آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

مزوتراپی پوست صورت؛ هزینه و عوارض

فهرست مطالب

مزوتراپی صورت، یک روش درمانی است که در آن از تزریق‌های زیرجلدی چندین بار استفاده می‌شود و مقادیر بسیار کمی از ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید، ویتامین، مواد معدنی و سایر عناصر فعال، زیر پوست تزریق می‌شوند. این تزریق‌ها در نزدیکی نواحی مورد نظر بیمار انجام می‌شوند تا درمان مورد نیاز را انجام دهند و از سوزن‌های بسیار باریک و نازکی استفاده می‌شود. مزوتراپی صورت به منظور اهداف مختلفی انجام می‌شود و برای هر هدف درمانی، ترکیب مخصوصی تزریق می‌شود. به عنوان مثال، برای جوانسازی پوست، ترکیب مخصوص در اطراف چین و چروک‌های صورت و گردن تزریق می‌شود. همچنین، این تزریق می‌تواند در پوست قفسه سینه و چروک‌های پشت دست نیز انجام شود. مزوتراپی جوانسازی پوست می‌تواند به صورت دستی با استفاده از سرنگ معمولی یا با استفاده از دستگاه مخصوص مزوتراپی پوست به صورت خودکار انجام شود. این درمان قابل انجام بر روی تمامی انواع پوست‌ها است و می‌توان از این روش نه تنها برای درمان، بلکه برای پیشگیری از شکل‌گیری چین و چروک‌های صورت نیز استفاده کرد.

هدف از انجام مزوتراپی جوانسازی و بازیابی زیبایی پوست صورت و گردن است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی برای افرادی که می‌خواهند حالت خسته و گرفته‌ی صورت خود را برطرف کرده و پوست خود را شاداب کنند و همچنین برای تمامی افرادی که متوجه اولین نشانه‌های پیری صورت و چین و چروک‌های خفیف در چهره‌ی خود شده و به دنبال روش درمانی موثر هستند، انجام مزوتراپی را توصیه می‌کنند.  انجام مزوتراپی موجی ترمیم و بهبود سلامت لایه‌ی سطحی پوست شده و میزان رطوبت و شادابی پوست را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب موجب لیفت پوست صورت و جوان شدن آن می‌شود. عناصر فعال موجود در ترکیب تزریق شده موجب سرعت دادن به روند ترمیم و بازسازی پوست شده و بافت و رنگ پوست را بهبود می‌دهند. چین و چروک‌های سطحی، لکه‌های پوستی و افتادگی پوست از جمله مشکلاتی هستند که می‌توان با یک دوره‌ی درمانی مزوتراپی، آن‌ها را برطرف نمود.

اگر درباره انجام مزوتراپی و مراحل آن نیاز به مشاوره دارید همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای این منظور یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

مزوتراپی صورت چیست؟


مزوتراپی پوست صورت، یکی از روش‌های جوانسازی پوست صورت است که هم در زمینه تخصص پوست و مو و هم پزشکی زیبایی کاربرد دارد. مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی غیرجراحی برای پوست است  که در آن از تزریق‌های میکرو برای انتقال عناصر طبیعی فعال به پوست، استفاده می‌شود. تمامی این عناصر به طور طبیعی نیز در پوست وجود دارند. انجام مزوتراپی صورت، مزایای بسیاری دارد، از جمله این که از شل‌شدگی و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند، پیری پوست و چین و چروک‌های صورت را برطرف می‌کند و موجب شادابی و جوانی پوست و بهبود بافت آن می‌شود.

مزوتراپی صورت چگونه عمل می‌کند؟


عناصر فعال مانند هیالورونیک‌اسید، ویتامین‌ها (A, B, C, E, K) و مواد معدنی مستقیما در زیر پوست بیمار تزریق می‌شوند. این مواد به لایه‌ی اپیدرم پوست منتقل می‌شوند. با بالا رفتن سن، میزان گردش خون در پوست کاهش پیدا می‌کند و بنابراین میزان اکسیژن و مواد مغذی که به سلول‌های پوست می‌رسد کاهش پیدا کرده و از طرف دیگر به خاطر گردش داشتن کمتر خون، توانایی دفع مواد سمی و مضر از پوست نیز کمتر می‌شود. تمامی این موارد موجب پیر شدن پوست شده و باعث می‌شود که ظاهر صورت گرفته و خسته به نظر بیاید.

مزوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روش‌های جوانسازی پوست است که طی یک دوره‌ی درمانی انجام می‌شود. برنامه‌ی درمانی هر بیمار با توجه به شرایط خاص او تدوین می‌شود، اما به طور کلی معمولا انجام 5 تا 8 جلسه درمانی به بیماران توصیه می‌شود. مزوتراپی صورت از جمله متد‌های جوانسازی پوست صورت است که اغلب به شدت توسط پزشکان مورد استقبال قرار می‌گیرد چرا که مزایای بسیاری در مقایسه با سایر روش‌های درمانی و خصوصا روش‌های جراحی دارد.

مزایا 


مزوتراپی صورت به منظور درمان مشکلات پوستی صورت، گردن و ناحیه فوقانی سینه استفاده می‌شود. در این روش، ترکیبات مزوتراپی مستقیماً تزریق می‌شوند و به همین دلیل، کارایی و اثربخشی آن‌ها دوچندان می‌شود. مزوتراپی صورت نتایجی بلندمدت برای بیماران ارائه می‌دهد، اما شرط ضروری برای دستیابی به این نتایج، انجام تمامی جلسات درمانی که به بیمار تعیین شده است و پیروی از توصیه‌های پزشک است.

در روش مزوتراپی، تمامی مواد معدنی، ویتامین‌ها و هیالورونیک اسید مستقیماً به پوست منتقل می‌شوند و در نتیجه، شرایط پوست بیمار به طور قابل توجهی پس از انجام درمان بهبود می‌یابد.

فرد مناسب برای مزوتراپی


اگر به دنبال روشی غیرجراحی و مقرون به صرفه برای جوانسازی پوست صورت و گردن خود هستید، می‌توانید روش مزوتراپی را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب مدنظر قرار دهید. با این وجود، انتظارات شما از این روش باید واقع‌بینانه و منطقی باشد. مزوتراپی می‌تواند به طور کامل از روند پیری پوست جلوگیری کند، اما به طور موقت موجب کشیده شدن پوست و صاف شدن چین و چروک‌های سطحی می‌شود و در نتیجه ظاهر شما جوانتر به نظر می‌آید. طی جلسه‌ی مشاوره حتما در مورد نظرات خود و انتظاراتی که از نتایج درمان دارید، به پزشک متخصص توضیح دهید. او شرایط پوست شما و سن شما را مد نظر قرار می‌دهد و بر اساس انتظارات و خواسته‌های شما، بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌کند. ترکیب به کار رفته در روش مزوتراپی می‌تواند برای هر بیمار کاملا متفاوت باشد. می‌توان روش مزوتراپی را با برخی از دیگر روش‌های درمانی زیبایی ترکیب کرد و به طور همزمان انجام داد.

چگونگی انجام مزوتراپی صورت


 در روش مزوتراپی دستی (با سوزن)، ترکیب آماده شده با استفاده از سرنگ بسیار ظریف و سوزن باریک، در نواحی مورد تظر تزریق می‌شود. در این حالت چندین تزریق سطحی با فاصله‌ی چند میلیمتری از هم انجام می‌شود.

در روش مزوتراپی خودکار یا بدون سرنگ، دستگاهی با چهار پروب روی پوست قرار داده می‌شود و توسط این پروب‌ها، ماده‌ی مزوتراپی به تدریج به لایه‌های زیرین پوست فرستاده می‌شود و تاثیرات مورد نظر را روی پوست می‌گذارد. در این روش می‌توان یکی از متدهای مخصوص جوانسازی با ویتامین C، پر کردن چروک، مزولیفت و مزوفیلر را انتخاب نمود.

بهبودی پس از جلسه درمانی


مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که در آن تنها چند تزریق کوچک در زیر پوست انجام می‌شود. واکنش پوست به این تزریق‌ها، در هریک از بیماران متفاوت است. معمولا بیماران در ابتدا کمی در پوست خود احساس سوزش می‌کنند و بعد از اتمام تزریق، کمی پوست آنها قرمز و متورم می‌شود. برخی از بیماران ممکن است کمی کبودی نیز داشته باشند. هر چند، بروز آلرژی به ندرت رخ می‌دهد، اما پزشک متخصص شما، 24 ساعت قبل از جلسه‌ی درمانی، تست آلرژی را روی شما انجام می‌دهد.

آیا مزوتراپی دردناک است؟


انجام مزوتراپی دستی (با سرنگ) درد بسیار خفیفی ایجاد می‌کند. به همین منظور ما قبل از انجام تزریق، پوست بیمار را توسط کرم بی‌حس می‌کنیم. روش مزوتراپی خودکار (بدون سوزن) کاملا بدون درد است و بنابراین نیاز به استفاده از هیچ گونه داروی بیحس‌کننده‌ای نیست.

چه زمانی نتایج درمان قبل مشاهده هستند؟


تاثیرات این روش بر پوست، پس از اولین جلسه‌ی درمانی نیز قابل مشاهده هستند. ما معمولا به بیماران توصیه می‌کنیم  که بعد از اولین جلسه درمانی، چند جلسه دیگر نیز، مزوتراپی را با فواصل 2 الی 3 هفته‌ای انجام دهند. شما در ابتدا چند جلسه‌ی درمانی متوالی را انجام می‌دهید و سپس تنها لازم است که هر 6 یا حتی12 ماه یکبار، مزوتراپی را تکرار کنید.

در مورد روش مزوتراپی خودکار نیز این روند مشابه است و پزشک توصیه می‌کند که با وجودی که تاثیرات درمان را پس از اولین جلسه می‌بینید، جلسات متوالی درمان را ادامه دهید. از آنجایی که این روش پس از اولین جلسه‌ی درمانی، تاثیرات مثبت خود را به سرعت نشان می‌دهد، برای آن دسته از افرادی که برای مراسم یا جشن خاصی می‌خواهند سریعا ظاهر پوست خود را شاداب و جوان کنند، بسیار ایده‌آل است.

آیا می‌توان این روش را به صورت ترکیبی و همزمان با سایر روش‌ها انجام داد؟


شما می‌توانید مزوتراپی را  به طور همزمان با تزریق بوتاکس انجام دهید. در صورتی که می‌خواهید علاوه بر مزوتراپی، لیزر لایه‌بردار (جوانسازی پوست) را نیز انجام دهید، لازم است بین جلسه لیزردرمانی و مزوتراپی، چند روزی فاصله بیاندازید.

عوارض جانبی 


مزوتراپی صورت یک روش بدون درد است. اگرچه برخی از بیماران ممکن است در حین انجام مزوتراپی دستی کمی ناراحتی احساس کنند، اما در این موارد از کرم بیحس کننده موضعی استفاده می‌شود تا این ناراحتی را کاهش دهد. همچنین، ممکن است پوست کمی قرمز و متورم شود. در صورتی که بیمار قبل از انجام مزوتراپی داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف کرده باشد، ممکن است پوست صورت کمی کبود شود. با این حال، این عوارض مزوتراپی به موقتی هستند و در عرض چند روز کاملاً برطرف می‌شوند.

ماندگاری نتایج مزوتراپی صورت چقدر است؟


از آنجایی که ماده‌ی تزریق شده، سریعا بر روی پوست تاثیر می‌گذارد، نتایج مزوتراپی پس از اولین جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده هستند. با این وجود، نتایج مزوتراپی موقتی هستند و برای حفظ نتایج، لازم است که مزوتراپی تکرار شود. معمولا توصیه می‌شود که دو جلسه‌ی درمانی اول طی یک ماه انجام شود و پس از آن، جلسه درمانی سوم با فاصله زمانی سه ماهه باشد. پس از آن، برای حفظ نتایج مزوتراپی کافیست این درمان را سالی یکبار تکرار کنید.

هزینه

هزینه مزوتراپی صورت براساس مقدار تزریق و نوع مواد تزریق شده به پوست متغیر است. این هزینه شامل دستمزد پزشک و سرنگ مورد استفاده و مواد بی‌حسی که احتمالا به کار می‌رود می‌باشد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ