با افزایش سن صورت لاغر می‌شود زیرا پوست کلاژن خود را از دست داده، چربی از بین رفته یا در بدن پخش می‌شوند و استخوان‌ها تحلیل می‌روند. با افزایش سن پوست، لایه میانی پوست در اثر از بین رفتن کلاژن‌ها لاغر شده و توانایی پوست در حفظ قابلیت ارتجاعی و رطوبت کاهش می‌یابد. برخی از افراد به طور ژنتیکی، حتی وقتی جوان هستند نیز صورت لاغری دارند. داشتن یک صورت جوان به وجود مقدار مناسب چربی در قسمت‌های مناسب بستگی دارد. لاغری صورت در نتیجه‌‌ی توزیع، تجمع و یا آتروفی یا تحلیل چربی حاصل می‌شود. سپس این چربی جدا شده و باعث ایجاد لایه‌های مجزای چربی می‌شود. پزشکان می‌توانند لاغری صورت را بازگردانده و صورتی جوان‌تر و نرم‌تر به شما هدیه دهند. بهترین روش برای درمان لاغری صورت، روش تزریق ژل،تزریق چربی و گاهی لیفت صورت است. با استفاده از این روش‌ها، فورا شاهد نتایج حاصل خواهید بود.

اگر قسمت‌های مختلف صورتتان لاغر شده، چربی صورتتان کاهش یافته، پوست صورتتان شل شده و باعث ایجاد چین و چروک‌هایی در اطرف لبتان گشته است، کلینیک زیبایی رازی روش‌های درمانی متنوعی برای بازگرداندن حجم صورت و ایجاد پوستی جوان‌تر ارائه می‌دهد. این روش‌های درمانی متفاوت بلافاصله حجم صورت را برگردانده و صورت را چاق می‌کنند. با درمان لاغری صورت، استخوان‌های گونه‌ها مجددا برگشته و گودی‌های زیر چشم از بین می‌روند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در طی جلسه مشاوره روش‌های درمانی مناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد تا بهترین نتیجه دلخواه برای شما بدست آید.

برای‌دریافت خدمات مشاوره و ساعات کار کلینیک یا رزرو نوبت می‌توانید با همکاران ما با شماره‎های 02188333259 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

علل لاغر شدن صورت


  • رژیم‌های لاغری و انجام تمرینات لاغری سخت که منجر به کاهش وزن شدید در مدت زمان کوتاه می‌شود.
  • تحلیل رفتن استخوان در اثر افزایش سن به لاغری صورت کمک می‌کند. تغییر ساختار استخوان گونه و خط آرواره علت لاغری صورت می‌شوند.
  • قرارگیری زیاد در معرض اشعه‌های ماوراء بنفش خورشید نیز باعث تسریع فرآیند پیری می‌شود.
  •  علائم

  • ایجاد خطوط پرانتزی شکل دائمی که حتی زمانی که صورت در حال استراحت است نیز دیده می‌شوند.
  • پس از کاهش ناگهانی وزن در مدت کوتاه، پوست شل و افتاده می‌شود.
  • با گذر زمان گونه ها مسطح و پهن می‌شوند.

هیچ کس قادر نیست مانع پیری شود و این عامل مهمی در کاهش خصوصیات جوانی در یک فرد است. با این حال، روش‌های درمانی سنتی و مدرنی برای بازگرداندن حجم پوست وجود دارد.

درمان لاغری صورت


تزریق چربی

در تزریق چربی، که به نام کاشت چربی نیز معروف است، از یک لیپوساکشن و روش تزریقی مخصوص برای برگرداندن حجم گونه‌ها، دور چشم‌ها و لب‌هااستفاده می‌شود. روش‌های مختلف تزریق چربی در کلینیک‌های زیبایی از محبوبیت بسیاری برخوردارند. تزریق چربی خطوط سایه روشن جوانی را به صورت بازگردانده و صورت را چاق می‌کند. این روش شامل برداشتن کمی چربی از قسمت شکم یا پهلو، پردازش چربی و سپس تزریق چربی خالص به صورت به منظور بازگرداندن حجم صورت می‌باشد. بخشی از چربی تزریق شده به چربی طبیعی و زنده تبدیل می‌شود. درمان لاغری صورت با روش تزریق چربی اگر در قسمت‌ وسیعی باشد با استفاده از داروی بیهوشی انجام می‌شود در حالی که برای قسمت‌های کوچک از بیهوشی موضعی یا آرامبخش IV استفاده می‌شود.

بهبودی 

این روش درمان لاغری صورت باعث ایجاد کبودی و تورم در محل تزریق و محل برداشت چربی می‌شود. این عوارض جانبی پس از چند روز کاهش می‌یابد. مدت بهبودی به چند عامل، از جمله تعداد اعضای درگیر در جراحی و همچنین مقدار چربی انتقال یافته بستگی دارد. جای زخم‌ها معمولا کوچک بوده و محل شکاف‌ها فقط به اندازه ای است که کانولا از آنها عبور کند. در طول عمل انتقال چربی، زخم بسیار کوچکی ایجاد می‌شود. هر جا که اثر زخمی باقی بماند، (حتی در محل ورود و خروج کانولا یا سرنگ برای انتقال چربی) زخمی بسیار کوچک خواهد بود. برش‌ها معمولا در قسمت‌هایی از بدن انجام می‌شود که در هنگام لباس پوشیدن در زیر لباس مخفی می‌شوند.

تزریق ژل

درمان لاغری صورت با روش‌های تزریق ژل درمانی است که در آن دوره بهبودی بسیار کوتاه است و حتی می‌توان آنرا در مدت کوتاه به اندازه یک استراحت کوتاه برای نهار انجام داد. رفع لاغری صورت با روش تزریق ژل باعث اصلاح دائمی حجم صورت شده و این اثر بزودی پس از درمان لاغری صورت خود را نشان می‌دهد. در این روش دوره بهبودی بسیار کوتاه است یا در مواردی اصلا دوره بهبودی ندارد. توصیه می‌شود که حدودا یک هفته قبل از درمان لاغری صورت از مصرف هرگونه دارویی که باعث خونریزی طولانی می‌شود، مانند آسپیرین و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) پرهیز کنید تا خطر خونریزی و کبودی کاهش یابد. زمانی از کرم‌های بی حس کننده استفاده می‌شود که فرد تزریق کننده تصمیم گرفته باشد آیا باید به شما ژل تزریق شود یا خیر و چه فرمولی برای شما مناسب است. ما اجازه میدهیم این کرم به مدت 20 تا 30 دقسقه روی پوست بماند، تا درد تزریق کاهش یابد. عمل تزریق معمولا حدود 15 دقیقه طول می‌کشد.

بهبودی

پس از این روش پر شدن لاغری صورت هیچ دوره بهبودی وجود ندارد و اکثر بیماران روز بعد از درمان لاغری صورت به سر کار برگشته و فعالیتشان را شروع می‌کنند. ممکن است در محل تزریق کمی حساسیت، قرمزی موقت، ورم، کبودی، سفتی و برآمدگی در محل‌های تزریق ایجاد شود. این موارد معمولا در عرض هفت روز یا کمتر به خودی خود برطرف می‌شوند. پزشک یک کمپرس یخ به شما می‌دهد که برای مدتی کوتاه از آن بر روی محل (یا محل‌های) تزریق استفاده کنید. توصیه می‌شود که در ساعات باقیمانده‌ی روز تزریق در صورت لاغر امکان از انجام حرکات ورزشی شدید، قرارگیری طولانی مدت در معرض گرما و مصرف الکل خودداری کنید.

کاشت گونه 

گونه‌های پر و جذاب باعث ایجاد یک صورت متناسب، زیبا و لذتبخش می‌شوند. بیمارانی که صورتشان در اثر افزایش سن لاغر شده یا افرادی که گونه‌هایشان شل و افتاده شده می‌توانند از این روش برای افزایش حجم گونه‌ها استفاده کنند. ممکن است از روش‌های متنوعی برای بازگردانی گونه‌ها و ایجاد ظاهری جوان‌تر استفاده شود. کاشت گونه بهترین روش برای بیمارانی است که در جستجوی روشی برای افزایش حجم گونه‌ها و داشتن صورتی پر و جوان هستند. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند آنهایی هستند که حجم صورتشان در اثر افزایش سن کاهش یافته یا افرادی که از حالت طبیعی گونه‌هایشان راضی نیستند. در حین عمل کاشت گونه، یک شکاف کوچک در دهان یا پشت پلک چشم ایجاد می‌شود تا عمل کاشت از آن طریق و با ایجاد زخم بسیار ناچیز انجام شود. قبل از جاسازی دقیق ایمپلنت، حفره‌ای در گونه ایجاد شده و سپس به استخوان یا بافت نرم پیوند زده شده و محکم می‌شود.

بهبودی 

معمولا بیماران پس از عمل افزایش گونه، کمی احساس درد و تورم در محل شکاف‌ و در گونه‌ها خواهند داشت اما این درد با داروهای بدون نسخه‌ای که برای تسکین درد مناسب است برطرف می‌شود و البته توصیه شده که قبل از عمل از مسکن نارکوتیک استفاده کنید. از بیماران خواسته می‌شود که برای کاهش تورم، سر خود را بالا نگه دارند و دستورالعمل‌هایی نیز به آنها داده می‌شود که انجام آنها باعث بهبودی بهتر محل شکاف‌ها خواهد شد. نتایج کاشت گونه بلافاصله دیده می‌شود و با کاهش تورم، این نتایج بیشتر نمایان می‌گردند. در عمل کاشت گونه با استفاده از یک روش‌، نتایجی بدست خواهید آورد که برای مدتی طولانی دوام خواهند داشت.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ