آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

چاق شدن و پروتز ساق پا بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

چاق شدن و پروتز ساق پا بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

فهرست مطالب

عمل چاق کردن ساق پا، روشی است برای بزرگ کردن حجم و ابعاد عضلات ساق پا که به نحو چشمگیری بر بهبود ظاهر بخش پایین پاها نیز مؤثر است. این عمل برای افرادی که احساس می‌کنند عضلات ساق پای آن‌ها با افزایش جرم و ابعاد، جذاب‌تر و متناسب‌تر به نظر می‌رسد، مناسب خواهد بود. عمل چاق کردن ساق پا نه تنها  تناسب و فرم پاها را اصلاح می‌کند، بلکه در اصلاح ظاهر کل بدن نیز تأثیر گذار خواهد بود. در واقع این عمل بهترین گزینه برای فرم‌دهی به بخش پایین پاهاست.

کاندیداهای مناسب برای چاق کردن ساق پا


بیشتر افرادی که به انجام جراحی چاق کردن ساق پا فکر می‌کنند، به دنبال داشتن عضلاتی بهتر شکل‌دهنده هستند. آنها تمایل دارند به بدنی عضلانی دست یابند و از طریق ورزش به اندام مورد نظر خود برسند. همچنین، افرادی که به دلیل مشکلات پزشکی یا آسیب بافت ساق پا را از دست داده‌اند، ممکن است جراحی چاق کردن ساق پا را به عنوان یک روش ترمیمی در نظر بگیرند. اگر شما نیز علاقه‌مند به بهبود ظاهر عضلات ساق پا از طریق افزایش حجم و اندازه آن هستید، جراحی چاق کردن ساق پا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. هر دو جنسیت، مردان و زنان، می‌توانند از پروتزهای ساق پا بهره‌برداری کنند، و به طور میانگین 57 درصد مردان و 47 درصد زنان تمایل به انجام این جراحی دارند. کاندیدای ایده‌آل برای این جراحی، فردی سالم است که نسبت به نتایج پتانسیل آن واقع‌بین باشد. جراحی چاق کردن ساق پا برای افرادی که به وزن ایده‌آل نزدیک هستند و بدنی به طور نسبتاً ورزیده دارند، بسیار موثر خواهد بود.

روش‌های چاق کردن ساق پا


 عمل چاق شدن ساق پا با هدف ایجاد ظاهری ورزیده و خوش‌فرم بر روی عضلات ساق پا انجام می‌شود. این عمل به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه به تشریح آن‌ها خواهیم پرداخت:

چاقی ساق پا با تزریق چربی

عمل تزریق چربی به ساق پا، روشی است که برای افزایش حجم دائمی عضلات ساق پا استفاده می‌شود. در این عمل، سلول‌های چربی از سایر اندام‌های بدن بیمار گرفته شده و به بخش‌هایی از ساق پا که نیاز به افزایش حجم دارند، تزریق می‌شود. این عمل منجر به برجستگی عضلات دوقلوی داخلی و خارجی ساق پا خواهد شد و این طریق فرم بهتری را برای ساق پا ایجاد می‌کند.

انجام این عمل به کسانی هم که خواهان افزایش حجم عضلات ساق پای خود هستند و هم تمایل دارند از شر چربی‌های انباشته در سایر اندام‌های بدن خود خلاص شوند، بسیار توصیه می‌شود. در این عمل ابتدا به روش لیپوساکشن، چربی‌های اضافی از ناحیه‌ای که بیمار خواستار اصلاح آن است، استخراج می‌شوند و پس از فرآوری، برای افزایش حجم عضلات ساق پا، در این ناحیه تزریق می‌شوند.

روش انجام این عمل

در این روش، بیمار در حالت آرام و آسوده قرار می‌گیرد و ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. چربی مورد نیاز برای جراحی از مناطقی مانند ران و شکم با استفاده از یک کانولای آتروماتیک استخراج می‌شود. این کانولا به یک سرنگ متصل شده است تا چربی‌ها در آن نگهداری شوند. تقریباً حجم چربی معادل سه سرنگ 10 میلی‌لیتری جمع‌آوری می‌شود و پس از تمیزکردن و تصفیه، زیر عمل سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا سلول‌های چربی زنده و سالم از آن جدا شوند. چند سرنگ 1 میلی‌لیتری آماده می‌شود و با استفاده از چند کانولا باریک، چربی به مناطق مورد نظر با دقت و نظم تزریق می‌شود تا شکل طبیعی و برجستگی مطلوبی به عضلات ساق پا ببخشد. مدت زمان این جراحی به طور متوسط کمتر از 1 ساعت است.

پس از عمل

کبودی و تورم، کم و بیش وجود خواهد داشت و معمولا پس از 4 الی 8 روز برطرف خواهد شد. انجام فعالیت‌هایی ورزشی که در طی آن عضلات ساق پا درگیر شوند تا سه ماه پس از عمل توصیه نمی‌شود. زخم‌های ایجاد شده پس از چند ماه ناپدید خواهند شد.

چاقی ساق پا با تزریق ژل

تزریق ژل، روشی جدید برای بازگرداندن سریع حجم از دست رفته‌ی اندام‌های بدن است که عضلاتی جوان و جذاب را خلق می‌کند. این عمل، درمانی بسیار گسترده و مؤثر است که نواحی بسیاری از بدن و بسیاری از مشکلات را تحت پوشش قرار می‌دهد. این عمل با از بین بردن چین و چروک‌ها، عضلات بازو و ساق پا را برجسته و محکم می‌کند، بدون انجام جراحی سینه‌ها را بزرگ‌تر می‌کند و شکل باسن را تغییر می‌دهد تا از اندامی متناسب و موزن برخوردار شوید. این عمل همچنین ظاهر زیبای پوست را از طریق اصلاح مشکلاتی چون جای زخم‌ها، بهبود خواهد داد.

عضلات ساق پا، مناطقی از بدن هستند که معمولاً در معرض دید قرار می‌گیرند، ولی به سختی به کمک ورزش می‌توان آن‌ها را ورزیده کرد. از این رو مردان و زنان می‌توانند بدون رویارویی با مخاطرات عمل‌های جراحی و از طریق تزریق ژل، ظاهر عضلات ساق پای خود را اصلاح کنند. این عمل جذابیت بدن و حس اعتماد به نفس را افزایش خواهد داد. شما با تزریق اندکی ژل قادر خواهید بود ظاهر پاها و بویژه عضلات ساق پا را شکل دلخواه خود درآورید.

کارایی این عمل برای افرادی که خواهان اصلاح ظاهر عضلات ساق پای خود بدون انجام جراحی هستند و همچنین برای افراد لاغر به اثبات رسیده است.

شیوه‌ی انجام

برای بسیاری از مردم انجام عمل‌های جراحی بسیار ترسناک و خطرناک است، از این رو عمل تزریق ژل جایگرین بسیار مناسبی برای آن‌ها خواهد بود. هیالورونیک اسید ماده‌ای طبیعی در بدن است که برای حجم‌ دهی به مناطق تحت عمل تزریق می‌شود. برای جلوگیری از هر گونه درد یا ناراحتی قبل از تزریق این ژل، ناحیه‌ی تحت عمل با استفاده از بی حسی موضعی، کرخت خواهد شد. این عمل باید توسط متخصصین مجرب و شایسته انجام شود.

عوارض جانبی و نتایج

نتایج این جراحی چاق کردن ساق پا بلافاصله پس از عمل ظاهر خواهند شد، اما ماندگاری آنها برای مدت طولانی نخواهد بود و ممکن است تا حدی متفاوت باشد. با گذشت زمان، ژل زیست سازگاری که تزریق شده است، در بدن جذب خواهد شد. برای افزایش مدت ماندگاری نتایج، ممکن است لازم باشد این جراحی را مجدداً تکرار کرد. به طور معمول، نتایج این عمل تا نزدیک به 12 ماه پایدار خواهند ماند، اما ممکن است از شخص به شخص متفاوت باشند. عمل تزریق ژل، روشی نسبتاً آسان و مستقیم است و بازگشت به فعالیت‌های روزمره بعد از آن زمان کمی نیاز دارد. حساسیت جزئی، قرمزی و تورم برخی از عوارض احتمالی این جراحی هستند که به طور کلی بلافاصله بعد از عمل ترمیم می‌شوند. فرد می‌تواند پس از چند روز به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ