آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

ولتراسوند کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

افتادگی ران‌ها و باسن

فهرست مطالب

چربی زائد یک وضعیت نامطلوب است که ممکن است برای شما ناراحت‌کننده باشد و باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود. علاوه بر این، می‌تواند به بروز بیماری‌ها و مشکلات سلامتی منجر شود. اغلب افرادی که با مشکل چربی اضافی روبرو هستند، تلاش کرده‌اند تا با رژیم غذایی و ورزش این مشکل را برطرف کنند، اما چربی‌های آزاردهنده همچنان باقی می‌مانند. در حال حاضر، در کلینیک‌های زیبایی، مجموعه‌ای از درمان‌های غیرتهاجمی مختلف برای رفع این مشکل به ارمغان می‌آید که در آن سلول‌های چربی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن تجزیه و تحلیل می‌شوند تا بدن بتواند آنها را به طور طبیعی از بین ببرد. هنگامی که شما با درمان لاغری با کویتیشن آغاز می‌کنید، تغییرات قابل توجهی در وضعیت چربی‌های زائد بدن خود مشاهده خواهید کرد. بسیاری از بیماران نتایج این درمان را حتی پس از یک جلسه بهبود مشاهده می‌کنند.

 کویتیشن اولتراسوند (بادی کانتورینگ) که به آن اصطلاحاً لیپوساکشن اولتراسوند هم گفته می‌شود، یک روش غیرجراحی جدید برای حذف چربی‌های زائد است که از آن می‌توان برای قسمت‌های مختلف بدن از جمله صورت، بازوها، شکم  و لگن استفاده کرد. از آنجا که این روش بدون هیچ گونه جراحی و بدون استفاده از بیهوشی انجام می‌شود، بیمار هیچ نیازی به ماندن در بیمارستان یا مرخصی گرفتن از محل کار خود ندارد و دوره بهبودی بعد از درمان هم وجود نخواهد داشت. افرادی که کویتیشن اولتراسوند انجام می‌دهند، نتایج آن را بلافاصله بعد از درمان مشاهده می‌کنند و روند کاهش چربی‌های زائد آنها تا یک هفته بعد از آن نیز ادامه خواهد داشت. در صورتی که در مورد کاهش چربی‌های بدن و روش‌هایی که مناسب شرایط بدنی شماست به اطلاعات بیشتر، مشاوره یا رزرو نوبت نیاز دارید می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

کویتیشن اولتراسوند چیست؟


 کویتیشن اولتراسوند یک فناوری کاملاً ایمن و دارای قابلیت‌های اثبات شده است که اغلب با نام‌های دیگری از جمله کوی- لیپو (Cavi-lipo)، بادی کانتورینگ و بادی اسکالپتینگ (پیکرتراشی) هم شناخته می‌شود. با وجود آنکه این روش از سال‌ها پیش در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما اخیراً بهره‌برداری از آن در زمینه فرم‌دهی بدن و تناسب اندام بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و میزان استقبال از آن مرتباً بیشتر می‌شود. اولتراسوند لاغری، یک درمان غیرتهاجمی است، بنابراین هیچگونه دردی برای بیمار به همراه ندارد، نیازی به دوره استراحت بعد از درمان ندارد و عملاً هیچ یک از خطرات و عوارض جانبی مربوط به عمل‌های زیبایی رایج، در مورد این روش وجود نخواهد داشت.

کویتیشن اولتراسوند چگونه عمل می‌کند؟


 امواج ایمن  اولتراسوند لاغری دقیقاً به زیر پوست نفوذ می‌کنند و در آنجا فشار مختصری را بر روی سلول‌های چربی تولید کرده و باعث تخریب این سلول‌ها می‌شوند. به این ترتیب چربی‌ها و سمومی در اثر تخریب این سلول‌ها آزاد می‌شود. سپس سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی این چربی‌ها را تجزیه می‌کند و ظرف مدت 24 تا 72 ساعت، کلیه سموم و مواد زائد آزاد شده را دفع می‌نماید.

کویتیشن در نواحی مختلف بدن


 افتادگی فک‌ها

 پیری، نیروی جاذبه زمین و رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن، عدم حفاظت در برابر نور آفتاب و رژیم غذایی ناسالم، همه و همه می‌توانند منجر به شل شدن و افتادگی پوست صورت و زیر فک‌ها شوند. افتادگی پوست شکم، بازوها و باسن را ممکن است بتوان در زیر لباس‌ها مخفی کرد، اما برای پنهان کردن افتادگی فک و چانه، عملاً هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.

افتادگی ران‌ها و باسن

افتادگی ران‌ها و باسن

پیری به همراه عوامل ژنتیکی نقش مهمی در تجمع چربی‌های زائد و افتادگی پوست دارد. از طرفی اگر پوست شما نازک باشد، حساسیت بیشتری نسبت به از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست باسن و ران‌ها در اثر پیری و کاهش چربی و توده عضلانی آن‌ها خواهید داشت. بهترین متقضیان برای کویتیشن ران‌ها و باسن، افرادی هستند که انعطاف‌پذیری پوستشان تا حدودی از دست رفته است و علائم چین و چروک و افتادگی پوست فقط به مقدار کمی در ناحیه ران و باسن آن‌ها دیده می‌شود.

 چربی شکم

برای بعضی افراد، رفع چاقی شکم یا دور ناف می‌تواند سخت‌ترین موضع برای لاغر کردن و دفع چربی‌های زائد باشد. پزشک از عملکرد وکیوم پالس در دستگاه VPU برای تحریک و تجزیه سلول‌های چربی زیر پوست در نواحی محل تجمع چربی زائد استفاده می‌کند و جریان لنفاوی در این ناحیه را به طور قابل توجهی بالا می‌برد. این فرایند باعث می‌شود که وقتی ابزار دستی دستگاه بر روی سطح پوست حرکت داده می‌شود، چربی‌های سمج انباشته شده در زیر پوست تخریب شوند. این یک فرایند بدون درد و کاملاً غیر تهاجمی است.

افتادگی بازو

 افرادی که خودشان تمایل به رفع چاقی بازو دارند، خیلی خوب می‌دانند که حذف چربی‌های این ناحیه از بدن، بدون انجام ورزش‌های سنگین برای فرم‌دهی عضلات و یا کار با وزنه، می‌تواند بسیار سخت باشد.

 کویتیشن اولتراسوند از کارآیی بسیار بالایی در درمان این ناحیه برخوردار است. بسته به مقدار چربی انباشته شده در بازوها، شما می‌توانید نتایج این روش را بلافاصله بعد از درمان ببینید.

 سایر نواحی قابل درمان با روش کویتیشن اولتراسوند

  • لگن
  • پهلوها
  • کنار‌ه‌های لگن یا بیرون ران
  • توده‌های چربی در کمر
  • طرف داخلی زانوها
  • ژنیکوماستییا سینه‌های بزرگ مردان

آیا کویتیشن برای هر فردی مناسب است؟


مطالعات انجام شده در طی دهه‌های گذشته نشان می‌دهند که روش اولتراسوند بسیار ایمن و بی‌خطر است. با این حال، این روش برای برخی افراد توصیه نمی‌شود. افرادی که پروتزهای فلزی در بدن خود دارند، حساسیت زیادی به خونریزی دارند، دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب خود را دارند، باردار هستند یا کودک شیرخوار دارند، باید از استفاده از این روش خودداری کنند. همچنین، افرادی که به بیماری‌های کبد یا کلیه، صرع، بیماری‌های خودایمنی و سایر بیماری‌های حاد مبتلا هستند، به همراه افرادی که در دوره درمان سرطان قرار دارند، بدون مجوز پزشک خود، نباید از روش اولتراسوند کویتیشن استفاده کنند.

 در زمان انجام کویتیشن

 در طول مدت کویتیشن شما می‌توانید حدود 30 دقیقه آرام بنشینید، یا کتاب بخوانید و یا اصلاً هیچ کاری انجام ندهید. کویتیشن کاملاً بدون درد است. گاهی اوقات یک گرمای خیلی خفیف شبیه به گرمای ماساژ با سنگ داغ بر روی پوست احساس می‌شود. همچنین بیمار در طول مدت درمان، یک صدای لرزش خفیف و ممتد را خواهد شنید. در هر جلسه کویتیشن، یک نفر تکنسین ابزار دستی دستگاه را با یک فشار محکم به مدت 30 دقیقه بر روی سطح ناحیه محل درمان حرکت می‌دهد. قبل از شروع درمان، ابتدا یک عکس از موضع محل درمان گرفته می‌شود. بعد از طی حداقل سه جلسه، دومین عکس هم گرفته خواهد شد.

 بعد از کویتیشن


 بلافاصله بعد از پایان هر جلسه کویتیشن، شما می‌توانید بدون نیاز به زمان استراحت و بدون آنکه هر گونه درد، ورم و ناراحتی را در موضع محل درد احساس کنید، به سراغ فعالیت‌های عادی و روزمره خود بازگردید. اصولاً کویتیشن هیچگونه علائم مشهودی در بدن بیمار به جای نمی‌گذارد، مگر آنکه مقدار چربی‌های زائدی که حذف می‌شود خیلی زیاد و ضخیم باشد.

 نتایج مورد انتظار از کویتیشن چیست؟


 به طور کلی هر بیمار شرایط خاص خود را دارد و در نتیجه نتایج به دست آمده هم می‌تواند در افراد مختلف خیلی متفاوت باشد، اما اغلب افراد در حدود 5/1 تا 5/2 سانتی‌متر از چربی‌های زائد خود را بعد از هر جلسه کویتیشن کم می‌کنند و در بعضی افراد حتی از این هم بیشتر است. نتایج کویتیشن معمولاً بلافاصله بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است و می‌تواند تا چند روز بعد همچنان بهبود پیدا کند. اغلب افراد برای دستیابی به نتایج مورد نظرشان، حدود 3 تا 6 جلسه کویتیشن برای هر ناحیه از بدن انجام می‌دهند. مشاور شما با همکاری خودتان یک برنامه درمانی مناسب را برایتان تهیه می‌کند تا هر چه سریع‌تر بتوانید به اهداف مورد نظرتان دست پیدا کنید.

 سؤالات مطرح در مورد کویتیشن اولتراسوند


 آیا این روش ایمن است؟

 بله، استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن خطرات بسیار کمی را به همراه دارد و جایگزینی ایمن و مطمئن برای عمل‌های تهاجمی دیگری از قبیل لیپوساکشن رایج و لیپودیسالو و حتی دستگاه‌های غیرتهاجمی مانند اکسنت (Accent)، ولاشیپ (VelaShape) و ترماژ (Thermage) می‌باشد، چرا که این دستگاه‌ها با وجود آنکه غیرتهاجمی هستند، بر مبنای گرم کردن بافت مورد نظر عمل می‌کنند و به همین دلیل می‌توانند باعث ایجاد ناراحتی برای بیمار شوند. علاوه بر آن در مورد هیچ یک از این روش‌ها داده‌های اثبات شده‌ای وجود ندارد که نشان بدهد چه اندازه از سلول‌های چربی را کاهش می‌دهند. روش کویتیشن 100% غیرتهاجمی است که باعث ایجاد هیچ گونه کبودی، خون‌مردگی و جای زخم نمی‌شود و نیازی به استراحت بعد از درمان هم ندارد. در طول مدت درمان، شما هیچ ناراحتی را احساس نخواهید کرد. هیچ بی‌حسی یا بیهوشی برای شما استفاده نمی‌شود و بلافاصله بعد از پایان هر جلسه می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید.

آیا کویتیشن عوارض جانبی دارد؟

در اغلب افرادی که این روش را انجام داده‌اند هیچ گونه عوارض جانبی نامطلوبی گزارش نشده است. شایع‌ترین عوارض احتمالی شامل سردرد بلافاصله بعد از درمان و میل شدید به دفع در طی یک یا دو روز بعد از آن می‌باشد. البته این راهکار طبیعی بدن برای رفع سموم و مواد زائد است. برای بدن تقریباً 72 ساعت طول می‌کشد تا بتواند مواد زائدی که در اثر تجزیه چربی‌ها تولید شده است را به طورکامل دفع نماید.

نتایج مشاهده شده در روز اول بعد از درمان ممکن است از کاهش چشمگیر بافت چربی به میزان بیش از 7 سانتی‌متر تا کاهش ناچیزی به اندازه 5/0 سانتی‌متر متغیر باشد. بروز نتایج نهایی درمان در بعضی از بیماران ممکن است تا یک هفته زمان ببرد، زیرا سرعت واکنش‌های طبیعی بدن در هر فرد با دیگران متفاوت است.

نتایج کویتیشن تا چه مدت دوام دارد؟

با حفظ یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، می‌توان انتظار داشت که نتایج کویتیشن برای مدت طولانی باقی بماند. این روش به ویژه برای دو گروه از افراد کارآمد است. اولین گروه شامل افرادی است که در گذشته رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالمی را رعایت کرده‌اند و اکنون قصد دارند چربی‌های موضعی یا افتادگی اندام خود را بهبود بخشند. دسته دوم شامل افرادی است که قصد دارند از کویتیشن و راهنمایی‌های توصیه شده برای سبک زندگی سالم به عنوان “نقطه شروعی” برای رسیدن به وزن مطلوب خود استفاده کنند و این درمان را به عنوان یک انگیزه برای ایجاد یک سبک زندگی سالم در آینده در نظر می‌گیرند.

آیا می‌توانم کویتیشن را به دفعات متعدد تکرار کنم؟

بله، با انجام کویتیشن به دفعات بیشتر، می‌توان انتظار داشت که نتایج بهتری هم از آن حاصل شود. به طور کلی توصیه می‌شود که برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، یک دوره 6 جلسه‌ای درمان کویتیشن را بر روی هر موضع بدن انجام دهید. بعد از پایان این دوره، می‌توانید بلافاصله سری بعدی جلسات را شروع کنید. به خاطر داشته باشید که از پزشک خود در مورد تخفیف‌ها یا تسهیلات پرداخت هزینه که احتمالاً برای دوره‌های درمانی متوالی در نظر گرفته شده است، سؤال کنید.

چه مدت بعد از پایان بارداری می‌توانم کویتیشن انجام بدهم؟

اصولاً توصیه می‌شود که برای شروع درمان کویتیشن، حداقل تا اولین ویزیت پزشکتان بعد از وضع حمل (که معمولاً 6 هفته بعد از زایمان است) صبر کنید. اما به طور کلی انجام این روش در طول دوران شیردهی به کودک هم توصیه نمی‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ