چربی‌های اضافه‌ی بدن ممکن است در هر ناحیه‌ای از بدن تجمع پیدا کنند، اما یکی از بدترین حالت‌های تجمع موضعی چربی‌ها زمانی است که این چربی‌ها در ناحیه باسن جمع می‌شوند. داشتن باسنی که اندازه‌ی آن بیش از حد بزرگ است، می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس شما شده و انتخاب لباس را به مشکلی همیشگی برای شما تبدیل کند. خبر خوب این است که روش‌های مختلفی برای از بین بردن چربی‌های اضافه‌ی و لاغر کردن باسن وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید فرم دلخواه خود را به باسن خود بدهید.

بسیاری از افراد، چه زن و چه مرد، از اندازه و فرم باسن خود ناراضی هستند. روش‌های کوچک کردن باسن مزایای بسیار دیگری مانند بهبود فرم و شکل برجستگی باسن و ایجاد تعادل بین بالاتنه و پایین تنه را به همراه دارد. بسیاری از افرادی که تحت عمل جراحی کوچک کردن باسن قرار می‌گیرند، می‌توانند شانس این را داشته باشند که به طور همزمان عمل لیفت ران را انجام دهند و یا همزمان با عمل کوچک کردن باسن، لیپوساکشن و جراحی زیبایی شکم را انجام دهند که در ان با کمک تکنیک لیپوساکشن، برآمدگی‌ها و برجستگی‌های مختلف در نواحی مختلف بدن اصلاح می‌شود. اگر شما نیز از وجود چربی‌های اضافه باسن خود که ظاهر ناخوشایندی ایجاد کرده‌اند ناراضی هستید، دیگر نیازی نیست که نگران این موضوع باشید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش‌های متعددی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک و کویتیشن را برای کاهش چربی‌های اضافه‌ی باسن به شما ارائه می‌دهند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره‌های  0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

روش‌های مختلف کوچک کردن باسن


لیزر لیپولیز

لیپولیز پیشرفته روشی نوین و بسیار عالی است که در آن از یک فیبر نوری که اشعه‌ی لیزر را از خود عبور می‌دهد، برای از بین بردن و استخراج سلول‌های چربی از بدن استفاده می‌شود. در این روش، بر خلاف لیپوساکشن، از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود و به جای آن تنها از بیحسی موضعی استفاده می‌شود. در ابتدا، بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود و سپس یک برش بسیار کوچک (کمتر از 3 میلی‌متر) روی پوست ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود. سپس پروب لیزری از طریق این برش وارد ناحیه زیر پوست شده و به کمک لیزر، چربی‌های اضافی به مایع تبدیل می‌شوند و پس از آن به آسانی با کمک یک کانولای کوچک، از داخل این ناحیه به بیرون ساکشن می‌شوند. سپس لیزر دوباره به این ناحیه تابانده می‌شود تا موجب تحریک پوست به کلاژن‌سازی شود و در نتیجه ظاهر پوست شما بهبود پیدا کرده و بافت منسجم‌تری داشته باشد و  پوست شما جوان‌تر و صاف‌تر به نظر بیاید. ما معمولاً می‌توانیم طی یک جلسه‌ی درمانی، بین 500 میلی‌لیتر الی 1 لیتر از چربی‌های اضافه را از بدن خارج کنیم.

 هر جلسه‌ی درمانی حدود 45 تا 90 دقیقه طول می‌کشد که این زمان به ناحیه تحت درمان و میزان چربی استخراج‌شده بستگی دارد. پس از اتمام لیپولیز، نیازی به بستری شدن بیمار نیست. شما بلافاصله پس از جلسه‌ی درمانی نیز می‌توانید شاهد بهبود فرم  و لاغری باسن خود باشید ولی با گذشت زمان، هفته به هفته نتایج عمل بهبود پیدا می‌کنند. نتایج نهایی لیپولیز تا 6 الی 12 ماه بعد از عمل مشخص نمی‌شوند.

لیپوساکشن باسن

لیپوساکشن باسن

هدف از انجام لیپوساکشن باسن، ایجاد برجستگی و فرم زیباتر در ناحیه باسن و متقارن کردن شکل باسن است. وجود چربی کافی باسن، به لحاظ زیبایی اهمیت زیادی دارد و بنابراین بسیار مهم است که مقدار بیش از حدی از چربی باسن برداشته نشود. ما از باسن خود برای کارهای زیادی استفاده می‌کنیم. باسن در هنگام نشستن فشار بدن را تحمل می‌کند و ماهیچه‌هایی که در زیر چربی باسن قرار دارند، به حفظ راستای صحیح قرارگیری بدن و ایستاده نگه داشتن بدن کمک می‌کنند. لیپوساکشن تامسنت (Tumescent) با استفاده از یک کانولای بسیار باریک انجام می‌شود تا چربی‌ها با کنترل بیشتر و به سبک ملایم‌تری استخراج شوند و جای برش روی پوست نیز نمایان نباشد. لیپوساکشن باسن معمولاً برای بیرون کشیدن مقدار زیاد چربی انجام نمی‌شود بلکه برای فرم دادن و لاغری باسن و زیباتر کردن شکل برجستگی باسن انجام می‌شود. به عنوان یک قانون کلی، نباید بیش از 40 درصد از چربی باسن با لیپوساکشن استخراج شود، چرا که مقدار بیش از این موجب به خوردن تقارن بدن، احساس درد در هنگام نشستن و  ظاهر ناخوشایند می‌شود.

کویتیشن برای کوچک کردن باسن

کویتیشن روش لاغری محسوب نمی‌شود بلکه روشی درواقع برای فرم‌دهی به بدن است. این روش خصوصاً برای کاهش چربی‌های موضعی پهلو و باسن که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند، بسیار مناسب است. تمامی نواحی از بدن که دارای چربی موضعی هستند، از جمله ران، شکم و بازوها نواحی بسیار مناسبی برای درمان با این روش محسوب می‌شوند.

در این روش از امواج اولتراسوند که به بافت‌های بدن نفوذ می‌کنند، برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. این روش نیازی به اعمال بی‌حسی ندارد و بیمار نیز بلافاصله پس از جلسه‌ی درمانی می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی (RF) برای گرم کردن سلول‌های چربی در زیر پوست استفاده می‌شود و با بهره‌گیری از مکانیسم خاصی، افزایش دمای بافت کنترل‌شده و بالای 40 درجه نمی‌رود.

این روش درمانی را نمی‌توان برای نواحی بالاتر از سینه در بدن انجام داد. همچنین بیمارانی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون را مصرف می‌کنند نباید این عمل را انجام دهند. این روش برای کشانی که اضافه‌وزن بسیار زیادی دارند، مناسب نیست بلکه بیشتر برای افرادی مناسب است که وزن آن‌ها نسبتاً متعادل است اما بااین‌حال در نواحی خاصی از بدن خود چربی‌های موضعی تجمع یافته دارند. بهترین نتایج این عمل بعد از 5 یا 6 جلسه‌ی درمانی نمایان می‌شود و پوست نواحی که با امواج اولتراسوند درمان شده، کاملاً صاف و کشیده شده و بافت منسجم پیدا می‌کند.

لیپوماتیک

در این روش یک کانولای بسیار باریک (لوله‌ی مخصوص) از طریق یک برش بسیار کوچک پوستی وارد بدن می‌شود. این کانولا به دسته‌ای متصل است که اعمال فشار می‌کند و کانولا را حرکت می‌دهد اما گرمایی تولید نمی‌کند. کانولا هم‌زمان با حرکت کردن به صورت دورانی چرخش می‌کند و لرزش نیز دارد. این حرکات موجب می‌شود بافت چربی به صورت امولسیون در بیاید و بنابراین به راحتی توسط ساکشن بیرون کشیده شود. از آنجایی که برای ساکشن کردن چربی از همان کانولای مورد استفاده در لیپوساکشن معمولی استفاده می‌شود، در مجموع، استخراج چربی با سرعت بیشتری انجام می‌شود. حرکت چرخشی و لرزشی کانولا موجب می‌شود که درد بیمار بسیار کمتر باشد و در عوض بیمار احساسی شبیه قلقلک داشته باشد.

معمولاً برای انجام این عمل تنها چیزی که لازم است، بی‌حسی موضعی می‌باشد. در موارد خاص و در صورتی که بیمار در خواست کند، ماده‌ی آرام‌بخش نیز ممکن است تزریق شود. یک برش بسیار کوچک به اندازه‌ی  کمتر از 3 میلی‌متر در نزدیکی ناحیه مورد نظر روی پوست ایجاد می‌شود و سپس کانولا از طریق این برش وارد ناحیه‌ی زیر پوست می‌شود. کانولا به آرامی در بافت چربی حرکت می‌کند و به جلو می‌رود و در این حین ماده‌ی بی‌حس‌کننده را نیز تزریق می‌کند.

انجام این عمل برای بیمار نسبتاً راحت است و بیماران اغلب لرزش کانولا را حس می‌کنند و ممکن است کمی از ماده بی‌حس‌کننده از داخل بر پوستی به بیرون تراوش کند که در این صورت خیسی آن را حس می‌کنند. ماده‌ی بی‌حس‌کننده‌ی تزریق‌شده موجب تورم و کشیده شدن بافت‌ها می‌شود و بنابراین بیمار حس می‌کند که بافت ناحیه مورد نظر کمی تحت فشار است. به طور کلی بیماران در حین انجام لیپوماتیک احساس درد یا ناراحتی بسیار خفیفی دارند و یا کلاً هیچ دردی حس نمی‌کنند. حرکت لرزشی کانولا باعث ایجاد حس قلقلک در بیمار می‌شود که در برخی موارد باعث خنده‌ی بیمار در حین درمان می‌شود. مدت زمان انجام لیپوماتیک به میزان چربی استخراج‌شده بستگی دارد. بعد از اتمام جلسه درمانی، نیازی به بخیه زدن پوست نیست.

مزوتراپی برای لاغر کردن باسن

مزوتراپی می‌تواند سلولیت پاها و باسن را برطرف کند و با از بین بردن رگه‌های نارنجی رنگ پوست، ظاهر پوست را کاملاً صاف و یکدست کند و برای لاغری باسن مناسب باشد. انجام مزوتراپی در حدود 10 دقیقه زمان می‌برد و طی آن تزریقات بسیار کوچکی در لایه‌ی مزودرم پوست (لایه چربی زیر پوست) که چربی‌های زیرپوستی در آن قرار دارد و سلولیت نیز از آن نشاءت می‌گیرد، انجام می‌شود. تأثیر تزریقات مزوتراپی بلافاصله پس از جلسه درمانی آغاز می‌شود و معمولاً ظرف چند روز بیمار می‌تواند شاهد بهبودی وضعیت خود باشد.

قابل توجه‌ترین عوارض مزوتراپی، ایجاد نقاط کبودی موقت در پوست، احساس سوزش پوست بین 15 تا 20 دقیقه، درد خفیف تا متوسط برای 1 الی 5 روز و (مانند هر تزریق دیگری) وجود خطر کم عفونت می‌باشد. تمامی بیماران می‌توانند پس از اتمام جلسه درمانی، در همان روز به کار و فعالیت‌های روزمره خود

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ