آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

از فراگیرترین دلایل مراجعه بیماران به جراحان پلاستیک ،بزرگی در ران ها و ساق پا و عدم تناسب سایز قسمت بالایی و پایینی بدن است.
متاسفانه این گروه با رژیم های سخت و طاقت فرسا و حتی ورزش های متداول هم نمی توانند به سایز دلخواه خود در این نواحی دست یابندو اکثرا دچار لاغری بیش از حد در نواحی صورت ،سینه و بازوها می شوند.
در مواجهه و درمان این گروه ابتدا BMI یا شاخص جرمی بدن ( در مباحث قبل نحوه محاسبه توضیح داده شده است ) محاسبه می شود.اگر عدد به دست آمده بالاتر از 30 باشد ، بهتر است ابتدا با رژیم های غذایی، کاهش وزن صورت گیرد و تناسب اندام ها پس از آن با روش لیزرلیپولیز صورت پذیرد.
اما اگر شاخص جرمی بدن کمتر از 30 باشد ،بلافاصله می توان از لیزرلیپولیز استفاده کرد.
در نواحی پشت ساق پا و گاهاً نزدیک قوزک پا، رسوب چربی و اصطلاحا سلولیت روی می دهد. در ران ها هم بزرگی ران در بیماران به 3 شکل می باشد :
در شکل اول بیمار با چاقی موضعی در دو طرف ران روبه رو است،که اصطلاحا به آن کیسه های کنار پا می گویند.
در شکل دوم بیمار با چاقی موضعی در بخش درونی ران مواجه است به طوری که وقتی زانوها را با فاصله از هم باز می کند ، بین ران ها چسبندگی دیده می شود.
در شکل سوم ران ها به شکل گسترده و متراکم دچار چاقی هستند و اجتماع چربی ها در تمام نواحی درونی و بیرونی ران ها دیده می شود.
در تجویز راه های درمان به گروه اول و دوم بیماران توصیه می شود که برای بخش هایی که اجتماع چربی ها محدود است از لیزرلیپولیز و در مناطق متراکم به طور همزمان از لیزرلیپولیز و لیپوساکشن استفاده کنند.
برای گروه سوم هم انجام لیزرلیپولیز در سطوح داخلی و خارجی ران پیشنهاد می گردد.
در مراقبت های پس از عمل لیزرلیپولیز ران هم استفاده از گن های مخصوص به مدت حداقل دو ماه توصیه می گردد
در عمل جراحی لیپولیزر و یا لیپوساکشن ران استفاده از گن‌های مخصوص ران به مدت حداقل دو ماه توصیه می شود. توجه داشته باشید که نتیجه مطلوب معمولا بین سه تا چهار ماه پس از عمل به دست می آید.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ