گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و چربی در گونه

برجسته بودن گونه‌ها یک ویژگی مطلوب است چرا که افراد را جوان‌تر نشان داده و نشانه سلامتی آن‌ها می‌باشد. هم‌زمان با افزایش سن حجم گونه‌ها کاهش میابد، اما افراد جوان نیز در اثر عواملی همچون کاهش وزن شدید ممکن است دچار افتادگی و کم‌حجمی گونه‌ها شوند. اگر دو طرف گونه‌ها تناسب و تعادل نداشته باشند، ظاهر صورت نامتعادل به نظر رسیده و موجب نارضایتی افراد می‌گردد. برجسته‌سازی گونه‌ها  و گونه‌گذاری یک روش درمانی است که به‌ منظور افزایش حجم گونه‌ها در ناحیه میانی صورت و یا زیر چشم‌ها انجام می‌پذیرد.

به‌ منظور افزایش زیبایی چهره و افزایش تناسب صورت، افزایش حجم گونه‌ها می‌تواند گامی صحیح در مسیر اصلاح ظاهر چهره شما محسوب شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی شرایط شما را ارزیابی کرده و بهترین شیوه درمانی برجسته‌سازی گونه‌ها را متناسب با شرایط شما، ارائه خواهند داد. اگر تا کنون به گونه‌گذاری فکر نکرده بودید، مزایای این روش درمانی دلایلی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به این موضوع فکر نمایید. کلینیک تخصصی زیبایی رازی روش‌های مختلفی مانند تزریق ژل و چربی را برای برجسته کردن گونه ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره  02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید تا همکاران ما دراین‌باره شما را راهنمایی کنند.

 

چه کسانی به گونه‌گذاری غیر جراحی نیازمند هستند؟


 اگر استخوان گونه‌های شما کم‌عمق باشد، برجسته‌سازی گونه‌ها می‌تواند این نقص را جبران نماید. این عارضه می‌تواند در اثر عوامل ارثی یا تحلیل بافت استخوان در اثر افزایش سن ایجاد شود. متقاضی برجسته‌سازی گونه‌ها عموماً افرادی هستند که صورت آن‌ها صاف و توخالی به نظر می‌رسد. در این افراد ناحیه گونه‌ها و گاها زیر چشم‌ها فرورفته به نظر می‌رسد. بنابراین آن‌ها نیازمند افزایش حجم و برجسته‌سازی استخوان‌های گونه‌ هستند. به‌طورکلی متقاضی مناسب برای گونه‌گذاری کسانی هستند که از سلامت عمومی بالایی برخوردار بوده و از لحاظ روحی و روانی باثبات باشند. آن‌ها باید خواستار افزایش حجم در ناحیه صورت خود باشند.

همچنین گروهی از بیماران که چهره‌ای کشیده دارند، می‌توانند به میزان زیادی از برجسته‌سازی گونه‌ها بهره ببرند، چرا که این روش درمانی می‌تواند به میزان قابل‌توجهی تناسب چهره آن‌ها را افزایش دهد. بیماران باید درک واضحی از فرایند درمان داشته باشند، آن‌ها باید با محدودیت‌های روش‌های غیرجراحی برجسته‌سازی گونه‌ها آشنایی پیدا کنند. انتظار آن‌ها از نتیجه درمان باید واقع‌گرایانه باشد. سرانجام آن‌ها باید در خصوص موادی که نسبت به آن حساسیت دارند، با جراح زیبایی خود به مشورت بپردازند تا اطمینان حاصل شود مواد مصرفی در فرآیند درمان بی‌خطر بوده و برای آن‌ها قابل‌استفاده می‌باشد.

مزایای برجسته‌سازی گونه‌ها 


  • برای مدت طولانی چهره افراد را جوان‌تر می‌سازد.
  • به ‌واسطه افزایش حجم در گونه‌ها، باعث لیفت یا کشیده شدن پوست صورت می‌شود.
  • به‌واسطه افزایش تناسب بین ویژگی‌های مختلف صورت، باعث افزایش زیبایی چهره می‌گردد.
  • گاهی اوقات برجسته‌سازی و افزایش حجم گونه‌ها به جوان‌سازی صورت و سلول‌های پوست نیز کمک خواهد کرد.

تکنیک‌های مختلف غیر جراحی در گونه‌گذاری


تزریق ژل 

ژل‌های تزریقی مواد نرمی هستند که حاوی اسید هیالورونیک می‌باشند. این اسید به‌ صورت طبیعی در بدن انسان ساخته می‌شود. در اثر افزایش سن میزان اسید هیالورونیک در پوست کاهش می‌یابد. این امر منجر به ظهور خطوط و چین‌وچروک‌ها در پوست می‌شود. همچنین باعث می‌شود حجم بافت صورت کاهش یابد که در پی آن گونه‌های ما شروع به تحلیل رفتن می‌کنند. استفاده از تزریق ژل، می‌تواند حجم از دست رفته‌ی گونه‌ها را بازسازی نماید. این تنها مزیت استفاده از تزریق ژل گونه نمی‌باشد، چرا که آن‌ها باعث می‌شوند پوست نرم‌تر شده و طراوت آن نیز افزایش یابد. ارتقاء گونه‌ها به‌واسطه روش‌های درمانی غیر جراحی می‌توانند آسان‌تر باشد. همچنین نتیجه‌ی طبیعی این روش‌های درمانی به ‌سرعت پس از فرآیندهای درمان قابل ‌مشاهده خواهد بود. خواه شما به دنبال افزایش حجم گونه‌ها باشید یا به دنبال کشیدن و لیفت گونه‌ها، هر دو هدف می‌تواند به‌واسطه ژل‌های تزریقی، به دست آید.

فرایند درمان 

به‌طور معمول این روش تنها 20 دقیقه طول می‌کشد. ناحیه مورد نظر ضدعفونی شده و برای به دست آمدن حجم مورد نظر، بهترین نقطه تزریق علامت‌گذاری می‌شود. اگر بیمار ترجیح دهد، برای راحتی بیشتر پزشک از یک کرم بی‌حسی موضعی در ناحیه درمان استفاده خواهد نمود. به‌ آرامی ژل در بالای استخوان گونه تزریق می‌شود. معمولاً نتیجه درمان بین 6 الی 18 ماه دوام خواهد داشت، هر چند این موضوع به نوع ژل مصرفی بستگی خواهد داشت. پزشک شما می‌تواند در این خصوص توصیه‌های لازم را ارائه دهد. هنگامی‌که اثر درمان کاهش یابد، شما به‌راحتی می‌توانید جلسه درمانی دیگری را در کلینیک پوست ما در انجام دهید.

تزریق چربی

گونه گذاری بدون جراحی با تزریق چربی تکنیک درمانی پیشرفته‌ای است که به کمک سلول‌های بنیادی و دریافت چربی از خود بیمار (از مکان‌هایی که چربی ناخواسته وجود دارد مانند شکم و یا پهلوها) برداشته شده و مجدد توسط سوزن‌هایی خاص به گونه‌ها تزریق می‌گردد. در این روش کبودی و یا جای زخم باقی نخواهد ماند. نتایج دائمی هستند. طبق گزارش گروه زیادی از بیماران، پس از عمل نیز دردی گزارش نشده است. همچنین عفونتی نیز گزارش نشده است، اما احتمال عفونت در پی هر گونه عمل جراحی وجود خواهد داشت.

فرایند درمان 

ابتدا، پزشک چربی اضافی را از ناحیه خاصی از بدن برمی‌دارد. برای برداشت چربی چند برش کوچک زده می‌شود و به‌ واسطه تکنیک‌هایی همچون لیپوساکشن چربی استخراج می‌گردد. (توجه داشته باشید که برش‌های ایجاد شده برای لیپوساکشن بسیار کوچک هستند و در مناطق خاصی از بدن استتار می‌شوند، بنابراین جای زخم‌ها قابل‌مشاهده نخواهد بود.) پزشک چربی‌های استخراج‌شده را برای تزریق خالص و آماده می‌سازد. خون و روغن‌های اضافی موجود در بافت چربی از آن جدا می‌شوند. طبیعت فرایند و استانداردهای تهیه‌شده، خطر ایجاد هر نوع آلودگی را کاهش می‌دهد. هنگامی‌که چربی برای تزریق مجدد آماده شد، پزشک به کمک سوزن نازکی چربی را در مناطق خاصی از صورت تزریق می‌کند تا حجم صورت بازسازی و پر گردد. این مناطق می‌تواند شامل گونه‌ها و گودی زیر چشم گردد. از آنجا که ممکن است بخشی از چربی تزریق‌شده در محل باقی نماند، احتمالاً پزشک کمی بیشتر چربی تزریق خواهد کرد تا این موضوع پوشش داده شود.

دوره بهبودی


بسته به روش درمان، دوره بهبودی و بازیابی برجسته‌سازی گونه‌ها متفاوت است. درمان توسط ژل‌های تزریقی به دوره بهبودی زیادی نیاز ندارد. تقریباً بلافاصله بعد از تزریق، بیماران قادر به بازگشت به فعالیت‌های روزمره زندگی خود هستند. اما تزریق چربی به یک دوره استراحت کوتاه‌مدت نیاز دارد، ممکن است پس از تزریق کبودی، تورم و احساس ناراحتی خفیفی در افراد وجود داشته باشد.

خطر و عوارض جانبی 


در هر نوع عمل جراحی، احتمال خطر وجود دارد. اگر چه اغلب بیماران دچار عوارض نمی‌شوند، شما باید با جراح خود به مشورت بپردازید تا مطمئن شوید، از تمام خطرات و عوارض احتمالی برجسته‌سازی گونه‌ها آگاهی پیداکرده‌اید. همه عوارض احتمالی، قبل از درمان به شما گفته خواهد شد و معمولاً رضایت‌نامه‌ای در خصوص برجسته‌سازی گونه‌ها به شما ارائه می‌شود که باید آن را امضا نمایید. برخی از خطرات احتمالی عبارت‌اند از: خونریزی، عفونت، جای زخم (برشی که ما معمولاً انجام می‌دهیم در داخل دهان است)، آسیب به ساختارهای عمیق‌تر مانند اعصاب، رگ‌های خونی و عضلات.

روش درمانی جایگزین


پروتز گونه نوعی عمل جراحی است که برای گونه‌گذاری و نقص استخوان‌های صورت بکار گرفته می‌شود. پزشک چند برش کوچک و پنهانی در داخل دهان ایجاد می‌کند. پروتز گونه از طریق این برش‌ها در جایگاه خود قرار داده می‌شود، در نتیجه ظاهر فرد جوان‌تر و گونه‌ها پرحجم‌تر خواهند شد. به ‌عنوان جایگزینی برای تزریق ژل و چربی، ممکن است استفاده از پروتز گونه توصیه شود. اما نتیجه این روش دائمی است و لازم به درمان مجدد نیست، به‌هرحال برخی افراد ترجیح می‌دهند از درمان‌های غیر جراحی مانند تزریق چربی و یا ژل استفاده نمایند.

هزینه‌های درمان 


برجسته‌سازی گونه‌ها یک درمان زیبایی محسوب می‌شود و هزینه آن به روش انتخابی و مقدار ژل مورد نیاز بستگی دارد. اگر شما روش تزریق چربی را انتخاب کنید، ممکن است هزینه‌های شما افزایش یابد، چرا که برداشت چربی نیاز به لیپوساکشن و تزریق مجدد چربی دارد. قیمت بر اساس نوع درمان و ژل‌ها متفاوت خواهد بود، بنابراین در مورد هزینه قبل از درمان با پزشک خود صحبت نمایید.