بعضی از آقایان (همچنین خانم‌ها) با ریزش و نازک شدن موهایشان کنار آمده‌اند، اما همه اینطور نیستند. ریزش مو در بعضی‌ها باعث از دست دادن روحیه و اعتمادبه‌نفس میشود. این موضوع کاملا قابل درک است زیرا نحوه نگرش ما نسبت به ظاهر خودمان روی شکل‌گیری شخصیت و رفتارهای اجتماعی ما تاثیرگذار است. تصویری که ما از خودمان داریم میتواند اعتمادبه‌نفس ما را افزایش دهد یا برعکس، ما را به انزوا بکشاند. بدین ترتیب مو نقش مهمی در روحیه افراد ایفا میکند. بسیاری از کلینیک‌های مو از روش کاشت مو برای بازگرداندن زیبایی و اعتمادبه‌نفس از دست رفته افراد استفاده میکنند. بنابراین اگر از ریزش مو رنج میبرید و میخواهید کاشت مو انجام دهید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. همچنین واقعیات و خرافاتی نیز وجود دارد که توسط یک متخصص توضیح داده شده است.

چند نکته مهم در مورد مراحل قبل و بعد کاشت موی سر

بسیاری از افراد خصوصا آقایان از ترس اینکه بعد از کاشت مو مورد تمسخر اطرافیان قرار گیرند از این کار خودداری می کنند و از مشاوره نیز پرهیز می کنند .در صورتی که این مشاوره به صورت خصوصی انجام می پذیرد .در کلینیک رازی در ابتدای کار متخصص کاشت مو شما را معاینه کرده و اندازه طاسی و اندازه موهایی که میشود پیوند زد را بررسی می کندو توضیحات لازم و مواردی که نیاز است را در اختیار شما قرار می دهد. با توجه به علاقه شما و شکلی که دوست دارید در ابتدا یک طرح اولیه روی سر شما پیشنهاد می شود و در مورد مزایا و مشکلات و موارد دیگر به شما توضیح داده خواهد شد.
در ابتدا افراد در مورد هزینه کاشت مو سوال می کنند که هزینه آن وابسته به تعداد مویی است که قرار است روی سرشما کاشته شود.هزینه عمل برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

درباره ی کاشت مو


درباره ی کاشت مو

کاشت مو در واقع یک نوع جراحی کوچک و همچنین سریع است که فرد مورد بی حسی موضعی قرار می گیرد .در واقع این عمل عوارض خاصی نداشته و نباید از آن ترس داشت .وقتی سر فرد بی حس می شود در واقع هیچ دردی حس نمی کند و همچنین راه هایی وجود دارد که میزان درد فرد را به حداقل می رساند.بعد از عمل جراحی پانسمان نرمی روی سر فرد قرار میگیرد و می توان آن را بعد از 36 ساعت در موقع حمام رفتن خارج کرد . بعضی از افراد بعد از اینکه عمل جراحی سرشان به پایان رسید فکر نمی کردند که اینقدر آسان بوده باشد.سایر دانستیهای لازم در مورد کاشت مو شامل موارد زیر می باشد :

کاشت مو یک روش درمانی دائمی است

کاشت مو یک روش درمانی دائمی است

راه‌های زیادی برای مقابله با ریزش مو وجود دارد، اما کاشت مو یک راه‌حل دائمی است. بنابراین قبل از اینکه اقدام به انجام این کار کنید با پزشکتان صحبت کنید و هرچیزی را که لازم است درباره کاشت مو بدانید یاد بگیرید . کاشت مو قابل تغییر نیست، بنابراین با آگاهی کامل در این باره تصمیم بگیرید. در غیر این صورت از سایر روش‌های کم تهاجمی مثل پی‌آر‌پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یا لیزر درمانی برای درمان ریزش مو استفاده کنید. اگر این روش‌ها موثر واقع نشدند، درباره کاشت مو با پزشکتان صحبت کنید. در اینجا چند نکته درباره جلوگیری از ریزش مو توضیح داده شده است.

کاشت مو یک روش جراحی است

کاشت مو یک روش جراحی است-

برخلاف سایر درمان‌های ترمیمی، کاشت مو یک روش جراحی به حساب می‌آید که در آن فولیکول‌های مو را از قسمتی که به آن “ناحیه دهنده مو” گفته میشود خارج میکنند و به قسمت طاس سر که “ناحیه گیرنده مو” نامیده میشود انتقال میدهند. این روش در ابتدا برای درمان طاسی‌های هورمونی استفاده میشد. در این روش کم تهاجمی، گرافت‌ها (واحدهای آماده کاشت مو) را که شامل فولیکول‌ موهایی است که به طور ژنتیکی در برابر ریزش مقاومهستند (مثل موهای پشت سر) به قسمت طاس سر پیوند میزنند. از این روش برای بازسازی مژه، ابرو، ریش، موی سینه، و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم‌های ناشی از تصادف یا جراحی مثل لیفت صورت و کاشت موهای قبلی استفاده میشود.

انواع روش کاشت مو

دو روش برای خارج کردن گرافت‌ها وجود دارد. روش پیوند واحدهای فولیکولی (FUT)، و استخراج واحدهای فولیکولی (FUE). همچنین این روش‌ها راه حل دائمی ریزش مو هستند.

روش FUT

روش پیوند واحدهای فولیکولی امروزه یک روش مهم در کاشت مو است. طبق این روش، گرافت‌ها به صورت بیضی شکل از پشت سر خارج میشوند. سپس، فولیکول‌های خارج شده از ناحیه دهنده از هم جدا میشوند و در ناحیه گیرنده در منافذ بسیار ریزی کاشته میشوند. روش FUT تا زمانی که موها به شکل طبیعی واحدهای فولیکولی مو (ریشه‌ مو) کاشته شوند نتایج شگفت آوری در پی خواهد داشت. این روش این فرصت را به ما میدهد که مقدار زیادی از واحدهای فولیکولی مو را در مدت زمانی کوتاه با حداقل میزان از دست رفتن مو در ناحیه دهنده پیوند بزنیم و درصد بالایی از این پیوند ها موفقیت‌آمیز خواهند بود (بیش از 92 درصد). برای مثال در هر دوره 5000 گرافت در مدت زمان 4 تا 5 ساعت کاشته میشود.  تنها اشکال این روش، زدن بخیه در نتیجه خارج کردن گرافت‌ها از ناحیه دهنده است. اما تکنولوژی‌های مدرن برای ترمیم زخم ناحیه دهنده مانع از مشخص شدن جای بخیه پشت سر میشود به طوری که حتی آرایشگر نیز به سختی میتواند متوجه آن شود.

روش FUE

در روش استخراج واحدهای فولیکولی، گرافت‌های مو یکی یکی از کل قسمت عقبی سر یا بدن فرد استخراج میشود. در نتیجه بعد از کاشت هیچ اسکاری روی پوست سر باقی نمیماند. تنها اثر قابل رویتی که روی پوست میماند نقطه‌های قرمزی است که در محل خروج مو ایجاد میشود اما پس از چند روز بهبود میابند و از بین میروند.  روش FUE برای پوشاندن زخم‌های پس از تصادف و جراحی، و بازسازی مژه و ابرو کاربرد دارد. گرافت‌ها را میتوان از هر نقطه از بدن مانند کمر، سینه، ریش، و ناحیه تناسلی برداشت. این روش امکان پیوند بیش از 4000 گرافت را در هر جلسه ( 6 تا 8 ساعت) فراهم میکند. امروزه، روش EUF که به کمتر از 1500 گرافت احتیاج دارد، بدون تراشیدن مو انجام میشود.

کاشت مو از بدن

اگر تعداد موهای پشت سر به اندازه کافی نباشد میتوان از روش کاشت مو از بدن (BHT) استفاده کرد. از مناطق مناسب برای این کار میتوان به قفسه سینه، کمر، شانه‌ها، تنه و یا پاها اشاره کرد که میتوانند منبع گرافت‌های زیادی باشند. کاشت مو از بدن فقط از طریق روش FUE انجام میشود، بنابراین جراح باید در انجام این روش تجربه و مهارت کافی داشته باشد. عواملی مختلفی وجود دارد تا فرد به عنوان گزینه مناسبی برای انجام روش BHT در نظر گرفته شود. این عوامل مختلف شامل شناخت تفاوت‌های طبیعی در ویژگی‌های بافتی موی سر و بدن ، میزان رشد مو، و داشتن انتظار واقع گرایانه از نتیجه BHT است. درباره روش‌های کاشت موی FUE و FUT بیشتر بدانید.

کاشت موی بلند

این امکان وجود دارد که موها از 3 میلی‌متر تا چند سانتی‌متر ( 8 سانتی‌متر و بیشتر) کاشته شود. طول موی کاشته شده به طول موی موجود در پشت سر بیمار بستگی دارد. این کار همچنین با روش استریپ نیز انجام میشود. این روش فواید زیادی دارد و میتوانید بلافاصله بعد از اتمام کار نتیجه را ببینید مانند تراکم موهای کاشته شده، خط رویش و حالت مو. همچنین موهای بلند قرمزی بعد از عمل را میپوشاند.

باید توجه داشته باشید که ریختن موهای کاشته شده در دو یا سه هفته اول طبیعی است. فولیکول‌های کاشته شده در 2 تا 3 ماه اول شروع به تولید و رشد موهای جدید با حفظ تمام ویژگی‌های اولیه مو مثل ساختار، رنگ، سرعت رشد و کشسانی میکنند. نتیجه نهایی یک سال بعد از عمل دیده میشود و رشد موهای کاشته شده در تمام طول زندگی فرد ادامه خواهد داشت.

 

کاشت مو هم برای آقایان انجام میشود هم برای خانم‌ها

زمان زیادی مردم بر این باور بودند که کاشت مو فقط برای آقایان است. این افسانه به طور گسترده‌ای مورد پذیرش قرار گرفته بود زیرا آقایان بیشتراز خانم‌هااز طاسی رنج میبرند. اما واقعیت این است که کاشت مو برای زنان هم میتواند کاربرد داشته باشد. در واقع مردان با الگوی کچلی مردانه و زنان با نازک شدن میتوانند برای این کار انتخاب شوند. هر کس مه مقداری از موهایش را در اثر سوختن یا آسیب به پوست سر از دست داده باشد میتواند از این روش استفاده کند.

کاشت مو برای همه مناسب نیست

این موضوع ممکن است با مطلب قبل مغایرت داشته باشد، اما هرکسی نمیتواند برای کاشت مو مناسب باشد، اما این موضوع به جنسیت بیماران مربوط نمیشود. افرادی که برای این کار مناسب نیستند عبارتند از: زنان با الگوی ریزش پراکنده در کل سر، افرادی که موی کافی در ناحیه دهنده ندارند تا مو برای پیوند از آنجا برداشته شود، افرادی که بعد از هرگونه جراحت یا عمل جراحی گوشت اضافه در محل زخمشان بوجود می‌آید ( زخم‌های ضخیم و ریشه دار)، و افرادی که در اثر مصرف یکسری داروهای خاص دچار ریزش مو شده‌اند مثل شیمی درمانی.

نباید درباره مراقبت‌های بعد از عمل سهل‌انگاری کنید

گرفتن بیشترین و بهترین نتیجه دلیل بر این نمیشود که فرد از توصیه‌های پزشک سر باز بزند و در مراقبت‌های بعد از عمل مانند مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضدالتهاب که برای 3 تا 5 روز تجویز میشوند کوتاهی کند. مرطوب نگه داشتن پوست سر و شستن سر از اهمیت بالایی برخوردار است و باید تا 3 هفته بعد از عمل از قرار گرفتن مستقیم در معرض آفتاب، ورزش‌های سنگین و شنا کردن بپرهیزید. حتی استفاده از محصولات شیمیایی مانند ژل یا سایر محصولات درمانی نیز دست کم به مدت یک ماه ممنوع است.

میتوانید بعد از عمل کاشت مو، موهایتان را بشویید

بعد از اینکه فولیکول‌ها در پوست سر پیوند زده شدند و بهبودی کامل حاصل شد، شست‌و‌شوی عادی و همیشگی شما به رشد موهایتان آسیب نخواهد زد. پزشکان توصیه میکنند که در چند روز اول با ملایمت و به آرامی این کار را انجام دهید. در واقع متخصص کاشت مو بیماران را تشویق میکند تا ناحیه پیوند را همیشه تمیز نگه دارند تا دچار عفونت نشود.

عمل کاشت مو روی مغز شما اثری نخواهد داشت

عمل کاشت مو فقط لایه‌های سطحی پوست سر را درگیر میکند و به لایه‌های عمیق‌تر نفوذ نمیکند و مسلماً هیچگونه تماسی با مغز نخواهد داشت.

هزینه کاشت مو

اگرچه هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی مثل تعداد گرافت‌های مورد نیاز، زمینه کاشت، تجربه جراح و … بستگی دارد، اما این به معنی هزینه خیلی بالای این عمل نیست. به دلیل محبوبیت و پیشرفت تکنولوژی، هزینه کاشت مو در دهه اخیر کاهش یافته است. با اینکه هزینه کاشت مو کاهش یافته است، اما نباید فریب تخفیف‌ها را بخورید، زیرا ممکن است به قیمت آینده شما تمام شود.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ