آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

شاید برایتان این پرسش مطرح شده باشد که بین کرایولیپولیز و لیرزلیپولیز و لیپوساکشن کدام را روش را انتخاب کنید.
همانطور که قبلا هم توضیح داده شد ، پزشک متخصص براساس وضعیت جسمانی شما روشی را انتخاب می کند.
اما اگر می خواهید به تفاوت های این روش هایی ببرید ، با ما همراه شوید .
چون کرایولیپولیز تهاجمی نیست بنابر این مورد جراحی قرار نمیگیرید ، و مسلما به مراقبت های بعد جراحی نیازی ندارید.
در کرایولیپولیز هیچ ناحیه ای سوراخ نمی شود  بنابراین خطر امبولی و عفونت اصلا وجود ندارد در حالیکه در لیزرلیپولیز به دلیل سوراخ کردن بافت این خطر همواره وجود دارد .که پیشنهاد می شود لیزرلیپولیز حتما  توسط متخصص حاذق انجام شود .
در کرایولیپولیز بافت چربی از بین می رود و  به مرور از بدن دفع می شود از این رو به پوست فرصت می دهد، تا آهسته به عقب برگردد و فرصت بازسازی را برایش فراهم می کند. در حایکه در لیزرلیپولیز به دلیل تهاجمی بودن و خارج کردن چربی به صورت آنی ، پوست فرصت بازسازی و بازیابی داده نمی شود و احتمال اینکه پوست شل و اویران شود وجود دارد ، که گاهاً لازم می شود بوسیله سایر روش ها پوست را در جهت بازسازی یاری کرد

در کرایولیپولیز چون چربی  از طریق مکانیسم طبیعی بدن دفع می شود ، پوست موجدار نمی شود و بافت چربی در نواحی مورد استفاده یک دست و هماهنگ کم می شود .در حالیکه در لیزر لیپولیز و ساکشن به دلیل حذف چربی بوسیله دستگاه و مکش پوست ممکن است کمی عدم هماهنگی مشاهده شود

بعد از کرایولیپولیز دوران نقاهت و استراحت وجود در حالیکه بعد از انجام لیزرلیپولیز و ساکشن بهتر است یک یا دو روز استراحت نمایید.

بافتی که کرایولیپولیز شده نیاز به مراقبت ندارد در حالیکه در لیزرلیپولیز و ساکشن لازم است تا چند روز نواحی مورد عمل قرار گرفته با وسایلی نظیر شکم بند تحت فشار قرار گیرند.

شاید مهمترین و اصلی ترین تفاوت بین کرایولیپولیز و لیزرلیپولیز و لیپوساکشن این باشد که  در کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی در ناحیه مورد درمان کاهش می یابد و بنابراین منطقه کوچکتر، کمتر محدب ، منحنی تر ظاهر خواهد شد،درحالیکه در لیزرلیپولیز و ساکشن سلول های چربی، صرفا خالی می شوند.

در نهایت مشورت با پزشک متخصص شما را در انتخاب بهترین روش یاری خواهد داد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ