آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

لیزرلیپولیز در لغت به مفهوم تجزیه چربی با لیزر است. اما به صورت مرسوم به معنی تخریب بافت های چـربی یا کاهش بافت چربی به  کمک لیزر به کار می رود. لیزر لیپولیز نوین ترین روش در کم کردن مقدار چربی زیر پوست است  که بشکل سرپائی و در طی یک جلسه باعث از بین رقتن چاقی های موضعی خواهد شد . تا به امروز بهترین روش کم کردن چربیهای زاید موضعی لیپوساکشن بوده که عوارض نا به هنجاری مانند ناهمواری و شلی پوست بدن  ،تورم و کبودی پوست را به پی داشته است . متد لیزر لیپولیز بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن باعث سفت شدن پوست می گردد و همچنین تورم و کبودی بسیار نامحسوس تر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن خواهد داشت .این روش در سال 2006  میلادی به تایید سازمان  FDA رسیده است . در طی این روش از یک فیبر نوری لیزر داخل بافتی جهت لیزر چربی بهر برداری می شود . در نتیجه  تابش اشعه لیزر ، چربی ها بصـورت نیمه مایع در آمده که می توانند به راحتی توسط بدن جذب شده و از بدن خارج شوند .
بهترین و رایج ترین نقاط بدن برای لیپولیز عبارتند از: غبـغب، پشـت، شکم، بـازوها، پهلـوها،   ران ها و…
لیزرلیپـولیز بعد از بی حسی موضعــی انجـام می شود و مدت زمان جلسـه آن بمدت 1 تا 3 ساعت طـول می کشد. سوراخ های 1 تا 2 میلی متری روی پوست میگردد و تحت بی حسی موضـعی یک فیـبر نـوری باریک داخل  زیر پوست می گردد و لابهلای چربی ها  شروع حرکت کرده تا لیزر باعث تخریب دیواره سلول های چربـی و آزاد شـدن آنهـا گردد.  این روش در چاقی های موضعی اندک  و متوسط مناسب بوده و احتیاجی به لیپــوساکشـن نمی باشـد ولی در چاقی های بسیار شدید در حالیکه در لایه سطحی فقط از لیزر استفاده می شـود، در لایه عمیـق علاوه بر لیزر نیـاز  به تخلیه چربی ها هم هست .
در لیزرلیپـولیز تورم و درد بسیار کمـتری به نسبت   لیپو ساکشن وجود دارد. به دلیل ظرافت بیشتر کار با لیزر اثرات نهـایی بسـیار مطلوبی حاصل میگردد و آثار ناهمـواری ایجاد نمی شود. اثر لیـزر در زیـر پوست سبب تحریک و ایجاد کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می گردد . عموماً بعـد از مـدت کمی  ( 1 تا 4 سـاعت ) فرد مرخـص می شود ( عمل سر پـایـی و بدون احتیاج به بستری ) و 1 تا 3 روز اسـتراحت در منـزل توصـیه می گردد . حدوداً دو تا سه هفـته تـورم وجود خواهد داشت که به خودی خود رفع می گردد  و پوشـیدن گن لزومی ندارد . معمولاً در همـان روزها و هفته اول نتایج اولیه کاملاً مشخص می گردد  و به وضوح از مقدار چربی موضـعی کم  ، ولی نتیجه نهایی به 3 تا 12 هفته زمان نیاز دارد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ