آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

لیزر لیپولیز که به لیپو لیزر معروف است یک روش لیپوساکشن غیرتهاجمی است که برای برداشتن چربی‌های موضعی سرسخت مانند چربی‌های اطرافران‌ها، پهلوها، غبغب و همچنین رفع سلولیت ها به کار برده می‌شود. این روش در برداشتن چربی‌های موضعی که نسبت به رژیم‌های غذایی و ورزش مقاوم هستند مؤثر است و نسبت به روش‌های قدیمی برداشتن چربی مانند لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد. در این فرایند، لیزر به طور مؤثری چربی‌های موضعی صورت و بدن را ذوب کرده و سپس این چربی‌های ذوب‌شده متابولیزه شده یا با آسپیراسیون که نوعی مکش است از بدن خارج می‌شود.

اگر شما اضافه وزن زیادی ندارید و وزن شما در حد نرمال است اما چاقی‌های موضعی مقاوم در برخی قسمت‌های بدن خود دارید (مانند غبغب، چاقی‌های موضعی در قسمت‌های داخلی و خراجی ران‌ها، باسن، بازوها، پشت زانوها و…) متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی بر اساس شرایط شما ممکن است انجام عمل لیپولیز را به شما توصیه نمایند. ممکن است شما برای انجام فرایند لیزر لیپولیز دلیل ساده‌ای مانند خوب نشستن لباس‌ها روی بدنتان داشته باشید. لیزر لیپولیز به سرعت چربی‌ها را حل کرده و پوست اطراف ناحیه تحت درمان در هر قسمتی از بدن را سفت می‌کند. از منظر زیبایی‌شناسی میزان سایز کم شده بیشتر از میزان وزن کاهش یافته موفقیت‌آمیز بودن این فرایند را نشان می‌دهد. وزنی که پس از انجام این فرایند کم شده نسبت به اندازه، فرم و شکلی که بدن به خود می‌گیرد از اهمیت کمتری برخوردار است. مهم‌ترین چیز این است که تصویر شخصی و اعتماد به نفس بیمار پس از انجام این فرایند افزایش می‌یابد. اگر شما تمایل به انجام این فرایند برای برداشتن چربی‌های موضعی خود دارید با شماره‌های 02188333259 02188334029  تماس حاصل فرمایید و نوبتی برای مشاوره رزرو نمایید.


لیپولیز چیست؟ 


با این که این فرایند را می‌توان یک عمل سریع در نظر گرفت این عمل جزء عمل‌های جزئی طبقه‌بندی می‌شود که جراح برای انجام آن تحت بیهوشی موضعی یک شکاف کوچک در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. از آنجا که بیمار در طول عمل هوشیار است، این فرایند نسبت به لیپوساکشن معمولی که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، خطرات احتمالی کمتری دارد. پس از انجام این عمل، بدن در مدت زمان کوتاهی خوش‌فرم تر می‌شود بدون این که تورم یا کبودی‌های مشابه عمل‌های سنگین‌تر روی بدن ایجاد شود.

انجام عمل لیزر لیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟


هر فردی که چربی‌های موضعی مقاومی در بدن خود داشته باشد می‌تواند تحت عمل لیزر لیپولیز قرار گیرد. وزن افرادی که می‌خواهند این عمل را انجام دهند باید در حد وزن طبیعی و نرمال آنها باشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این عمل داشته باشند. افرادی که اضافه وزن زیادی دارند یا چاق هستند گزینه‌های مناسبی برای انجام این عمل نیستند زیرا این عمل بیش از این که برای کاهش وزن طراحی شده باشد برای خوش‌فرم کردن بدن طراحی شده است. زنان باردار نیز نباید این عمل را انجام دهند. بهترین روش برای این که متوجه شوید که شما واجد شرایط لازم برای انجام عمل لیزر لیپولیز شکم و پهلو هستید یا نه این است که نوبت مشاوره‌ای رزرو کرده و با یک پزشک یا جراح متبحر و مجرب مشورت کنید.

نحوه انجام فرایند


پزشک یا جراح معمولاً ناحیه‌ای که باید درمان شود را علامت‌گذاری کرده و خطوط راهنمایی را برای انجام عمل روی بدن در نظر می‌گیرد. سپس مواد بیحسی موضعی به شما تزریق شده تا ناحیه‌ای که قرار است درمان شود بیحس شود و پزشک یا جراح بتواند یک شکاف کوچک برای انجام عمل روی پوست شما ایجاد کند. شکاف کوچک محلی است که قرار است لیزر روی آن تابانده شود (داخل یک لوله باریک یا کانولا). زمانی که بیحسی اثر کرد، پزشک یک فیبر لیزری را داخل آن قرار داده و درمان را شروع می‌کند. در حین انجام عمل شما هوشیار خواهید بود و چیزی به جز یک فشار جزئی یا احساس کشیدگی خفیفی را روی بدن خود احساس نخواهید کرد. در برخی موارد ممکن است شما گرمایی را که ناشی از تابش اشعه لیزر است روی بدن خود احساس کند. این احساس به خصوص در قسمت‌هایی که بیحسی به طور کامل روی آن اثر نکرده است به وجود می‌آید و ممکن است در این هنگام در صورت لزوم پزشک عمل را توقف کرده و دوباره مواد بیحس کننده را به شما تزریق کند. این عمل بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد که این زمان به تعداد نواحی تحت درمان و اندازه آنها بستگی دارد. پزشک لیزر را در اطراف زیر پوست شما حرکت می‌دهد و با استفاده از گرمای ایجادشده چربی‌های موضعی را می‌سوزاند. چربی‌های ذوب‌شده را می‌توان مانند لیپوساکشن مکش کرده یا می‌توان آنها را رها کرد تا از طریق فرایندهای طبیعی بدن متابولیزه شوند. تکنیک کمکی مکش که با آن آسپیراسیون گفته می‌شود به پزشک کمک می‌کند تا چربی‌های بیشتری را از بدن خارج کند اما این روش کمی تهاجمی‌تر است.

پس از انجام عمل لیزر لیپولیز 


طول دوره بهبودی پس از انجام این عمل کوتاه بوده و بسیار کم تهاجمی‌تر از روش‌های جراحی دیگر است و کماکان یک عمل جراحی جزئی محسوب شده و نیازی به بستری شدن پس از انجام آن نیست. ممکن است تا چند روز پس از عمل شما احساس تورم و کبودی داشته باشید و درد نیز داشته باشید. تورم 5 تا 10 روز پس از انجام عمل لیزر لیپولیز شکم و پهلو از بین رفته و کبودی‌های ایجادشده هم پس از 3 هفته برطرف می‌شوند. معمولاً شما پس از انجام فرایند ترخیص می‌شوید اما ممکن است کمی احساس خواب‌آلودگی داشته باشید که مربوط به اثر داروهای بیحس کننده است بنابراین بهتر است یک نفر همراه شما باشد که بتواند رانندگی کرده و شما را به منزل برساند. ممکن است پزشک برای جلوگیری از بروز عفونت‌های احتمالی یک دوره مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک برای شما تجویز کند که شما باید آنها را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کنید. همچنین به شما پوشش‌های فشرده‌ساز داده می‌شود که باید آنها را بپوشید. با این کار تخلیه لنفاوی بهتر انجام شده و روند بهبودی شما تسریع می‌شود بنابراین آنها را تا زمانی که پزشک برای شما تعیین می‌کند بپوشید و استفاده کنید. بسیاری از بیماران چند روز پس از انجام عمل می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند اما باید تا چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی اجتناب کنند. شما باید تا چند ماه پس از انجام عمل از ماساژ سخت در ناحیه‌ای که درمان شده خودداری کنید.

نتایج لیزر لیپولیز 


نتایج حاصله به تصمیم پزشک برای استفاده یا عدم استفاده از دستگاه مکش بستگی دارد. بدن ظرف مدت 3 تا 6 ماه به طور طبیعی می‌تواند چربی‌ها را متابولیزه کرده و چربی‌های مایع شده را از بدن خارج کند تا پس از آن نتایج مشهود شود البته شما پس از یک تا دو ماه می‌توانید تفاوت‌های ایجاد شده را احساس کنید. در صورتی که از مکش استفاده شود نتایج با سرعت بیشتر و به میزان چشمگیری قابل دیدن می‌شود. گرمای لیزر می‌تواند به سفت شدن پوست کمک کند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی 


لیزر لیپولیز شکم و پهلو یک روش درمانی مطمئن است که نسبت به لیپوساکشن معمولی با خطرات احتمالی و عوارض جانبی کمی همراه است. به هر حال، این یک جراحی جزئی است که ممکن است با برخی خطرات احتمالی همراه باشد. شایع‌ترین عارضه جانبی پس از انجام عمل لیپولیز تورم و کبودی است که موقتی بوده و پس از چند روز به تدریج از بین می‌رود. در صورتی که از دستگاه مکش برای تخلیه چربی‌ها اضافه شود ممکن است عوارض جانبی بیشتری ایجاد شود. احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد بنابراین در صورتی که پزشک برای شما مصرف آنتی‌بیوتیک را تجویز کرده آن را مطابق دستور مصرف کنید و از نوشیدن الکل در زمان مصرف آنتی‌بیوتیک پرهیز کنید. برای کاهش خطرات احتمالی و عوارض لیپولیز دستورالعمل پس از عمل پزشک را به دقت رعایت کنید.

هزینه 


هزینه لیزر لیپولیز کلی شما به سایز ناحیه‌ای که باید درمانی شود و تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان بستگی دارد. ما معمولاً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب 1 تا 2 جلسه درمانی در فواصل 8 تا 12 هفته‌ای را توصیه می‌کنیم.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ