آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

PRPپی آر پی

فهرست مطالب

استفاده از سلولهای بنیادی جهت بازگرداندن جوانی و توقف پروسه پیری ونیز درمان بسیاری از بیماری ها امری بسیار جدید در دنیای پزشکی میباشد. در این روش با استفاده از سلولهای بنیادی ، زایش سلولی افزایش پیدا کرده و بازسازی و جوانی دوباره حاصل میگردد. استفاده از این روش در سنین بالاتر موجب بازگرداندن شادابی و نشاط و در سنین پائین تر سبب توقف و تاخیر در پروسه Aging (پیــری) شما خواهد شد.

روش FIT با استفاده از سلولهای بدن خودتان و به دلیل طبیعی بودن آن، اثرات معجزه آسا و کمترین عوارض را داراست. شما می‌توانید این روش در پروتکل‌های بسیاری از مراکز علمی بروز در سراسر جهان مشاهده کنید. با توجه به طبیعی بودن درمان، این روش تحریک سلولهای بدن شما را به زایش سلولی تحریک می‌کند و اثرات خود را به طور کند، اما بسیار موثرتر و پایدارتر نشان می‌دهد. در روش‌های دیگر جوانسازی، وجود عوارض برگشت ناپذیر و اثرات کوتاه مدت باعث شده است که استفاده از سلولهای بنیادی به عنوان یک روش بی‌نظیر در دنیای امروز مطرح شود.

PRP (پلاسمای غنی شده از پلاکت) به طور مستقیم سلول بنیادی نیست، اما به دلیل عملکرد آن در زمینه زایش سلولی و بافتی (مشابه سلولهای بنیادی)، به این نام خوانده می‌شود. در این روش درمانی نوین، غلظت بالای پلاسمای خون شما به نواحی نیازمند ترمیم و بازسازی تزریق می‌شود. برای درک بهتر، نیاز به آگاهی از اطلاعات پایه ساختار خون دارید. خون شما شامل پلاسما، سلولهای قرمز (RBC)، سلولهای سفید (WBC) و پلاکتها است. در گذشته، پلاکتها تنها به عنوان سیستم انعقاد خون شناخته می‌شدند، اما در سال‌های اخیر، دانشمندان به اثرات ترمیم کنندگی و بازسازی شگفت‌انگیز آنها در نواحی آسیب دیده پی برده‌اند. این فرایند با استفاده از پروتئین‌های ترمیم کننده به نام فاکتورهای رشد (G.F) انجام می‌شود.فاکتورهای رشد متعدد با کارایی های متفاوت در بدن وجود دارند اما همگی آنها نهایتاَ موجب تسریع در روند ترمیم بافت و زخم میشوند.

بطور خلاصه بعضی از این فاکتورهای رشد عبارتند از :

IGF – FGF-2 – EGF – VEGF – TGF-B – PDGFکه در تکثیر سلولی ، ‌تحریک رشد عروق خونی ، تسریع روند ترمیم زخمها ، نوسازی سلولهای اپی تلیال و اندوتلیال عروقی ، تولید کلاژن و هیالورونیک اسید موثر می باشند. پلاکت ها اولین پاسخ دهنده برای کمک به نواحی آسیب دیده بوده و موجب ساخت بافت جدید ، عروق خونی تازه و خونرسانی بیشتر در محل ضایعه می گردند.

مکانیزم اثر PRP در پوست:


قوام و خاصیت کشسانی پوست به وجود کلاژن و کراتین در ساختار پوست مربوط می‌شود. کاهش این دو عنصر منجر به ظهور نشانه‌های پیری در پوست می‌شود. با استفاده از تکنیک PRP، فاکتورهای رشد از خون شما جدا شده و با استفاده از فعال‌کننده‌های ویژه، به صورت مستقیم در مناطق مورد نیاز تزریق می‌شوند. این فاکتورهای رشد منجر به تکثیر و بازسازی فیبروبلاستها و کراتینوسیت‌ها می‌شوند، بنابراین تولید کلاژن و کراتین در بافت افزایش می‌یابد و قوام و شادابی پوست بهبود می‌یابد، همه این اتفاقات به صورت طبیعی و معجزه‌آسا رخ می‌دهد.

درمان پف و سیاهی دور چشم نیز می‌تواند به عنوان یکی از کاربردهای دیگر PRP در نظر گرفته شود. این مشکل برای بسیاری از افراد جوان و پیر مزاحمتی بزرگ است. اما با استفاده از PRP، درمان قطعی برای پف و سیاهی دور چشم ممکن است.

درمان چروکهای صورت و گردن


از مهمترین کاربردهای PRP ، رفع چین و چروک صورت و اطراف چشم و گردن می باشد. در این روش با فعال شدن فیبروبلاست ها و کلاژن سازی ، بهترین نتیجه در بافت سازی و پرشدن ناحیه بدست خواهد آمد.

درمان چروکهای پشت دست


وجود چروکهای پشت دست از مهمترین نشانه های پیری در افراد می باشد. PRP با زایش سلولی و بافتی بهترین روش برای پرو صاف کردن این چروکها می باشد.

درمان اسکارهای ناشی از سوختگی ، جراحی و آکنه


PRP در درمان اسکارهای بجای مانده از جوش ، جراحی و آکنه بسیارموثر می باشد بخصوص در صورتی که همراه با سایر روشهای درمانی استفاده گردد.

اثرات PRP در رویش موی مجدد مـو


PRP یک روش درمانی انقلابی برای رویش مجدد موی سر است. این روش به خصوص برای افرادی که تمایلی به روش‌های جراحی پیوند مو ندارند، یک جایگزین بسیار مناسب است. حتی برای افرادی که قبلاً از جراحی پیوند مو استفاده کرده‌اند، PRP به طور قابل توجهی به رویش طبیعی‌تر و پرپشت‌تر موها کمک می‌کند. با انجام PRP، فولیکول‌های مو تحریک شده و روند رویش مجدد موها رخ می‌دهد. یکی از مزایای این روش، عدم وجود اسکار جراحی، خونریزی و نیاز به کوتاه کردن موها است.

آیا PRP دارای عوارض میباشد؟


در این روش بدلیل اینکه از محتویات خونی هر شخص برای خودش استفاده میشود ، ‌ اصولا شاهد عارضه ای خاص نمی باشیم. تورم و قرمزی بسیار مختصردر موضع تزریق هم اصولا در طی همان روز بهبود می یابد. شما فورا بعد از درمان قادر خواهید بود که از لوازم آرایشی استفاده نموده و به فعالیت روزمره خود بپردازید. در اینجا نکته مهم این است که کرم ضدآفتاب را نباید فراموش نمود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ