آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

مزوتراپی چیست: مزایا، عوارض و هزینه

فهرست مطالب

امروزه مزوتراپی به عنوان یک روش غیر جراحی و دارای نتایج دائمی برای از بین بردن بافت چربی و لاغری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به هر حال، نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به نوع تزریق انجام شده، مزوتراپی همچنین می‌تواند برای درمان شرایط ریزش مو و درد مزمن نیز مفید باشد. اخیراً، با کشف تاثیرگذاری این درمان بر کاهش سطح چربی، مزوتراپی بطور گسترده برای کمک به کاهش وزن، رفع سلولیت، لاغری موضعی، رفع چین و چروک وجوان‌سازی صورت مورد استفاده قرار گرفته است.

افرادی که به دنبال خلاص شدن از دست علائم پیری، ریزش مو، و چربی ناخواسته در نقاط مختلف بدن خود هستند، می‌توانند از روش مزوتراپی برای رفع مشکل خود استفاده کنند. در حقیقت مزوتراپی به این افراد کمک می‌کند ظاهر جوان و شاداب خود را در ناحیه صورت بازیابی کرده، عضلات گردن خود را جمع کرده، از اندام مناسب برخوردار شده و وضعیت رشد موی مناسب داشته باشند. مزایای این درمان شامل غیر جراحی بودن، بدون درد بودن، عوارض جانبی ناچیز و دوره بهبود کوتاه می‌باشد. در کلینیک زیبایی رازی از مزوتراپی برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. این روش غیر جراحی امکان درمان مشکلات زیر را به سادگی برای شما فراهم می‌نماید:

 • علائم پیری همچونافتادگی پوست گردن و گونه‌ها
 • رفعسیاهی و چین و چروک دور چشم و نیز از بین بردن پف زیر چشم
 • درمان مشکلات پوستی مثل آکنه، باز شدن منافذ پوست،رفع جای جوش و درمان آفتاب سوختگی
 • رفع چین و چروک دور لب
 • رفع شل شدگی و افتادگی پوست صورت
 • از بین بردن بافت چربی ناخواسته در نقاط مختلف بدن،رفع سلولیت، و رفع خطوط ایجاد شده بر روی پوست بعد از تکمیل فرآیند رشد یا پس از زایمان
 • درمان ریزش مو
 • درمان نازک شدن مو
 • درمان مشکل طاسی سکه‌ای

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مزوتراپی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

مزوتراپی


مزوتراپی یک روش غیرجراحی است که مقادیر بسیار کوچکی از داروهای خاص، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آمینواسیدها را به لایه‌های بالا و میانی پوست تزریق می‌کند. این روش، یکی از بهترین روش‌های درمان زیبایی برای جوان‌سازی پوست است و می‌تواند در درمان مشکلات مختلف پوست در بدن و صورت مفید باشد. تزریق‌ها در این روش به لایه مزودرم پوست انجام می‌شوند که یک لایه از بافت چربی زیر پوست را شامل می‌شود.

مزایای مزوتراپی


این درمان یک روش موثر و پیشرفته برای درمان بافت چربی اضافی در نقاط مختلف بدن، رفع ریزش مو و از بین بردن علائم ناشی از افزایش سن است. برخی از دلایل اصلی استفاده از این روش به شرح زیر هستند:

 • این روش کاملاً ایمن بوده و عوارض جانبی به همراه ندارد.
 • این درمان بهترین جایگزین برای جراحی زیبایی است.
 • در این درمان مدت زمان لازم برای استراحت محدود بوده یا اصلاً نیازی به اختصاص مدت زمان مشخص برای بهبودی وجود ندارد.
 • در نتیجه این درمان جای زخم و جراحت بر روی بدن ایجاد نمی‌شود.
 • این درمان نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی ندارد.
 • تکنیک مورد استفاده در این درمان بدون درد است.

کاربردهای مختلف مزوتراپی


کاربردهای اصلی درمان مزوتراپی به شرح زیر هستند:

کاهش وزن

مزوتراپی این امکان را فراهم می‌کند که فرد از دست چربی‌های اضافی در نقاط مختلف بدن خود خلاص شود. در اصطلاح هنگامی که از مزوتراپی برای کاهش وزن استفاده شود، به این درمان «مزوچربی» می‌گویند. در این درمان، پزشک ماده تجزیه کننده سلول‌های چربی را به نقاط هدف در بدن تزریق می‌کند. معمولاً، این تکنیک برای رفع چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و تمرین‌های ورزشی استفاده می‌شود. به این ترتیب فرد می‌تواند بافت چربی جمع شده در نقاط مختلف بدن خود را به سرعت و به صورت ایمن و موثر از بین ببرد. علاوه بر این، سطح تهاجم این روش پایین بوده و درمان با آن در مقایسه با سایر روش‌های غیرجراحی و تکنیک‌های جراحی موجود برای کاهش چربی از هزینه کمتر برخوردار است. این تکنیک به افراد کمک می‌کند چربی‌های جمع شده در نواحی مختلف بدن همچون نقاط زیر را از بین ببرد:

 • چربی شکم
 • چربی پشت یا چربیسینه
 • چربی پهلو
 • چربی کنارران
 • چربی تشکیل دهندهغبغب

نتایج درمان

اگرچه لیپوساکشن یکی از روش‌های موجود برای حذف چربی ناخواسته در مناطق مختلف بدن است، اما این روش تا حدی دردناک است و باعث ایجاد جای زخم (اسکار) روی پوست می‌شود. بنابراین، افرادی که به دنبال رسیدن به ظاهر و تناسب اندام بدون درد و جراحت هستند، می‌توانند از مزوتراپی به عنوان جایگزینی استفاده کنند. با استفاده از این روش، نتایج درمان پس از یک ماه تقریباً قابل مشاهده خواهند بود. در ادامه، احتمالاً لازم است فرد از طریق انجام فعالیت‌های ورزشی منظم و انتخاب رژیم غذایی سالم، نتایج حاصل را در رابطه با کاهش سلولیت حفظ کند. به طور ساده، با استفاده از این روش، می‌توان در نقاط مختلف بدن به ظاهر و وضعیت زیبایی دلخواه دست یافت.

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

از مزوتراپی برای درمان برخی مشکلات مربوط به رویش مو در بین مردان و زنان استفاده می‌شود. به این ترتیب فرد می‌تواند مشکلات ریزش موی خود را درمان کرده و نیز از شرایط مربوط به آلوپسی پیشگیری نماید. به این منظور، پزشک از تزریق ویتامین‌ها و مواد معدنی مناسب به صورت مستقیم به ناحیه سر استفاده می‌کند. به منظور توقف ریزش مو و بهبود شرایط رشد آن، بیمار به 6 تا 8 جلسه درمان با فواصل دو هفته‌ای نیاز خواهد داشت.

نتایج درمان

افراد تحت درمان با این روش از مشاهده نتایج حاصل از مزوتراپی برای رفع مشکلات رویش موی خود شگفت زده می‌شوند. در این حالت تزریق ویتامین‌ها و سایر مواد معدنی باعث تحریک فرآیند رشد مو شده و در نتیجه این کار فرد دیگر با ریزش مو و نازک شدن آن مواجه نمی‌شود. به این ترتیب بیمار می‌تواند ظاهر طبیعی خود در ارتباط با رویش مو را بدون نیاز به عمل جراحی بازیابی کرده و نتایج این درمان برای فرد دائمی و ماندگار خواهد بود.

رفع علائم ناشی از افزایش سن بر روی پوست

با افزایش سن، علائم پیری به تدریج در پوست ناحیه صورت و گردن نمایان می‌شوند. به هر حال، مزوتراپی می‌تواند به فرد برای بازیابی زیبایی ظاهری خود در ناحیه صورت و گردن کمک کند. در حقیقت افزایش سن باعث از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست تحت تاثیر جاذبه می‌شود. با همراه شدن این شرایط با تجزیه کلاژن ظاهر جوان و جذاب پوست به تدریج از بین خواهد رفت. علاوه بر این افزایش سن می‌تواند باعث شل شدن عضلات گردن شده و در نتیجه این وضعیت پوست این ناحیه دچار افتادگی می‌شود. به هر حال با توجه به عدم امکان جلوگیری از این شرایط، مزوتراپی می‌تواند به فرد امکان دهد تا حد ممکن این فرآیند را معکوس نموده و وضعیت ظاهری زیبا و جوان خود را بازیابی نماید.

در این روش، پزشک از تزریق ویتامین‌ها و مواد معدنی به پوست استفاده می‌کند. این تزریق باعث فعال شدن متابولیسم پوست و تحریک فرآیند تولید مجدد کلاژن می‌شود. به این ترتیب مزوتراپی می‌تواند باعث ایجاد پوست سالم و جوان برای فرد شده و نتایج این درمان کاملاً چشمگیر و قابل توجه خواهد بود. علاوه بر این مزوتراپی در این شرایط از حداقل استراحت و بهبودی برخوردار است. پس از این درمان فرد ممکن است با مقداری کبودی و ورم در نواحی تحت درمان مواجه شود، اما این شرایط با گذشت 2 روز برطرف شده و با گذشت این مدت وضعیت پوست فرد عادی خواهد شد.

نتایج درمان

با گذشت 1 تا 2 جلسه درمان با مزوتراپی، افراد با بهبود قابل توجه در وضعیت پوست صورت خود مواجه می‌شوند. این منجر به ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر از قبل می‌شود. نتایج این درمان به طور کاملاً طبیعی است و شرایط درمان با این روش به گونه‌ای است که حتی دوستان و آشنایان نمی‌توانند استفاده از مزوتراپی را تشخیص دهند. در صورتی که فرد به دنبال دستیابی به حداکثر نتایج ممکن با این روش باشد، لازم است تعداد جلسات درمان را افزایش دهد. این درمان نتایج دائمی دارد، اما باید در نظر داشت که فرآیند پیری غیرقابل اجتناب و قابل پیشگیری است. به همین دلیل، برای حفظ نتایج، مناسب است جلسات درمان با این روش را هر چند وقت یک بار تکرار کرد.

هزینه


هزینه مزوتراپی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حقیقت متخصصین این کلینیک هر بیمار را به صورت مجزا تحت درمان قرار می‌دهند. هزینه این درمان معمولاً به تعداد جلسات مورد نیاز، نواحی تحت درمان و نیز نتایج مورد نظر بیمار بستگی خواهد داشت.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ