آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

چاق شدن و پروتز ساق پا بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

فهرست مطالب

عمل چاق کردن ساق پا، روشی است برای بزرگ کردن حجم و ابعاد عضلات ساق پا که به نحو چشمگیری بر بهبود ظاهر بخش پایین پاها نیز مؤثر است. این عمل برای افرادی که احساس می‌کنند عضلات ساق پای آن‌ها با افزایش جرم و ابعاد، جذاب‌تر و متناسب‌تر به نظر می‌رسد، مناسب خواهد بود. عمل چاق کردن ساق پا نه تنها  تناسب و فرم پاها را اصلاح می‌کند، بلکه در اصلاح ظاهر کل بدن نیز تأثیر گذار خواهد بود. در واقع این عمل بهترین گزینه برای فرم‌دهی به بخش پایین پاهاست.

کاندیداهای مناسب برای چاق کردن ساق پا


 اکثر افرادی که به انجام عمل چاق کردن ساق پا فکر می‌کنند، خواهان داشتن عضلاتی خوش فرم‌تر هستند. این افراد تمایل دارند، اندامی عضلانی داشته باشند و قادر به دستیابی به اندام دلخواه خود از طریق ورزش نیستند. همچنین افرادی که بافت ساق پای خود را در اثر مشکلاتی پزشکی یا آسیب از دست داده‌اند، ممکن است عمل چاق کردن ساق پا را به عنوان یک جراحی ترمیمی انجام دهند. اگر شما نیز علاقه‌مند به اصلاح ظاهر عضلات ساق پای خود از طریق افزایش حجم و ابعاد آن هستید، عمل چاق شدن ساق پا گزینه‌ی مناسبی برای شما محسوب می‌شود. هم مردان و هم زنان می‌توانند از پروتزهای ساق پا برخوردار باشند، به طور متوسط 57 درصد از مردان و 47 درصد از زنان خوهان انجام این عمل هستند. کاندیدای ایده‌آل این عمل شخص سالمی است که نسبت به نتایج بالقوه‌ی آن واقع‌بین باشد. عمل چاق شدن ساق پا بر روی افرادی که نزدیک وزن ایده‌آل خود هستند و بدنی نسبتاً ورزیده دارند، بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

روش‌های چاق کردن ساق پا


 عمل چاق شدن ساق پا با هدف ایجاد ظاهری ورزیده و خوش‌فرم بر روی عضلات ساق پا انجام می‌شود. این عمل به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه به تشریح آن‌ها خواهیم پرداخت:

چاقی ساق پا با تزریق چربی

عمل تزریق چربی به ساق پا، روشی است که برای افزایش حجم دائمی عضلات ساق پا استفاده می‌شود. در این عمل، سلول‌های چربی از سایر اندام‌های بدن بیمار گرفته شده و به بخش‌هایی از ساق پا که نیاز به افزایش حجم دارند، تزریق می‌شود. این عمل منجر به برجستگی عضلات دوقلوی داخلی و خارجی ساق پا خواهد شد و این طریق فرم بهتری را برای ساق پا ایجاد می‌کند.

انجام این عمل به کسانی هم که خواهان افزایش حجم عضلات ساق پای خود هستند و هم تمایل دارند از شر چربی‌های انباشته در سایر اندام‌های بدن خود خلاص شوند، بسیار توصیه می‌شود. در این عمل ابتدا به روش لیپوساکشن، چربی‌های اضافی از ناحیه‌ای که بیمار خواستار اصلاح آن است، استخراج می‌شوند و پس از فرآوری، برای افزایش حجم عضلات ساق پا، در این ناحیه تزریق می‌شوند.

روش انجام این عمل

به بیمار آرام‌بخش داده می‌شود و ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. چربی لازم از بخش‌هایی مثل ران‌ها و شکم با استفاده از یک کانولای آتروماتیک برداشته می‌شوند. این کانولا به سرنگی برای نگهداری از چربی‌ها متصل است. تقریباً به اندازه‌ی سه سرنگ 10 میلی‌لیتری چربی برداشته می‌شود و پس از پاکسازی و تصفیه، برای جداسازی سلول‌های چربی زنده و سالم تحت عمل سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. چندین سرنگ 1 میلی‌لیتری آماده خواهد شد و با استفاده از چند کانولای باریک عمل تزریق چربی به مناطق مورد نظر به میزان لازم انجام می‌شود. دقت و نظم در این عمل، شکلی طبیعی را به برجستگی ایجاد شده بر روی عضلات ساق پا خواهد داد. مدت زمان این عمل بطور متوسط کمتر از 1 ساعت خواهد بود.

پس از عمل

کبودی و تورم، کم و بیش وجود خواهد داشت و معمولا پس از 4 الی 8 روز برطرف خواهد شد. انجام فعالیت‌هایی ورزشی که در طی آن عضلات ساق پا درگیر شوند تا سه ماه پس از عمل توصیه نمی‌شود. زخم‌های ایجاد شده پس از چند ماه ناپدید خواهند شد.

چاقی ساق پا با تزریق ژل

تزریق ژل، روشی جدید برای بازگرداندن سریع حجم از دست رفته‌ی اندام‌های بدن است که عضلاتی جوان و جذاب را خلق می‌کند. این عمل، درمانی بسیار گسترده و مؤثر است که نواحی بسیاری از بدن و بسیاری از مشکلات را تحت پوشش قرار می‌دهد. این عمل با از بین بردن چین و چروک‌ها، عضلات بازو و ساق پا را برجسته و محکم می‌کند، بدون انجام جراحی سینه‌ها را بزرگ‌تر می‌کند و شکل باسن را تغییر می‌دهد تا از اندامی متناسب و موزن برخوردار شوید. این عمل همچنین ظاهر زیبای پوست را از طریق اصلاح مشکلاتی چون جای زخم‌ها، بهبود خواهد داد.

عضلات ساق پا، مناطقی از بدن هستند که معمولاً در معرض دید قرار می‌گیرند، ولی به سختی به کمک ورزش می‌توان آن‌ها را ورزیده کرد. از این رو مردان و زنان می‌توانند بدون رویارویی با مخاطرات عمل‌های جراحی و از طریق تزریق ژل، ظاهر عضلات ساق پای خود را اصلاح کنند. این عمل جذابیت بدن و حس اعتماد به نفس را افزایش خواهد داد. شما با تزریق اندکی ژل قادر خواهید بود ظاهر پاها و بویژه عضلات ساق پا را شکل دلخواه خود درآورید.

کارایی این عمل برای افرادی که خواهان اصلاح ظاهر عضلات ساق پای خود بدون انجام جراحی هستند و همچنین برای افراد لاغر به اثبات رسیده است.

شیوه‌ی انجام

برای بسیاری از مردم انجام عمل‌های جراحی بسیار ترسناک و خطرناک است، از این رو عمل تزریق ژل جایگرین بسیار مناسبی برای آن‌ها خواهد بود. هیالورونیک اسید ماده‌ای طبیعی در بدن است که برای حجم‌ دهی به مناطق تحت عمل تزریق می‌شود. برای جلوگیری از هر گونه درد یا ناراحتی قبل از تزریق این ژل، ناحیه‌ی تحت عمل با استفاده از بی حسی موضعی، کرخت خواهد شد. این عمل باید توسط متخصصین مجرب و شایسته انجام شود.

عوارض جانبی و نتایج

نتایج این عمل بلافاصله ظاهر خواهند شد و برای مدتی طولانی، نه همیشه، ماندگار خواهند بود. با گذشت زمان، ژل زیست سازگار تزریق شده به بدن، جذب خواهد شد. برای افزایش ماندگاری نتایج می‌توان این عمل را مجدداً تکرار کرد. معمولاً نتایج این عمل تا نزدیک به 12 ماه، ممکن است از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد، پایدار خواهند ماند. عمل تزریق ژل، روشی نسبتاً راحت و مستقیم است که دوره‌ی از کار افتادگی اندکی داشته و نتایج آن فوراً ظاهر می‌شوند. حساسیت جزئی، قرمزی و تورم برخی از عوارض پروتز ساق پا خواهند بود که بزودی برطرف خواهند شد. این عمل به زمان اندکی برای بهبودی نیاز خواهد داشت و فرد پس از چند روز می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بازگردد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ