آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

نوشیدن آب و تاثیرات آن بر بدن و زیبایی

فهرست مطالب

نوشیدن آب و تاثیرات آن بر بدن و زیبایی

تاثیرات نوشیدن آب بر بدن و به طور خاص بر پوست بر همگان اثبات شده است ، امروز در این مقاله کوتاه به برخی از فواید نوشیدن آب اشاره می کنیم .
شما برای لاغر شدن تلاش می کنید ،ورزش می کنید و رژیم میگیرید ، همراه با تمام این کارها آب هم بنوشید . آب سوخت و ساز بدن را افزایش داده و سبب می شودکمتر احساس گرسنگی کنید .اگر قبل از خوردن غذا یک لیوان آب میل کنید به شما کمک میکند تا احساس سیری کنید .

اگر آبی که می نوشید خیلی خیلی سرد باشد ،این به افزایش یافتن میزان سوخت و ساز بدنتان کمک می کند.
اگر خسته هستید و حس می کنید بدنتان عاری از انرژی است ، آب بنوشید . داستان از این قرار است که آب کمک مي کند تا خون ، اکسيژن و ساير مواد غذايي مورد نياز سلول ها در بدن جریان یابد ،و در نتیجه مصرف آب به مقادیر لازم باعث می شود تا قلب، خون را راحت تر به سراسر بدن برساند.
اگر دائما استرس دارید، یک لیوان آب در دسترس خود بگذارید و مرتب بنوشید، 85 درصد بافت مغز از آب تشکیل شده ایت ، پس اگر احساس تشنگی کنید مغزتان استرس می گیرد.
اگر به مقدار کافی آب بنوشید ، با قدرت افزون تری و در زمان بیشتری می توانید ورزش و تمرین کنید ،نوشیدن آب به جلوگیری از جمع شدن ماهیچه ها و نرمی مفاصل کمک می کند.
و اما در پوست،کم آبی در بدن ،باعث بروزخط های کوچک‌و چین و‌چروک‌های پوستی میگردد.نوشیدن آب‌به آبرسانی سلول های پوستی کمک می کند و اینگونه پوست جوانتر به نظر میرسد. آب با دفع مواد زاید و گردش بهتر جریان خون ، پوستی زیبا و درخشان را به ارمغان می آورد.

آب فیبر دارد پس به هضم غذا کمک می کند . وقتی بدن دچار کم آبی می شود ، آب روده ها را جذب می کند و درنتیجه مواد به سختی دفع می شود. همچنین با نوشیدن آب می توان میزان ابتلا به سنگ کلیه را  کاهش داد.

پس آب بنوشید تا هم بدن سالم تری داشته باشید و هم از پوستی زیبا و لطیف  برخوردار باشید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ