بهترین راه برای کوچک کردن شکم چیست؟ شما کدامین روش را توصیه می کنید؟
حلقه معده ، شکم کرانچ ،رژیم پروتئین یا سیب ،کمربند های لاغری و یا جراحی؟!
شکم ناحیه ای است که در آن چربی ها دیرتر از سایر نقاط بدن آب می شود ، بنابراین استفاده از رژیم درمانی زمان بر است و صبر و استقامت بیمار را می طلبد و افراد کمتری از این روش پیروی می کنند.
در گذشته اگر کسی دچار چاقی شکمی می شد به او توصیه می کردند از ورزش دراز و نشست کمک بگیرد ، بعد ها کمربند های لاغری به بازار لاغری آمدند.
هر سال و یا هر ماه روش های جدیدی برای لاغری و یا رفع چاقی های شکمی معرفی می شود که طبیعی است که روش های گذشته مردود شناخته شود .
چاقی ها  در کل به ۲ دسته تقسیم می شوند. چاقی های عمومی و چاقی های موضعی. چاقی عمومی براساس شاخص توده بدنی (BMI) و چاقی شکمی بر اساس حد حد نصاب معینی که برای دور شکم تعریف شده است که اگر میزان اندازه دور شکم در فردی از آن حد نصاب بیشتر باشد، وی را دچار چاقی شکمی می دانیم.
۲ عدد به عنوان حد نصاب تعیین چاقی شکمی معین شده است: ۸۸ سانتی متر برای خانم ها و ۱۰۵ سانتی متر برای آقایان. باید بدانید که در حالت کلی درمان قطعی چاقی، چه چاقی عمومی و چه چاقی موضعی، کاهش وزن است که آن هم از طریق رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش امکان پذیر است.
اما معمولا افراد مایلند به طور مستقیم در ابتدا اقدام به حذف چربی های شکمی نمایند و یا در بهترین حالت بطور همزمان با رژیم غذایی به روش های درمان چاقی موضعی ،و یا درمان چاقی شکمی روی آورند.
روش هایی که برای رفع چاقی شکمی (وسایر چاقی های موضعی) به کار می برند، به ۲ دسته روش های تهاجمی و روش های غیر تهاجمی تقسیم می شود.
روش های تهاجمی روش های جراحی  هستند مثل آبدومینوپلاستی، لیپوساکشن و…
روش های غیر تهاجمی عبارتند از :کویتیشنRFمزوتراپیکرایولیپولیزShockWave /LPG
اگر مایل به جراحی نیستید و ریسک های آن را نمی پذیرید می توانید از روش های فوق استفاده کنید.
نکته حایز اهمیت انتخاب مناسب ترین روش است ، چرا که اگر انتخاب اشتباه صورت گیرد ، به نتیجه دلخواه نخواهید رسید و مکدّر خواهید شد . و این انتخاب اصلح را پزشک متخصص با اطلاعاتی که از شما کسب می کند ، بر می گزیند.
به تعبیر دیگر ، اگر دچار اضافه وزن هستید به این روش های غیر تهاجمی فکر کنید و اگر شاخص توده بدنی شما بالاتر از 30 است و چاق محسوب می شود ، در مرحله اول  به استفاده از روش های بالا فکر نکنید.
این روش ها نسبت به روش های جراحی بدون درد هستند، عوارض چندانی ندارند و فرد بعد از هر جلسه درمان دوران نقاهتی را طی نمی کند.
در این بین لیزرلیپولیز و کرایولیپولیز روش هایی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و پزشک متخصص بنا به درخواست بیمار و تشخیص خود ، یکی را انتخاب می کند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ