مرطوب کننده ها

وقتی در مورد مرطوب کننده ها حرف می زنیم ،تعابیر مشترکی به ذهن می رسد.یک مرطوب کننده ، سطح رطوبت پوست را افزایش می دهد اما از نگاه تخصصی ماهیت مرطوب کننده ها می تواند ساده یا پیچیده باشد.
بطور کلی مرطوب کننده ها روی لایه بیرونی پوست یا اپیدرم تاثیر می گذارد
در عصر حاضر مرطوب کننده ها دیگر فقط یک مرطوب کننده معمولی نیستندبلکه کارشناسان پوست و دارو سازی سایر عناصری را که پوست به آنها نیازمند است

را در مرطوب کننده ها می گنجانند.
بهتر است استفاده از مرطوب کننده ها را به یک کار روتین روزانه تبدیل کنید تا هم زیبایی و سلامت پوستتان حفظ شود و هم به پیری زودرس پوست و سایر صدمات احتمالی دچار نشوید.
وقتی از یک مرطوب کننده استفاده می کنید ، ماساژ پوست جریان خون را در اطراف صورتتان ، در نواحی گونه ها تسهیل نموده و به درخشندگی پوست شما کمک می کند.
انواع مرطوب کننده ها بر اساس انواع پوست دسته بندی می شوند و پوست به خشک ، چرب ، معمولی و حساس تقسیم می شود.
امیدوارم شما جزو کسانی نباشید که تصور می کنند پوست چرب به  مرطوب کننده نیاز ندارد ، حتی پوست چرب هم نیازمند مرطوب کننده است ، اما به میزان یک لایه نازک تا اندازه ای که منافذ پوست بسته نشود.اگر این محافظ بسته شوند ، جوش ها ظاهر می شوند.
در مورد  پوست های حساس ،پیشنهاد می شود تا از مرطوب کننده هایی که از مواد طبیعی تشکیل شده اند استفاده کنید.
در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی  محصولات با برند های متعدد و متفاوتی وجود دارد که این موضوع انتخاب را با دشواری همراه می سازد ،اما به یاد داشته باشید که شما به دنبال سلامت و زیبایی پوستتان هستید ، پس عنصر قیمت می تواند بی ارزش ترین باشد