آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

میکروپیگمنتیشن موی سر (هاشور و شبیه سازی کف سر) : نحوه درمان

میکروپیگمنتیشن موی سر

فهرست مطالب

میکروپیگمنتیشن موی سر یک فرایند زیبایی است که به خانم‌ها و آقایانی که با مشکلات ریزش مو مواجه هستند، کمک می‌کند. همچنین، این فرایند به عنوان یک روش پزشکی نیز به کار می‌رود تا جای زخم‌ها، سوختگی‌ها، لکه‌های مادرزادی و هر نوع آلوپسی را پنهان کند. در میکروپیگمنتیشن موی سر، رنگ‌دانه‌های منحصربه‌فردی که به طور خاص برای هر مشتری تهیه شده‌اند، در لایه زیرین پوست سر (درم) قرار می‌گیرند. از طریق استفاده از زوایا، عمق نفوذ، میزان رسوب و تیرگی پیگمنت‌ها، این ترکیبات رسوبی یک تصویر بسیار واقع‌گرایانه از فولیکول‌های مو را تداعی می‌کنند.

اگرچه برخی از بیماران ممکن است از میکروپیگمنتیشن موی سر بهره‌مند شوند، اما این روش نمی‌تواند به عنوان جایگزینی برای جراحی کاشت مو در نظر گرفته شود. هرچند که هزاران نفر از مراجعان در سراسر جهان، بدون نیاز به تجربه ریزش مو ، جای زخم، نیاز به دوره‌های مراقبتی طولانی‌مدت، عوارض جانبی ناخواسته و یا هزینه‌های قابل‌توجه، زندگی خود را ادامه می‌دهند.

 

میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن (SMP) روشی غیر جراحی برای رفع مشکل ریزش مو در بیمارانی است که در حال تجربه حالاتی مانند طاسی موی سر طبق الگوی مشخص، نازکی و کم‌پشتی مو و خط رویش موی عقب رونده هستند. در میکروپیگمنتیشن موی سر جهت انتقال رنگدانه یا پیگمنت به پوست موی سر از تکنولوژی خاصی استفاده می‌گردد. این پیگمنت ها به نحوی ساخته می‌شوند که کاملاً شبیه فولیکول‌های موی طبیعی خودتان به نظر برسند و این امکان را به پزشکان مو می‌دهند تا کاری کنند که موی سرتان پرتر و ضخیم‌تر دیده شوند. بر اساس تجربه برخی از پزشکان، متقاضیان میکروپیگمنتیشن موی سر بدون نیاز به انجام فرایند کاشت مو نمی‌توانند خط رویش مویی داشته باشند که ظاهری طبیعی دارد. کلینیک رازی با توجه به نیاز و شرایط بیماران می‌تواند بهترین نوع روش درمانی (کاشت مو) را برایشان تعیین نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل فرمایید

 

میکروپیگمنتیشن چه عوارضی را درمان می‌کند؟


میکروپیگمنتیشن چه عوارضی را درمان می‌کند؟

میکروپیگمنتیشن موی سر می‌تواند عوارض زیر را درمان می‌کند:

  • آلوپسی (ریزش موی نقطه‌ای)
  • ریزش موی الگوی مردانه
  • خط رویش موی عقب رونده
  • کم‌پشتی و نازک شدگی مو
  • ریزش موی ناحیه تاج سر
  • ترومای سر. آثار زخم‌های جراحی یا جای زخم‌های ناشی از سوختگی، تصادف، آسیب‌دیدگی و وضعیت و حالات پزشکی
  • آسیب‌دیدگی موی سر براثر استفاده از اکستنشن ها و فر کردن مو

دوره درمان چقدر طول می‌کشد؟


معمولاً فرایند درمان بسته به میزان کار موردنیاز، در جلسه اول حدود 3 تا 4 ساعت، در جلسه دوم 2 الی 3 ساعت و در جلسه سوم 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد. هر جلسه حداقل یک هفته در میان انجام می‌شود.

آیا پیگمنت های (رنگدانه) مورداستفاده کمرنگ و یا دچار تغییر رنگ می‌شود؟ 


پیگمنت، جوهر تاتو نیست و خطر تغییر رنگ پیگمنت به رنگ آبی و سبز وجود ندارد. با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب باکیفیت و انجام مراقبت‌های مناسب می‌توانید احتمال کمرنگ شدن پیگمنت ها را به حداقل برسانید. بسته به عوامل مختلف از جمله نژاد، میزان فعالیت، نوع خون و غیره میزان احتمال کمرنگ شدن رنگدانه ها از فرد تا فرد دیگر متفاوت است. اگر کمرنگ شدن رنگ‌دانه‌ها پس از مدتی طولانی اتفاق افتاد ممکن است نیاز به فرایندهای اصلاحی اضافی داشته باشید. بسیاری از مراجعان سال‌های بسیاری نیاز به انجام اصلاحات ندارند در واقع آن‌ها ترجیح می‌دهند که با بالا رفتن سنشان، ظاهرشان طبیعی‌تر به نظر برسد.

تفاوت بین میکروپیگمنتیشن موی سر و روش رایج تاتوی موی سر چیست؟


اگرچه ممکن است میکروپیگمنتیشن را به تاتوی مو مربوط دانست اما جوهر مورداستفاده در میکروپیگمنتیشن موی سر مانند جوهر تاتو معمولی که پس از استعمال تغییر رنگ پیدا می‌کند نیست و رنگ آن تغییر نمی‌کند. سوزن‌ها به قسمت درمیس پوست وارد می‌شوند که در این حالت بهتر قابل کنترلند و اینگونه از پخش جوهر جلوگیری می‌شود. اگرچه این فرایند شبیه تاتو موی سر به نظر می‌رسد اما میکروپیگمنتیشن مهارتی کاملاً متفاوت است و هرگز نباید اجازه دهید که فرد تاتوگر روی پوست سرتان عملی انجام دهد. تکنسین‌های متخصص در زمینه میکروپیگمنتیشن موی سر خبره، آموزش‌دیده و باتجربه هزاران ساعت را گذرانده‌اند تا نحوه شبیه‌سازی فولیکول‌های مو را یاد بگیرند.

پس از انجام فرایند درمان، چقدر طول می‌کشد تا پوست سر کاملاً التیام پیدا کند؟


معمولاً در عرض یک هفته پس از انجام فرایند درمان پوست سر شما باید کاملاً بهبود یابد. پزشکان دستورالعمل‌هایی را که بایستی در هفته اول دنبال شود را به شما می‌دهند و پس از آن خواسته همه پزشکان از شما این است که به طور روزانه از پوست سر خود به‌وسیله ضد آفتاب با SPF بالا محافظت کنید. علاوه بر این بلافاصله پس از انجام فرایند درمان شما باید قادر به رفتن سر کار و رفتن به بیرون برای شام و نهار باشید. چون این فرایند درمانی عمل جراحی نیست دوره نقاهت خاصی هم ندارد.

هزینه درمان چقدر است؟


هزینه درمان معمولاً به‌اندازه پوست سر، میزان کار موردنیاز و الگوی طاسی بستگی دارد.

سؤالات متداول در مورد میکروپیگمنتیشن موی سر


آیا رنگ مو مهم است؟

پزشکان جوهرهایی دارند که با هر رنگ مویی همخوانی دارد. آن‌ها از جوهر خاصی استفاده می‌کنند که در سطوح مختلف به 10 ترکیب مختلف تقسیم می‌شود که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که آن‌ها را به شکل درستی ترکیب و مخلوط نمایند تا بتوان هر رنگ مویی را درست کرد. تجربه پزشکان به آن‌ها اجازه می‌دهد که نه تنها رنگ فولیکول را مطابقت دهند بلکه اندازه و شکل آن‌ها را نیز تطبیق دهند تا خط رویش مو تا حد ممکن واقعی به نظر برسد.

در بین هر جلسه چند روز باید منتظر بود؟ 

هر پکیج مربوط به فرایند همراه با یک استاندارد متشکل از 2 یا 3 جلسه است. در اولین جلسه، طرح کلی از آنچه پیش رو است ایجاد می‌گردد که طی آن در مورد نحوه انتشار فولیکول‌های مو در سرتاسر پوست سر ادراکی به وجود می‌آید. در جلسه دوم جهت اطمینان از دستیابی به نتایج بهینه بر روی تراکم کار می‌شود و درعین‌حال برای اصلاحات کوچک در خط رویش مو و هر اصلاح رنگی که ممکن است ضروری باشد فرصت داده می‌شود. در صورت نیاز جلسه سوم و آخر در همان ماه انجام فرایند اولیه توسط مراجعان برنامه‌ریزی می‌شود. در طول مرحله آخر، پزشکان جلوه‌ای سه‌بعدی ایجاد کرده، هر ناحیه‌ای که نیاز است را پر و تیره می‌کنند و مطمئن می‌شوند که همه چیز یکدست و واقعی به نظر آید. معمولاً فرایند و مراحل درمان یک هفته در میان برنامه‌ریزی می‌شوند تا زمانی برای بهبودی مهیا گردد.

سوزن‌های میکروپیگمنتیشن (SMP) چه تفاوتی با سوزن‌های تاتو دارند؟

سوزن‌های SMP 80% کوچک‌تر از سوزن‌های تاتو هستند و پزشکان در هر جلسه از سوزن یکسانی استفاده می‌کنند. این کار برای اطمینان از تحت کنترل بودن ماده و محل قرارگیری آن به شکلی که ظاهری طبیعی داشته باشند یعنی ظاهری که فولیکول‌های طبیعی مو را شبیه‌سازی می‌کند.

موهای سر خود را چه زمانی قبل از انجام فرایند بایستی اصلاح کنم؟ و چطور؟

توصیه‌هایی که پزشکان درباره زمان و روش اصلاح موها به شما می‌دهند، بسته به نوع پوست سر شما متفاوت است. آنها به شخص‌ها توصیه می‌کنند که یک یا دو روز قبل از انجام فرایند، موهای خود را با استفاده از تیغ بتراش تراش کنند. افرادی که موهای بسیار کمی در پشت سر دارند، می‌توانند موهای خود را در روز انجام عمل با استفاده از ماشین اصلاح کوتاه کنند یا 2 تا 3 روز قبل از آن با استفاده از تیغ موهای سر خود را بتراشند. این همه وابسته به نوع پوست سر و ظاهری که شما می‌خواهید برسید دارد. بنابراین، قبل از مراجعه حتماً با پزشک خود مشورت کنید و او مطمئناً شما را راهنمایی خواهد کرد.

میکروپیگمنتیشن سه‌بعدی پوست سر چیست و برای مراجعانی که تمام پوست سرشان نیاز به درمان دارد چه مزایایی دارد؟ 

در حقیقت روش جدیدی نیست. هدف هر میکروپیگمنتیشن پوست سر این است که تا آنجا که می‌شود تمام قسمت‌های تراشیده شده سر را شبیه‌سازی کند. آنچه را که تاکنون به آن تکسچر افکت گفته می‌شد اکنون میکروپیگمنتیشن سه‌بعدی موی سر نامگذاری شده است. ممکن است که پزشک در دومین جلسه از رنگ‌دانه‌های لایه دار تیره‌تر در میان رنگ‌دانه‌های اصلی بکار رفته در جلسه اول استفاده نماید. این روش یکی از ترفندهایی است که ما از آن استفاده می‌کنیم تا به شما ظاهری طبیعی، لایه‌لایه‌ای و سه‌بعدی دهند و تقریباً به طور مشابهی فولیکول‌های واقعی مو را شبیه‌سازی می‌کنند.

سر پس از چه مدتی می‌تواند در معرض نور شدید آفتاب قرار گیرد؟

لطفاً حداقل تا 30 روز پس از انجام فرایند درمان صبر کنید. پزشکان نیز به شما توصیه می‌کنند که جهت محافظت از کرم ضد آفتاب با SPF50 یا بالاتر استفاده کنید.

کی می‌توان برای اولین بار سر خود را شست؟

3 روز پس از انجام فرایند درمان می‌توانید به‌آرامی سر خود را با آب بشویید. یک هفته صبر کنید و سپس از هرگونه محصولی مثل شامپو، صابون، لوسیون و غیره استفاده نمایید.

شغل من نیاز به انجام فعالیت فیزیکی دارد آیا تعریق تداخلی با فرایند بهبودی دارد؟ آیا من می‌توانم به باشگاه بروم و تمرینات ورزشی انجام دهم؟

پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا 4 روز پس از انجام فرایند درمان، عرق نکنید. پس از آن می‌توانید کمی تعریق و پس از 10 روز تعریق شدید داشته باشید.

آیا میکروپیگمنتیشن آثار زخم را پنهان می‌کند؟

بله. پزشکان جای زخم را با موهای اطراف هم رنگ می‌کنند و اینگونه جای زخم کمتر دیده می‌شود. چه جای زخم روی پوست سرتان کوچک باشد چه بزرگ، پزشکان به‌وسیله این فرایند می‌توانند آنها را به طور مؤثری بپوشانند.

بلافاصله پس از انجام فرایند ظاهر من چگونه خواهد بود؟

در یک یا دو روز پس از انجام درمان قرمزی‌هایی وجود خواهد داشت. مدت زمان دوام این حالت معمولاً به نوع پوستتان بستگی دارد. رنگ اولیه رنگ‌دانه‌ها از نتایج حاصل از انجام درمان تیره‌تر است که ممکن است چندین هفته طول بکشد و این بدین معناست که تا یک یا دو هفته پس از انجام دوره درمان یعنی تا زمانی که جوهر شروع به تثبیت شدن کند و ظاهری طبیعی‌تر به شما ببخشد رنگ پوست سر تیره‌تر می‌گردد.

آیا با ادامه ریزش مو، برای پر کردن فضاهای خالی نیاز به انجام مجدد این فرایند می‌باشد؟ اگر این‌چنین است هزینه آن چه میزان می‌باشد؟

بیشتر محصولات دارای تضمین 10 سال ماندگاری هستند بنابراین ما می‌دانیم که تضمین دوام طولانی مدت نتایج اهمیت دارد و دوباره باید گفت که هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و هر فرد به نتایج متفاوتی نیز می‌رسد.

آیا فرایند درمانی SMP به رشد موهای فعلی من آسیب می‌زند؟

خیر. دوره درمانی میکروپیگمنتیشن نه به رشد موهای فعلی شما و نِه به رشد موهایی که به دنبال کاشت مو به وجود آمده‌اند آسیب نمی‌رساند. حتی برخی از مراجعان دوره درمانی SMP را همراه با کاشت مو انجام می‌دهند تا به تراکم مو موردنظرشان دست پیدا کنند.

آیا می‌توان میکروپیگمنتیشن را بر روی افراد دارای موی بلندتر نیز انجام داد؟ 

تجربه نشان داده است که انجام میکروپیگمنتیشن بر روی افرادی که موی بلندی دارند، به طور معمول نتایج مطلوبی به همراه ندارد. درمان موهای بلندتر با خطرات بیشتری همراه است زیرا برای دست‌یابی به تراکم موردنظر، باید از رنگ‌دانه‌های تیره‌تری استفاده شود (نسبت به زمانی که موها تراشیده شده‌اند). این باعث افزایش احتمال تغییر رنگ رنگ‌دانه‌ها می‌شود. علاوه بر این، در آقایان، ممکن است در سن خاصی ریزش مو رخ دهد که می‌تواند یک مشکل باشد. با این حال، می‌توان قبل از انجام فرایند، موها را تراشیده و به آن‌ها اجازه داد تا رشد کنند. با این حال، تأثیر موقت این مشکل در این موارد بسیار کم است. در مورد خانم‌ها نیز، شرایط معمولاً متفاوت است و ما استثنائاتی در نظر گرفته‌ایم.

آیا شبیه‌سازی مو سر به روش میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

ممکن است که در طی انجام فرایند درمان دردی خفیف و کمی ناراحتی تجربه کنید. با این حال مراجعان ما می‌گویند که این تجربه برایشان دشوار نیست.

آیا ناحیه شبیه‌سازی شده براق می‌شود؟ 

اگر در ناحیه‌ای که روی آن میکروپیگمنتیشن انجام شده هیچ مویی نباشد در این صورت ناحیه درمان شده نسبت به ناحیه‌ی دارای مو درخشندگی و برق پیدا می‌کند. برای جلوگیری از این امر توصیه می‌کنیم که در تابستان از کرم ضد آفتاب رنگی استفاده نمایید که از پوست سر میکروپیگمنتیشن شده نیز در برابر اثرات نور آفتاب محافظت می‌کند و در زمستان از کرم مات‌کننده پوست استفاده کنید.

بهترین روش برای رفع ریزش مو کدام است؟ 

امروزه کاشت مو به عنوان روشی مؤثر و بهترین روش برای رفع طاسی و ریزش مو می‌باشد. در فرایند کاشت مو، فولیکول‌های مو از قسمت‌های پشت سر و دو طرف سر برداشته شده و ماهرانه در نواحی طاس و کم‌پشت کاشته می‌شوند. تکنولوژی واحد فولیکولی ظاهری بسیار طبیعی به فرد می‌بخشد. پزشکان موها را از قسمت‌هایی از بدن که موی زیادی دارند برداشته و به‌سادگی آنها را در جایی که بیشتر به آن نیاز دارید قرار می‌دهند. این روش راهکاری ایده آل برای رفع طاسی می‌باشد چرا که در آن از موهای بدن خودتان استفاده می‌شود.

کاشت واحد فولیکولی چیست (FUT)؟

کاشت واحد فولیکولی (FUT) فرایندی است که در آن مو منحصراً در گروه‌های طبیعی 1 تا 4 تار مویی کاشته می‌شود. این گروه‌ها یا واحدهای فولیکولی از طریق جداسازی میکروسکوپی از بافت پوستی که از منطقه اهداکننده پوست سر گرفته شده است، به دست می‌آید. به دلیل اینکه در فرایند کاشت واحد فولیکولی مو به روش طبیعی رشد پیدا می‌کند نتایج کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و از موی اصلی خود فرد قابل‌تشخیص نیستند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ