آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

هایفوتراپی پوست؛ مزایا، عوارض و هزینه

فهرست مطالب

هایفوتراپی یک روش غیر جراحی و بدون نیاز به بستری شدن است که در مطب پزشک برای لیفت صورت و افتادگی ابروها، گونه‌ها، چانه، اصلاح زاویه صورت و گردن به کار برده می‌شود. در این روش بافت‌های عمیق‌تر در زیر سطح پوست کشیده شده و لیفت داده می‌شوند. نتایج حاصل از این روش پردوام بوده و به تدریج اتفاق می‌افتد.

در صورتی که شما مشکلات زیبایی مانند پایین آمدن ابروها، افتادگی پوست گردن و پوست زیر چانه و خطوط و چین و چروک‌های روی صورت خود دارید، هایفوتراپی می‌تواند یک گزینه مناسب برای رفع این مشکلات باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در خلال جلسه مشاوره در تعیین امکان‌پذیری انجام فرایند هایفوتراپی برای شما، راهنمایی‌های لازم را  انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرانید هایفوتراپی و نتایج حاصل از آن می‌توانید با شماره 02188333259 02188334029  تماس حاصل نموده و یک نوبت برای مشاوره یا ملاقات رزرو کنید.

 

هایفوتراپی


هایفوتراپی، یک روش پزشکی است که معمولاً با نام “اولتراسوند متمرکز پرقدرت” شناخته می‌شود. این روش از امواج اولتراسوند با قدرت بالا برای گرم کردن متمرکز اطراف بافت‌های زیرپوستی و نابودی دائمی آنها استفاده می‌کند، و برای انجام آن نیازی به بستری شدن نیست. هایفوتراپی در درمان انواع گسترده‌ای از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به ویژه در لیفت صورت مؤثر است و به شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند.

اساس این روش بر مبنای استفاده از امواج فوکوس شده اولتراسوند است. در این روش، از یک سیستم با دقت بالا اولتراسوند استفاده می‌شود. این تکنولوژی به عنوان اولتراپی شناخته می‌شود. با استفاده از این روش، انرژی حرارتی به ناحیه مورد نظر در پوست انتقال داده می‌شود. این انرژی اولتراسوند، به صورت غیرتهاجمی، گرمای کمی را در منطقه هدف روی پوست ایجاد می‌کند. گرما به بافت‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کرده و بافت‌های آسیب‌دیده را برای همیشه تخریب می‌کند. در اثر این فرآیند، سلول‌های پوست تحریک می‌شوند تا کلاژن تولید کرده و بافت‌ها را جوان کنند.

هایفوتراپی، یک روش پیشرفته و مورد تأیید در سراسر جهان است. موفقیت این روش به استفاده از اولتراسوند با بیش از 50 سال سابقه برمی‌گردد. این یک روش غیرجراحی است که برای لیفت چانه، لب، اصلاح زاویه صورت، ابرو و گردن استفاده می‌شود. این روش، یک تکنیک نوآورانه و بدون درد است که در دنیای مدرن امروز، بسیاری از مردان و زنان میانسال برای بهبود ظاهر خود از آن استفاده می‌کنند.

انجام هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


افرادی که پوست آنها شل شده، خطوط فک آنها افتاده و زاویه صورت آنها نامشخص است یا گونه‌های آنها افتاده است، پلک آنها دچار افتادگی شده، لب‌های آن‌ها نازک شده و حجم خود را از دست داده است می‌توانند از مزایای به کارگیری این روش مؤثر بهره‌مند شوند. افرادی که دچار افتادگی خفیف تا متوسط پوستی شده‌اند می‌توانند تحت این فرایند درمانی قرار گیرند. هایفوتراپی صورت برای افرادی که پوست آنها پیر شده یا در حال پیر شدن است بسیار مناسب است. شاید زنان بالای 50 سال و مردان بالای 55 سال بهترین گزینه‌ها برای اصلاح مشکلات پوستی خود با کمک این روش باشند.

 مزایا


 • هایفو تراپی برای لیفت صورتو گردن یک روش طبیعی است. این روش منحصربه‌فرد عوارض جانبی ندارد.
 • این روش درمانی فقط بافت‌های پیر و آسیب‌دیده را هدف قرار می‌دهد و به بافت‌های اطراف آسیبی نمی‌رساند.
 • این روش یک روش جراحی نیست بنابراین بیمار دردی را تحمل نمی‌کند. این یک روش مناسب برای افرادی است که تمایل به انجام لیفت صورت بدون انجام عمل جراحی دارند.
 • پس از انجام فرایند، اعتماد به نفس بیماران افزایش می‌یابد و بسیار جذاب‌ترو زیباتر به نظر می‌رسند. پس از انجام این درمان تغییرات چشمگیری در چهره بیماران به وجود می‌آید.
 • پوست لطیف‌تر و نرم‌تر به نظر می‌رسد. پوست اضافی برداشته می‌شود. از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری می‌شود. کیفیت پوست بهبود یافته و پوست سالم‌تر می‌شود.
 • در نهایت، بیماران جوان‌تر به نظر رسیده و احساس جوانی می‌کنند. پوست‌های پیر با پوست جوان جایگزین می‌شوند.

اثر هایفوتراپی 


 •  مهم‌ترین اثر این روش درمانی، لطیف‌تر و سفت‌تر شده پوست است. گونه‌ها، خط فک و لب‌ها، گردن و صورت بهبود می‌یابد. پس از درمان پوست جذاب‌تر و زیباتر می‌شود.
 • اولترا تولید کلاژن را نیز در پوست تحریک می‌کند. کلاژن قدرت خود را باز یافته و در برابر قدرت جاذبه زمین که باعث افتادگی و شل شدن پوست می‌شود مقاومت می‌کند. این روش درمانی عوارض جانبی بلند مدتی ندارد.
 •  پوست آماده دریافت پروتئین جدید که در کلاژن شکل گرفته است شده و سالم‌تر می‌شود.
 • چشم‌ها براق‌تر و بازتر به نظر می‌رسند. افتادگی پلک‌ها به کمک این روش درمانی جدید رفع می‌شود.
 •  در نهایتابروها هم لیفت داده می‌شوند. ابروها شکل و طول خود را بازمی‌یابند.
 • خطوط ریز،جای زخم‌ها، اثرات پیری روی پوست، چین و چروک‌ها و منافذ پوستی در صورت به کمک هایفوتراپی کم می‌شود.
 •  پوست روشن‌تر و درخشنده‌تر می‌شود. رنگ کلی پوست به میزان چشمگیری بهبود می‌یابد. قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست نیز بازمی‌گردد. با انجام چندین جلسه درمان، کیفیت پوست بهبود یافته و درمان برای شما لذت‌بخش می‌شود.

نحوه انجام فرایند 


مدت زمان انجام این فرایند هایفوتراپی، بسته به ناحیه درمانی، معمولاً بین 30 دقیقه تا یک ساعت متغیر است. این روش بسیار مؤثر و مفید در کاهش افتادگی ابروها و حفظ بالا بودن پلک بالایی، لیفت خط فک، رفع غبغب و افتادگی پوست گردن است. با یک جلسه درمان، تحریک تولید کلاژن در پوست انجام می‌شود و نتایج به طور فوری قابل مشاهده هستند. بیماران جوان‌تر ممکن است نتایج بهتری بدست آورند. نتایج کامل پس از انجام هایفوتراپی به تدریج در طی دو یا سه ماه بدست می‌آید.

عوارض جانبی


پس از درمان، پوست بیمار قرمز می‌شود که ممکن است تا مدتی باقی بماند. به هر حال، این قرمزی پوست ظرف چند ساعت از بین می‌رود. برخی از بیماران نیز دچار تورم، احساس سوزش و حساسیت به لمس خفیفی می‌شوند که موقتی است. برخی دیگر البته به ندرت پس از انجام فرانید دچار بیحسی و کبودی در ناحیه درمان شده پوست می‌شوند؛ مانند درمان‌های زیبایی دیگر، برخی از عوارض جانبی نادر نیز ممکن است رخ دهد که پزشک در مورد آنها با شما صحبت خواهد کرد.

اثرات حاصل از این روش درمانی چه مدت دوام دارد؟


در بیمارانی که پوست آنها شروع به تولید کلاژن جدید می‌کند، اثرات تا بعد از یک سال هم دیده می‌شود. به هر حال، دوام اثر درمان در هر فرد متفاوت بوده و به وضعیت پوست وی بستگی دارد. همچنین برای حفظ نتایج بیماران باید فرایند را پس از یک سال تجدید کنند. ادامه درمان در آینده برای کند کردن روند پیری پوست توصیه می‌شود. هر چه اثرات پیری سریع‌تر نمایان شوند، جلسات درمانی بیشتری باید انجام شود.

مدت زمان انجام درمان 


زمان انجام هایفو تراپی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. لیفت کامل صورت که شامل لیفت خط فک، گونه‌ها، لب‌ها، ابروها و پیشانی می‌شود در حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و لیفت جزئی صورت ممکن است در حدود 30 دقیقه طول بکشد. پس از انجام این فرایند نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

چه موقع نتایج حاصل از انجام هایفوتراپی قابل مشاهده می‌شود؟


وقتی بیمار به روش هایفوتراپی تحت درمان قرار می‌گیرد، ممکن است نتایج درمان را به طور فوری مشاهده کند. با این حال، برای دست‌یابی به لیفت و بهبود کامل رنگ پوست، نیاز به دو تا سه ماه زمان است تا نتایج قابل توجه و قابل مشاهده باشند، زیرا جایگزینی کلاژن جدید با کلاژن الاستیک زمان بر می‌باشد. با ادامه فرآیند تولید کلاژن، بهبودهای بیشتر در مدت شش ماه پس از درمان به طور قابل توجهی قابل مشاهده است.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟


هایفو تراپی برای صورت در یک جلسه انجام می‌شود. به هر حال، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به واکنش بدن نسبت به درمان و سرعت فرایند تولید کلاژن بستگی دارد. بیمارانی که بیش از یک جلسه تحت درمان قرار می‌گیرند مزایای بیشتری از درمان دریافت می‌کنند.

هزینه 


هزینه هایفوتراپی بر اساس اینکه چه قسمت‌هایی از بدن و صورت تحت درمان قرار گیرند متفاوت است. این هزینه شامل دستمزد و هزینه پزشک وسایل مورد نیاز در طول مراحل درمان می‌شود که هر کدام از این فاکتورها بسته به اینکه توسط چه کسی و در کجا انجام شود، می‌تواند قیمت را تغییر دهد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ