت نوبت یا مشاوره بهتر است با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

جراحی زیبایی گوش


بیرون‌زدگی یا شکل غیرطبیعی گوش‌ها می‌تواند در احساس کودکان یا بزرگسالان نسبت به خودشان تأثیر منفی بگذارد. به طور معمول، گوش باید نزدیک به سر قرار گرفته باشد. وقتی که گوش‌ها برجسته شده و حالت بیرون‌زدگی داشته باشند متأسفانه کودکان و بزرگسالان مورد تمسخر و سخنان طعنه‌آمیز و توهین‌آمیز قرار گرفته و اثرات منفی روانی این سخنان باعث کاهش عزت‌نفس این افراد می‌شود. خوشبختانه، اتوپلاستی می‌تواند مشکل زیبایی این افراد به شکل بسیار عالی حل کند. جراحی زیبایی لاله گوش می‌تواند محل گوش را تغییر داده و سایز آن را کاهش دهد تا گوش‌ها کمتر برجسته به نظر رسیده و تناسب بیشتری با صورت فرد داشته باشند.

عمل جراحی زیبایی گوش برای چه کسانی مناسب است؟


زنان، مردان و کودکانی که گوش برجسته یا نقص مادرزادی در گوش خود دارند و همچنین انتظارات واقع‌بینانه از نتایج عمل داشته باشند معمولاً گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل جراح زیبایی گوش یا اتوپلاستی هستند. کودکان 5 تا 6 ساله اغلب واجد شرایط قرار گرفتن تحت این عمل جراحی زیبایی هستند زیرا در این سن گوش آن‌ها تقریباً کامل می‌شود. روش‌های درمانی عبارتند از:

 • اصلاح شکل گوش
 • اصلاح اندازه و سایز گوش
 • اصلاح برجستگی گوش: اتصال: بدون برداشتن غضروف
 • اصلاح برجستگی گوش: تغییر شکل: با برداشتن غضروف
 • اصلاح قسمت بیرونی گوش که به آن لاله گوش گفته می‌شود.
 • اصلاح لاله گوش
 • قبل از عمل جراحی
 • بررسی دقیق تصمیم شما مبنی بر انجام عمل اتوپلاستی از اهمیت زیادی برخوردار است. نکات زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام هر یک از انواع عمل زیبایی یا عمل جراحی مورد ملاحظه قرار گیرد.
 • همچنین برخی خطرات احتمالی نیز وجود دارد که جراح در جلسات مشاوره برای شما توضیح خواهد داد و در خلال این جلسه به سؤالات شما پاسخ می‌دهد. این جلسه فرصت مناسبی برای شما است که در مورد اهداف خود از انجام عمل جراحی زیبایی توضیح داده تا جراح انتظارات شما را دریافته و به شما واقع‌بینانه بگوید که چه نتایجی قابل دست‌یابی است.
 • نحوه انجام جراحی زیبایی گوش
 • ترکیب داروهای آرامش‌بخش و بیهوشی موضعی برای بیهوش کردن بزرگسالان و کودکان به کار برده می‌شود همچنین ممکن است عمل جراحی کودکان تحت بیهوشی عمومی انجام شود. کل جراحی طی 2 تا 3 ساعت انجام می‌شود که به روش‌های مورد استفاده و میزان اصلاح مورد نیاز برای هر فرد بستگی دارد.
 • در عمل جراحی ترمیمی یک شکاف مخفی پشت گوش ایجاد می‌شود تا گوش را به سر نزدیک‌تر کند. در همین حال برای جابجایی باید یک خم در قسمت فوقانی گوش که به آن آنتی هلیکس گفته می‌شود ایجاد شود که در طول شکل‌گیری گوش کامل نشده است. همچنین جراحی ترمیمی کاسه گوش یا حفره صدف (کونکا) می‌تواند تا حد زیادی فنجانی گوش را کوچک کرده و باعث شود که گوش طبیعی‌تر به نظر رسیده و به سر نزدیک‌تر شود. همچنین ما می‌توانیم لاله گوش را نیز ترمیم کنیم تا برجستگی آن کاهش یابد.

زمان بهبود پس از عمل جراحی چقدر است؟


یکی از مزایای عمل جراحی زیبایی گوش زمان بهبودی کوتاه آن است. بیشتر بزرگسالان می‌توانند پس از چند روز در محل کار خود حاضر شوند در حالی که کودکان معمولاً باید یک هفته استراحت کرده و بعد از آن به مدرسه بروند. رعایت دستورالعمل‌های پس از عمل جراحی مانند انجام ندادن فعالیت‌های سنگین، استراحت زیاد، تغذیه سالم و پرهیز از استعمال دخانیات، مصرف الکل یا داروهای رقیق‌کننده خون، زمان نقاهت را کاهش داده و در تسریع روند بهبودی به بدن کمک می‌کند. اگر شما عادت دارید که در هنگام خواب به پهلو بخوابید، توصیه می‌شود که در روزهای پس از جراحی به پشت بخوابید تا فشاری بر گوش وارد نشود.

پس از انجام اتوپلاستی، گوش‌های شما توسط باند گازی به مدت 3 تا 5 روز پانسمان می‌شود. این کار با محافظت از شکاف ایجاد شده و کاهش احتمال بروز عفونت به فرایند بهبودی گوش کمک می‌کند. تورم و برخی تغییر رنگ‌های اطراف گوش طبیعی است و پس از چند روز از بین می‌رود. زمانی که پانسمان باز شد شما شکاف کوچکی پشت گوش خود خواهید دید. به مرور زمان این زخم بهبود یافته و به یک جای زخم سفیدرنگ تبدیل می‌شود. از آنجا که این شکاف در چین‌وچروک‌های گوش واقع شده است به سختی قابل دیدن است.

مزایای انجام عمل جراحی تغییر شکل گوش


از مزایای این درمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس
 • انتخاب متنوع مدل‌های مو
 • توقف سخنان طعنه‌آمیز و توهین‌آمیز
 • انتخاب‌های بیشتر در ورزش و موقعیت‌های شغلی

 

خطرات احتمالی همراه با عمل جراحی زیبایی گوش


همانند هر عمل جراحی دیگر، احتمال بروز عوارض و خطرات احتمالی وجود دارد. خطرات احتمالی شامل عفونت، تورم، خونریزی، به جای ماندن جای زخم، بیحسی، ایجاد لخته خون، تشکیل کلوئید یا نتایج نامطلوب زیبایی است که البته این همه عوارض و خطرات احتمالی نیست. اگر عمل جراحی توسط یک جراح مجرب پلاستیک که برای اصلاح سر و گردن آموزش دیده است انجام شود احتمال بروز خطرات و عوارض خطرناک کاهش می‌یابد.

اگر دچار مشکلی شدم چه باید بکنم؟


درمان‌های زیبایی در برخی موارد دچار اشتباه شده و نتایج مورد انتظار حاصل نمی‌شود. اگر درد شدید یا علائم غیرمنتظره‌ای به وجود آمد، شما باید در اسرع وقت با کلینیک تماس بگیرید. جراحی که شما را عمل کرده است بهتر از هر کسی می‌تواند در رفع این عوارض به شما کمک کند.

اگر شما عمل جراحی ترمیمی انجام داده‌اید و از نتایج آن راضی نیستید یا فکر می‌کنید که عمل جراحی به درستی انجام نشده است باید این مورد را از طریق بیمارستان یا کلینیکی که عمل در آن انجام شده است با جراح در میان بگذارید.

هزینه


هزینه اتوپلاستی می‌تواند بسیار متنوع باشد. هزینه‌ها شامل بیهوشی، امکانات اتاق عمل یا هزینه‌های دیگر می‌شود. اجرت جراح برای انجام عمل جراحی زیبایی گوش به میزان تجربه، نوع عمل انجام شده و محل جغرافیای مطب او بستگی دارد. هزینه‌های اتوپلاستی شامل موارد زیر می‌شود:

 • اجرت جراح
 • هزینه‌های بیمارستانی و امکانات اتاق عمل
 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویزی
 • هزینه لباس عمل و آزمایش‌های پزشکی

زمانی که یک جراح پلاستیک را برای انجام عمل جراحی زیبایی گوش انتخاب می‌کنید به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما در برقراری ارتباط با وی به اندازه هزینه‌های نهایی عمل جراحی مهم است.

 

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ