آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

تا به حال شده که در آینه به خودتان بنگرید و آرزو داشته باشید که سطح پوست صورتتان هموارتر بود؟ اگر پاسختان بله باشد ممکن است بخواهید روش میکرودرم ابریژن را در نظر بگیرید. این درمان غیر تهاجمی به آرامی پوست شما را لایه‌‌برداری می‌کند. پس از چندین دوره درمان، چهره‌تان صاف‌تر، درخشان‌تر و رنگ آن یک‌نواخت‌تر می‌شود. میکرودرم ابریژنی که توسط پزشک انجام می‌گیرد، از نوعی که خودتان می‌توانید در خانه با کیت انجام دهید تفاوت دارد. درمان توسط پزشک، بر روی پوست بصورت عمیق‌تر انجام می‌شود. با این حال این روش برای انواع رنگ پوست بی خطر است.

 

اگر پوست شما کدر یا تیره می‌باشد، یا دارای جوش‌های خفیف، تغییر رنگ ناشی از آکنه، تورفتگی و جای جوش‌های بسیار سطحی هستید، ممکن است متخصصین کلینیک پوست و موی رازی طی مشاوره‌ای روش میکرودرم ابریژن را پیشنهاد دهند، زیرا گزینه‌ی درمانی مناسبی برای بیمارانی با مشکلات سطحی پوست و سبک زندگی پر مشغله است که به دنبال حداقل مزایا و بدون عوارض جانبی و نیاز به زمان استراحت هستند.

در روش میکرودرم ابریژن نیازی به بی‌حس‌کننده نمی‌باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید می‌توانید با شماره 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید. همکاران ما در کلینیک پوست و موی رازی آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

 

میکرودرم ابریژن


میکرودرم ابریژن درمانی محبوب برای لایه‌برداری پوست به کمک دستگاه است. از مزایای میکرودرم ابریژن کم‌خطر بودن و بهبودی سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های تهاجمی‌تر لایه‌برداری مانند لایه‌برداری شیمیایی و بازسازی سطح پوست با لیزر می‌باشد.

از آنجایی که میکرودرم ابریژن تنها بخش بسیار سطحی پوست را جدا می‌کند، در نتیجه بهترین تاثیر آن برای بهبود مشکلات سطحی پوست مثل: آفتاب سوختگی، چین و چروک، لکه‌های پیری، آکنه، و جای زخم و بخیه سطحی می‌باشد، هر چند نتایج آن چندان چشمگیر نیست. با اینکه صورت شایع‌ترین ناحیه برای انجام میکرودرم ابریژن است، اما هر ناحیه از پوست، از جمله گردن، سینه، کمر، و دست‌ها می‌تواند تحت درمان قرار گیرد. میکرودرم ابریژن گاهی تحت عنوان میکرودرم، لانچ‌تایم )درمان با زمان کوتاه(، لایه‌برداری پاریسی (peel Parisian)، و لایه برداری دیاموند (Diamond peel) شناخته می‌شود.

مزایا


مزایای میکرودرم ابریژن زیاد است، به خصوص در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی که همراه با عوارض متعددی هستند. این درمان روشی بی‌خطر است وعوارض میکرودرم ناچیز می باشد، مدت زمان انجام درمان کوتاه است و حتی برای افرادی با پوست حساس نیز تاثیر ملایمی داشته و نتایج محسوسی به همراه دارد. یکی از اصلی‌ترین مزایای درمان‌های میکرودرم ابریژن کم تهاجمی بودن آنها است در نتیجه دوره‌ی بهبودی آنها کوتاه‌تر می‌باشد. اگر به دنبال درمانی برای جای زخم و هایپرپیگمتنتاسیون (تجمع غیر یکنواخت رنگدانه‌ها) هستید که متناسب با برنامه‌ی پر مشغله‌ی روزانه‌تان باشد می‌توانید روش میکرودرم را در نظر بگیرید. از مزایای دیگر میکرودرم ابریژن این است که افرادی که تحت این درمان قرار می‌گیرند دردی را احساس نمی‌کنند. در حالیکه این روش درمانی باعث لایه‌برداری پوست می‌شود، می‌تواند به عنوان یک درمان زیبایی در نظر گرفته شود، یکی از اصلی‌ترین و بهترین مزایای میکرودرم ابریژن این است که طیف وسیعی از عیوب پوست از هایپرپیگمانتاسیون تا پوست‌های آسیب‌دیده در اثر نور خوشید را درمان می‌کند.

آماده‌سازی


برای حفظ سلامتی و تعیین نتایج مورد انتظار شما، یک پزشک همواره پیش از انجام میکرودرم ابریژن یک جلسه مشاوره با شما برگزار خواهد کرد.

در طول مشاوره پزشک پوست را مورد بررسی قرار می‌دهد. این امر به تعیین اینکه آیا میکرودرم ابریژن می‌تواند علائم ناشی از پیری که موجب نگرانی شما شده است را کاهش دهد،‌کمک می‌کند. ممکن است متوجه شوید که راه‌های درمانی دیگر برای شما مناسب‌تر می‌باشند. اگر میکرودرم برای شما مناسب باشد، پزشک آنچه که می‌توانید پس از درمان انتظار داشته باشید را برای شما توضیح خواهد داد.

پیش از انجام میکرودرم ابریژن، شما باید تمام شرایط پزشکی و داروهای مصرفی خود را با پزشکتان در میان بگذارید. به خصوص برای پزشک دانستن موارد زیر مهم است:

  • زخم‌های تب‌خال
  • پوستی که به راحتی زخم می‌شود.
  • ایزوترتینوئینکه داروی تجویزی برای درمان جوش‌های شدید است مصرف میکنید.

زمانی که پزشک در مورد داروهای مصرفیتان از شما می‌پرسد، مطمئن شوید که تمام داروهای مصرفی خود را ذکر می‌کنید، حتی آنهایی که نیازی به نسخه ندارند. همچنین تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی و داروهای گیاهی را نیز باید عنوان کنید.

عملکرد


روش انجام میکرودرم ابریژن به این صورت است که پزشک از دستگاهی استفاده می‌کند که به آرامی لایه‌ی سطحی پوست را برمی‌دارد. ممکن است احساس سنباده کشیدن بر روی پوست داشته باشید اما دردناک نیست. درمان کل صورت حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و درمان گردن حدود 20 دقیقه به طول می‌انجامد. پس از درمان از یک مرطوب کننده استفاده می‌شود.

پس از درمان


ممکن است نیاز باشد تا در خانه از مرطوب کننده یا دیگر محصولات مراقبت از پوست استفاده شود. یک برنامه‌ی مراقبت از پوست که شامل محافظت در برابر نور خوشید است در اختیار شما قرار می‌گیرد. محافظت از پوست در برابر نور خورشید موجب تضمین دستیابی به بهترین نتایج ممکن و کاهش خطر عوارض جانبی می‌گردد.

آیا نیاز به استراحت است؟


نیازی به دوره ی بهبودی و استراحت نخواهد بود. پوست برخی بیماران صورتی یا قرمز می‌شود. همچنین ممکن است پوست کمی ورم کند. این عوارض که شبیه به آفتاب‌سوختگی یا بادزدگی هستند پس از یک یا دو روز برطرف می‌شوند. در این مدت برخی بیماران از بودن در میان عموم یا رفتن سر کار معذب می‌باشند.

چه زمانی نتایج حاصل از میکرودرم ابریژن را مشاهده می‌کنم؟


بسیاری از بیماران نیاز به یک سری درمان برای مشاهده‌ی تاثیر میکرودرم دارند. برای برطرف کردن علائم پیری ممکن است پزشک به صورت هفتگی، 2 هفته یکبار و یا ماهیانه بیمار را تحت درمان قرار دهد. بیشتر بیماران نیاز به 5 تا 16 جلسه‌ی درمانی دارند. پس از یک سری درمان معمولاً بیماران مشاهده می‌کنند که پوستی نرم و صاف‌تر و چهره‌ای درخشان‌تر دارند.

میزان ماندگاری نتایج


نتایج این روش موقتی هستند. نتایج برای بیمارانی که از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت می‌کنند و توصیه‌های مراقب از پوست را رعایت می‌کنند، مدت زمان بیشتری دوام خواهد داشت. با این حال با وجود هر اقدامی که انجام می‌دهیم پوست به روند پیری خود ادامه می‌دهد. معمولاً برای کمک به حفظ درخشندگی و صاف بودن پوست نیاز به ادامه‌ی درمان می‌باشد.

عوارض جانبی احتمالی


پس از میکرودرم ابریژن، ممکن است پوست به رنگ صورتی یا قرمز متمایل شده و یا کمی متورم شود. این عوارض معمولاً ظرف یک روز از بین می‌روند. در برخی موارد پوست ممکن است دچار کبودی، سوختگی، سوزش و یا بسیار حساس به نور خورشید شود. این عوارض بدون نیز به درمان برطرف می‌شوند.

در صورتی که پوست مستعد ابتلا به لکه‌های تیره باشد، پس از برطرف شدن جوش یا بهبود زخم‌های پوست خطر ایجاد لکه‌های تیره‌ی بیشتر افزایش می‌یابد. در صورتی که میکرودرم ابریژن توسط پزشک انجام شود خطرات به حداقل می‌رسند.

چه زمانی می‌توان درمان دیگری را بصورت بی‌خطر انجام داد؟


میکرودرم ابریژن فقط لایه‌ی سطحی پوست را درمان می‌کند، بنابراین پوست سریع بهبود پیدا می‌کند. اکثر بیماران می‌توانند هفته‌ی پس از آن درمان دیگری را بصورت بی‌خطر انجام دهند. هر چند برخی بیماران برای بهبودی به چند هفته نیاز دارند.

هزینه


هزینه میکرودرم بسته به قسمتی از صورت و بدن که مورد درمان قرار می‌گیرد و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای این کار می‌تواند متفاوت باشد. همچنین اینکه میکرودرم توسط چه کسی و در چه شهری انجام شود خود قیمت کل را تغییر می‌دهد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ