آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزر فرکشنال

فهرست مطالب

مقاله حاضر به بررسی لیزر فراکشنال به عنوان یک تکنولوژی جدید در حوزه لیزر پوست می‌پردازد. این دستگاه توانایی افزایش قوام پوست و جوان‌تر شدن ظاهر صورت را از طریق تولید رشته‌های جدید کلاژن در پوست دارد. همچنین، با کاهش تراکم رنگدانه‌های پوست، در درمان لک‌ها نیز تأثیر قابل توجهی دارد. در لیزر فراکشنال، اشعه‌ی بسیار باریکی به پوست تابیده می‌شود، که باعث جذب بیشتر در کلاژن فرسوده و تجزیه آن به اجزای کوچکتر می‌شود.

با ترغیب سلول‌های فیبروبلاست به تولید رشته‌های کلاژن جدید، قوام پوست افزایش می‌یابد، چروک‌ها و خطوط پوست کاهش می‌یابند و صورت نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود. علاوه بر این، با نفوذ اشعه به بافت زیرپوست، سلول‌های زائد رنگدانه نیز تخریب می‌شوند، بدون آسیب دیدن از سلول‌های اطراف. به این ترتیب، نواحی پررنگ‌تر پوست به رنگ طبیعی تبدیل می‌شوند و می‌توان از این ویژگی در درمان لک‌های مقاوم استفاده کرد، به عنوان مثال لک‌های هورمونی که به آنها لک حاملگی نیز گفته می‌شود.

لیزر فراکشنال بدون ایجاد زخمی بر روی پوست، خطوط پوست را از بین می‌برد و قوام پوست را افزایش می‌دهد، همچنین رشته‌های کلاژن زیرپوست را بازسازی می‌کند. این دستگاه دارای مزایایی مانند ماندگاری طولانی مدت نتایج و دقت بالا در انجام کار است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ