آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزرلیپولیز در نواحی ساق پا و ران

فهرست مطالب

مراجعه بیماران به جراحان پلاستیک برای انجام عملیات های زیبایی دلایل متعددی دارد. یکی از دلایل رایج برای مراجعه به جراحان پلاستیک، بزرگی ناهمسان ران‌ها و ساق پا و عدم تناسب سایز قسمت بالایی و پایینی بدن است. بسیاری از افراد، با رژیم های سخت و طاقت فرسا و حتی ورزش های متداول، نمی توانند به طور دقیق به سایز دلخواه خود در این نواحی برسند و اغلب با لاغری بیش از حد در نواحی صورت، سینه و بازوها مواجه می شوند.

در روش درمانی برای این گروه از بیماران، ابتدا شاخص جرمی بدن یا BMI (شاخص جرم بدن) محاسبه می شود. اگر مقدار BMI بالاتر از ۳۰ باشد، مناسب است ابتدا با رژیم های غذایی و کاهش وزن، وزن بدن کاهش یابد و سپس با استفاده از روش لیزر لیپولیز، تناسب اندام ها بهبود یابد. اما اگر مقدار شاخص جرمی بدن کمتر از ۳۰ باشد، می توان به طور مستقیم از روش لیزر لیپولیز استفاده کرد.

در نواحی پشت ساق پا و گاهاً در نزدیکی قوزک پا، رسوب چربی و سلولیت رخ می دهد. در مورد ران ها، بزرگی ران‌ها به سه شکل مختلف مشاهده می شود: در شکل اول، بیمار با چاقی موضعی در دو طرف ران مواجه است، که به آن “کیسه های کنار پا” می گویند. در شکل دوم، بیمار با چاقی موضعی در بخش درونی ران روبرو است، به طوری که وقتی زانوها را با فاصله از هم باز می کند، بین ران ها چسبندگی مشاهده می شود. در شکل سوم، ران ها به طور گسترده و متراکم دچار چاقی هستند و چربی‌ها در تمام نواحی درونی و بیرونی ران ها دیده می شود.

برای گروه اول و دوم بیماران، توصیه می شود که برای بخش هایی که چربی‌ها محدود هستند از روش لیزر لیپولیز و در مناطق متراکم از همزمان استفاده از روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن استفاده کنند. برای گروه سوم ندر درمان گروه سوم، توصیه می شود که لیزر لیپولیز در سطوح داخلی و خارجی ران انجام شود. برای مراقبت پس از عمل لیزر لیپولیز ران، استفاده از گن‌های مخصوص به مدت حداقل دو ماه توصیه می شود. در عمل جراحی لیپولیزر یا لیپوساکشن ران، استفاده از گن‌های مخصوص ران به مدت حداقل دو ماه توصیه می شود. لازم به ذکر است که نتیجه مطلوب عمل معمولاً بین سه تا چهار ماه پس از عمل به دست می آید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ