آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

مراحل کاشت مو FUT

فهرست مطالب

یکی از مطمئن ترین روشهای کاشت موی طبیعی می باشد و در این روش قبل از عمل نیازی به کوتاه کردن همه موهای سر نمی باشد و فقط مو های منطقه کاشت کوتاه خواهد شد . مراحل این روش به شرح زیر می باشد :

بعد از بی حسی کامل موضعی تحت شرایط استریل، ابتدا یک نوار بار یک از پوست پر موی پشت و طرفین سر (منطقه دهنده) برداشت می‌شود. قطر این نوار بستگی به مقدار شلی پوست سر دارد (تصویر 1-a). در پایان منطقه برداشت شده، طی یک تکنیک خاص و با ظرفیت بسیار بالا، بخیه زده می‌شود و بخیه‌ها معمولاً در طول 12 تا 14 روز آینده برداشته خواهند شد. نکته قابل ذکر در اینجا این است که با استفاده از تکنیک خاصی که هنگام بخیه زدن به کار می‌رود، محل جوشگاه (اسکار) ناشی از این عمل در آینده فقط به شکل یک خط ظریف و باریک باقی می‌ماند که کاملاً در میان موهای شخص ناپدید می‌شود و قابل روئیت نمی‌باشد.

نوار پوستی که توسط تیم ماهر و با استفاده از آخرین تجهیزات و امکانات موجود برداشت می‌شود، با دقت و ظرافت کامل به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شود. این تقسیم به گونه‌ای انجام می‌شود که هیچ آسیبی به فولیکول‌های موجود در این نوار پوستی وارد نشود (تصویر 1-b). سپس این قطعات به قطعات بسیار ریزتر تقسیم می‌شوند و هر قطعه حاوی 1 تا 4 فولیکول مو می‌باشد که به آن “واحد فولیکولی” یا “گرافت” می‌گویند (تصاویر 2-b و 3-b). تمامی گرافت‌های به دست آمده قابل کاشت هستند و تمامی آن‌ها کاشته خواهند شد.

با استفاده از آخرین دانش در زمینه ترسیم خط مو و با توافق بیمار، خط مو در ناحیه کاشت به گونه‌ای دقیق ترسیم می‌شود که پس از رشد موها به طور کامل طبیعی به نظر برسد. لازم به ذکر است که الگوی رشد موی مردانه و زنانه همواره در ترسیم خط مو مدنظر قرار می‌گیرد.

با توجه به خط مو ترسیم شده و با رعایت جزئیات ظریفی مانند جهت رشد مو، تراکم و ضخامت گرافت‌ها و غیره، به کاشت گرافت‌های به دست آمده در مراحل قبلی پرداخته می‌شود. لازم به ذکر است که به دلیل استفاده از وسایل کاشت موی جدیدترین و پیشرفته‌ترین، محل کاشت هر گرافت بسیار کوچک و کم عمق بوده و معادل یک سوراخ سطحی است که ناشی از وارد شدن یک سوزن نازک به پوست می‌شود. این مرحله نیاز به دانش و تجربه فراوانی دارد.

در پایان، پس از کنترل نهایی بر روی تمامی گرافت‌های کاشته شده، نواحی عمل پانسمان می‌شود. این پانسمان پس از 24 تا 48 ساعت توسط پزشک برداشته می‌شود و نیازی به پانسمان مجدد ندارد. کلیه مراحل فوق تقریباً بین 5 تا 7 ساعت طول می‌کشد و در این مدت، بیمار هیچ گونه دردی احساس نخواهد کرد و کاملاً هوشیار خواهد بود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ