آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت مو به روش اتوماتیک S.A.F.E.R:طول درمان کمتر و مزایای بیشتر

فهرست مطالب

در طی دو دهه گذشته، تکنولوژی و روش‌های کاشت مو به طریقه‌ای چشمگیر پیشرفت کرده‌اند و برای افرادی که به دنبال راه‌حل بلندمدتی برای رفع مشکل تساوی موی خود هستند، امیدوار کننده است. یکی از این تکنیک‌ها، کاشت موبا استفاده از روش نئوگرافت سیفر است. در این روش، برداشت واحد فولیکولی (FUE) در فرآیند کاشت مو به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌شود. روش نئوگرافت یک روش بسیار کارآمد و کمتر تهاجم‌آمیز است که بدون ایجاد زخم یا جای خالی در ناحیه مبدأ، مو را از منبع برداشت می‌کند.

افراد کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش سیفر کسانی هستند که نیاز به گرافت‌های کمتری برای کاشت مو دارند. به عبارت دیگر، این روش برای افرادی که همه موهای خود را از دست داده و امیدوارند که دوباره سری پرمو داشته باشند بهترین گزینه نیست. ولی در مجموع تکنولوژی S.A.F.E.R یک راهکار کاربردی است که نیازهای بیشتر متقاضیان را برآورده می‌کند. کاندیداهای مناسب برای انجام این روش زنان و مردانی هستند که از ریزش مو رنج می‌برند و به دنبال یک روش با کمترین میزان تهاجم و ایجاد یک ظاهر طبیعی هستند.

اگر می‌خواهید بدانید کدام روش برای شما بهترین است با افراد متخصص در این کار مشورت کنید. استفاده از تکنولوژی سیفر در کاشت مو اگرچه مزایای قابل توجهی دارد اما به دلیل هزینه بالای آن ممکن است برخی افراد تمایلی به استفاده از این روش نداشته باشند. صحبت با یک فرد متخصص به شما کمک می‌کند تا مزایا یا معایب استفاده از این روش را با توجه به نیاز خاص خود متوجه شوید. در کلینیک رازی شما می‌توانید نظر یک فرد متخصص در این زمینه را جویا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

کاشت مو به روش FUE و کاشت مو به روش سیفر


با وجود اینکه کاشت مو به روش FUEمزایای زیادی دارد اما بیشتر پزشکان متخصص کاشت مو استفاده از این روش را توصیه نمی‌کنند. کاشت مو به روش FUE به صورت دستی و بدون کمک سیستم اتوماتیک S.A.F.E.R بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده است و هزینه تمام شده آن نیز برای بیمار بالاست. به علاوه یادگرفتن روش انجام FUE دشوار است و اگر پزشک در این کار مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است تعداد زیادی از فولیکول‌ها آسیب ببینند(transection). در روش دستی برای برداشت و کاشت فولیکول‌ها از موچین استفاده می‌شود که این کار می‌تواند به فولیکول‌ها صدمه وارد کند. به همین دلیل بیشتر پزشکان تمایلی به صرف وقت برای کسب اطلاعات درباره این روش ندارند و همچنان به استفاده از روش انتقال واحد فولیکولی (FUT)  در کاشت مو که سریعتر ولی تهاجمی‌تر است ادامه می‌دهند. در حال حاضر، با استفاده از سیستم کاشت مو به روش Neograft مشکلات موجود در روش FUE دستی از میان برداشته شده‌اند. زمان مورد نیاز برای کاشت مو به روش سیفر به اندازه زمانی است که برای کاشت مو به روش برداشتن نواری مو صرف می‌شود و به این ترتیب هزینه تمام شده کاشت مو به روش FUE کاهش می‌یابد. به علاوه برای کاهش زمان مورد نیاز برای کاشت مو، تکنولوژی سیفر از فشار پنوماتیک برای برداشت فولیکول و کاشت آنها بهره می‌برد. در این روش هیچ تماس مستقیمی صورت نمی‌گیرد و به این ترتیب نیاز به دست زدن به گرافت با استفاده از پنس که ممکن است به فولیکول صدمه وارد کند از بین می‌رود. با استفاده از تکنولوژی S.A.F.E.R میزان ایجاد آسیب بسیار پایین است.

مزایای کاشت موبه روش اتوماتیک سیفر


در حال حاضر با استفاده از تکنولوژی اتوماتیک نیوگرافت درکاشت مو ، مشکلات کاشت مو به روش دستی از بین رفته است. کاشت مو به روش سیفر به زمانی معادل کاشت مو به روش برداشتن نواری مو نیاز دارد. استفاده از این تکنولوژی تا حد زیادی هزینه کاشت مو به روش FUE را کاهش داده است. علاوه بر کاهش زمان مورد نیاز برای کاشت، روش S.A.F.E.R از فشار پنوماتیک برای برداشت و جاگذاری مجدد گرافت بهره می‌برد. این کار نیاز به دستکاری گرافت با پنس را از بین می‌برد و اگر توسط یک تکنسین مجرب انجام شود میزان ایجاد آسیب توسط آن بسیار پایین است. مزایای کاشت مو به روش اتوماتیک سیفر به روش برداشتن نواری مو:

 • میزان تهاجم کمتر.نسبت به روش برداشت نواری مو کاشت مو به روش A.F.E.R کم‌تهاجمی‌تر است. در روش برداشت نواری مو جراح نواری از مو را از ناحیه دهنده از سر بیمار برمی‌دارد. در کاشت مو با استفاده از روش FUE گرافت‌ها به صورت تکی از پشت سر بیمار برداشته شده و در نواحی کم‌پشت و بی‌موی در بالای سر قرار داده می‌شوند. از لحاظ ژنتیکی موی پشت سر طوری برنامه‌ریزی شده که دچار ریزش نمی‌شود(این قسمت تحت تاثیر هورمون DHT که باعث ریزش مو در افراد می‌شود قرار نمی‌گیرد).
 • نیازی به بیحسی عمومی نیست:با استفاده از روش کاشت موی FUE در مقایسه با روش برداشتن نواری مو خونریزی و عوارض کمتری وجود دارد. این روش با استفاده از بیحسی موضعی خفیف انجام می‌شود. نیاز به تزریق داخل وریدی یا عضلانی عمیق آرام‌بخش وجود ندارد و قطعا نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
 • هیچ اسکار خطی به جا نمی‌ماند.از همه مهم‌تر، در روش FUE هیچ اسکار خطی مانند آنچه در روش برداشتن نواری مو مشاهده می‌شود به جا نمی‌ماند. با کاشت اتوماتیک مو به روش FUE هیچ اسکار قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌شود و به این ترتیب فرد می‌تواند پس از کاشت مو با استفاده از این روش موی خود را تا حد دلخواه کوتاه کند.
 • خطر پایین درد یا تروما.در این روش احتمال آسیب به اعصاب کم است. به این معنا که خطر درد یا آسیب به عروق خونی مهم تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
 • هیچ محدودیتی برای ورزش کردن وجود ندارد.در چند هفته نخست پس از کاشت مو محدودیت‌های کمی برای فعالیت وجود دارد و به این ترتیب این امکان برای فرد فراهم می‌شود تا یک روز پس از انجام کاشت مو در فعالیت‌های ورزشی شدیدتر درگیر شود. همچنین فرد روی پوست سر مانند حالتی که به علت بخیه زدن پس از جراحی ایجاد می‌شود احساس تنگی و سفتی نمی‌کند.

انجام این روش چقدر زمان می‌برد؟


روش کاشت مو به روش S.A.F.E.R به طور معمول به مدت کمتری نسبت به روش FUE دستی نیاز دارد. انجام FUE به روش دستی معمولاً حدود 8 ساعت زمان می‌برد. مدت زمان لازم برای انجام این روش به تعداد گرافت‌های مورد نیاز بستگی دارد. با توجه به بیمارانی که موهای کمی در ناحیه پشت سر یا نواحی با کمبود مو دارند، روش Neograft نیاز به زمان کمتری دارد و معمولاً 8 تا 3 ساعت طول می‌کشد. در روش برداشت نواری مو (FUT)، به دلیل برداشت فولیکول‌ها به صورت یک نوار بزرگ (که با استفاده از تیغه جراحی برش ایجاد می‌شود و ممکن است قابل مشاهده باشد)، این روش نسبت به FUE سریعتر بوده و در عرض 4 ساعت انجام می‌شود. با این حال، این روش نسبت به FUE دارای معایب بیشتری است.

بهبود چگونه است و نتایج چقدر دوام دارند؟


بیشتر بیماران حداقل درد و ناراحتی را در طول انجام این روش تجربه می‌کنند. با این وجود دوره نقاهت یک تا دوهفته طول می‌کشد. بلافاصله پس از کاشت مو ممکن است تورم و خونریزی وجود داشته باشد و تا حدود دو هفته محل‌های گیرنده شروع به زخم‌شدن خواهند کرد-این نشانه ترمیم است و گام مهمی در پروسه رشد مجدد مو به شمار می‌رود. در استفاده از تکنولوژی سیفر بعد از گذشت حدود ده روز از کاشت مو محل کاشت کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

لیزر تراپی برای بهبود نتیجه کاشت مو


استفاده از درمان با نور قرمز با توان کم می‌تواند ابزار مفیدی در طی درمان کاشت مو باشد. به جز سرعت بخشیدن به رشد مو، نور قرمز دوره نقاهت و زمان ترمیم پس ازعمل کاشت مو را نیز تسریع می‌کند. تابش نور با توان کم روی بافت‌های صدمه‌دیده باعث القای یک زنجیره پیچیده از واکنش‌های فیزیولوژیک می‌شود و به این ترتیب ترمیم زخم و بازسازی بافت افزایش یافته و التهاب شدید کاهش می‌یابد. تاباندن مستقیم نور قرمز به سلول‌های موجود در فولیکول مو باعث بیدارشدن و تحریک آنها شده و این سلول‌ها از حالت خفته وارد فاز فعال رشدی می‌شوند. استفاده از نور قرمز برای افرادی که از الگوی ریزش موی مردانه و زنانه پیروی می‌کنند موثر نشان داده شده است. درمان با نور قرمز می‌تواند برای بهبود میزان بقای گرافت‌های کاشت شده مورد استفاده قرار ‌گیرد.

چرا باید استفاده از نور LED  در برنامه درمانی کاشت موی خود قرار داده شود؟


 • درمان کاملا بدون درد، تمیز و موثر است.
 • درمان با نورLED  هیچ عوارض جانبی ندارد و نیاز به اختصاص زمان برای دوره نقاهت نیست.
 • نوردرمانی با توان پایین می‌توانند هم در مردان و هم در زنان مورد استفاده قرار گیرد.
 • هیچ عارضه جانبی گزارش نشده است.
 • درمان نسبتا کم‌هزینه است.
 • زمان مورد نیاز برای هر جلسه درمان نسبتا کم است.
 • موهایی که تازه رشد کرده‌اند قدرت، طول و ضخامت بیشتری دارند.
 • ریزش مو کاهش می‌یابد.
 • رشد مو ممکن است در بالای سر/تاج و در امتداد خط موی پیشانی اتفاق بیافتد. در تعدادی از بیماران پس از گذشت 26-12 هفته استفاده بهبودی به همراه کاهش ریزش مو و افزایش قابل توجه رشد مو گزارش شده است.

آیا کاشت مو یک درمان دائم است یا موقت؟


یکی از سوالاتی که معمولاً افراد قبل از انجام کاشت مو مطرح می‌کنند، این است که آیا کاشت مو یک راه‌حل موقت است یا دائمی؟ در واقع، کاشت مو یک راه‌حل دائمی است و نه یک راه‌حل موقت. روش‌های غیرجراحی مانند استفاده از قرص و لوسیون‌های درمانی، به طور معمول جایگزینی برای موهایی که از دست رفته‌اند، ایجاد نمی‌کنند. این درمان‌ها ممکن است باعث افزایش کمی در رشد و ضخامت مو شوند، اما هنگامی که مصرف آنها متوقف می‌شود، موهای رشد کرده تحت تأثیر قرار می‌گیرند و ممکن است ریزش کنند.

عمل کاشت مو یک راه‌حل دائمی است. در این روش، موها از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند و در نواحی کمبود مویی کاشته می‌شوند. باید توجه داشت که موهای کاشته شده دیگر در نواحی دهنده مو رشد نخواهند کرد.

کاشت مو قادر به جلوگیری از ریزش موهای فعلی شما نیست، اما در ماه‌های اول پس از انجام عمل کاشت مو، موها به نظر پرپشت‌تر خواهند رسید. با این حال، در آینده ممکن است نواحی دیگری از سر نیز به ریزش مو مبتلا شوند و برای آنها نیز می‌توانید درمان انجام دهید.

در انتخاب کسی که قرار است عمل کاشت مو را انجام دهد، بسیار دقت کنید. از مراجعه به افرادی که تجربه کاشت مو ندارند یا آموزش آنها نیز ناچیز و محدود است، بهتر است خودداری کنید. بهترین انتخاب، مراجعه به متخصصان و کلینیک‌هایی است که تجربه و تخصص لازم را در زمینه کاشت مو دارند.

چه زمانی بیمار می‌تواند فعالیت‌های طبیعی خود را فورا پس از کاشت مو از سر بگیرد؟


صبح روز پس از عمل بیمار می‌تواند دوش بگیرد، سرکار برود و همه فعالیت‌های روزمره خود(ورزش کردن باید چند روز به تاخیر بیافتد و البته در برخی ورزش‌های تماسی تا چند هفته) را از سر بگیرد. بهتر است در این دوره از پوشیدن کلاه ایمنی اجتناب شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ