کلینیک رازی در یک نگاه

در این بخش گسترده ترین خدمات زیبایی و ترمیمی در زمینه پوست ومو انجام می شود . در بخش پوست متخصصان مجرب عضو انجمن متخصصان پوست، مو و زیبایی ایران با ارائه مشاوره بهترین روش های درمانی را به بیماران معرفی کرده وسپس به درمان آنان اقدام می کنند. با توجه به پیشرفت های انجام شده دردانش پزشکی بسیاری از صدمات پوستی وهمچنین عوارض پیری قابل درمان و پیشگیری است.

امروزه در طب زیبایی از لیزر و کاربردهای وسیع آن سخن به میان می آید. لیزر درواقع چیزی نیست جز نوری که شدیداً متمرکز شده و این قابلت را دارد که به بافت هدف رسیده و با ایجاد گرما در آن باعث تغییرات درمانی می شود.
این مرکز با دارا بودن تجهیزات بسیار پیشرفته وکم نظیر لیزری خدمات گسترده تخصصی رادر تمامی زمینه های درمان ارائه می دهد.
1.ويزيت تخصصي بيماريهاي پوست ˛ مو و زيبايي
2.رفع موهاي زائد صورت و بدن توسط ليزر
3.رفع چين و چروك صورت توسط ليزر
4.درمان ضايعات عروقي و مويرگ هاي صورت و اندام توسط ليزر
5.برداشتن خال ̨ كك و مك و ساير ضايعات رنگدانه اي توسط ليزر يا جراحي
6.از بين بردن تاتو توسط ليزر
7.انجام ميكرودرم ابريژن ˛ جهت پاكسازي پوست و رفع برخي ضايعات پوستي
8.رفع ضايعات پوستي توسط دستگاه راديو فريكوئنسي
9.انجام انواع پيلينگ هاي شيميايي
10.تزريق ژل هاي هيالورونيك اسيد
Gold Aphrodite (داراي مجوز وزارت بهداشت )
Juviderm – Restylane – Perlane
11.تزريق بوتاكس جهت رفع چین و چروک و خطوط اخم
Dysport انگليسي داراي مجوز از وزارت بهداشت و درمان
12.انجام كرايوتراپي جهت رفع زگيل و ساير ضايعات پوستي
13.كاشت موي طبيعي به روش FUT – FIT
14.مزوتراپي
موارد ذکر شده برخی خدمات ارائه شده در بخش پوست در این مرکز میباشد

معرفي برخي از تجهيزات ليزري مركز

ليزر الكساندريت(‌Apogee) ساخت كمپاني Cynosure آمريكا يكي از پيشرفته ترين دستگاههاي ليزر دنيا براي از بين بردن موهاي زائد ميباشد. يكي از خصوصيات منحصر بفرد اين دستگاه قابل تنظيم بودن طول موج ( Pulse Duration ) و ميزان انرژي براي از بين بردن هر نوع مو و پوست ميباشد.
در حال حاضر اين دستگاه كم دردترين كم خطرترين سريعترين و موثرترين دستگاه حال حاضر دنيا براي از بين بردن موهاي زائد ميباشد.
ليزر Light Sheer پيشرفته ترين نوع ليزر دايود ساخت شركت Lumenis آمريكا و مورد تائيد FDA آمريكا ميباشد.
اين ليزر به عنوان بهترين موثرترين و سريع ترين روش از بين بردن موهاي ناخواسته جاي خود را در سراسر دنيا باز كرده است .
كاربرد اصلي اين دستگاه درمان موهاي زائد تمامي بدن شامل :
(چانه – لب فوقاني – گونه ها – گوش ها – پيشاني – گردن – دست و پا – زيربغل – سينه – پشت و يا ناحيه كشاله ران )‌ميباشد .
ليزر جديد فراكشنال ( ( Fractional جهت جوانسازي پوست
اگر چه ما نميتوانيم مانع اثرات گذشت زمان بر روي پوست شويم اما در حال حاضر با توجه به پيشرفتهاي عظيم دانش پزشكي به سادگي ميتوان چهره افراد را حداقل بين 5 تا 10 سال جوان تر نمود . كرم هاي زيبايي به تنهايي قادر به عمل كردن در عمق چروك نيستند و فقط ميتوانند از ايجاد چروك هاي جديد پيشگيري كرد . براي رفع چين و چروك هاي بوجود آمده نياز به درمان هاي سريع و تهاجمي تر مثل اعمال جراحي است .
اما اعمال جراحي علاوه بر هزينه هاي هنگفت درماني داراي عوارض بي شماري نيز هستند . امروزه در طب زيبايي از ليزر و كاربردهاي وسيع آن سخن به ميان مي آيد . ليزر د رواقع چيزي نيست جز نوري كه شديدا”‌متمركز شده و اين قابليت را دارد كه به ارگان هدف رسيده و با ايجاد گرما در آن باعث تغييرات در بافت هدف شود .
ليزر فراكشنال يكي از پيشرفته ترين درمانها ي در دسترس براي جوانسازي و درمان ضايعات
پوستي است كه از نظر عوارض جانبي و هزينه با جراحي و ساير روشهاي ديگر قابل مقايسه نيست و داراي تائيديه FDA ميباشد. در اين تكنيك در واقع يك لايه از پوست اپيدرم و بخشي از درم برداشته ميشود و سپس پوست مجددا” بهبود مييابد و يك پوست جديد ساخته ميشود كه ظاهري شفاف تر و صاف تر از پوست قبلي دارد . علاوه بر اين تغييرات سطحي به دنبال اين عمل ̨ سرعت توليد كلاژن كه يكي از علل مهم ايجاد چين و چروك در پوست ميباشد و با افزايش سن و تماس با عوامل محيطي مثل آفتاب كاهش مييابد . تسريع ساخت كلاژن به وسيله اين تكنيك باعث افزايش قدرت ارتجاعي پوست و استحكام آن ميشود.
ليزر Vascu Light
دستگاه Vascu Light در اصل متشكل از يك ليزر Nd:yag و يك دستگاه IPL است.
يدين ترتيب امكان درمان انواع ضايعات پوستي توسط يك دستگاه فراهم مي آيد.
اين دستگاه داراي 4 برنامه مختلف ميباشد:
درمان موهاي زائد
درمان ضايعات عروقي ( ماه گرفتگي ˛ همانژيوم ̨ رگ هاي واريسي روزاسه ˛ تلانژكتازي و رگ هاي قرمز كوچك در صورت يا بدن )
درمان ضايعات رنگي (خال ها ̨ كك و مك )
جوان سازي پوست بدن بدون ايجاد زخم
(Nonablative Rejuvenation)
در اين عمل با تابش طول موج متناسب در محل مورد نظر كلاژن سازي بدون ايجاد زخم تسريع ميگردد. تعداد دفعات معمولا”‌ بين 3 الي 6 جلسه است.
ليزر Q-Swlteh Nd:yag
اين ليزر بابهره گيري از تكنيك پيشرفته Q-Switch بهترين درمان براي ضايعات پيگمانته (انواع لك ها ) ميباشد.
اين ليزر براي پاك كردن و درمان انواع تاتوهاي رنگي خال هاي تيره مادرزادي (OTA Nevus) و كك مك Lentigo & Ephelide مناسب است.
ليزر Erb:yag طول موج بالا از خود ساطع ميكند كه ميتواند ضايعات سطحي پوست چين و چروك اسكار آكنه ˛ اسكارهاي برجسته (Keloid) خال هاي و ضايعات پوستي را لايه به لايه از سطح به سمت عمق تخريب نمايد.
بيماري هاي پوستي كه قابل درمان با اين روش هستند عبارتند از : خال ها̨ اسكار بجا مانده از آكنه زگيل هاي مختلف در نواحي مختلف بدن ˛ محل بخيه تكه هاي برجسته پوستي (Skin-tag) لكه هاي تيره رنگ روي پوست (Lentigo)

ليزر N-Lite
اين دستگاه جهت كاهش يا حذف چين و چروك ها و جوشها ميباشد . پس از انجام ليزر پوست سفت تر ميشود و قوام بهتري مييابد.
ميكرودرم ابريژن
غيرتهاجمي ترين روش لايه برداري پوست
در اين روش در عرض مدت 10 تا 15 دقيقه لايه هاي سطحي و مرده پوست برداشته ميشود و با تحريك فيبروپلاست ها و كلاژن سازي ˛ پوست جوان تر و شاداب تر ميگردد.
درمان با جلسات متناوب ميتواند جاي زخم هاي قديمي ̨ جاي جوش ˛ چروك هاي ظريف و سطحي را برطرف كند و منافذ پوست را بهتر كند.
دستگاه RF
(رايدوفركوئنسي)
سيستم راديوفركوئنسي (RF) با قابليت هاي متفاوت در برداشت ضايعات پوستي از جمله انواع خالها̨ زگيلها ˛ ضايعات خوش خيم پوستي و تلانژكتازي بكار ميرود.
از مزاياي اين دستگاه بهبود سريع ̨ زمان عمل كوتاه ˛ نتايج زيبايي عالي بدون جاي عمل (اسكار) ميباشد.
آمپول Dysport (بوتاكس)
بسياري از خطوطي كه با گذشت زمان در سطح پوست ظاهر ميشوند در اصل خطوط ديناميكي Dynamic Lines هستند كه بر اثر انقباض هاي مكرر عضلات صورت بوجود آمده اند. اين خطوط بيشتر از همه در بين ابروها (خط اخم) ̨ وسط پيشاني (خطوط عرضي و متعدد پيشاني ) و گوشه چشم ها ايجاد ميشوند .
امروزه بهترين درمان براي از بين بردن اين خطوط تزريق بوتولينوم توكسين (Dysport) است. بوتاكس يك ماده پروتئيني است كه از سال ها قبل براي فلج كردن عضلات دچار گرفتگي توسط متخصصين اعصاب و چشم پزشكان مورد استفاده قرار گرفته است. اين ماده ميتواند عضلات را بطور موقت بمدت 4 تا 6 ماه فلج كند. به اين ترتيب چروك هاي ناشي از انقباض عضلات سطحي صورت و گردن نظير خطوط اخم بين ابروها (Frown Lines) خطوط عرضي وسط پيشاني
( Transverse Frehead Lines) چروك هاي شعاعي گوشه چشم ها (Crows Feet) ˛ چروك هاي ظريف دور لب ها (Perioral Lines)‌و خطوط وسط چانه (Mentalis Lines) از بين مي روند. به علاوه با اين تزريق ميتوان افتادگي ابروها را اصلاح كرد و با قوس دادن به ابرو حالت جوان تري در صورت بوجود آورد.
يكي ديگر از فوايد بوتاكس آن است كه ترشح غدد عرق را مهار ميكند بنابراين درمان بسيار خوبي براي تعريق بيش از حد كف دست و زير بغل بشمار مي رود.
تزريق بوتاكس نياز به هيچگونه آمادگي خاصي ندارد. تزريق با سوزن بسيار ظريف در زير پوست و يا عضلات سطحي انجام ميگيرد . هنگام عمل تنها سوزش مختصري احساس ميشود كه گذرا است.
بلافاصله بعد از تزريق مي توانيد بكار روزمره خود باز گرديد. 3 تا 7 روز بعد از تزريق تاثير آن ظاهر ميشود.
اثر تزريق تا شش ماه باقي مي ماند. پس از چند نوبت تزريق طول مدت اثر آن بيشتر ميشود به نحوي كه حتي پس از شش ماه هم چهره شما حالت خود را حفظ مي نمايد و مهم ترين مسئله اين است كه بعد از چندين بار تزريق عادت اخم كردن و حركت دادن عضلات صورت در فرد كمتر ميشود.
تزريق بوتاكس اگر توسط پزشك متبحر انجام شود معمولا هيچ عارضه اي ندارد.
تزريق ژل
تزريق ژل براي از بين بردن خط اخم ̨ صاف كردن چين هاي عميق دو طرف دهان برجسته كردن گونه و حجم دادن به لب است و در حال حاضر بهترين روش در سراسر دنيا تزريق ژل هيالورونيك اسيد است.
در كلينيك دکتر جمیلی ژل هيالورونيك اسيد فقط از انواع مورد تاييد FDA آمريكا تزريق مي شود.
اين نوع ژل نيازي به تست حساسيت ندارد آلرژي ايجاد نمي كند و در زير پوست حركت و ريزش ندارد.
تمام موادي كه جهت تزريق در اين كلينيك بكار ميرود ساخت شركت هاي اروپايي يا آمريكايي مورد تاييديه CE يا آمريكا FDA
ميباشد.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ