آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغر کردن و کوچک کردن لپ با جراحی تخلیه چربی دهانی

فهرست مطالب

بافت چربی موجود در گونه‌ها (معمولاً با نام چربی باکال شناخته می‌شود) نقش حیاتی در شکل فیزیکی چهره ایفا می‌کند. این بافت از ناحیه پیشانی شروع شده و به طور پهناوری تا زیر استخوان گونه گسترش می‌یابد و در گوشه‌های لب به پایان می‌رسد. تفاوت در ظاهر چربی باکال تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله عوامل وراثتی و ارتباط با تمدن و فرهنگ قومی قرار می‌گیرد. به همین دلیل، بعضی از افراد چهره‌ای با وجود چربی باکال بیشتری دارند که ممکن است باعث شباهت آنها به نوزادان چاق شود، به طوری که در برخی مواقع مانند خنده، چیزی در گوشه دهان‌شان نگه داشته شده است. در حالات شدیدتر، این چربی‌ها در تمام حرکات و بیان احساسات توسط صورت به طور مشهود ظاهر می‌شوند.

آیا شما در صورت خود حجم اضافه‌تر از حد معمول دارید که باعث شده تناسب اجزای صورت شما به هم بخورد؟ اگر گونه‌های شما در هنگام خندیدن شما را در برابر دیگران خجالت‌زده می‌کند احتمالاً تخلیه چربی‌های دهانی و کوچک کردن لپ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد که برای انجام آن باید با جراح مجرب مشورت و تبادل ‌نظر کنید. با انجام این عمل شما می‌توانید به ظاهری ظریف‌تر و متناسب‌تر دست پیدا کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول زمان مشاوره، صورت شما را مورد ارزیابی قرار داده و روش‌های مختلف لاغری صورت را با شما در میان می‌گذارند و با توجه به هدف شما از انجام این کار بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

 تخلیه چربی دهانی به چه معناست؟


اگر شما تا کنون اصطلاح “گونه‌های بچه” را شنیده‌اید می‌توانید به راحتی دریابید که تخلیه چربی‌های دهانی و لاغر کردن لپ برای چه انجام می‌شود: لاغر کردن و مشخص کردن برجستگی‌ها و بهبود ظاهر گونه‌ها. به این عمل، برداشتن چربی‌های باکال هم گفته می‌شود. غالباً بیماران زمانی که از رژیم‌های سالم غذایی پیروی کرده و به طور منظم ورزش می‌کنند ولی صورت آنها به طور مطلوبی لاغر نمی‌شود، انجام این جراحی را مورد ملاحظه قرار می‌دهند. معمولاً عوامل ژنتیکی باعث سرسخت شدن چربی‌های در نواحی مختلف صورت می‌شوند. برای بیمارانی که تمایل به داشتن ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ناحیه گونه‌های خود دارند و قادر به دست‌یابی به آن با روش‌های معمول نیستند، عمل تخلیه چربی‌های دهانی می‌تواند احساس داشتن یک صورت جدید را برای آنها به ارمغان آرد!

آیا شما گزینه مناسبی برای انجام تخلیه چربی‌های دهانی هستید؟


معمولاً افرادی که از سلامت خوب از هر لحاظ برخوردار بوده و وزن آنها در نزدیکی وزن ایده‌آل است می‌توانند جراحی تخلیه چربی‌های دهانی را انجام دهند. جراحی تخلیه چربی‌های دهانی نباید جایگزین رژیم‌های سالم و ورزش منظم شود. افرادی که سابقه چاقی در ناحیه صورت خود دارند که با افزایش سن هم برطرف نمی‌شود از افرادی هستند که انجام تخلیه چربی دهانی و کوچک کردن لپ و کونه می‌تواند برای آنها مفید باشد. به هر حال، متقاضیان انجام این عمل باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • افراد غیر سیگاری یا افرادی که برای مدتی قبل و بعد از انجام درمان سیگار نمی‌کشند (زیرا سیگار در فرایند و قدرت طبیعی بهبودی بدن اختلال ایجاد می‌کند)
  • از داروهای رقیق‌کننده خون یا داروهای ضد لختگی خون استفاده نمی‌کنند.
  • باردار نبوده و برنامه‌ای برای بارداری و شیردهی کودک نداشته باشند (زیرا استفاده از داروهای بیهوشی باعث در خطر افتادن سلامت کودک می‌شود)
  • به بیماری‌های خطرناک و جدی به خصوص اختلالات خود ایمنی بدن مبتلا نباشند.
  • در صورتی که در گذشته عمل جراحی انجام داده‌اند یا فرایندها ترمیم صورت داشته‌اند به طور کامل دوران بهبودی را طی کرده باشند.
  • پوستی داشته باشند که کلوئیدساز نباشد یا پیگمنتاسیون‌های (لکه‌های ناهموار تیره یا روشن روی پوست) آن پس از انجام جراحی تغییر نکند.

مشاوره


مشاوره، در بسیاری از جنبه‌ها، بخش بسیار حیاتی از روند جراحی تخلیه چربی دهانی است. در ابتدا، پزشک مشاور سوابق پزشکی شخصی و خانوادگی شما را بررسی می‌کند. سپس، بررسی کاملی از اجزای صورت به صورت بالینی انجام می‌شود. این بررسی‌های بالینی به پزشک امکان می‌دهد تا ساختار چهره شما را به دقت ارزیابی کرده و برنامه درمانی را طراحی کند. پزشک همچنین ممکن است برخی از آزمایشات تصویری را انجام داده و اهداف خاصی که برای تخلیه چربی دهانی شما دارد را مشخص کند. در این نشست، عکس‌های قبل و بعد از جراحی از بیماران دیگر به شما نشان داده می‌شود تا شما بتوانید نتایجی که از تخلیه چربی دهانی به دست می‌آید را به صورت واقعی تجسم کنید. قبل از پایان جلسه مشاوره، به شما توضیحات کلی و دقیقی درباره فرآیند تخلیه چربی دهانی، آماده شدن برای جراحی، نیازهای درمانی و بازگشت به سلامتی، و همچنین روش‌های پرداخت هزینه‌های جراحی ارائه خواهد شد.

نحوه انجام تخلیه چربی‌های دهانی 


این عمل ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود که به سابقه پزشکی شما بستگی دارد. انجام خود عمل کمتر از نیم ساعت تا یک ساعت زمان می‌برد. یک شکاف درون دهان شما ایجاد می‌شود تا چربی‌های دهانی از طریق آن خارج شوند. با استفاده از این روش، پس از انجام جراحی اسکاری (جای زخم) روی صورت شما باقی نمی‌ماند. مرحله نهایی درمان بستن شکاف با استفاده از بخیه‌هایی است که می‌تواند به بهبودی بیمار کمک کند. در واقع، معمولاً عمل تخلیه چربی‌های دهانی با لیپوساکشن زیر چانه (لیپوساکشن گردن و فک‌های را در برمی‌گیرد) انجام می‌شود تا ظاهر صورت زیباتر و متناسب‌تر شود. برای برخی از بیماران، تخلیه چربی‌های دهانی در ترکیب با انجام لیپوساکشن می‌تواند زاویه صورت را تغییر داده و ظاهر ساختار صورت و استخوان‌های گونه را بهبود بخشد.

 پس از درمان

متناسب با نوع بیهوشی ممکن است به همراهی برای رساندن شما به منزل و رانندگی کردن نیاز داشته باشید. معمولاً پس از انجام تخلیه چربی‌های دهانی و کوچک کردن لپ، درد و تورم کمی به وجود می‌آید اما فقط در برخی موارد، دستورالعمل‌هایی برای مصرف داروهای مسکن به شما داده می‌شود. ممکن است کمی بی‌حسی، درد، کبودی یا تورم را در یکی دو روز اول پس از جراحی و در زمان بهبودی شکاف ایجاد شده برای انجام عمل تجربه کنید. این عوارض کاملاً طبیعی بوده و غالباً با استفاده از کمپرس سرد یا قرار دادن بسته‌های یخی روی ناحیه درمان شده از بین می‌روند.

خطرات احتمالی


مانند هر عمل تهاجمی دیگر، همیشه احتمال بروز عفونت وجود دارد. به علاوه، احتمال جزئی شکل‌گیری توده‌ها و بافت‌های اسکار درون دهان و همچنین عدم تقارن در صورت وجود دارد. از آنجا‌که انجام عمل‌های جراحی زیبایی به تجربه و تبحر زیاد نیاز دارد، انتخاب یک جراح خوب می‌تواند تا حد زیادی احتمال بروز خطرات و عوارض را کاهش دهد.

سؤالات متداول 


این سؤالات معمولاً توسط افرادی که می‌خواهند عمل تخلیه چربی دهانی و لاغر کردن لپ را انجام دهند پرسیده می‌شود.

انجام تخلیه چربی‌های دهانی چه مدت طول می‌کشد؟

خود عمل معمولاً نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد و در اغلب اوقات به 1.5 ساعت نمی‌رسد. از آغاز تا پایان شما عمل شما کمتر از 90 دقیقه در مطب پزشک خواهید بود.

پس از انجام درمان چه انتظاری باید داشته باشم؟

بعد از جراحی تخلیه چربی دهانی، شما قادر خواهید بود در همان روز به خانه بازگردید. ممکن است تجربه‌ای از ناراحتی‌های کوچک داشته باشید، اما با استفاده از کمپرس سرد و داروهای مسکنی که توسط پزشک تجویز می‌شوند، می‌توانید این تحرکات را کاهش دهید. به طور معمول، در عرض چند روز، بهبودی کامل را تجربه خواهید کرد و می‌توانید نتایج جراحی را به طور کامل مشاهده کنید.

هزینه‌ها 


دستمزد جراح بخشی از هزینه‌های جراحی است. اگر درمان تحت بیهوشی عمومی انجام شود هزینه‌های دیگر شامل هزینه‌های محل و امکانات اتاق عمل و هزینه بیهوشی نیز اضافه می‌شود. اگر عمل تحت بیهوشی موضعی در مطب پزشک انجام شود، هزینه‌های امکانات اتاق عمل کمتر می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ