آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت ریش و سبیل طبیعی: روش و هزینه

کاشت ریش و سبیل طبیعی

فهرست مطالب

هر فردی تفاوت‌هایی با دیگران دارد و این ناگوار نیست که رشد موهای صورت نیز متفاوت باشد. به هر حال، برخی از افراد با مشکلاتی مانند عدم رشد ریش و سبیل یا وجود لکه‌های خالی یا رقعی از مو مواجه هستند که باعث می‌شود این افراد احساس رقابت با دیگران کنند. برای بسیاری از مردان، داشتن ریش و سبیل پر و ضخیم بسیار حائز اهمیت است. در گذشته، روش‌های مختلفی برای پرپشت کردن ریش و سبیل وجود داشت، اما برای پرکردن لکه‌های بی‌مو در صورت کاری معمولاً انجام نمی‌شد. امروزه،کاشت مو در صورت به عنوان یک راه حل موجود است که بسیاری از مردان می‌توانند از آن برای داشتن ریش و سبیل پرمو استفاده کنند.

کاشت ریش و سبیل طبیعی

در گذشته راهی وجود نداشت که شما از طریق آن بتوانید ریش‌های پرپشت‌تری داشته باشید. برای درمان رشد موهای ناخواسته یا لکه‌های بدون مو در صورت، شما می‌توانید از کاشت ریش و سبیل برای داشتن ریش‌هایی که می‌توان آنها را به زیبایی اصلاح کرد یا اجازه داد که آنها به زیبایی رشد کنند استفاده کرد. با انجام یک مشاوره کامل با متخصصین ما در کلینیک رازی شما می‌توانید درک بهتری از گزینه‌های پیش روی خود پیدا کرده و روش درمانی که بهترین نتایج را برای شما به دنبال دارد انتخاب کنید. موهای صورت یک عامل مهم در چگونگی احساس شما نسبت به ظاهر خودتان است. متخصصین ما ناحیه مورد نظر را ارزیابی کرده و پس از بررسی سلامت عمومی شما، تعیین می‌کنند که آیا نوع موهای شما مناسب برای جراحی هست یا نه. آنها همچنین به سؤالات شما در مورد این روش‌های درمان پاسخ داده و در مورد اهداف و انتظارات شما بحث و تبادل‌نظر کرده و خطرات احتمالی و شرایط نقاهت و بهبودی را برای شما تشریح کرده تا مطمئن شوید که با انجام این عمل نیازهای فردی شما برآورده می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین در صورت تمایل برای رزرو نوبت با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

کاشت موی صورت (ریش و سبیل )


کاشت موی صورت (ریش و سبیل )

کاشت ریش و سبیل دقیقاً همان چیزی است که از اسمش پیداست: برداشت مو از جای دیگر بدن و کاشت آن در صورت برای ساختن سبک ریش و سبیل مورد علاقه شما. کاشت مو  اغلب اوقات روشی را در خاطر شنونده می‌آورد که برای درمان کچلی استفاده می‌شود، ولی کاشت ریش و سبیل در همین سال‌های اخیر محبوبیت خود را یافته است. تحقیقی که توسط جامعه بین المللی جراحان کاشت مو انجام شده و سایر گزارشات نشان می‌دهد که کاشت موی صورت از لحاظ محبوبیت سومین کاشت موی محبوب در سرتاسر جهان است، رتبه‌های بالاتر در اختیار کاشت موی سر و کاشت موی ابروست.

مزایا ی کاشت موی ریش وسبیل


کاشت ریش و سبیل  مزایا و منافع زیادی دارد. افرادی که به دنبال اصلاح زیباتر ریش‌های خود هستند یا آنانی که می‌خواهند با موهای ضخیم‌تر، پرحجم‌تر و پرتر خود خودنمایی کنند می‌توانند از مزایای این روش جراحی بهره‌مند شوند. این روش درمانی کاملاً بدون درد است و نتایج حاصل از انجام آن نیز دائمی است. اگر شما برای انجام این عمل برنامه‌ریزی کرده‌اید، نیازی به مراجعه‌های مکرر به کلینیک ندارید زیرا موهای شما به صورت طبیعی پس از عمل جراحی رشد می‌کنند. برای چند هفته اول پس از درمان، شما نباید صورت خود را اصلاح کنید. در نهایت موهای کاشته شده ریخته و ریشه‌های آنها باقی می‌ماند که به شکلی طبیعی و منظم شروع به رشد کردن می‌کند. این کار مانند یک فرایند طبیعی است و موهای شما مانند موهای طبیعی رشد می‌کنند؛ بنابراین جای نگرانی برای بروز پیامدها و عوارض ناخواسته و غیرضروری نیست. افراد که دچار سوختگی در صورت خود شده‌اند و جای این سوختگی روی صورت آنها باقی مانده است در صورتی که رشد موهای صورت آنها کافی نباشد می‌توانند از مزایای کاشت سبیل و ریش بهره‌مند شوند. درمان کاشت ریش صورت و سبیل ساده است. تمام چیزی که شما نیاز دارید یک جراح خوب است که نیازهای شما را درک کند. این یک روش مقرون به صرفه است که در بلند مدت باعث صرفه‌جویی در مصرف پول‌های شما می‌شود.

کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟


کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است

هر فردی که تمایل به داشتن ریش و سبیلی پرپشت‌تر، ضخیم‌تر و حجیم‌تر در صورت خود دارد، می‌تواند با کاشت ریش و سبیل گزینه‌ی مناسبی را انتخاب کند. مردانی که موهای نازک یا لکه‌هایی روی صورت خود دارند و تمایل دارند که موهای صورتشان به صورت یکنواخت ظاهر شود، می‌توانند از این روش استفاده کنند. همچنین، کاشت سبیل و ریش برای آقایانی که زخم‌های جراحی، سوختگی یا آسیب‌های دیگر در این مناطق دارند، بسیار مناسب است. موهای پیوندی می‌توانند مستقیماً در محل اسکارها کاشته شوند تا به طور دائمی آنها را پوشش دهند و هر نشانه‌ای که شما می‌خواهید پنهان شود را مخفی کنند. کاشت ریش و سبیل می‌تواند با استفاده از پیوند واحد فولیکولی یا استخراج واحد فولیکولی انجام شود. پس از مشاوره، پزشک قادر خواهد بود روش‌های درمانی مناسب برای شما را توصیه کند. هر روش مزایای خاص خود را دارد و هر دو گزینه می‌توانند باعث شوند که ظاهر شما به طور کاملاً طبیعی بهبود یابد.

قبل از کاشت ریش وسبیل


قبل از کاشت ریش وسبیل

دانستن برخی نکات از جمله موارد زیر قبل از انجام کاشت موی صورت می تواند کمک بزرگی برای شما باشد:

 • 10 روز پیش از کاشت از مصرف هر دارویی که حاوی آسپرین است، خودداری کنید. هرچند مصرفتیلنول بلامانع است. همچنین از مصرف ویتامین E و هرگونه مولتی ویتامین حاویویتامین E و همچنین جینکو بیلوبا (نوعی گیاه دارویی) خودداری کنید.
 • سه روز پیش از عمل، از مصرف هرگونه داروی ضد التهابی و همچنین مصرف الکل باید پرهیز شود. همچنین از قرار گرفتن برای مدت‌های طولانی در معرض آفتاب اجتناب نمایید.
 • اگر قرار است در طول عمل از آرام بخش استفاده شود، حتماً همراه خود کسی را داشته باشید تا برای رفت و آمد به مطب مشکلی پیش نیاید. پزشک نوع آرام بخشی که برایتان در عمل کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود را تعیین خواهد کرد.
 • اگر مو از پشت سر شما برداشته می‌شود، حتماً طول موهایتان باید به نیم اینچ برسد تا روی بخیه‌ها را بپوشاند.
 • خودداری از سیگار کردن برای یک هفته پیش و پس از عمل پروسه بهبودی را بهبود می‌بخشد.
 • استفاده ازویتامین C(1000 تا 2000 mg) یکبار در روز برای یک هفته پیش از عمل نیز به پروسه بهبودی کمک خواهد کرد.

روز عمل


 • در صبح روز عمل از قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نشود، زیرا این نوشیدنی‌ها می‌توانند خونریزی و حساسیت به داروها را افزایش دهند.
 • از داروهای تجویزی خود بطور منظم مصرف کنید مگر آن که پزشک تجویز دیگری برایتان کرده باشد.
 • شاید نیاز باشد پیش از دادن آرام بخش، لنزهای تماسی خود را از چشم خارج کنید.

انواع و عمل های کاشت ریش و سبیل


انواع و عمل های کاشت ریش و سبیل

کاشت موی صورت تنها برای کاشت ریش نیست. چه کاشت مو را برای سبیل خود بخواهید، چه برای ریش‌های روی لپ یا روی چانه، کاشت ریش به شما کمک می‌کند تا به ظاهر دلخواه خود برسید. فارغ از نوع عملی که انتخاب می‌کنید، جراح در ابتدا باید همخوانی موها را در ناحیه گیرنده با ناحیه‌ای از بدن که برای اهدای مو مناسب است ارزیابی کند. استخراج واحد فولیکولی  و پیوند واحد فولیکولی دو نوع عمده کاشت مو هستند که شامل کاشت ریش و سبیل نیز می‌شوند. هر دو این تکنیک‌ها، به روشی اطلاق می‌شوند که جراح از طریق آنها مو را از ناحیه اهدا کننده برمی‌دارد.

FUE

در روش کاشت با روش FUE هر گرافت مو به صورت جداگانه از ناحیه اهدا کننده جدا می‌شود و از طریق برش‌های کوچک مدوّر روی ناحیه بزرگتر، با جای اسکارهای سفید بسیار کوچک و غیر قابل دیدن برداشته می‌شود.  در روش FUE، جراح معمولاً می‌تواند حدود یک از هر پنج فولیکول را برداشت کند، اگرچه نتایج بسته به پزشک و کیفیت عمل متغیر است.

نکته مهم: روش FUE متداول‌ترین روش برای کاشت ریش و سبیل است.

FUT

در روش کاشت FUT، با پروسه برداشت با میکروسکوپ باریکه‌ای نواری شکل و کوچک از بافت کف سر از ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شود. سپس جراح، لبه‌های زخم را می‌بندد که تنها یک زخمی ظریف از آن باقی می‌ماند.

موهای جدید صورت مانند موهای طبیعی شروع به رشد می‌کنند. بافت و ویژگی‌های دیگر فولیکول‌های موی برداشته‌شده از سر، پس از رشد قابل اصلاح کردن و پیرایش شدن بوده و از نظر طول رشد هم مشابه موهای طبیعی صورت خواهند بود. زمانی که پیوند موهای جدید صورت تثبیت شد، تشخیص آنها از موهای اصلی بسیار دشوار است. برای اطمینان از طبیعی شدن ظاهر موهای صورت، باید گرافت‌ها به دقت و با زاویه و جهت صحیح در محل مورد نظر قرار داده شوند. برای بقای گرافت‌های برداشته‌شده باید به دقت از آنها مراقبت شود.

 

مراقبت از نواحی کاشته شده


مراقبت از نواحی کاشته شده

 • می‌توانید ده روز پس از عمل مجدداً صورت خود را بتراشید.
 • نشانه‌های انجام عمل معمولاً در عرض پنج الی هفت روز فروکش می‌کند. اکثر افراد تنها متوجه رشد موی جدید شما خواهند شد و شاید کمی پوسته پوسته شدن را ببینند. برخی بیماران گزارش کرده‌اند که برای مدتی طولانی صورتشان رنگی صورتی داشته است ولی مصرف دو بار در روز بنادریل25mg این علائم را برطرف می‌کند.
 • پوسته‌های ریز در محل هر گرافت شکل می‌گیرد ولی در عرض چهار الی شش روز از بین خواهد رفت. پس از یک هفته می‌توانید با مالیدن دست روی آنها، باعث ریزش پوسته‌ها شوید، مگر آن که انجام این کار باعث ناراحتی یا خونریزی شود.
 • در صورت امکان تا پنج روز پس از عمل، نواحی کاشته شده را خیس نکنید. پس از این مدت، می‌توانید طبق معمول صورت خود را بشوئید و همچنین برنامه روزمره خود را از سر بگیرید.
 • کاشت موهای صورت با روشFUE نیاز به بخیه ندارد، به همین خاطر نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست و همچنین از بخیه جذبی نیز استفاده نمی‌شود.
 • شاید اندکی بی‌حسی، سوزن سوزن شدن یا سایر احساسات را در محل گرافت و در ناحیه اهدا کننده داشته باشید. این احساسات شایع و طبیعی است و ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد که پس از آن به خودی خود برطرف می‌شود.
 • موی کاشته شده همچون موهای طبیعی ریش رشد می‌کند.

سایر نکات مراقبتی بعد از کاشت ریش و سبیل

از برخی فعالیت‌ها باید خودداری کنید تا به پروسه بهبودی کمک شود (مگر اینکه جراح به شما توصیه دیگری کرده باشد)، این فعالیت‌ها عبارتند از:

 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون یا مشابه به آن
 • اجتناب از فعالیت جسمانی یا ورزش‌های شدید تا وقتی که از طرف پزشک به شما مجوز آن داده شود
 • شنا کردن
 • جکوزی آب گرم و سونا
 • سیگار کشیدن و مصرف سایر محصولات دارای تنباکو
 • مجدداً تأکید می‌شود که باید حداقل 10 روز بعد از عمل صبر کنید و بعد از ریش خود را بتراشید.

عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل


عوارض جانبی ناشی از کاشت ریش و سبیل به طور کلی به صورت نسبتاً خفیف است و می‌توان به راحتی آن‌ها را مدیریت کرد. بین عوارض جانبی رایج این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خارش و حساسیت
 • درد
 • تورم در نواحی درمان شده
 • خشکی صورت یا پوست سر
 • پوسته‌پوسته شدن موقتی
 • قرمزی صورت یا پوست سر

اخبار خوب این است که افرادی که عمل کاشت ریش و سبیل را انجام می‌دهند، بهبودی در عوارض جانبی این روش را هر روز مشاهده می‌کنند. تورم و قرمزی در طی یک هفته کاهش می‌یابند. اگرچه شاید خواهان حذف پوسته‌پوسته‌های صورت با ماساژ دست‌ها باشید، اما باید در انجام این کار بسیار دقت کنید یا بهتر است آن را انجام ندهید. پوسته‌پوسته شدن بخشی از فرآیند طبیعی بهبودی است.

هزینه


 هزینه کاشت ریش و سبیل مانند کاشت مو به نوع عمل انجام شده و بسیاری از عوامل دیگر از جمله تبحر پزشک، مهارت‌های زیبایی‌شناسی و شناخت وی از جنبه‌های مختلف درمان بستگی دارد.

سوالات رایج پس از کاشت موی ریش و سبیل


در صورت عدم دریافت پاسخ سوال خود دراین قسمت ،اینجا را کلیک کرده و سوال خود را مطرح کنید. متخصصین ما در کلینیک رازی در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

چرا موی اهدایی من در حال ریزش است؟

هنگامی که موهای اهدایی دو الی سه هفته پس از جراحی شروع به ریختن کرد نیازی به نگرانی نیست. این بخشی طبیعی و موقتی از پروسه درمان است. موی ناحیه اهدایی نهایتاً رشد خواهد کرد و ریش‌های شما را پرتر جلوه خواهد داد. همین ریزش موی موقتی پس از کاشت موی سر نیز رخ می‌دهد.

آیا کاشتن مو تنها به یک جلسه نیاز دارد؟

بسته به در دسترس بودن و بسندگی موهای اهدایی، کاشت موی ریش و سبیل معمولاً نتها یک جلسه طول می‌کشد. عمل معمولی بین دو الی پنج جلسه طول خواهد کشید.

آیا می‌توان به دیگران ریش اهدا کرد؟

پاسخ منفی است زیرا یافتن بهترین نوع ریش که در دو نفر مطابقت داشته باشد کار بسیار دشواری است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ