انباشته شدن چربی اضافی در داخل و اطراف گونه‌ها، گردن و چانه امری غیرمعمول نیست. در مورد برخی از بیماران این چربی اضافی باقی‌مانده‌های کاهش وزن  هست. در برخی دیگر این چربی اضافی ناشی از افزایش سن می‌باشد. در هر حال، زمانی که چنین رسوباتی به رژیم غذایی و روش‌های کاهش وزن معمول واكنشی نشان نمی‌دهند، روش‌های لاغری صورت گزینه‌هایی عالی محسوب می‌شوند. روش‌های لاغر كردن صورت را می‌توان برای از بین بردن چربی اضافی در ناحیه گردن و چانه، غبغب‌ و دیگر نواحی صورت به كار گرفت. روش‌های لاغر کردن صورت عبارتند از: لیپوساکشن، بوتاکس و تخلیه چربی دهانی که می‌توانند به‌ تنهایی یا در ترکیب با لیفت صورت انجام شوند. بسیاری از بیماران درمان‌های زیبایی دیگر، مانند جراحی زیبایی پلك، را به‌طور هم‌زمان، به‌ منظور جوان‌سازی صورت برمی‌گزینند.

  اگر شما دارای رسوبات یا توده‌های چربی اضافی در گونه‌ها، چانه، غبغب، خط فك و گردن خود هستید و قصد برداشتن آن‌ها را دارید، متخصصین ما درکلینیک زیبایی رازی در طول جلسه مشاوره اولیه در مورد اهداف مورد نظر به‌طور مفصل با شما گفتگو خواهند كرد. پس از مشاوره، تصویربرداری دیجیتال با هدف تجزیه‌ و تحلیل اجزای صورت و تعادل میان آن‌ها انجام خواهد گرفت و سپس یکی از روش‌های درمانی مانند بوتاکس، لیپوساكشن و تخلیه چربی دهانی به شما توصیه می‌شود. پزشك به شما كمك می‌کنند تا روشی را برگزینید كه بهترین و طبیعی‌ترین نتایج را برای شما به دنبال دارد. بهبودهای بالقوه حاصل از لیپوساكشن گردن، تزریق چربی و یا جراحی زیبایی بینی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق 0218833325902188334029 با ما تماس حاصل فرمایید.

 

متقاضیان


افرادی كه خواستار ایجاد فرم در گونه‌ها و یا کاهش برجستگی آن‌ها هستند، می‌توانند فرد مناسبی برای لاغر كردن صورت باشند. اگر گونه‌های شما به‌طور ژنتیكی برجسته هستند و یا پس از جراحی كوچك كردن فك یا چانه تغییراتی نامطلوب و ناخواسته در چهره شما ایجادشده است، کاهش چربی می‌تواند نتایج مورد نظر را برای شما به همراه داشته باشد. بیمارانی كه از این روش‌های درمانی استفاده می‌کنند، اغلب از اعتماد به ‌نفس بیشتر، فرم زیباتر گونه‌ها، و بهبود در ظاهر كلی چهره برخوردار خواهند شد.

تنها پزشك می‌تواند در تشخیص روش مناسب به شما كمك كند. پزشك شخصاً با شما ملاقات خواهد كرد تا در مورد اهداف درمانی و دلایل شما برای انجام درمان با شما گفتگو كند. مشاوره شما شامل بررسی سوابق پزشکی، معاینه بصری ناحیه درمان، و بررسی این موضوع است كه آیا تركیب جراحی با روش‌های دیگر می‌تواند به بهبود نتایج منتهی گردد.

روش‌های لاغر كردن صورت


تزریق بوتاکس

لاغر كردن صورت می‌تواند از طریق تزریق بوتاکس به عضله ماستر، عضله جویدن واقع در زاویه فک انجام شود. تزریق بوتاکس سایز عضله ماستر را كاهش داده و موجب لاغری صورت می‌گردد. بعلاوه صورت از فرم مربعی به فرم جذاب‌تر بیضی یا قلبی شكل تبدیل می‌شود. زاویه‌دار کردن صورت و ایجاد ظاهری جذاب‌تر از دیگر نتایج مطلوب لاغر كردن صورت است. تزریق بوتاکس ماستر، لاغر كردن صورت نیز نامیده می‌شود.

روش رفع چاقی صورت با بوتاکس به‌منظور تغییر فرم مربعی شكل صورت، به‌طور معمول تزریق در سه تا شش نقطه از هر  طرف صورت انجام می‌گیرد. این تعداد تزریق برای بسیاری از بیماران ایجاد رعب و وحشت می‌کند. این در جایی است که روش تزریق تك نقطه‌ای به‌عنوان راه‌حلی بسیار ایمن‌تر و ساده‌تر با دستیابی به نتایج یكسان خود را از دیگر روش‌ها كاملاً متمایز می‌سازد. با استفاده از این تكنیك، تنها با یک تزریق بوتاکس در هر طرف صورت، درمانگر می‌تواند به پنج نقطه مختلف در عضله ماستر دسترسی پیدا كند. هیچ تفاوتی میان نتایج حاصل از روش قدیمی تزریق سه تا شش نقطه‌ای و روش تك نقطه‌ای جدید وجود ندارد،‌ زیرا در هر دو حالت تزریق به همان تعداد از نقاط در عضله صورت می‌گیرد.

نتایج حاصل از لاغر كردن صورت با تزریق بوتاکس اغلب 3 تا 6 ماه دوام دارد. پس از درمان اول عضلات ماستر در فاصله 3 تا 6 ماه به‌ تدریج به ‌اندازه اولیه خود باز می‌گردند، بدین معنا كه زمان درمان دوم فرارسیده است. با این ‌حال، دوام نتایج اغلب با هر درمان بیشتر می‌شود و بنابراین در آینده تزریقات كمتری مورد نیاز است.

لیپوساکشن صورت برای لاغری صورت

پزشك به‌ منظور دستیابی به نتایج مطلوب در لیپوساكشن صورت، چندین ناحیه خاص را هدف قرار می‌دهد. در لیپوساکشن صورت، هدف پزشك ایجاد تعادل و تقارن در كل چهره است. بنابراین، اگر چنانچه بیماری احساس كند كه تنها در ناحیه گردن دچار مشكل است،‌ پزشك تنها بر ناحیه گردن وی تمركز نمی‌کند، بلكه به‌ منظور ایجاد تناسب و تقارن بیشتر در چهره، هم‌زمان بر روی نواحی مجاور نیز كار می‌کند.

لیپوساکشن یک روش کم‌خطر است که می‌تواند با بی‌حسی موضعی، آرام‌بخش خفیف یا بیهوشی عمومی انجام شود. لیپوساکشن صورت به‌طور کلی یک روش سریع است و نیازی به بستری در بیمارستان نمی‌باشد. در ابتدا پزشك برش‌های كوچكی در نقاطی پنهان در اطراف صورت یا گردن ایجاد می‌کند. لوله‌های فلزی نازک به نام کانولا از طریق برش‌ها به محل وارد می‌شوند و سپس چربی از طریق وكیوم به داخل لوله‌ها مكش می‌شود. در طول فرآیند درمان، پزشك به‌ منظور به حداقل رساندن هر گونه بی‌نظمی و یا ناهمواری در پوست، لایه چربی متصل به بخش زیرین پوست را دست ‌نخورده باقی می‌گذارد. درنهایت، برش‌ها بسته می‌شود.

در اکثر موارد، بیماران ظرف چند ساعت به خانه باز می‌گردند. شما ممکن است تا 3 هفته پس از لیپوساکشن صورت درد خفیفی را تجربه کنید. اما، این درد با استفاده از مسکن‌های ضعیف به‌سادگی برطرف می‌شود. یک یا دو بخیه کوچک ممکن است برای بستن برش‌های جراحی مورد نیاز باشد و صورت برای چند روز با یك باند الاستیك پانسمان می‌شود. تورم و کبودی در محل جراحی ممکن است تا چند هفته طول بکشد. پس از گذشت 2 تا 4 روز از جراحی لیپوساكشن صورت و گردن، شما می‌توانید فعالیت‌های معمول روزانه را از سر بگیرید.

تخلیه چربی دهانی برای لاغر کردن صورت

اکثر افراد روش تخلیه چربی دهانی را انتخاب می‌کنند، زیرا آن‌ها نمی‌خواهند از طریق كاهش وزن سایز گونه‌های خود را كاهش دهند. در مورد این بیماران، عمل جراحی تخلیه چربی دهانی می‌تواند به بهبود فرم گونه و ایجاد ظاهری لاغرتر در صورت منتهی گردد.

در این روش به‌طور معمول از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات بیهوشی عمومی توصیه می‌گردد. یک برش کوچک از داخل دهان در هر یك از گونه‌ها ایجاد می‌شود. بافت‌ها به‌ آرامی از هم جدا می‌شوند و بسته به بیمار در حدود 4-3 سی‌سی چربی از هرگونه تخلیه می‌شود. سپس برش‌ها با بخیه‌های قابل‌ جذب بسته‌شده و سر با یك باند نازك پانسمان می‌شود. این روش را می‌توان به ‌تنهایی یا در ترکیب با سایر روش‌های لاغر شدن صورت انجام داد. یك محلول ضدعفونی‌کننده نیز تجویز شود كه باید چندین بار در روز غرغره شود. در طول این زمان، بیمار باید از مصرف خوراکی‌هایی که ممکن است موجب تحریك ناحیه برش شوند، از جمله مواد غذایی اسیدی مانند پرتقال، گوجه‌فرنگی، گیلاس، و گریپ‌فروت اجتناب کند. بهبود ناحیه برش معمولاً در حدود 1 هفته طول خواهد کشید.

  • اكثر بیماران قادر هستند در این زمان فعالیت‌های كاری خود را از سر بگیرند. مراجعات بعدی به پزشك باید 6 هفته، 3 ماه و 1 سال بعد انجام پذیرد.
  • بیماران ممکن است درد خفیفی را در محل برش در داخل گونه تجربه کنند. پزشك یک مسکن برای شما تجویز خواهد كرد. پس از چند روز، تیلنول معمولاً برای تسكین درد كفایت می‌کند.
  •  تورم و کبودی طبیعی است و معمولاً پس  از چند هفته برطرف می‌شود. کمپرس سرد گونه در كنار آرنیکا می‌تواند به تسریع روند بهبودی در هفته اول كمك كند.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ