آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

سخنان زیادی در مورد میکرونیدلینگ که به درمان تحریک کلاژن سازی پوست نیز معروف است گفته می‌شود. چند دهه است که از میکرونیدلینگ برای درمان اسکار و جای زخم‌های صورت، آفتاب‌سوختگی‌ها، رفع ترک‌های پوستی و رفع چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شود.  میکرونیدلینگ پوست یک روش درمانی برای جوان‌سازی پوست است که وسیله ابزاری قلمی شکل که سوزن‌های ریز استینلس استیل روی آن قرار دارد انجام می‌شود. این سوزن‌ها هزاران مرتبه به عمق 2 میلی‌متر در پوست نفوذ می‌کنند تا توانایی پوست را در ترمیم خودش افزایش دهند.

 اگر شما تمایل به انجام عمل جراحی ندارید اما از ظاهر چین و چروک‌ها و افتادگی پوست خود ناخشنود هستید، متخصصین کلینیک زیبایی رازیاستفاده از روش میکرونیدلینگ را به شما پیشنهاد می‌دهند. با بکارگیری این روش؛ پوستی که حالت ارتجاعی خود را در اثر نیروی جاذبه از دست داده و دچار شلی و افتادگی شده است تحت درمان قرار می‌گیرد. میکرونیدلینگ را می‌توان برای تمام انواع پوست‌ها به کار برد و طیف وسیعی از مشکلات را در نواحی از پوست که نیاز به بازسازی سلولی دارند رفع کرد. در خلال جلسه مشاوره، ما شما را برای اتخاذ بهترین تصمیم در مورد یافتن مناسب‌ترین گزینه درمانی به صورت تخصصی و کارشناسانه راهنمایی می‌کنیم. اگر در مورد روش درمانی میکرونیدلینگ نیاز به مشاوره یا رزرو نوبت دارید می‌توانید با شماره‌های  0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

میکرونیدلینگ چیست؟


این روش تقریباً برای همه انواع پوست‌ها بی‌خطر است و با بازسازی پوست جدید باعث می‌شود که پوست شاداب‌تر، سفت‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. این یک روش جوان‌سازی پوست است که در آن سنتز الاستین و کلاژن در پوست تحریک می‌شود. با این روش بدون این که لایه اپیدرم آسیب ببیند، کانال‌های ریزی در پوست ایجاد می‌شود. ایجاد زخم‌های کنترل‌شده باعث می‌شود که فاکتورهای رشد برای کمک به بازسازی تراکم و یکپارچگی پوست تولید شوند. میکرونیدلینگ برای کلاژن سازی باعث می‌شود که سرم‌های ترمیم‌کننده با مواد شیمیایی سبک در پوست نفوذ کرده و به لطیف‌سازی، یکپارچگی بافت و افزایش سلامت و درخشندگی پوست کمک کنند. نتایج استفاده از این روش مشابه لایه‌برداری لیزری است با این تفاوت که این روش ارزان‌تر، کم دردتر، کم حرارت‌تر و با طول دوره بهبودی کوتاه‌تر انجام می‌شود.

شرایط قابل درمان با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای درمان بیماری‌های زیر مناسب است:

  • رفع چین و چروک‌ها و خطوط پوست
  • اصلاح بافت ناهموار و خشن پوست
  • درمانآکنه‌های متوسط
  • رفعجای جوش یا رفع جای زخم بهبودیافته
  • رفع لکه‌های ناشی از پیگمنتیشن و اثراتآفتاب‌سوختگی
  • رفع ترک‌های ایجاد شده پس از زایمان

درمان افتادگی و شلی پوست با میکرونیدلینگ 

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیرجراحی به رفع شلی و افتادگی پوست کمک می‌کند که البته در ترکیب با روش‌های دیگر درمانی و مراقبت‌های پوستی منظم در منزل و یک سری درمان به روش رادیو فرکانسی (RF) می‌تواند مؤثرتر واقع شود.

چه بیماری‌هایی را  نمی‌توان به روش میکرونیدلینگ درمان نمود؟


برای درمان بیماری‌هایی مانند قرمزی شدید پوست، پارگی مویرگ‌ها، پسوریازیس‌ها و روزاسه، آکنه ملتهب فعال یا سابقه واکنش‌های شدید هیستامین یا آلرژی‌ها نمی‌توان از روش میکرونیدلینگ استفاده کرد.

نحوه انجام فرایند


میکرونیدلینگ را می‌توان برای همه انواع پوست به کار برد و طیف وسیعی از مشکلات پوستی در نواحی که به بازسازی سلولی نیاز دارند را با این روش درمان نمود. قبل از شروع فرایند میکرونیدلینگ، پوست به وسیله بیحس کننده‌های موضعی بیحس می‌شود تا از احساس درد و ناراحتی پیشگیری شود. پس از این که داروی بیحسی اثر کرد، پزشک درمارولر را روی پوست بیمار می‌گرداند. این فرایند باعث ایجاد سوراخ‌های ریزی در لایه بیرونی پوست شده و منجر به تولید کلاژن جدید که حداقل تا یک سال ادامه می‌یابد می‌شود. به هر حال، این روش باعث ایجاد اسکار (جای زخم) یا کبودی نمی‌شود. فرایند میکرونیدلینگ در مدت حدود یک ساعت به طور کامل انجام می‌شود.

پس از درمان

در روز انجام فرایند میکرونیدلینگ، از کرم‌های بازسازی‌کننده روی پوست استفاده می‌شود که به کاهش التهاب کمک کرده و فرایند ترمیم را آغاز می‌کنند. شما می‌توانید از این کرم‌های بازسازی‌کننده برای کاهش ناراحتی‌های بعدی نیز استفاده کنید اما شما نباید تا یک روز پس از انجام فرایند چیز دیگری روی پوست خود استفاده کنید حتی کرم‌های ضد آفتاب. در روز دوم شما می‌توانند پوست خود را مطابق معمولاً تمیز کنید اما اگر احساس حساسیت روی پوست خود داشتید باید از استعمال هر گونه سرم‌های فعال یا محصولات درمانی دیگر تا زمان برطرف شدن حساسیت خودداری کنید. از روز دوم پس از انجام فرایند میکرونیدلینگ باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

دوران نقاهت و بهبودی


معمولاً متناسب با عمق درمان و یکی دو روز پس از انجام میکرونیدلینگ، پوست شما به حالت عادی بازگشته و می‌توانید از آرایش استفاده کنید. افزایش عمق سوزن‌های میکرونیدلینگ در پوست باعث افزایش طول دوره بهبودی و لایه‌برداری‌های خفیف پوستی می‌شود اما شما می‌توانید یک روز پس از انجام میکرونیدلینگ از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و آرایش کنید.

نتایج حاصل از انجام میکرونیدلینگ از چه موقع قابل مشاهده می‌شوند؟


پس از تکمیل شدن جلسات درمانی، ملاحظه نتایج درمان روی پوست کمی زمان می‌برد. نتایج نهایی معمولاً 3 تا 12 ماه پس از تکمیل جلسات درمانی خود را نشان می‌دهند زیرا تولید کلاژن و الاستین یک شبه اتفاق نمی‌افتد. به علاوه باید چندین جلسه درمان انجام شود تا نتایج قابل مشاهده شده و جلب توجه کنند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب و مشاهده نتایج درمانی چند جلسه درمان مورد نیاز است؟


نتایج برای هر فرد متفاوت است و به بیماری که تحت درمان قرار گرفته و چگونگی مراقبت‌های خانگی شما از پوستتان بستگی دارد. شما پس از اولین جلسه درمان می‌توانید لطیف‌تر شدن پوست خود را احساس کرده و پس از جلسه دوم پیشرفت بیشتر را کاملاً درک می‌کنید. بهترین نتایج قابل مشاهده پس از 4 تا 10 جلسه درمانی که با فواصل 4 هفته‌ای انجام می‌گردند، حاصل می‌شود. اگر شما مراقبت‌های پوستی که به شما توصیه می‌شود را در منزل انجام ندهید، پیشرفت درمانی کاهش می‌یابد. برخی از این مراقبت‌ها عبارتند از درمارولینگ منظم در منزل برای حفظ و تکمیل نتایج فرایند انجام شده در مطب.

 آیا در صورتی که من بوتاکس یا ژل تزریق کرده باشم می‌توانم از روش میکرونیدلینگ استفاده کنم؟


سعی کنید که قبل از تزریق بوتاکس یا ژل، میکرونیدلینگ را انجام دهید تا نتایج شگفت‌آور آن را ملاحظه کنید. اگر شما به تازگی بوتاکس یا ژل تزریق کرده‌اید باید حداقل 48 ساعت از تزریق بوتاکس و یک هفته از تزریق ژل شما گذشته باشد تا بتوانید میکرونیدلینگ را انجام دهید.

هزینه


هزینه انجام فرایند میکرونیدلینگ متغیر بوده و به گستردگی درمان بستگی دارد. اگر شما تمایل به انجام میکرونیدلینگ صورت دارید هزینه‌های درمانی شما به واحدهایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ