آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

مزوتراپی موی سر: مزایا و هزینه

فهرست مطالب

مشکل ریزش مو یک مسئله قدیمی است که امروزه در سرتاسر جهان شاهد آن هستیم. بگیرید که این مشکل ناشی از بیماری‌های شدید، عوارض جانبی داروها، پیری زودرس، مسائل هورمونی، سبک زندگی ناسالم یا عوامل وراثتی باشد، همچنان امید به درمان ریزش موی سکه‌ای یا آلوپسی، نازک شدن مو، ریزش مو در نواحی مختلف و حتی کاهش کامل مو برای شما وجود دارد. مزوتراپی مو می‌تواند روشی بسیار موثر برای مقابله با این مشکل و تحریک رشد مو باشد.

اگر شما می‌خواهید که بدون انجام عمل‌های جراحی، موهای ضخیم‌تر، قوی‌تر و با ظاهری بهتر داشته باشید و اگر تمایل دارید که موهای خود را حفظ کرده و موهای نازک شما دوباره رشد کرده و به شکل قبلی خود بازگردند، مزوتراپی مو می‌تواند بهترین راه حل باشد. قبل از انجام این فرایند با متخصصین ما درکلینیک پوست و موی رازی مشورت کرده تا دریابید که آیا انجام مزوتراپی می‌تواند برای شما مناسب باشد یا نه. در مزوتراپی، مواد مغذی در مزودرم پوست سر تزریق می‌شوند. پزشک پس از تشخیص علت ریزش مو، تزریق را انجام می‌دهد.

کلینیک پوست و موی رازی روش‌های درمانی مختلفی برای درمان ریزش مو ارائه می‌دهد. برای آشنایی با این روش‌ها می‌توانید با شماره  0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید تا همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

 

مزوتراپی مو چیست؟


روش درمانی زیبایی به نام “مزوتراپی” به عنوان یک گزینه برای مقابله با ریزش مو مطرح است. در این روش، فرایند طاسی مو به تأخیر می‌افتد و رشد مو شتاب می‌گیرد. مزوتراپی یک روش درمانی غیرجراحی است که از تزریق‌های بسیار ریز در پوست استفاده می‌کند. این تزریق‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و سایر مواد غذایی ضروری هستند که به موها تأمین می‌شوند. این فرایند باعث تقویت گردش خون در پوست سر می‌شود و فولیکول‌های مو را جوان‌تر می‌کند. در نتیجه، سرعت رشد موی جدید افزایش می‌یابد.

مزایا


در اینجا به برخی از مزایای مزوتراپی مو نسبت به سایر روش‌های درمان ریزش موی سر اشاره می‌شود:

عدم نیاز به جراحی

مزوتراپی یک روش غیر جراحی است که در آن هیچ شکاف یا برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود. در این عمل فقط از سوزن‌های ریزی که چند میلی‌متر هستند برای تزریق مخلوط‌ها در پوست سر استفاده می‌شود.

بدون نیاز به بیهوش عمومی 

غیر جراحی بودن و غیرتهاجمی بودن این روش به این معنی است که برای انجام آن نیازی به بیهوشی عمومی نیست. البته ممکن است که برای کاهش درد و ناراحتی‌ها، این فرایند تحت بیهوشی موضعی انجام شود.

بدون عوارض جانبی و اسکار 

استفاده از این روش هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد و جای زخم هم پس از انجام آن روی محل درمان شده باقی نمی‌ماند. فقط ناراحتی‌های موقتی ناشی از تزریق سوزن‌های کوچک وجود دارد.

بدون نیاز به بستری شدن 

از آنجا که مزوتراپی مو یک روش غیرجراحی است، یک عمل سرپایی محسوب شده و نیازی به بستری شدن ندارد. شما بلافاصله پس از انجام این فرایند می‌توانید به امور روزمره خود بپردازید.

دوران نقاهت و بهبودی ندارد 

از آنجا که انجام این فرایند، عوارض جانبی جدی و خطرناکی ندارد، دوره بهبودی و التیام ندارد و نیازی نیست شما مرخصی بگیرید.

نتایج یکنواخت 

نتایج حاصل از این روش درمانی یکنواخت است. همچنین اثر نتایج، طولانی مدت بوده و از بسیاری از روش‌های درمانی دیگر برای کاهش ریزش مو مانند دارودرمانی مؤثرتر است.

بهبود گردش جریان خون 

یکی از مزایای مهم این روش تحریک گردش خون در پوست سر است که می‌تواند به رشد موهای جدید کمک کند.

نحوه انجام فرایند 


در مزوتراپی مو، از یک تفنگ تزریق کننده مخصوص با سوزن‌های استریلیزه شده استفاده می‌شود تا مایع غنی‌شده از مواد مغذی در لایه میانی پوست (مزودرم) سر تزریق شود. معمولاً محلول از مواد مغذی خاصی تهیه می‌شود که کاملاً با بافت پوست سازگار هستند و به همین دلیل از نظر کارشناسان مورد تأیید است. مایع ساخته شده متناسب با نیازهای بیماران بوده و برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. از آنجا که این روش یک روش غیرتهاجمی است، درد بسیار کمی داشته یا اصلاً دردی نخواهد داشت همچنین نیازی به بستری شدن هم وجود ندارد.

آیا این روش بدون درد است؟


مزوتراپی موی سر برای درمان ریزش مو یک روش بدون درد است. البته ممکن است شما در هنگام فرورفتن سوزن‌ها در پوست سر خود کمی احساس ناراحتی کنید. تقریباً 90 تا 92 درصد بیماران مبتلا به آلوپسی یا ریزش سکه‌های مو با استفاده از این روش به نتایج عالی دست یافته‌اند و هیچ یک از این افراد از درد در خلال انجام این فرایند نارضایتی نداشته‌اند.

مدت زمان و نتایج درمان 


کل فرایند مزوتراپی مو در 8 جلسه نیم ساعتی به فاصله یک هفته از هم انجام می‌شود. نتیجه درمان پس از جلسات چهارم یا پنجم قابل مشاهده است بنابراین شما نباید عجول باشید.

مراقبت‌های پس از درمان 


برای حفظ نتایج حاصل از مزوتراپی موی سر نیاز باید برخی مراقبت‌های پس از درمان انجام گیرد. پس از تکمیل فرایند، شما باید از یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی سالم پیروی کنید. به طور منظم ورزش کنید و مصرف غذاهای ناسالم را باید محدود کنید.

نتایج حاصل از این فرایند پس از چه مدتی قابل مشاهده است؟


موضوع مورد بحث، درمان ریزش مو، در موارد مختلف متنوع است، اما در بیشتر موارد، نتایج ممکن است پس از 2 تا 3 ماه درمان قابل مشاهده باشند. در برخی از بیماران، نتایج با سرعت بیشتری و در یک یا دو هفته از آغاز درمان قابل مشاهده هستند، اما بهتر است انتظار مشاهده نتایج را بین 3 تا 6 ماه پس از درمان داشت.

برای بهترین نتایج، ترکیبی از مزوتراپی و داروهای درمانی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد، اما تصمیم نهایی در این مورد بر عهده بیمار است. اگر بیمار تمایل داشته باشد که به همراه مزوتراپی مو، داروها را مصرف کند، پزشک ممکن است داروهای مورد نیاز را برای او تجویز کند. نوع داروهایی که تجویز می‌شوند، بستگی به نوع ریزش مو، سن، جنسیت و سایر عواملی که توسط پزشک تعیین می‌شود، دارد.

آیا رشد موها دائمی است؟


مزوتراپی رشد مو را افزایش داده و دلایلی که باعث ریزش مو می‌شوند را نیز اصلاح می‌کند. به همین دلیل است که موفقیت هر درمان به دلایل ریزش مو بستگی دارد. پزشک شما را معاینه کرده و در صورت لزوم، برخی از آزمایش‌های خون را در دستور کار قرار می‌دهد. شما همچنین ممکن است روش‌های درمانی همیوپاتی را برای درمان ریزش موی سر خود آغاز کنید. طاسی با الگوی مردانه که یک بیماری پیشرونده است پس از مزوتراپی مو، برای حفظ نتایج نیاز به مراقبت دارد. به هر حال، اگر شما به کم‌خونی با سطح پایین فریتین سرم مبتلا هستید، رشد مو می‌تواند سطح فریتین شما را به حالت عادی بازگرداند.

خطرات احتمالی


این روش بدون خطر نیست بنابراین دانستن نقاط ضعف و عوارض مزوتراپی مو از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی از خطرات احتمالی و مشکلات همراه با مزوتراپی مو عبارتند از:

  • احساس سوزش در حین انجام فرایند و پس از آن عادی است.
  • قرمزی و تورم تا چند روز پس از انجام مزوتراپی باقی می‌ماند.
  • کبودی محل درمان شده قابل توجه است.
  • واکنش‌های آلرژیک به مواد شیمیایی و ترکیبات تزریق‌شده محتمل است.
  • احتمال بروز عفونت در محل تزریق وجود دارد.
  • احتمال تورم دائمی و برآمدگی زیر پوست وجود دارد.
  • التهاب بیش از انداز در پوست و بافت‌ها محتمل است.
  • مزوتراپی برای همه افراد مناسب نیست اما در صورتی که توسط یک پزشک مجرب و آموزش‌دیده انجام شود منافع بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.

هزینههزینه مزوتراپی مو بر اساس ملزوماتی که دارد متغیر است. این هزینه‌ها به کیفیت موهای شما بستگی دارد و متناسب با تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان موهای شما ممکن است افزایش یافته یا کاهش بیابد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ