آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت مو با لیزر : افزایش رشد مو و بهبودی سریع پس از ترمیم مو با لیزر

کاشت مو با لیزر

فهرست مطالب

کاشت مو با لیزر درمان دائمی برای ریزش مو است. نوآوری‌های اخیر این درمان را ساده‌تر، راحت‌تر و طبیعی‌تر کرده‌اند. این درمان به صورت سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی مو را از نواحی با رشد دائم به نواحی طاس یا کم پشت انتقال می‌دهد. تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به ظاهری دارد که فرد می‌خواهد به دست آورد.

کاشت مو با لیزر

قبل از اینکه بتوانیم آخرین تحقیقات در زمینه رشد مو را ارزیابی کنیم، ابتدا باید بررسی کنیم که ریزش مو به چه علتی رخ می‌دهد. متخصصین غدد گزارش می‌دهند که بیش از 48 درصد افراد پس از 40 سالگی از ریزش موی هورمونی رنج می‌برند. و زمانی که فرد سن شصت سالگی را رد می‌کند این اثرات به سرعت افزایش می‌یابند. عدم تعادل هورمونی و پیری تنها دو مورد از علل شایع ریزش مو هستند. در صورتی که در دوران جوانی از مواد شیمیایی برای درمان یا رنگ کردن موهای خود استفاده می‌کنید، ممکن است در آینده دچار ریزش مو شوید.
عارضه‌های پوستی در بیش از 25 درصد از مشکلات ریزش مو در افراد زیر سن 35 سال دخیل هستند. بیماری‌های پوستی عفونی مانند عفونت قارچ و آلوپسی اسکار در صدر فهرست علل متداول ریزش موی ناشی از عفونت پوست قرار دارند. سایر عارضه‌های سلامتی که ممکن است باعث ریزش مو شوند، عبارتند از کمبود پروتئین، کمبود ویتامین و شیمی درمانی. عوامل ژنتیکی نیز نقش مهمی در ریزش مو ایفا می‌کنند.

دکتر جمیلی پس از سالها تجربه در زمینه درمان ریزش مو و پرپشت کردن مو با روش‌های مختلف کاشت، ابتدا علل ریزش را بررسی کرده و سپس مناسب‌ترین روش کاشت مو را برای بیمار انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید

 

چه کسی می‌تواند این درمان را انجام دهد؟


چه کسی می‌تواند این درمان را انجام دهد؟

هم مردان و هم زنان مبتلا به طاسی یا موهای کم پشت می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند. محدودیت سنی برای انتخاب بیماران وجود ندارد، هرچند که بیماران جوا‌ن‌تر به دلیل بهبودی سریع‌تر، در صورتی که از لحاظ پزشکی آمادگی داشته باشند، نتایج بهتری را بدست خواهند آورد.

در این روش نسبت به روش‌های پیشین جراحی چه بهبودهایی بدست آمده است؟ 


روش‌های سنتی کاشت مو، که با درد و خونریزی همراه هستند، به لحاظ زیبایی راه حل مناسبی برای درمان طاسی نمی‌باشند. اما تکنیک جدید لیزر دارای مزایایی است که سوراخ‌های بسیار ریز (با قطر 0.6 میلی‌متر) را می‌توان به صورت یکنواخت در ناحیه طاس پخش کرد. لیزر در حین ایجاد سوراخ‌ها باعث انعقاد و بسته شدن عروق خونی می‌شود و به همین دلیل هیچ خونریزی ای رخ نمی‌دهد. درصد جذب گرافت مو در این روش بین 85 تا 95 درصد است و بهبودی سریعتری دارد. همچنین، در محل کاشت هیچ زخم یا دسته شدن موها وجود ندارد.

استفاده از روش کاشت مو با استفاده از لیزر مانند میکروپانچ یا مینی‌پانچ امروزه منسوخ شده است. تکنیک گرافت پانچ با قطر ۴ میلی‌متر اصولاً برای الگوهای طاسی مردانه و زنانه (آلوپسی آندروژنتیک) و انواع دیگر طاسی بدون وجود اسکار استفاده می‌شود، به استثنای الگوهای طاسی که موقتی هستند یا با داروها واکنش نشان می‌دهند یا به علت بیماری‌های دیگری که ممکن است دارند (مانند بیماری‌های عروق کلاژن یا سرطان).

مزایای کاشت مو با لیزر چیست؟ 


 • موی طبیعی
 • بدون جای زخم
 • دائمی
 • حداقل خونریزی
 • جذب گرافت با یک عمل
 • روش و نتایجی سریع
 • بهبودی سریع
 • بدون عوارض جانبی قابل توجه

آیا فکر می‌کنید مزایای روانی همراه با این روش وجود دارد؟


موی جدید، موی زنده و در حال رشد خود فرد است.

ظاهر طبیعی

تکنیک‌های جدید جراحی ترمیم موی نسبت به قبل نتایج بسیار بهتری ارائه می‌کنند. امروزه نتایج به دست آمده حتی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند و می‌توانند با مقدار موی اهدایی کمتری نسبت به یک دهه قبل انجام شوند. علاوه بر این به دلیل طبیعی بودن مو، ظاهر آن نیز طبیعی است و به هیچگونه چسب، لوسیون، یا اسپری نیاز نمی‌باشد.

اعتماد به نفس

با روش‌های جراحی ترمیم مو، هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد. بیماران اعتماد بنفس داشته و از اینکه فولیکول‌های جابه‌جا شده‌ی خودشان باعث رشد مو می‌گردد، راضی هستند. صرف زمان برای استفاده از روغن‌ها و مصرف داروهای تایید نشده می‌تواند استرس آور باشد.

مقرون به صرفه 

یکی از مزایای شگفت انگیز جراحی ترمیم مو این است که اغلب در طول عمر بسیار مقرون به صرفه است. در واقع پس از سرمایه گذاری اولیه بالا، نیازی به صرف هزینه‌ی مداوم برای مواد یا نگهداری وجود ندارد. هنگامی که هزینه‌ی اولیه‌ی جراحی را در طول زندگی باقیمانده‌ی فرد پخش کنیم، می‌توان جراحی را به عنوان یک روش مقرون بصرفه در نظر گرفت.

دانستی‌های لازم و اقدامات قبل از لیزر کاشت مو


این روش جراحی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. چند روز قبل از جراحی، آماده سازی‌های زیر لازم است:

 • 1 تا 2 هفته قبل از جراحی، انجام آزمایش خون برای تایید اینکه هیچ گونه عوارض پزشکی وجود نخواهد داشت، انجام می‌شود.
 • یک هفته قبل از جراحی استفاده از آسپرین و ویتامین E باید متوقف شود، زیرا این داروها باعث رقیق شدن خون می‌شوند.
 • استفاده از داروهای دیگر ممکن است بر نتایج کاشت مو تأثیر بگذارند و باید در زمان آزمایش خون مورد بحث قرار بگیرد.

روز جراحی


 • می‌توانید قبل از رسیدن به بیمارستان غذا بخورید.
 • بعد از ورود، طرح خط مو نهایی می‌شود.
 • سپس داروهای آرام‌بخش به شما داده می‌شود.
 • سپس پزشکان جراحی را انجام می‌دهند.
 • بیمار در همان روز به خانه بازمی‌گردد.

فرآیند عمل کاشت مو با لیزر چگونه است؟ 


فرآیند عمل کاشت مو با لیزر چگونه است؟

این تکنیک شامل موارد زیر است:

 • گرفتن نوارهایی از پوست که حامل ریشه‌ی مو هستند از ناحیه دائمی یا پشت سر (ناحیه اهدا کننده).
 • سپس ریشه‌های مو از این نوارها جدا شده و به دسته‌های حاوی یک یا دو مو تقسیم می‌گردند. این پلاگ‌ها در سوراخ‌هایی که در فواصل یکنواختی از هم در ناحیه‌ی طاسی قرار دارند کاشته می‌شوند.
 • این روش 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. 1000 تا 2000 گرافت مو در این مدت کاشته می‌شوند.
 • پوسته‌هایی که پس از کاشت ایجاد می‌شوند، ظرف 1 تا 2 هفته پس از عمل می‌ریزند و موها طی یک دوره 3 تا 6 ماهه دوباره رشد می‌کنند.

چه تضمینی برای رشد مو وجود دارد؟


 • لیزر پوست بی مو را جدا می‌کند و با موی در حال رشد تعویض می‌شود. گرافت‌های خطی با قرار دادن موهای اهدایی در شکاف‌های باریک کاشته می‌شوند که اغلب منجر به تجمع موها و ایجاد برآمدگی‌هایی می‌گردد.
 • عمق اعمال لیزر به صورت کامپیوتری کنترل می‌شود، بنابراین، آسیبی به عروق خونی که موها را تغذیه می‌کنند نمی‌رسد.
 • از آنجایی که پرتوی لیزر می‌تواند بر روی یک مو متمرکز شود، آسیبی به موهای مجاور در ناحیه کاشت وارد نمی‌شود.
 • نواحی مورد نظر با استفاده از لیزر آماده می‌شوند. لیزر به دلیل جذب توسط آب موجود در پوست باعث تبخیر بافت می‌شود. با تبخیر بافت توسط لیزر شکاف یا سوراخ کوچکی می‌شود. برای اطمینان از موفقیت این روش نیاز به استفاده از نوع صحیح لیزر است. یک لیزر ضربان‌دار زمانی که توسط یک پزشک مجرب استفاده شود از آسیب حرارتی جلوگیری می‌کند. هنگامی که تبخیر با ضخامت جزئی انجام شود، لیزر بسیار موثر خواهد بود. در این روش چربی زیر پوستی دست خوش تغییر نمی‌شود. یک حفره کوچک 0.8 میلی‌متری در ناحیه اپیدرمال یا درمال پوست ایجاد می‌شود. سپس با یک پروب با نوک کند وارد چربی زیر پوستی می‌گردد. در نهایت گرافت آماده شده در محل مورد نظر قرار داده می‌شود.
 • از آنجایی که پرتوی لیزر می‌تواند به ضخامت یک موی تکی انسان متمرکز شود، آسیبی به موهای مجاور در ناحیه کاشت وارد نمی‌شود.

مراقبت‌های بعد از کاشت لیزری مو 


مراقبت‌های بعد از کاشت لیزری مو

مراقبت از موها پس از کاشت مو اهمیت زیادی دارد. اگر در کوتاه مدت و بلند مدت از موهای جدید کاشته شده خود به درستی مراقبت کنید، می‌توانید مطمئن شوید که در آینده با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. برای اطمینان از این که روند بازیابی شما تا حد امکان سریع باشد، بعد از عمل این دستورالعمل‌های ارائه شده توسط دکتر جلیلی را رعایت کنید.

مراقبت فوری

در مرحله اولیه بهبودی بعد از عمل کاشت مو، حفظ تمیزی ناحیه اطراف پوست سر بسیار مهم است. برای کمک به فرایند بهبودی، حتماً داروها را به طور دقیق و طبق دستورات پزشکی که عمل را انجام داده‌اند، مصرف کنید. ممکن است پوست سر شما خارش یا قرمز شود، اما نگران نباشید، این بخشی از فرآیند بهبودی است. حتماً سعی نکنید سر خود را بخارانید، زیرا این ممکن است باعث از بین رفتن فولیکول‌های موی جدید قبل از رشد آن‌ها شود. شما ممکن است متوجه شوید که بخش‌هایی از پوست سر پوسته پوسته می‌شوند، که این نیز کاملاً طبیعی است. عموماً این اتفاق در نواحیی که موها کاشته شده‌اند رخ می‌دهد، بنابراین به طور طبیعی اجازه دهید که خود به خود بهبود یابند.

شستن موها 

جراح به شما توصیه‌های زیادی در مورد شستن و شامپو زدن پوست سر در دوره بهبودی با استفاده از آنتی بیوتیک‌ها خواهد کرد. یک روز پس از عمل ترمیم مو، باید موهای خود را به آرامی بشورید تا اطمینان حاصل شود که هرگونه پوست مرده از بین می‌رود. این کار همچنین هرگونه دلمه که اطراف نواحی گرافت تشکیل شده است را تمیز می‌کند. این روند را در هفته اول پس از عمل هر روز تکرار کنید. شما باید از یک شامپوی طبیعی استفاده کنید و موهای خود را برای چند روز اول با دست بشویید. هنگامی که سر به آرامی بهبود می‌یابد، می‌توانید موهای خود را به آرامی زیر دوش بشویید.

آنتی بیوتیک

رعایت کردن دستورالعمل‌های جراح در هفته اول پس از عمل در زمان استفاده از کرم آنتی بیوتیک بسیار مهم است. هنگامی که سر بهبود می‌یابد، این کرم به روند ترمیم کمک کرده و همچنین اطمینان حاصل می‌کند که نواحی برش عفونی نمی‌شوند. توصیه می‌شود که این کرم را در هفته‌ی اول، دو بار در روز و بعد از آن به منظور کاهش خطر ابتلا به عفونت یک بار در روز استفاده کنید.

از عرق کردن جلوگیری کنید

در دوره‌ی بهبود اولیه پس از عمل از انجام هرکاری که باعث عرق کردن بیش از حدتان می‌شود اجتناب کنید. عرق کردن به طور قابل توجهی احتمال عفونت در نواحی برش را افزایش می‌دهد، بنابراین توصیه می‌شود که برای مدتی از تردمیل استفاده نکنید. پزشکان همچنین توصیه می‌کنند که برای مدتی از نور مستقیم آفتاب دوری کنید، این امر در چند روز ابتدایی پس از عمل بسیار مهم است.

از سیگار کشیدن اجتناب کنید

به مدت حداقل یک ماه پس از عمل سیگار نکشید. سیگار کشیدن مقدار جریان خون به سر را کاهش می‌دهد. پزشکان توصیه می‌کنند که در صورت امکان سیگار را کاملا ترک کنید، تا مطمئن شوید که موهای جدید به طور صحیح و کامل رشد می‌کنند. موهای جدید شما بعد از 3 تا 6 ماه پس از عمل بطور صحیح شروع به رشد مجدد می‌کنند. طی سه ماه اول، رشد و ریختن موها امری طبیعی است. هنگامی که منتظر رشد موهای خود هستید باید صبور باشید، زیرا این یک روند طولانی است؛ اما اگر دائما و بطور مناسب از موهای خود مراقبت کنید زندگی شما تغییر خواهد کرد.

آیا جایگزینی برای کاشت مو وجود دارد؟


سیستم‌های مو

روش‌های مختلفی برای ایجاد سری پرمو و اتصال آن به پوست سر وجود دارند. از مواد مختلفی برای این منظور استفاده می‌شود. مواد مصنوعی قابل استفاده در این روش‌ها هستند، اما ظاهری طبیعی ندارند. در عین حال، موهای طبیعی انسان پس از مدتی فرسوده می‌شوند، اما می‌توانند به ظاهر طبیعی باقی بمانند. تمامی سیستم‌های مو (موهای مصنوعی) باید به یک روش خاصی به پوست سر متصل شوند. برخی از تکنیک‌های معمول شامل بافتن پایه مو با استفاده از موهای خود بیمار هستند. با رشد موها، موهای متصل شده نیز باید دوباره بافته شوند. سیستم‌های دیگر به صورت چسبیده بر روی پوست سر قرار می‌گیرند. این مواد مصنوعی می‌توانند یک سر با موهای پرپشت و طبیعی ایجاد کنند. با این حال، عیب اصلی آنها این است که موهایی که استفاده می‌شود، موهای طبیعی بیمار نیستند.

دارو

پیشرفت‌های علمی احتمال ابداع یک درمان نهایی برای ریزش مو را افزایش می‌دهند. داروهای جدید که امروزه وجود دارند منجر به رشد مجدد موها در برخی افراد می‌گردند.
البته برخی افراد با ریزش تدریجی موهای خود مشکلی ندارند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ