چگونه پوستی به لطافت پوست یک نوزاد داشته باشیم

چگونه پوستی به لطافت پوست یک نوزاد داشته باشیم

کم کم و با مرور زمان با احساس خارش در پوست بدن و بوجود آمدن خطوط متعدد روی پوستتان روبه رو خواهید شد و نشانه ای از خشک شدن و پیر شدن پوست است.
به طور کلی وقتی برای مرطوب نگه داشتن پوست از روغن های طبیعی استفاده نکنید و یا مدت زمان زیادی را در معرض نور خورشید بگذرانید ،بازسازی سلول های پوست با مشکل مواجه می شوند و در دراز مدت و با افزایش سن

،پوست خشک تر و بالطبع چروک تر خواهد شد.
دلیل اصلی بخش زیادی از امراض پوستی ، آفتاب سوختگی است .اشعه خورشید به همان اندازه که در تابستان خطرناک است در زمستان هم موجب آسیب به پوست می شود و به علاوه در معرض این اشعه بودن نه تنها باعث چروکیدگی و پیری پوست و سبب ایجاد لکه هایی در پوست می گردد.برای جلوگیری از این عارضه استفاده از انواع ضد آفتاب ها و تجدید هر 2 ساعت آن ها بر پوست توصیه می گردد.
کرم های حاوی ویتامین آ ، مکمل های  دیگری هستند که می توان از آن برای پیشگیری از چروکیدگی و تجمع رنگدانه ها روی پوست استفاده کرد.
ماده دیگری که در تازه و شاداب نگه داشتن پوست موثر است الاسین و پروتئین فیبروس  است.
اگر در رژیم غذاییتان از منابع ویتامین های مورد نیاز بدن مثل شیر کم چرب ، پنیر ، انواع سبزیجات ، مرکبات ، هویچ و طالبی هم بهره ببرید ،  شادابی را به پوستتان بازگردانده اید.
استفاده از آنتی اکسیدان ها نیز در عدم بروز چین و چروک های پوستی موثرند ، استفاده از نارنگي ،سيب زميني شيرين ، انبه ، مرکبات ، آلبالو ، اسفناج ، زيتون و انگور گندم  ،چاي سبز و ساردين هم توصیه می شود.
بهتر است چربی پوست را با استفاده از اسيد هاي چرب مثل امگا 3 و امگا 6 در رژيم غذايي ،کنترل کرد. روغن زيتون و کانولا ،ماهي قزل آلا و گردو حاوي اسيدهاي چرب مورد نیاز بدن هستند.
به جز استفاده از چنین مواد خوراکی ، استفاده از کرم های نرم و مرطوب کننده پوست که حاوی چای سبز و شیره انگور هستند نیز توصیه می شود.
استفاده از گليسيرين ، آلو ورا و ژل پتروليوم بر پوست هم برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست مفید هستند.
به یاد داشته باشید با آب داغ و به مدت طولانی دوش نگیرید چرا که این کار رطوبت پوست را از بین می برد
2 يا 3 دقيقه بعد از حمام کردن ، پوست را خشک کنید و از  روغن ها يا لوسيون ها استفاده کنید.
مجموعه توصیه های بالا به شما کمک خواهند کرد تا پوستی عاری از چین و چروک و لک ، شاداب و سرزنده داشته باشید.