لیزر فرکشنال جدیدترین تکنولوژی لیزر پوست می باشد. این دستگاه از یک طرف با ایجاد رشته های کلاژن جدید قوام پوست را زیاد کرده باعث جوان ترشدن ظاهر صورت می شود. از طرف دیگر با کاهش تراکم رنگدانه های پوست در درمان لک تاثیر قوی دارد. در لیزر فراکسل اشعه بسیار باریکی در حد میکرون به پوست تابیده می شود.
به این ترتیب این اشعه میزان جذب بیشتری در کلاژن فرسوده دارد و باعث تخریب آن و شکسته شدن این مولکول بزرگ به اجزای ریزتر می شود.

با تجمع ذرات ریز کلاژن، سلول های فیبروبلاست تحریک شده و شروع به ساختن رشته کلاژن جدید می کنند. به این ترتیب قوام پوست بیشتر شده، چروک و خطوط پوست از بین می روند و صورت نمایی صاف تر و نرم پیدا می کند.
با نفوذ اشعه به بافت زیر پوست، سلول‌های زائد رنگدانه ای نیز تخریب می‌شوند بدون اینکه به خود سلول آسیب مهلکی وارد شود. به این ترتیب نواحی پررنگ‌تر پوست به رنگ طبیعی تبدیل می شود. از این ویژگی در جهت از بین بردن لک های مقاوم به درمان، مانند لک‌های هورمونی که به آن لک حاملگی هم می گویند، استفاده می کنند
این دستگاه پیشرفته بدون اینکه زخمی بر روی پوست ایجاد کند، خطوط پوست را از بین می برد، موجب افزایش قوام پوسـت شـده و رشته های کلاژن زیر پوست را از نو بازسازی می کـند. از دیگر مزیـت‌های این دستگاه این است که نـتـیجه بدست آمـده از آن مانـدگاری طولانی مدت دارد، از طرف دیگر دقت انجام کار این دستگاه بالا است.
بیمار بعد از انجام لیزر فراکسل نیازی به استراحت و مراقبت ندارد. با توجه به اینکه لیزر فراکسل فقط بر بخشی از پوست به صورت ستون‌های حرارتی اثر می کند، آسیب کمتری به پوست می‌رساند به همین دلیل اولاً ترمیم و بهبودی پس از لیزر سریع‌تر صورت می‌گیرد، ثانیاً عوارض زود‌هنگام بعد از لیزرهای قبلی مثل قرمزی، تورم و ادم بسیار کمتر ایجاد می‌شود و به همین دلیل فرد
می‌تواند سریع‌تر به سرِکار بازگردد.
از دیگر مزیـت های این دستگاه این است که نـتـیجه بدست آمـده از آن مانـدگاری طولانی مدت دارد، از طرف دیگر دقت انجام کار این دستگاه بالا است و میزان خطای ناشی از بی دقتی را به حداقل می رساند.
از دیگر موارد برتری لیزرفراکسل این است که دردناک نیست و حداکثر با یک کرم بی حس کننده می توان موضع را لیزر کرد. محل انجام لیزر نیز نیازی به پانسمان ندارد و برای مدت زمان کوتاهی قرمز می شود که بدون نیاز به دارو، بطور خودبخود و در مدت زمان کوتاهی برطرف می شود

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ