کرایولیپولیز روشی برای کاهش چربی‌های زائد شکم، لگن، باسن، ران‌ها، بازوها و غیره به صورت دائمی و بدون درد است که از طریق سرد کردن و سپس حذف سلول‌های چربی مرده به وسیله سیستم لنفاوی خود بدن عمل می‌کند. کرایولیپولیز در کنار روش‌های مرسوم لیپوپلاستی (لیپوساکشن)، به عنوان یک روش ساده و غیرتهاجمی برای حدف دائمی سلول‌های چربی از بدن شناخته می‌شود. در این روش از دستگاه‌هایی کاملاً ایمن و مجهز به صفحات سردکننده استفاده می‌شود که بدون نیاز به تماس مستقیم با پوست عمل می‌کند و بنابراین، نه تنها هیچ آسیبی به پوست نمی‌رساند بلکه بیشترین کارآیی را در منجمد کردن و از بین بردن سلول‌های چربی دارد. در واقع روش کرایولیپولیز بدون هیچ گونه جراحی و درد و بدون نیاز به دوره نقاهت بعد از درمان، تنها در سه جلسه 45 تا 60 دقیقه‌ای برای هر موضع در بدن انجام می‌شود.

کرایولیپولیز یک روش بسیار مؤثر برای کاهش چربی‌های موضعی زائد است که بر خلاف روش رایج لیپولیزر که فقط سلول‌های چربی را تخلیه می‌کند، این دستگاه سلول‌‌ها را به طور کامل حذف می‌نماید. کرایولیپولیز می‌تواند مقدار چربی‌های زیرپوستی در موضع محل درمان از جمله در بازو (کوچک کردن بازو)، شکم و باسن را تا حدود 25% کاهش دهد. در واقع این یکی از مهم‌ترین مزایای کلیدی کرایولیپولیز به شمار می‌رود. متخصصین  کلینیک تخصصی پوست و مو رازی معتقد هستند که کرایولیپولیز روشی مناسب برای افراد سالم و دارای عادات معمول تغذیه‌ای و ورزشی است کهچربی‌های موضعی نسبتاً کمی در قسمت‌های مختلف بدنشان است و با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته‌اند آن را کاهش دهند. دقت کنید که فقط یک جراح زیبایی است که می‌تواند تعیین کند که آیا کرایولیپولیز برای شما گزینه مناسبی هست و آیا می‌توانید با استفاده از این درمان به بهترین نتایج مورد انتظارتان دست پیدا کنید یا خیر. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

کرایولیپولیز


در جوامع امروزی اندامی لاغر و متناسب به عنوان بهترین و زیباترین فرم بدن شناخته می‌شود. به عبارت دیگر بسیاری از افراد در حالت عادی از اندام‌های گوشتی و چاق خود ناراضی هستند و از چربی‌های موضعی سمجی که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند، مشکل دارند.

تا همین اواخر، تنها راهکاری که به جزء ورزش و رژیم غذایی برای حذف چربی‌های اضافی در بدن وجود داشت، استفاده از عمل‌هایی از قبیل لیپوساکشن، اولتراسوند و یا رادیوفرکانسی (RFبود. اما تمامی این روش‌ها همراه با نوعی خطرات و عوارض پزشکی می‌باشد، در حالی که روش نوین کرایولیپولیز هیچ یک از این خطرات را ندارد.

کرایولیپولیز یک درمان مبتکرانه و کاملاً بدون درد است که برای از بین بردن سلول‌های چربی از طریق سرد کردن آن‌ها انجام می‌شود. این کار بدون منجمد کردن و یخ زدن بافت‌ها انجام می‌شود و هیچ آسیبی به بافت‌های سالم اطراف نمی‌رساند. از آنجا که کارآیی بالای روش کرایولیپولیز از نظر علمی کاملاً به اثبات رسیده است، ما هم بعد از انجام آزمایش‌های علمی گسترده تصمیم به استفاده از این روش گرفتیم.

فرایند کرایولیپولیز چگونه عمل می‌کند؟


فرایند کرایولیپولیز چگونه عمل می‌کند؟

اساس کار در روش کرایولیپولیز بر مبنای این واقعیت علمی اثبات ‌شده است که سلول‌های چربی در مقایسه با سایر سلول‌های بدن که جزء اصلی تشکیل دهنده آن‌ها آب است، در دماهای نسبتاً بالاتری به حالت کریستالی تبدیل می‌شوند. وقتی که سلول‌های واقع در یک بافت چربی موضعی به وسیله ابزار دستگاه کرایولیپولیز به صورت اختصاصی سرد می‌شوند و دمای آن‌ها به حدود 4 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، به تدریج از بین می‌‌روند و توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند.

متقاضی مناسب برای کرایولیپولیز


روش کرایولیپولیز برای افرادی مناسب است که چربی‌های موضعی سمجی در قسمت‌هایی از بدنشان از قبیل لگن، باسن، ران، بازو و چانه انباشته شده است و علی‌رغم رژیم‌های غذایی کم‌کالری و ورزش منظم همچنان این چربی‌ها وجود دارند و از مقدار آن‌ها کاسته نمی‌شود. اما این درمان برای افراد چاق و دارای اضافه وزن شدید که می‌خواهند مقدار زیادی از وزن بدن خود را در یک فاصله زمانی کوتاه کاهش بدهند، راهکار مناسبی نیست. خاصیت مهم دیگری که کرایولیپولیز علاوه بر کاهش چربی در بافت هدف دارد آن است که چربی زیر پوستی را به حالت مناسبی توزیع می‌کند و به آن فرم می‌دهد. کرایولیپولیز را بسته به هدف و انتظارات بیمار می‌توان در یک جلسه 70 دقیقه‌ای بر روی یک یا دو ناحیه از بدن انجام داد.

قبل از کرایولیپولیز


پزشکان متخصصی که کرایولیپولیز را انجام می‌دهند قبل از انجام این روش،تمامی مراحل کار و اطلاعاتی که بیمار به آن نیاز دارد را در یک جلسه مشاوره خصوصی برای او شرح می‌دهند. این اطلاعات شامل نکاتی است که بیمار باید رعایت کند تا بتواند این درمان را بدون عوارض جانبی به انجام برساند و به نتایجی موفق در درازمدت دست پیدا کند. برای مثال خودداری از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین و آسپرین از حدود 7 روز قبل از عمل، یکی از نکات بسیار مهم است. اگر مصرف داروهای رقیق کننده خون در فاصله زمانی مناسبی قبل از کرایولیپولیز متوقف نشود، خطر وقوع خونریزی و خون‌مردگی بعد از این روش افزایش خواهد یافت.

روش انجام کرایولیپولیز


روش انجام کرایولیپولیز

هر جلسه از کرایولیپولیز در حدود 70 دقیقه طول می‌کشد. از آنجا که این روش تقریباً به طور کامل بدون درد می‌باشد، بیمار می‌تواند در این مدت به حالت آسوده استراحت کند، مطالعه کند یا با اینترنت مشغول شود. تعداد جلسات توصیه شده برای هر فرد به شدت اصلاحات مورد نیاز و نحوه واکنش بدن او به روش کرایولیپولیز بستگی دارد. بعد از جلسه اول، اندازه توده‌های چربی موضعی تقریباً تا 30% کاهش پیدا می‌کند. معمولاً پزشک متخصص به شما توصیه می‌کند که جلسه دوم را بین 4 تا 8 هفته بعد از اولین جلسه انجام دهید.

در زمان انجام کرایولیپولیز ابتدا پوست موضع محل درمان با یک ماده محافظ که شبیه به یک ژل سرد است، پوشانده می‌شود. سپس هِد دستگاه کرایولیپولیز بر روی این پوشش محافظ قرار می‌گیرد و یک نیروی مکش (وکیوم) ملایم ایجاد می‌کند. ابزار دستی دستگاه کرایولیپولیز یک دمای ثابت در حدود 4 درجه سانتی‌گراد تولید می‌کند که از طریق پوست به درون بافت چربی زائد هدایت می‌شود. در طی 2 تا 4 ماه بعد از این روش، سلول‌های چربی که در زمان درمان از بین رفته‌اند به تدریج توسط خود بدن تجزیه شده و اندازه اندام مورد نظر به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

بعد از کرایولیپولیز


افرادی که عمل کرایولیپولیز انجام می‌دهند معمولاً می‌توانند بلافاصله بعد از پایان این روش، فعالیت‌های روزانه خود را ادامه بدهند. البته بلافاصله بعد از این درمان نباید فعالیت‌های ورزشی شدید انجام داد. همچنین پزشک به شما توصیه می‌کند که تا مدتی بعد از کرایولیپولیز، ناحیه محل درمان را از معرض آفتاب مستقیم دور نگه دارید.

نتایج قابل انتظار از کرایولیپولیز چیست؟


نتایج مطالعات کلینیکی و عمل‌های بسیار زیادی که تا کنون انجام شده است، نشان می‌دهد که فرایند سرد کردن سلول‌های چربی منجر به کاهش قابل توجهی در اندازه موضع محل عمل در طی 2 تا 4 ماه بعد از عمل خواهد شد. علاوه بر آن برای تضمین نتایج بهتر و کاهش بیشتر بافت‌های چربی می‌توان بعد از گذشت 2 تا 4 ماه از سری اول جلسات کرایولیپولیز، عمل‌های بیشتری هم انجام داد.

به طور کلی می‌توان گفت که کرایولیپولیز یک روش مطمئن و غیرتهاجمی برای رفع دائمی چاقی‌های موضعی بدون نیاز به عمل جراحی، بدون ایجاد درد و بدون نیاز به دوره بهبودی بعد از عمل می‌باشد.

مزایای کرایولیپولیز


  • یک روش غیرجراحی برای افرادی که نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند.
  • حذف مؤثر 30% از حجم چربی‌ها در هر جلسه
  • زمان هر جلسه فقط 60 دقیقه است.
  • بدون درد قابل توجه
  • چند ناحیه مختلف را می‌توان در یک جلسه عمل کرد.
  • بهبود وضعیت پوست در موضع محل عمل

خطرات و عوارض جانبی


کرایولیپولیز منحصراً بر روی سلول‌های چربی اثر می‌گذارد و به بافت‌های اطراف آن‌ها هیچ آسیبی وارد نمی‌کند، بنابراین به عنوان روشی بسیار ملایم و کم‌خطر شناخته می‌شود. اما اصولاً هیچ عملی نمی‌تواند کاملاً عاری از هر گونه خطرات و عوارض جانبی باشد. برای مثال بعد از پایان درمان کرایولیپولیز ممکن است بیمار درد، سوزش، کبودی یا قرمزی مختصری را احساس کند. این عوارض جزئی بسته به شرایط بیمار بعد از چند ساعت یا نهایتاً چند روز برطرف خواهد شد. در بعضی از بیماران هم ممکن است برآمدگی‌های خیلی کوچکی بر روی پوست ناحیه محل عمل به وجود بیاید. این عوارض خفیف نیز به خاطر نیروی مکش حاصل از دستگاه است و خیلی زود برطرف خواهد شد. در موارد بسیار نادری هم رنگ پوست در محل عمل تغییر می‌کند و یا اندازه بافت چربی به طور بسیار مشهودی کاهش پیدا می‌کند که باعث می‌شود یک تفاوت ظاهری آشکار بین ناحیه محل عمل و بافت مجاور آن به وجود بیاید.

هزینه


هزینه‌ای که شما برای روش کرایولیپولیز می‌پردازید بر اساس میزان مهارت و تجربه پزشک و منطقه جغرافیایی که این درمان را انجام می‌دهید، متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن، موضعی از بدن که به کرایولیپولیز نیاز دارد نیز بر هزینه عمل تأثیر خواهد داشت.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ