آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزرلیپولیز

فهرست مطالب

لیزر لیپولیز، به طور لغوی به معنای تجزیه چربی با استفاده از لیزر است. اما به‌طور عمومی، به کاهش چربی‌های موضعی زیر پوستی یا تخریب بافت چربی در سطح پوست اشاره می‌کند، که در یک جلسه باعث کاهش چاقی موضعی می‌شود. تا به امروز، روش بهترین برای کاهش چربی‌های موضعی لیپوساکشن بوده است. اما این روش عوارض ناخواسته‌ای مانند ناهمواری و لخته شدن پوست، تورم و آبکشی پوست را به همراه داشته است.

مناطق رایج و بهترین بخش‌های بدن برای لیپولیز عبارتند از: زیربغل، پشت، شکم، بازوها، پهلوها و ران‌ها. لیپولیز به عدم احساس در منطقه مورد نظر انجام می‌شود و مدت زمان جلسه آن حدود 1 تا 3 ساعت است. سوراخ‌های 1 تا 2 میلی‌متری در پوست ایجاد می‌شود و با استفاده از بی‌حسی موضعی، یک الیاف نوری باریک زیر پوست قرار داده می‌شود که در میان بافت چربی حرکت می‌کند تا باعث تخریب دیواره سلول‌های چربی و آزاد شدن آنها شود. این روش معمولاً برای چاقی‌های موضعی کم و متوسط مناسب است و نیازی به لیپوساکشن ندارد. اما در چاقی‌های شدید، در حالی که لیزر فقط در لایه سطحی استفاده می‌شود، نیاز به تخلیه چربی‌ها در لایه عمیق نیز وجود دارد.

لیپولیز کمترین تورم و درد را نسبت به لیپوساکشن دارد. با توجه به دقت بیشتر کار با لیزر، اثرات نهایی بسیار مطلوبی به‌دست می‌آید و ایجاد ناهمواری‌ها رخ نمی‌دهد. اثر لیزر زیر پوست باعث تحریک و تولید کلاژن و بهبود ساختار پوست می‌شود.

بعد از انجام لیپولیز، فرد عموماً پس از مدت کوتاهی بین 1 تا 4 ساعت مرخص می‌شود و توصیه می‌شود در منزل 1 تا 3 روز استراحت کند. در حدود دو تا سه هفته تورم وجود خواهد داشت که به طور طبیعی برطرف می‌شود و نیازبه استفاده از پوشش‌های فشرده نیست. اغلب در روزها و هفته اول، نتایج اولیه به‌طور کامل قابل مشاهده هستند و به‌وضوح کاهش چربی موضعی را نشان می‌دهند. اما برای دست‌یابی به نتیجه نهایی، نیاز به مدت زمان 3 تا 12 هفته است.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ