کاشت و ترمیم مو بدون نیاز به عمل جراحی :پرپشت کردن نقاط خالی سر

ریزش مو (طاسی سکه‌ای) بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار داده است. ریزش مو در زنان می‌تواند بر اثر اختلالات خاص باشد، زیرا با بررسی کیفیت زندگی، زنانی که ریزش مو را تجربه کرده‌اند اعتمادبه‌نفس بسیار پایین دارند. خوشبختانه، فرایند کاشت مو ایمن و امکان‌پذیر می‌باشد. فرایند غیرجراحیترمیم مو روش سریع، آسان و راحت برای رسیدن به موی سری ضخیم، حجیم می‌باشد. اگر دوست دارید که در رابطه با ریزش موها کاری کنید و می‌خواهید که از انجام عمل جراحی اجتناب کنید، باید به فرایند غیر جراحی ترمیم مو فکر کنید. به دلیل ریزش مو عارضه‌ی طاسی امر شایعی می‌باشد، اما شماری از شرایط پزشکی نیز می‌تواند در بروز این عارضه مؤثر باشد. ترمیم مو از روش‌های اصلی ترمیمی و اصلاحی می‌باشد، بنابراین فهمیدن این حقیقت پیش از تصمیم‌گیری، امر بسیار مهمی است.

کاشت و ترمیم مو بدون نیاز به عمل جراحی

در هر سنی که باشید مواجه‌شدن با ریزش مو تجربه‌ی ناخوشایند است که به شخص احساس عدم اعتماد به ‌نفس و ناامیدی را القا خواهد کرد؛ و با وجود اینکه چندین گزینه برای از دست دادن موها وجود دارد، اما بهای آن به‌طور قابل‌ ملاحظه‌ای گزاف می‌باشد. فرایند ترمیم غیر جراحی مو که دارای هیچ‌گونه دوره‌ی بهبودی و خطر نمی‌باشد به شما نتیجه‌ی دلخواه را ارائه خواهد داد. متخصصین ما در کلینیک رازی طی جلسه‌ی مشاوره به نگرانی‌های شما گوش می‌دهند و در مورد گزینه‌های درمانی و فرایندهای پیش رو با شما صحبت خواهند کرد. برای آشنایی با این روش ترمیم مو بدون جراحی و یا در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259-02188334029 تماس حاصل نمایید.

علل ریزش مو


ریزش مو ممکن است که برای هر فردی و در هر سنی روی می‌دهد. غالباً غیر از ریزش مو و پس ‌از آن کم‌پشت شدن مو علامت دیگری برای این عارضه وجود ندارد، بنابراین توجه به علائم اولیه‌ی ریزش مو مهم می‌باشد که شامل:

 • عقب رفتن خط رویش مو یا خالی شدن کنار مو
 • نازک شدن مو، به‌ویژه در فرق سر
 • ریزش و بی‌مو شدن بخشی از سر
 • ریزش بیش ‌از حد مو

متقاضیان  کاشت مو بدون جراحی


زنان و مردان هر دو صرف‌نظر از نژاد قادر به ترمیم مو هستند. مبارزه با ریزش مو بهترین مزیت فرایند ترمیم کامل مو نسبت به فرایند اضافه کردن تکه‌تکه‌ی مو می‌باشد. همچنین، بیمارانی که به دلیل بیماری یا در نتیجه‌ی شیمی‌درمانی احتمالاً تمام موهای خود را از دست خواهند داد نیز نسبت به فرایند اضافه کردن تکه‌ای یا جزئی تمایل زیادی به فرایند ترمیم مو بدون جراحی کامل مو دارد. بیمارانی که بسیار تلاش کرده‌اند تا از طریق معالجات پزشکی مجدداً موها را به وضعیت سابق بازگردانند ولی نتایج به‌دست‌آمده از درمان راضی‌کننده نبوده و علاوه بر این بیمارانی که متمایل به جراحی نیستند یا توانایی مالی برای انجام فرایند ترمیم مو به‌وسیله‌ی جراحی را ندارند، در عوض آن می‌توانند به فرایند بازسازی بدون جراحی مو متوسل شوند.

ترمیم مو بدون جراحی


کلاه گیس

کلاه گیس

استفاده از اکستنشن های مو یک راه حل مناسب برای افرادی است دچار ریزش مو شده‌اند اما اگر فرد به اندازه‌ی کافی مو نداشته باشد نمی‌تواند از این اکستنشن ها استفاده نماید. همچنین گاهی به دلیل شرایط سخت نگه داری از این اکستنشن ها افراد ترجیح می‌دهند تا از کلاه گیس کامل استفاده کنند.
در ادامه به برخی از نکاتی که در هنگام خرید کلاه گیس باید به آن‌ها توجه نمود اشاره شده است:

 • بریدگی:در هنگام خرید کلاه گیس باید به طول، بافت و مدل موی آن توجه نمود. یکی از مزایای استفاده از کلاه گیس این است که فرد می‌تواند هر مدل مویی را که به دنبال آن بوده است انتخاب نماید. برای مثال اگر شما دارای موهایی کم حجم و صاف بوده‌اید و همیشه می‌خواستید مویی فر و پر داشته باشید می‌توانید با استفاده از کلاه گیس آن را به دست آورید. سایز کلاه: کلاه گیس‌ها در 3 سایز کوچک، بزرگ و متوسط در دسترس هستند. به طور معمول کلاه گیس‌هایی با سایز متوسط برای بیش از 95% از افراد مناسب هستند اما در صورتی که فرد دارای استخوان بندی ریز و یا درشت‌تر از حد معمول باشد باید از کلاه گیس‌های کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر استفاده نماید. همچنین بسیاری از کلاه گیس قابلیت تغییر سایز دارند و فرد می‌تواند آن را متناسب با سایز سر خود اندازه نماید. برای اندازه گیری سایز سر باید فاصله‌ی بین خط رویش ما تا پشت گوش‌ها و در ادامه تا پشت گردن را اندازه گرفت.
 • رنگ:کلاه گیس‌ها در تمامی رنگ‌های طبیعی و غیر طبیعی و گاهی فانتزی در دسترس هستند. بسیاری از افرادی که برای اولین بار از کلاه گیس استفاده می‌کنند ترجیح می‌دهند تا از رنگی متناسب و شبیه به رنگ موی طبیعی خودشان استفاده نمایند اما گاهی افراد علاقه‌ای به رنگ‌های طبیعی نداشته و ترجیح می‌دهند رنگ موهایی را که همیشه به دنبال آن بوده‌اند انتخاب نمایند. هنگام انتخاب رنگ کلاه گیس باید به ترکیب آن با تون و رنگ پوست نیز توجه داشت.
 • ترکیب و جنس موی کلاه گیس:انتخاب کلاه گیس با موی مصنوعی و یا طبیعی نیز اهمیت بالایی دارد. هر دوی این کلاه گیس‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. کلاه گیس‌هایی با موی طبیعی ظاهری طبیعی‌تر دارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را حالت داد همچنین در صورت مراقبت کافی از آن‌ها تا یک سال دوام دارند. شاید یک سال زیاد به نظر نرسد اما زمانی که قیمت یک کلاه گیس را برای استفاده در 12 ماه سال حساب کنیم می‌بینیم که چندان هم گران نیست. کلاه گیس‌های مصنوعی را می‌توان برای 6 ماه استفاده کرد. این کلاه گیس‌ها در مقایسه با موی طبیعی ارزان‌ترند و به نگه داری خاصی احتیاج ندارند. با این که این کلاه گیس‌ها بسیار شبیه به موی طبیعی هستند اما گاهی حالت دهی آن‌ها کمی سخت است.
 • نحوه‌ی جایگذاری:با توجه به نوع کلاه، کلاه گیس و نحوه‌ی اتصال موها به آن 4 روش برای چسباندن و جایگذاری کلاه گیس وجود دارد. برای قرار دادن کلاه گیس می‌توان از تورهای مخصوص کلاه گیس، کلاه‌های مخصوص طاسی و بافتن مو استفاده نمود. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خودش را دارد. برخی از این روش‌ها به قسمت جلویی و بالایی مو ظاهری طبیعی‌تر می‌دهند در حالی که برخی دیگر باعث می‌شوند تا هر تار مو بتواند به راحتی حرکت کرده و حالت بگیرد. نحوه‌ی حرکت و حالت گیری تارهای مو کمک می‌کنند تا کلاه گیس بسیار طبیعی به نظر برسد و کسی متوجه مصنوعی بودن موهای فرد نشود.

فواید کاشت مو بدون جراحی


کلاه گیس برای افرادی که زندگی فعالی دارند گزینه مناسبی نمی‌باشد. افرادی که در خصوص حرکت کردن و افتادن کلاه گیس نگران هستند می‌توانند از روش‌ترمیم مو بدون نیاز به جراحی استفاده کنند چرا که در این روش موها حتی با تکان‌های شدید و یا شنا کردن یا هر چیز دیگری به هیچ وجه جا به جا نمی‌شوند.

 • به دلیل این که در این روش موی ترمیمی کاملاً به پوست سر می‌چسبد و خط رویش مو را می‌پوشاند هیچ کس متوجه میزان کم پشت بودن موی طبیعی فرد نمی‌شود و فرد به هیچ عنوان در خصوص‌ترمیم مجدد خط رویش مو و پوشاندن و پنهان کردن ریشه‌های موی خود نگرانی نخواهد داشت.
 • در زمان قرار دادن موی ترمیمی بر روی سر به فرد در خصوص نوع، میزان و رنگ موی مناسب او مشاوره‌هایی داده می‌شود و فرد دیگر به خریدن کلاه گیس‌های مصنوعی و غیر طبیعی نیازی ندارد.
 • به دلیل این که موهای ترمیمی از موی طبیعی انسان تهیه شده‌اند حتی آرایشگران نیز متوجه مصنوعی بودن آن نمی‌شوند. در این روش موهای ترمیمی از نظر ظاهر، جنس و حتی بو کاملاً شبیه به موی طبیعی فرد هستند.
 • فرایند ترمیم مو بدون جراحی، کاملاً غیر تهاجمی می‌باشد، این بدین معنا است که در طول پیوند فرد به هیچ وجه دردی احساس نخواهد کرد و موی ترمیمی به کمک چسب مخصوص بر روی پوست سر قرار گرفته و ثابت می‌شود و به فرد ظاهری زیبا و قابل قبول می‌دهد.

سایر روش‌های کاشت مو بدون جراحی


ترمیم مو به روش ترانس درمال

ترمیم مو به روش ترانس درمال

کاشت مو به روش ترنس درمال یا THR یک روش غیر جراحی است که ریزش مو را به کمک پیوندهای پوستی مخصوصی درمان می‌نماید. در این روش موی طبیعی انسان (مویی غیر از موی خود شخص) درون بافت‌هایی نازک و شفاف از جنس پلی اورتان جایگذاری می‌شود. سپس این بافت به کمک چسب مخصوص پزشکی به جمجمه متصل می‌شود. این روش ترمیمی به مراقبت خاصی احتیاج ندارد اما شخص باید هر 4 تا 6 هفته یک بار برای کوتاه کردن موی طبیعی خود و مرتب کردن بافت پیوند و تمدید چسب آن دوباره به کلینیک مراجعه نماید. این روش به ویژه برای افرادی که شدیداً دچار ریزش موی شدید هستند و موی کافی برای پیوند ندارند مناسب است.

مینوکسیدیل

مینوکسیدیل

در بسیاری از موارد افراد ترجیح می‌دهند تا به جای استفاده از بافت‌های پیوندی مصنوعی بتوانند روشی پیدا کنند تا موی طبیعی آن‌ها دوباره رشد نماید. داروی مینوکسیدیل که بیشتر با نام تجاری روگین شناخته می‌شود یکی از بهترین داروها برای درمان ریزش مو و کچلی است. این دارو هم برای مردان و هم برای زنان در دسترس است. ممکن است تا کنون تبلیغ این دارو را در تلویزیون دیده باشید و کنجکاو باشید که چگونه عمل می‌کند.  داروی مینوکسیدیل برای مدت طولانی است که استفاده می‌شود و نتایج بسیار موفقیت آمیزی در پی داشته است. بر اساس تحقیقات چیزی در حدود 20% از افرادی که از این دارو استفاده کرده‌اند از آن نتیجه نگرفته‌اند اما 80% باقی مانده بیماری خود را به کمک آن درمان نموده‌اند. بر این اساس حدود 40 درصد از این افراد بعد از مصرف مینوکسیدیل موفق شده‌اند ریزش موی خود را متوقف کرده و بخشی از موی از دست رفته خود را جبران نمایند در حالی که 40 درصد دیگر فقط توانسته‌اند ریزش موی خود را درمان نمایند.

رشد مجدد مو به کمک لیزر

رشد مجدد مو به کمک لیزر

کاشت مو به کمک لیزر روشی تقریباً نوین است که فقط مخصوص افرادی می‌باشد که فولیکول‌های موی آن‌ها هنوز فعال است اما در صورتی که موی فرد به طور کامل ریخته شده باشد نمی‌تواند از این روش استفاده نماید. همچنین انرژی لیزر کمک می‌کند تا موهایی که نازک شده‌اند ضخیم شده و موهای فرد متراکم‌تر به نظر برسد.

 • در این روش از انرژی لیزر با بسامدهای پایین برای تحریک فولیکول‌های مو و رشد مجدد آن‌ها استفاده می‌شود. این روش یک تکنولوژی قابل خرید است و فرد نیازی ندارد تا برای درمان ریزش موی سر خود به سالن‌های آرایشی و یا سالن‌های اسپا مراجعه نماید بلکه می‌تواند به راحتی یک دستگاه لیزر مخصوص تهیه کرده و در خانه اقدام به درمان ریزش موی خود نماید.
 • تکنولوژی درمان ریزش مو به کمک لیزر در 2 مدل در دسترس است. مدل اول به صورت برس هایی است که فرد می‌تواند آن را بر روی پوست سر خود کشیده و سر خود را به کمک آن ماساژ دهد. اما نوع دیگر این دستگاه‌ها شبیه به کلاهی است که فرد می‌تواند آن را بر روی سر خود قرار دهد. نوع کلاهی این دستگاه به دلیل این که به دست‌ها برای نگه داشتن نیازی ندارند بسیار راحت‌اند اما گاهی برخی از افراد دوست ندارند که وسیله‌ای بر روی سر آن‌ها قرار گیرد به همین دلیل مدل برسی لیزر را ترجیح می‌دهند. برای استفاده از این دستگاه‌ها باید 3 روز در هفته و هر روز به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را بر روی سر قرار داد.
 • شاید عجیب به نظر برسد اما برخی از تحقیقات ثابت کرده‌اند که گاهی این دستگاه‌ها مفید هستند. در هر صورت نتیجه‌ی استفاده از این دستگاه‌ها بسیار نامحسوس می‌باشد. و گاهی فرد با وجود استفاده‌ی مداوم هیچ نتیجه‌ای از آن نخواهد دید. بنابراین در زمان استفاده از این دستگاه‌ها نباید انتظار تغییرات شدیدی داشت. در هر صورت اگر فرد برای مدت 6 تا 9 ماه بدون وقفه از این دستگاه استفاده کرده و در عین حال مواد مغذی را نیز در رژیم غذایی خود جای دهد می‌تواند بدون جراحی ریزش موی خود را درمان نماید.

پلاسمای غنی از پلاکت

پلاسمای غنی از پلاکت

پلاسمای غنی از پلاکت یک محلول تزریقی است که برای درمان آسیب دیدگی‌های مفصلی در بیماری‌های ارتوپدی و همچنین درمان زخم‌هایی که‌ترمیم نمی‌شوند استفاده می‌گردد. اما امروزه پزشکان از تأثیر مثبت این ماده بر رشد موها با خبر شده و از آن برای درمان ریزش مو و تحریک رشد مجدد موها استفاده می‌کنند.  برای تهیه‌ی پلاسمای غنی از پلاکت مقدار بسیار کمی خون از بیمار گرفته شده و سپس در طی پروسه‌ای سلول‌های خونی و پلاسمای آن از هم جدا می‌شوند. بعد از این مقداری از این پلاسمای غنی از پلاکت (پلاکت‌ها محصول انعقاد خون در بدن هستند) به بدن خود بیمار تزریق می‌شود. برای جدا کردن سلول‌های خونی از پلاسما نمونه خون گرفته شده از فرد در دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و با سرعت بالایی شروع به چرخش می‌کند. در طول این پروسه پلاسمای غنی از پلاکت به طور طبیعی سرشار از فاکتورهایی نظیر فاکتور رشد و ضد التهابی می‌شود. وجود این فاکتورها در پلاسمای غنی از پلاکت باعث تسریع روند درمان و بهبود رشد در فرد می‌شود.
به دلیل این که پلاسمای غنی از پلاکت رشد سلولی را تقویت می‌نماید بسیاری از متخصصین کاشت مو و محققان از این ماده به عنوان راه حلی برای درمان ریزش مو یاد می‌کنند. نتایج تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به تنهایی در هر فرد متفاوت و گاهی بحث برانگیز است. با این وجود پزشکان در طول آزمایش این ماده موضوع جالبی را کشف کرده‌اند: شاید تزریق پلاسمای غنی از پلاکت نتواند به طور کامل کچلی و ریزش مو را درمان نماید اما در جراحی‌های کاشت مو نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. پزشکان معتقد هستند که پلاسمای غنی از پلاکت در جراحی‌های کاشت مو نقش دو گانه ای را بر عهده دارد. در ابتدا می‌توان از این ماده به عنوان محلول نگه دارنده‌ی فولیکول‌های موی پیوندی قبل از انتقال به پوست سر استفاده کرد. همچنین بعد از بریدن پوست سر و جایگذاری بافت‌های موی پیوندی می‌توان این ماده را به پوست سر تزریق نمود تا روند درمان و رشد موی فرد را سرعت بخشید.

سوالات رایج کاشت مو بدون عمل جراحی


 آیا ترمیم مو بدون جراحی دردناک است؟

در واقع یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های کاشت مو بدون جراحی بدون درد بودن آن است. به دلیل این که در این روش‌ها از جراحی استفاده نمی‌شود عوارض چندانی نداشته و خطر عفونت در آن‌ها کم است به همین دلیل در مقایسه با دیگر روش‌ها درد کم‌تری داشته و از این رو نگران کننده نیست.

آیا هزینه کاشت مو بدون جراحی ارزان است؟

هزینه‌ی کاشت مو بدون جراحی با توجه به نوع درمان و همچنین مرکزی که درمان در آن انجام می‌شود متفاوت است. و به نوع درمان و حجم موی پیوندی و منطقه تحت درمان بستگی دارد.

آیا عوض کردن محصولات مو می‌تواند درترمیم مو و جلوگیری از ریزش مؤثر باشد؟

تغییر محصولات مو هنگامی که فرد در معرض کچلی قرار گرفته و بیشتر حجم موهای وی ریخته باشد بی فایده است. اما در صورتی که فرد از ابتدای نازک شدن موهای خود و شروع پدید آمدن الگو های کچلی محصولات موی خود را تغییر دهد می تواند تا حد زیادی از ریزش بیشتر موی خود جلوگیری نماید. تغییر محصولات مو را نمی توان به عنوان یکی از روش های کاشت و ترمیم مو در نظر گرفت اما به کمک این روش می توان سلامت موهای خود را فرد را بهبود بخشید.

 • برای جلوگیری از ریزش مو باید از شامپوها و نرم کننده های استفاده کرد که ظاهر مو را حفظ کرده و به آن حجم می بخشند. این محصولات حاوی موادی هستند که موهای نازک را بهبود بخشیده و به آن حجم می بخشند.
 • در صورت بلند بودن موها در زمان ریزش مو باید آن ها را کوتاه نمود. هرچه موی سر بلند تر باشد وزن بیشتری دارد و کم حجم تر نشان داده می شود. موهای کوتاه کم وزن تر هستند و به راحتی می توان به آن ها فرم و حالت داد. هرچه موی فرد ضخیم تر باشد پر تر به نظر می رسد. به علاوه روش شانه کردن موها نیز تاثیر به سزایی در ظاهر آن ها دارد.
 • گاهی با توجه به قسمتی از سر که کچلی در آن قرار دارد می توان آن را به کمک دیگر مو ها مخفی نمود. در بیشتر موارد کچلی در قسمت بالایی سر رخ می دهد و اگر کوچک باشد می توان با شانه زدن مو ها به یک سو آن را مخفی نمود.

آیا ترمیم موهای آسیب دیده نیاز به کاشت مو را کاهش می دهد؟

در صورتی که موی فرد نازک شده و آسیب دیده باشد برای درمان آن با مشکلات بیشتری رو به رو خواهد شد. موهای آسیب دیده به راحتی می‌شکنند و به تدریج باعث کم شدن حجم مو می‌شوند. در صورتی که موهای فرد آسیب دیده باشد در اولین قدم باید اقدام به درمان آن‌ها نماید. استفاده از شامپوها و حالت دهنده‌های موی سالم‌تر و همچنین تغییر نحوه‌ی شانه زدن مو می‌تواند به ترمیم آن کمک کند. به علاوه ماساژ دادن مو به کمک روغن نارگیل نیز به درمان آن‌ها کمک می‌کند. روغن نارگیل از کم شدن سطح پروتئین چه در موهای آسیب دیده و چه در موهای سالم جلوگیری می‌کند.

آیا رژیم غذایی مناسب می‌تواند در جلوگیری از ریزش مو و نیاز به ترمیم و جراحی کاشت مو مؤثر باشد؟

یکی از روش‌هایی که به شدت به درمان مو کمک کرده, ظاهر آن را بهبود می‌بخشد و باعث رشد آن می‌شود استفاده از مواد مغذی در رژیم غذایی روزانه می‌باشد. بدن برای ساخت پروتئین موجود در مو که کراتین نام دارد به ویتامین و مواد مغذی احتیاج دارد. بدون وجود این مواد فولیکول‌های مو به سختی می‌توانند موی جدیدی تولید کنند.

 • برای شروع توصیه می‌شود تا مصرف میوه و سبزیجات را افزایش داده و از غذاهایی استفاده شود که حاوی میزان بالایی از پروتئین می‌باشد.
 • مصرف مولتی ویتامین‌ها نیز می‌تواند به درمان مو کمک کند. مولتی ویتامین‌هایی که صرفاً برای مو، پوست و ناخن فرموله شده‌اند بهترین تأثیر را بر سلامت مو می‌گذارند. بهترین نوع مولتی ویتامین‌ها آن‌هایی هستند که شامل ویتامین‌های آ، سی، دی، ای و ب کمپلکس و مواد معدنی مانند مس، زینک، ید و سلنیوم و همچنین و عصاره‌های گیاهانی مانند دم اسب، نخل اره‌ای، گزنه و متیل‌سولفونیل متان می‌باشند. همچنین مولتی ویتامین‌هایی که حاوی پیپرین هستند دارای بیشترین قابلیت زیستی می‌باشند.
 • داشتن رژیم غذایی سالم هم یکی از روش‌هایی است که خود به تنهایی نمی‌تواند در طی مدت کوتاهی تغییرات زیادی در وضعیت سلامت موها ایجاد کند اما اگر با روش‌های دیگری که در همین مقاله به آن اشاره شد همراه شود می‌تواند در طولانی مدت بر سلامت موها تأثیر به سزایی بگذارد. برای مثال بر اساس یک نظر سنجی که بر روی افرادی که از لیزر برای درمان موهای خود استفاده کرده‌اند انجام شده است ثابت شده زمانی که افراد در طول جلسات لیزر خود از مولتی ویتامین نیز استفاده کرده‌اند به نتیجه‌ی بهتری دست یافته‌اند.