آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزر لیپولیز برای لاغری شکم و پهلو، ران: مزایا و هزینه

فهرست مطالب

لیزر لیپولیز که به لیپو لیزر معروف است یک روش لیپوساکشن غیرتهاجمی است که برای برداشتن چربی‌های موضعی سرسخت مانند چربی‌های اطرافران‌ها، پهلوها، غبغب و همچنین رفع سلولیت ها به کار برده می‌شود. این روش در برداشتن چربی‌های موضعی که نسبت به رژیم‌های غذایی و ورزش مقاوم هستند مؤثر است و نسبت به روش‌های قدیمی برداشتن چربی مانند لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد. در این فرایند، لیزر به طور مؤثری چربی‌های موضعی صورت و بدن را ذوب کرده و سپس این چربی‌های ذوب‌شده متابولیزه شده یا با آسپیراسیون که نوعی مکش است از بدن خارج می‌شود.

اگر شما اضافه وزن زیادی ندارید و وزن شما در حد نرمال است اما چاقی‌های موضعی مقاوم در برخی قسمت‌های بدن خود دارید (مانند غبغب، چاقی‌های موضعی در قسمت‌های داخلی و خراجی ران‌ها، باسن، بازوها، پشت زانوها و…) متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی بر اساس شرایط شما ممکن است انجام عمل لیپولیز را به شما توصیه نمایند. ممکن است شما برای انجام فرایند لیزر لیپولیز دلیل ساده‌ای مانند خوب نشستن لباس‌ها روی بدنتان داشته باشید. لیزر لیپولیز به سرعت چربی‌ها را حل کرده و پوست اطراف ناحیه تحت درمان در هر قسمتی از بدن را سفت می‌کند. از منظر زیبایی‌شناسی میزان سایز کم شده بیشتر از میزان وزن کاهش یافته موفقیت‌آمیز بودن این فرایند را نشان می‌دهد. وزنی که پس از انجام این فرایند کم شده نسبت به اندازه، فرم و شکلی که بدن به خود می‌گیرد از اهمیت کمتری برخوردار است. مهم‌ترین چیز این است که تصویر شخصی و اعتماد به نفس بیمار پس از انجام این فرایند افزایش می‌یابد. اگر شما تمایل به انجام این فرایند برای برداشتن چربی‌های موضعی خود دارید با شماره‌های 02188333259 02188334029  تماس حاصل فرمایید و نوبتی برای مشاوره رزرو نمایید.


لیپولیز چیست؟ 


فرایندی که می‌توان آن را یک عمل سریع در نظر گرفت، در واقع یکی از عمل‌های جزئی طبقه‌بندی می‌شود. در این عمل، جراح با استفاده از بیهوشی موضعی، یک شکاف کوچک در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند. یکی از مزایای این روش این است که بیمار در طول عمل هوشیار است، بنابراین خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی عمومی که در لیپوساکشن معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به شدت کاهش می‌یابد.

پس از انجام این فرایند، شکل بدن در مدت زمان کوتاهی به شکلی خوش‌فرم تر تبدیل می‌شود، بدون اینکه تورم یا کبودی‌هایی که در عمل‌های سنگین‌تر روی بدن ایجاد می‌شوند، ظاهر شوند.

انجام عمل لیزر لیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟


هر فردی که چربی‌های موضعی مقاومی در بدن خود داشته باشد می‌تواند تحت عمل لیزر لیپولیز قرار گیرد. وزن افرادی که می‌خواهند این عمل را انجام دهند باید در حد وزن طبیعی و نرمال آنها باشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این عمل داشته باشند. افرادی که اضافه وزن زیادی دارند یا چاق هستند گزینه‌های مناسبی برای انجام این عمل نیستند زیرا این عمل بیش از این که برای کاهش وزن طراحی شده باشد برای خوش‌فرم کردن بدن طراحی شده است. زنان باردار نیز نباید این عمل را انجام دهند. بهترین روش برای این که متوجه شوید که شما واجد شرایط لازم برای انجام عمل لیزر لیپولیز شکم و پهلو هستید یا نه این است که نوبت مشاوره‌ای رزرو کرده و با یک پزشک یا جراح متبحر و مجرب مشورت کنید.

نحوه انجام فرایند


عمل جراحی لیزری معمولاً به این صورت انجام می‌شود که در ابتدا پزشک یا جراح ناحیه‌ای که قرار است درمان شود را علامت‌گذاری می‌کند و خطوط راهنمایی را برای انجام عمل روی بدن تعیین می‌کند. سپس مواد بیحسی موضعی به شما تزریق می‌شود تا ناحیه‌ای که قرار است درمان شود بی‌حس شود و پزشک یا جراح بتواند با ایجاد یک شکاف کوچک روی پوست، عمل را انجام دهد. این شکاف کوچک، محلی است که لیزر روی آن تابانده می‌شود، معمولاً از داخل یک لوله باریک یا کانولا استفاده می‌شود. پس از اینکه بیحسی اثر می‌کند، پزشک یک فیبر لیزر را درون شکاف قرار می‌دهد و عمل را آغاز می‌کند. در طول عمل، شما هوشیار خواهید بود و به جز یک فشار جزئی یا حس کشیدگی ضعیف، هیچ احساس دردی روی بدنتان نخواهید کرد. در برخی موارد، ممکن است به دلیل تابش اشعه لیزر، گرمایی را روی بدن احساس کنید. این احساس به خصوص در نواحی که بیحسی به طور کامل اعمال نشده است، رخ می‌دهد و در صورت لزوم، پزشک می‌تواند عمل را متوقف کرده و دوباره مواد بیحس کننده را به شما تزریق کند. مدت زمان انجام این عمل بین یک تا دو ساعت است و این زمان به تعداد و اندازه نواحی تحت درمان بستگی دارد. پزشک لیزر را در اطراف زیرپوست شما حرکت می‌دهد و با استفاده از گرما، چربی‌های محلی را می‌سوزاند. چربی‌های ذوب شده می‌توانند مانند روش لیپوساکشن، مکش شوند یا آنها را رها کرده و اجازه داده شود به طریق فرآیندهای طبیعی بدن متابولیزه شوند. فناوری کمکی مکش، که به آن آسپیراسیون می‌گویند، به پزشک کمک می‌کند تا چربی‌های بیشتری را از بدن شما حذف کند، اما این روش کمی تهاجمی‌تر است.

پس از انجام عمل لیزر لیپولیز 


طول دوره بهبودی پس از انجام این عمل کوتاه بوده و بسیار کم تهاجمی‌تر از روش‌های جراحی دیگر است و کماکان یک عمل جراحی جزئی محسوب شده و نیازی به بستری شدن پس از انجام آن نیست. ممکن است تا چند روز پس از عمل شما احساس تورم و کبودی داشته باشید و درد نیز داشته باشید. تورم 5 تا 10 روز پس از انجام عمل لیزر لیپولیز شکم و پهلو از بین رفته و کبودی‌های ایجادشده هم پس از 3 هفته برطرف می‌شوند. معمولاً شما پس از انجام فرایند ترخیص می‌شوید اما ممکن است کمی احساس خواب‌آلودگی داشته باشید که مربوط به اثر داروهای بیحس کننده است بنابراین بهتر است یک نفر همراه شما باشد که بتواند رانندگی کرده و شما را به منزل برساند. ممکن است پزشک برای جلوگیری از بروز عفونت‌های احتمالی یک دوره مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک برای شما تجویز کند که شما باید آنها را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کنید. همچنین به شما پوشش‌های فشرده‌ساز داده می‌شود که باید آنها را بپوشید. با این کار تخلیه لنفاوی بهتر انجام شده و روند بهبودی شما تسریع می‌شود بنابراین آنها را تا زمانی که پزشک برای شما تعیین می‌کند بپوشید و استفاده کنید. بسیاری از بیماران چند روز پس از انجام عمل می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند اما باید تا چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی اجتناب کنند. شما باید تا چند ماه پس از انجام عمل از ماساژ سخت در ناحیه‌ای که درمان شده خودداری کنید.

نتایج لیزر لیپولیز 


نتایج حاصله به تصمیم پزشک برای استفاده یا عدم استفاده از دستگاه مکش بستگی دارد. بدن ظرف مدت 3 تا 6 ماه به طور طبیعی می‌تواند چربی‌ها را متابولیزه کرده و چربی‌های مایع شده را از بدن خارج کند تا پس از آن نتایج مشهود شود البته شما پس از یک تا دو ماه می‌توانید تفاوت‌های ایجاد شده را احساس کنید. در صورتی که از مکش استفاده شود نتایج با سرعت بیشتر و به میزان چشمگیری قابل دیدن می‌شود. گرمای لیزر می‌تواند به سفت شدن پوست کمک کند.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی 


لیزرلیپولیز یک روش است که در آن بافت چربی تخریب یا کاهش می‌یابد، همانطور که در تعاریف اولیه اشاره شد. در این روش، یک فیبر نور لیزر وارد بافت می‌شود و تحت تابش این نور، چربی‌ها به حالت نیمه مایع تبدیل می‌شوند. این چربی‌ها سپس توسط بدن جذب می‌شوند یا از طریق سوراخ‌هایی که در نقطه مورد نظر ایجاد می‌شود، تخلیه می‌شوند.

استفاده از این روش در مورد چاقی‌های سطحی به همراه نتایج قابل قبولی همراه است. بطور کلی، افراد بر اساس نوع چاقی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. افرادی که چاقی موضعی دارند، در این حالت لیزرلیپولیز برای آن‌ها کافی و مناسب است. اما افرادی که چاقی گسترده اما یکنواخت دارند، نیاز به رژیم‌های مناسب به همراه جراحی دستگاه گوارش دارند.

با بالا رفتن سن، حاملگی و اضافه وزن، شکل و فرم بدن تغییر می‌کند. با بالا رفتن سن، عضلات بدن ضعیف می‌شوند و چربی‌ها در اطراف آنها جمع می‌شوند. این نوع چربی‌ها به دلیل ساختار و تراکم خود با رژیم‌های معمولی قابل از بین برداشتن نیستند. در این موارد، لیزرلیپولیز شکم توصیه می‌شود.

باید توجه داشت که در مناطقی مانند شکم که متاسفانه پوست آنها شل و آویزان است، لیزرلیپولیز به تنهایی کافی نیست و نیاز به جراحی‌های ترمیمی برای بازسازی زیبایی و جوانی پوست این ناحیه وجود دارد.

در تقسیم بندی چاقی، چاقی شکمی نیز دسته‌بندی خاصی دارد. چاقی شکمی می‌تواند سطحی یا عمیق باشد. چاقی عمیق به دلیل افزایش چربی اطراف روده‌ها رخ می‌دهد، اما چاقی سطحی شکم و پهلو به دلیل وجود چربی زیاد زیر پوست ایجاد می‌شود. بنابراین، همانطور که پیشتر اشاره شد، لیزرلیپلیپولیز در رفع چاقی‌های شکمی سطحی توصیه می‌شود.

هزینه 


هزینه لیزر لیپولیز کلی شما به سایز ناحیه‌ای که باید درمانی شود و تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان بستگی دارد. ما معمولاً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب 1 تا 2 جلسه درمانی در فواصل 8 تا 12 هفته‌ای را توصیه می‌کنیم.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ