کاشت مو را می‌توان در مراحل اولیه ریزش مو انجام داد، یعنی زمانی که مو شروع به کم شدن می‌کند یا در مراحل بعدی، وقتی که طاسی بیشتر آشکار می‌شود. لازم است که الگوی ریزش مو قبل از انجام عمل جراحی تعیین شود. بنابراین، در مردان جوان زیر 25 سال اغلب، در درجه اول، درمان‌های پزشکی را ارائه می‌دهند که به طور معمول بسیار خوب جواب می‌دهد.
کاشت مو، توزیع فولیکول‌های موی سالم است، که از پشت سر به نواحی کم موی سر منتقل می‌شوند، و با ظاهری بسیار طبیعی به نظر می‌آیند. به طور ساده، پزشکان نواری از موها را از جایی که شما موهای پر پشت‌تری دارید به جایی که کم مو است و نیاز به موی بیشتری دارد منتقل می‌کنند. بسیار مهم است که بیماران چند واقعیت کلی را درباره کاشت مو را بدانند تا انتظاراتشان در مورد نتیجه عمل، واقع بینانه باشد. اکثر کلینیک‌های کاشت مو پیش از شروع این فرایند، از شما آزمایش خون می‌گیرند. این آزمایش صرفا به خاطر شما نیست، بلکه برای محافظت از جراح، پرستار و هر کس دیگری است که در این فرایند دخالت دارد.

آزمایشات قبل از شروع کاشت مو برای اطمینان از وضعیت سلامت متقاضی

کاشت مو شامل گرفتن بافت (پوست)، آزمایش آن، و سپس کاشت آن است. هر یک از این مراحل شامل استفاده از سوزن‌ها و چاقوهای جراحی است و احتمال اینکه جراح و پرستاران به طور سهوی خود را با یک چاقو یا سوزن آلوده به خون شما، زخمی کنند یک احتمال بسیار واقعی است. در حالی که از این خطرات هرگز نمی‌توان در هیچ عمل جراحی کاملا اجتناب کرد، دکتر جمیلی تلاش می‌کند از طریق گرفتن آزمایش خون، از قرار گرفتن در معرض خطر بیماری از گیرندگان پیوند مو، بکاهد. و حداقل HIV و هپاتیت C مورد آزمایش قرار می‌گیرند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

چرا من می‌خواهم کاشت مو داشته باشم؟


کاشت مو موثرترین راه حل دراز مدت برای درمان طاسی مردانه است. همچنین نتایج بسیار خوبی در درمان ریزش موی ژنتیکی در برخی از زنان نیز دارد و همچنین در درمان ریزش مو در اثر زخم‌های جراحی، سوختگی‌ها، حوادث و یا در نتیجه بیماری‌های مختلفی که منجر به ریزش مو می‌شوند، موثر است.

چه کسی برای جراحی کاشت مو کاندیدای مناسبی است؟


اکثر مردان مبتلا به کم پشتی مو و یا طاسی که دارای سلامت عمومی مناسبی هستند، کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند. برای تعیین صلاحیت خود، شما می‌توانید یک جلسه مشاوره خصوصی با جراح خود داشته باشید. در طول مشاوره، جراح تراکم مو در ناحیه اهدا کننده و سفتی پوست سر شما را ارزیابی خواهد کرد. آنها همچنین الگوی طاسی شما را تعیین می‌کنند و خصوصیات موهایتان را مانند رنگ و مواج بودن آن را در نظر می‌گیرند تا برنامه‌ای موفق برای ترمیم موهای شما داشته باشند.

آیا زودتر شروع کردن، بهتر است؟ 


اگر دچار ریزش موی قابل توجهی هستید، بهتر است کاشت مو را در نظر بگیرید. نه هنگامی که شما تنها در مورد از دست دادن مو در آینده نگران هستید و یا ریزش موی شما به قدری است که “هیچ کس متوجه آن نخواهد شد.” این عمل اغلب نیاز به چند جلسه دارد. مردان جوان زیر 25 سال ممکن است کاندیداهای مناسبی نباشند چرا که الگوهای ریزش موی آنها هنوز ثابت نیست.

فواید انجام آزمایشات و تست قبل از کاشت مو 


انجام یک ارزیابی قبل از عمل، پزشکان را قادر به ارزیابی مناسب بودن بیمار از لحاظ شرایط جسمی و روانی برای این عمل می‌کند. علاوه بر این مزایای دیگر نیز دارد:

 1. بیماران با دیدن پرستار، قبل از رفتن به جراحی آرام‌تر می‌شوند؛
 2. آنها زمان بیشتری برای پرسش کردن و فکر کردن به اطلاعاتی که پزشکان به آنها داده‌اند؛ خواهند داشت.
 3. پزشکان آنها را تشویق می‌کنند خانواده‌های خود را بیاورند که موجب افزایش اطلاعات و احساس امنیت بیشتر بیمار می‌شود.

پزشکان معتقدند که یک ارزیابی قبل از عمل، برای انجام عمل جراحی کاشت موی مدرن، ضروری است چرا که باید نیازهای جسمی و احساسی بیمار مورد توجه قرار گیرد و به طور قابل توجهی این امکان را می‌دهد که این عمل با خیال راحت انجام شود. همچنین به شناسایی هر گونه خطر بالقوه‌ای و از بین بردن آن کمک می‌کند.

چه آزمایش‌هایی قبل از انجام کاشت مو ضروری و لازم است


در مورد بیماران زن، اگر علت ریزش مو ناشناخته باشد، پزشکان توصیه می‌کنند که ابتدا با یک متخصص پوست مشاوره کنند. هنگامی که آلوپسی آندروژنیک تشخیص داده شود و جراحی پیوند مو توصیه شود، در اکثریت قریب به اتفاق، انجام آزمایش های بیشتری لازم نیست. با این حال پزشکان ECG قبل از عمل را برای تمام بیمارانی که قرار است مورد جراحی قرار گیرند، انجام می دهند که دارای بهترین استانداردها برای عمل است.
امروزه عمل جراحی کاشت مو معمولا بین 8 تا 10 ساعت طول می‌کشد. این عمل جراحی می‌تواند خطر بالقوه‌ای برای قلب بیمار، به دلیل قرار گرفتن در معرض آدرنالین برای مدتی طولانی باشد. به عنوان پاسخ به این خطر بالقوه، هر چند اندک، پزشکان یک ECG را به ارزیابی‌های پیش از عمل اضافه می‌کنند که سلامت عمومی بیمار را ارزیابی می‌کند. ارزیابی قبل از عمل بیمار، تقریبا یک ماه قبل از عمل، انجام می‌شود. بیمار توسط دو پرستار کاشت موی با تجربه و یک تکنسین ارزیابی می‌شود.

فرایند انجام تست 

ارزیابی، شامل گرفتن یک تاریخچه پزشکی دقیق، گرفتن فشار خون، وزن بیمار، میزان اشباعیت اکسیژن و بررسی هر گونه آلرژی است. ناحیه اهدا کننده مو با استفاده از Canfield Mirror مورد بررسی قرار می‌گیرد و شمارش موها انجام می‌شود. تعداد تراکم مو نیز ثبت می‌شود و گروه بندی‌های 1، 2، 3 و 4 انجام می‌شود. هر گونه سوال یا نگرانی که بیمار ممکن است داشته باشد، در این زمان مورد بحث قرار می‌گیرد. پزشکان در حال حاضر یک مورد دیگر را به این ارزیابی روتین اضافه می‌کنند: یک ECG که با استفاده از سرب 12، و با استفاده از یک مک 1200 ST با تفسیر خودکار انجام می‌شود.

هرگونه ECG غیر طبیعی برای یک متخصص قلب ارسال می‌شود که بر اساس آن یک گزارش یا تفسیر تهیه می‌کند و تحقیقات لازم را انجام می‌دهد. فرصت یک ماهه بین ارزیابی قبل از عمل و تاریخ عمل، زمان کافی را برای ارزیابی بیشتر قلب، بدون دخالت و نیاز به تغییر زمان عمل جراحی برنامه ریزی شده، فراهم می‌کند.

آزمایشات فقر آهن در تشخیص ریزش مو 


آزمایشات فقر آهن در تشخیص ریزش مو

کم خونی فقر آهن یکی از شایع‌ترین علل ریزش مو  است. دادن یک تست خون عمومی به شما اجازه می‌دهد سطح هموگلوبین خون را تعیین کنید، بر اساس آن شما می‌توانید در مورد وجود یا عدم وجود کم خونی اطمینان حاصل کنید. یک شاخص بسیار مهم دیگر، سطح لکوسیت‌ها است. که بالا بودن بیش از حد آن نشانگر وجود التهابی داخلی است. بنابراین، این مشکل می‌تواند به اندام‌های تولید مثلی یا دستگاه گوارش مربوط باشد.
آزمایشات بیوشیمیایی نیز می‌تواند ناهنجاری‌های کبد و کلیه‌ها را نشان دهد، کمبود کلسیم، منیزیم و آهن می‌تواند باعث ریزش مو شود. نتایج تجزیه و تحلیل هورمون‌های تیروئید نیز بسیار مهم است، زیرا نه تنها به وضعیت مو و پوست سر بستگی دارد، بلکه سلامت کلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هورمون‌های اصلی غده تیروئید شامل: TSH (تیروتروپین)، T3 ( (تری یدوتیروپین)، T4 (تیروکسین) هستند.

چه موارد دیگری قبل از انجام عمل جراحی باید در نظر گرفته شود؟


 1. قبل از جراحی، از پوشیدن لباس‌هایی را که نیاز به پوشیدن از روی سر دارند، اجتناب کنید. برای رفتن به عمل کاشت مو پوشیدن لباس‌های دکمه دار ترجیح داده می‌شود.
 2. اگر از هر دارویی مانند آسپیرین برای رقیق شدن خون استفاده می‌کنید، از چند روز قبل از عمل، باید آن را متوقف کنید. در صورتی که لازم باشد، از کفتوم 500mgدو بار در روز، سه روز قبل از عمل کاشت مو استفاده کنید. همچنین با جراح در مورد جزییات و دستورالعمل‌های لازم صحبت کنید زیرا از جراحی به جراح دیگر، متفاوت است.
 3. اگر از هر دارویی مانند آسپیرین برای رقیق شدن خون استفاده می‌کنید، از چند روز قبل از عمل، باید آن را متوقف کنید
 4. قبل از رفتن برای عمل کاشت مو، با شامپو موهای خود را شستشو دهید و آنها را خشک کنید. از ژل یا روغن استفاده نکنید. اگر کلاه گیس دارید، قبل از عمل آن را برداشته و تا زمانی که عمل تمام نشده است، آن را نپوشید. پس از شامپو زدن موها، یک کلاه حمام به سر کنید تا از هرگونه گرد و غباری محافظت شوید.
 5. قبل از عمل کاشت مو از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 6. قبل از عمل کاشت مو از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 7. اگر شما داروهایی مانند فیناستراید یا مینوکسیدیل مصرف می‌کنید، 2-3 هفته قبل از عمل کاشت مو، مصرف آنها را متوقف کنید.
 8. برای جلوگیری از هر گونه مشکلی قبل از کاشت مو، شما باید هر مشکل پزشکی و بیماری که دارید را با پزشک خود در میان بگذارید. روز قبل از عمل به طور کامل استراحت کنید و از انجام هر کار سنگینی بپرهیزید.
 9. هنگامی که برای عمل کاشت مو می‌روید، صبحانه یا ناهار سالم بخورید و هیچ غذای تندی را مصرف نکنید.
 10. هنگامی که برای عمل کاشت مو می‌روید، صبحانه یا ناهار سالم بخورید
 11. زمانی که به کلینیک مراجعه می‌کنید، از پوشیدن هر چیز با ارزشی مانند جواهرات اجتناب کنید.
 12. زمانی که به کلینیک مراجعه می‌کنید، از پوشیدن هر چیز با ارزشی مانند جواهرات اجتناب کنید
 13. اگر موهای خاکستری دارید برای راحتی عمل جراحی، 2 روز قبل از عمل آنها را رنگ کنید. یا به کلینیک بروید و آنها را در کلینیک رنگ کنید.
 14. اگر موهای خاکستری دارید برای راحتی عمل جراحی، 2 روز قبل از عمل آنها را رنگ کنید
 15. اگر بخواهید BHT داشته باشید (کاشت موهای بدن)، پیشنهاد این است که 4 روز قبل از روز عمل، منطقه اهدا کننده مو، مانند زیر بغل، ناحیه شرمگاهی، پشت، سینه و ران را شیو کنید.
 16. پس از عمل خود، توصیه می‌شود که خودتان رانندگی نکنید زیرا ممکن است داروهایی که استفاده شده است باعث شود که شما دچار خواب آلودگی شوید.
 17. پس از عمل خود، توصیه می‌شود که خودتان رانندگی نکنید
 18. به شدت توصیه می‌شود پوست سر خود را ماساژ بدهید. برای این کار، با کمک کف دست خود، و با کشیدن به پشت سر، پوست آن را به سمت پایین و بالا ببرید. این کار را 100 بار در روز انجام دهید و این امر باعث افزایش تولید خون می‌شود که به کیفیت عمل کاشت مو کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ