آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزر موهای زاید

فهرست مطالب

 درمان مو هاي زائد و ناخواسته بدن :


یکی از بیشترین کاربرد لیزر در درمان موهای زائد می باشد. درمان موهای زائد با لیزر به دلیل:

موثرتر بودن ، سرعت عمل بیشتر، درد و عوارض کمتر بر الکترولیز ارجح می باشد. لیزر برداشت مو، رنگدانه موجود در پیاز مو را هدف قرار داده لذا موهای سفید که رنگدانه درون خود ندارند کمتر به درمان با لیزر پاسخ می دهند. لیزرهای(Nd – YAG (1064nm), Diode (810nm), Alexandrite(755nm), Ruby(694nm) و (IPL (1200-600nm این مورد بکار می روند.

بهترین نتایج در درمان لیزری موهای زائد برای افرادی با پوست روشن و موی سیاه و ضخیم بدست می‌آید. با این حال، بیمارانی که موهای قرمز، بلوند یا خاکستری دارند، ممکن است روند رشد مو را به صورت موقت تجربه کنند که با درمان منظم می‌توان این پاسخ درمانی را حفظ کرد. تحقیقات نشان داده است که با یک جلسه لیزر موهای زائد میزان کاهش موها حدوداً ۲۰-۴۰ درصد است، با سه جلسه لیزر می‌توان تا ۳۰-۷۰ درصد کاهش موها را داشته باشیم و با جلسات بیشتر می‌توان تا ۹۰ درصد کاهش موها را به دست آورد.

در بسیاری از خانم‌ها که در نواحی وابسته به هورمون موی زائد دارند، ممکن است زمینه بروز بیماری‌های هورمونی مانند تخمدان پرکیست وجود داشته باشد. این افراد علاوه بر موهای زائد، ممکن است علائم دیگر اختلالات هورمونی مانند ریزش مو، جوش‌زدگی صورت، چرب و پرتقالی شدن پوست و نازایی را تجربه کنند. بنابراین، این افراد می‌توانند کاندیدای مناسبی برای درمان لیزری موهای زائد باشند، با این شرط که بیماری زمینه‌ای موجود درمان شود. با انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری، در صورت برنزه بودن پوست، داشتن سابقه تشنج و عفونت فعال، باید احتیاط کامل به عمل آید و انجام لیزر ممنوع است.

عوارض:


عوارض لیزر موهای زائد شامل سوختگی، ایجاد لک ، ایجاد اسکار و شعله ور شدن تبخال می باشد . لذا افراد با سابقه تبخال مکرر بایستی چند روز قبل و بعد از لیزر از داروهای ضد تبخال استفاده کنند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ