آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغر و کوچک کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست با جراحی لیفت و لیپوساکشن

فهرست مطالب

همه مردان و زنان به دنبال داشتن بازوهای صاف، زیبا و فرمانساز هستند. اما به دست آوردن این ظاهر برای این ناحیه از بدن از طریق تمرینات ورزشی و رژیم غذایی ساده، بسیار دشوار و چالش برانگیز است. بازوهای بزرگتر باعث می‌شوند افراد به خاطر شرمشان، بارها لباس‌های خود را تعویض کنند یا با استفاده از پوشش‌هایی بازوها را پوشانده و مخفی کنند. روش‌های مختلفی برای کاهش دائمی چربی اضافی در نواحی بالایی بازو و ایجاد ظاهری جوان‌تر وجود دارند. عمل جراحی زیبایی بازو (لیفت بازو)، لیپوساکشن و کرایلیپولیز از جمله روش‌های درمانی هستند که برای برداشتن پوست اضافه و شل شده استفاده می‌شوند. استفاده از این تکنیک‌ها باعث ایجاد بازوهایی سفت‌تر و فرمانسازتر می‌شود.

در صورتیکه پوست بخش فوقانی بازوی شما به دلیل پوست اضافه دچار شل‌شدگی و افتادگی شده باشد، انجام درمان لاغر کردن بازو می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. این مشکل با استفاده از تکنیک‌های مختلفی قابل درمان خواهد بود. انجام مشاوره با یک متخصص، بهترین روش برای گزینش مناسب‌ترین شیوه‌ی درمان است. در صورتیکه شما نیز خواهان دانستن این مسئله هستید که کدام شیوه‌ی درمانی در برآوردن اهداف کلی شما مؤثر خواهد بود، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند بهترین شیوه‌ی درمانی را به شما توصیه کنند و آنچه را که شما به دنبال آن هستید را دقیقاً برایتان تشریح نمایند. برای دریافت وقت ملاقات و یا انجام مشاوره از طریق شماره‌‌های 0218833325902188334029 با ما تماس حاصل فرمایید.

 

علل افتادگی بازوها


 • چربی و پوست اضافه‌ی بالای بازو ناشی از کاهش قابل توجه وزن
 • از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست بالای بازو
 • ضعف بافت‌های قسمت فوقانی بازو

چه کسانی می‌توانند از لاغر کردن بازو بهره‌مند شوند؟


انجام این درمان برای تمام افراد بزرگسالی که وزن بدنی آن‌ها نسبتاً پایدار است و افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند، امکان‌پذیر خواهد بود. روش کوچک کردن بازو، ابعاد بخش فوقانی بازو را کاهش می‌دهد و پوستی صاف و سفت و با ظاهری خوفرم و متناسب را ایجاد می‌کند. این عمل معمولاً برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که وزن زیادی را از دست داده‌اند و یا بخش اعظمی از پوست بازوی آن‌ها دچار افتادگی شده باشد.

روش‌های مختلف لاغر کردن بازو


 لیپوساکشن

اهداف انجام لیپوساکشن بازو، ایجاد حس جذابیت بیشتر در مواقع اجتماعی هنگام پوشیدن لباس‌های کوتاه آستین است. برخی از فعالیت‌های روزمره‌ای مثل ایستادن، راه رفتن، نشستن در اطراف میز در حین خوردن و نوشیدن، یا نشستن پشت میز کار در حین تایپ، نوشتن و مکالمه تلفنی، ممکن است در این مواقع بازوها برای دیگران قابل مشاهده باشند. با استفاده از این تکنیک لیپوساکشن بازو، با استفاده از یک کانولا کوچک، می‌توان به طور مؤثر چربی بازو را جذب کرده، در حالی که ریسک‌های مرتبط با جراحی‌های زیبایی را به حداقل می‌رساند. در این روش، چندین برش کوچک در اطراف بازو ایجاد می‌شود تا به نواحی دورتر از بازو دسترسی داشته باشیم. این برش‌ها در بیماران با پوست روشن به سرعت بهبود می‌یابند. به منظور حفظ ظاهر طبیعی و احساس زنانه، ممکن است مقداری از لایه چربی زیر پوست باقی بماند.

مراقبت‌های پس از لیپوساکشن بازو به طور کلی نسبتاً ساده هستند و تنها نیاز به فشرده‌سازی متوسط برای چند روز دارند. معمولاً تخلیه بازو در کمتر از 48 ساعت پس از درمان انجام می‌شود. پانسمانی که استفاده می‌شود، شامل استفاده از پدهای جامد است که در ابتدا با استفاده از شبکه‌های الاستیک توربولار روی منطقه درمانی قرار می‌گیرند و سپس با استفاده از بانداژ غیرچسبنده پوشیده می‌شوند.

کرایولیپولیز

پیکرتراشی سرد از کرایو لیپولیز برای سرد کردن توده‌های چربی ناخواسته‌ی زیر پوست بازو، بهره‌ می‌گیرد و شیوه‌ای ایمن و بسیار مؤثر را برای پیکرتراشی بدن و کاهش چربی‌ها را ارائه می‌دهد. کرایلیپولیز جایگزین مناسبی برای لیپوساکشن است که امکان انجماد چربی‌ها را فراهم می‌آورد که پس از آن بدن به طور طبیعی عمل فراوری و خارج سازی آن‌ها را انجام می‌دهد.

بخشی از این دستگاه، اپلیکاتوری فنجانی شکل است که با استفاده از دو پنل خنک کننده بر روی ناحیه‌ی تحت درمان قرار می‌گیرد. تحت یک خلأ متوسط بافت ناحیه تحت درمان به داخل مکنده کشیده می‌شود و دمای انتخابی از طریق المنت‌های ترموالکتریک تنظیم می‌شود و با استفاده از سنسورهایی که جریان حرارت خروجی از بافت را نظارت می‌کنند، کنترل می‌شود. هر ناحیه تقریباً به مدت 45 دقیقه تحت درمان قرار می‌گیرد و پس از آن برای بهبود نتایج بالینی، برای دو دقیقه ماساژ داده می‌شود. بیمار پس از این درمان ترخیص می‌شود و آزادانه قادر خواهد بود تا تمام فعالیت‌های روزمره‌ی خود را بلافاصله پس از انجام درمان از سر بگیرد.

در طول درمان، ممکن است بیمار احساس کشش اندکی را در ساختار عمقی بدن خود احساس کند. پس از درمان ممکن است اندکی تورم، قرمزی، کبودی و بی‌حسی در ناحیه‌ی تحت درمان، وجود داشته باشد که با سرعت نسبتاً بالایی فروکش خواهد کرد. بسیار ضروریست که تمام سابقه‌ی پزشکی بیمار قبل از درمان به طور کامل در اختیار پزشک معالج قرار گیرد.

لیفت بازو

لیفت بازو، که تحت عنوان جراحی زیبایی بازو نیز شناخته می‌شود، نوعی جراحی است که می‌تواند چربی و پوست اضافه‌ی بین ناحیه‌ی زیر بغل و آرنج را کاهش دهد و بازو را برای ایجاد پوستی نرم‌تر و صاف‌تر و فرمی طبیعی‌تر مجدداً شکل‌دهی کند. به طور کلی، افراد بالغی که بخش قابل توجهی از پوست ناحیه‌ی فوقانی بازوی آن‌ها دچار افتادگی و شل‌شدگی شده است، متقاضی مناسبی برای انجام این درمان به حساب می‌آیند.

الزامات پیش از درمان

باید توجه داشت که جراحی زیبایی بازو و لاغر کردن بازو، درمانی جراحی برای اضافه وزن نیست، اما به عنوان یک روش درمان فرم‌دهی به بدن، غالباً بر روی بیمارانی که مقدار قابل توجهی از وزن بدن خود را از دست داده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین قبل از انجام لیفت بازو، بهتر است عمل کاهش وزن انجام شود و بدن به وزنی پایدار رسیده باشد. برخی از نکاتی که برای آماده‌سازی‌ قبل از عمل باید مد نظر قرار گیرند، عبارتند از:

 • دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار باید خودداری شود.
 • مصرف مولتی ویتامین‌ها، مواد مخدر و آسپرین 2 هفته قبل از عمل باید متوقف شود.

روش‌های مختلف لیفت بازو 

 • لیفت نامرئی بازو که معمولاً برای حذف پوست اضافی چین و چروک زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرد و زخم کوچکی را از خود به جای می‌گذارد. معمولاً این روش برای برداشتن بافت چربی نواحی فوقانی بازو، با عمل لیپوساکشن همراه می‌شود.
 • در روش معمول لیفت بازو، پوست آویزان و چربی نواحی زیر بغل تا بالای آرنج برداشته می‌شوند. در این روش، برشی در ناحیه داخلی بازو ایجاد خواهد شد.
 • عمل لیفت بازوی توسعه یافته، پوست و بافت چربی اضافی اطراف قفسه‌ی سینه، زیر بغل و نواحی فوقانی بازو را حذف می‌کند. این روش در حقیقت همان روش معمول لیفت بازو است، با این تفاوت که حذف پوست اضافی کناره‌ی بخش بالایی قفسه‌ی سینه را نیز شامل می‌شود. برشی که در این عمل ایجاد می‌گردد از زیر بغل و ناحیه‌ی داخلی بازو به سمت پایین کشیده شده و تمام مسیرهای کناری منتهی به بخش میانی قفسه‌ی سینه را نیز شامل می‌شود.
 •  عمل لیفت بازو، نوعی جراحی سرپایی است که به دلیل ایجاد برش و میزان بافتی که برداشته می‌شود، تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد. پس از ایجاد برش، پوست اضافی از بازو حذف می‌شوند و فرمی باریک و جوان باقی خواهد ماند. در نهایت، برش‌های ایجاد شده معمولاً با استفاده از بخیه‌هایی قابل جذب بسته خواهند شد.
 • در مواردی که برداشت چربی نیز لازم باشد، توأمان با این روش، لیپوساکشن نیز قابل انجام خواهد بود تا تمام انتظارات زیبایی مد نظر برای بخش فوقانی بازو برآورده شوند. عمل جراحی زیبایی بازو یک تا دو ساعت برای درمان هر دو طرف زمان خواهد برد و در مواردی که این عمل با جراحی‌های دیگری همراه باشد، مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید. انجام جراحی‌های بیشتر به صورت همزمان در صورتی امکان‌پذیر است، که جراح ایمنی انجام این عمل‌ها را با توجه به شرایط موجود تأیید کند. ‌

دوره‌ی بهبودی 

انجام لیفت و  کوچک کردن بازو به حداقل دو هفته مرخصی کاری نیاز خواهد داشت. در این مدت بهتر است بازوها بالا نگه داشته شوند و از حرکت دادن آن‌ها خودداری شود. در صورتیکه شغل بیمار از جنب و جوش بالایی برخوردار باشد به نحوی که برای بلند کردن و یا حرکت دادن چیزها از دستان خود استفاده می‌کند، به مرخصی کاری طولانی‌تر نیاز خواهد بود. در طول 3 تا 4 هفته بازوها از دامنه‌ی حرکتی محدودتری برخوردار خواهند بود. پس از پایان هفته‌ی ششم بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره‌ی خود را از سر بگیرد.

خطرات

همانند جراحی‌های دیگر، مخاطرات و عوارض جانبی القوه‌ای برای لاغر  و کوچک کردن بازو وجود خواهند داشت. برخی از شایع‌ترین عوارض جانبی این عمل عبارتند از:

 • هماتوم
 • سروما (تجمع مایع غیرخونی و غیرچرکی در زخم)
 • عفونت
 • زخم نامطلوب
 • احتمال نیاز به جراحی مجدد

چه زمانی پس از کاهش چربی‌های بازو می‌توان انجام حرکات ورزشی آغاز کرد؟


با اینکه بیماران پس از یک تا دو هفته قادر خواهند بود برخی فعالیت‌ها با شدت کمتر را انجام دهند، اما برای انجام حرکات ورزشی و فعالیت‌های شدیدتر نیاز به تأخیر برای مدت زمان بیشتری خواهد بود. در حینی که انجام فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری ثابت و یا استفاده از دستگاه‌های پله‌نوردی در بخش پایین تنه به سرعت ممکن خواهد بود، اما برای انجام حرکاتی که بالای تنه به شدت تأثیر می‌گذارند مانند بلند کردن وزنه، یوگا و پیلاتیس، باید به مدت چند هفته از آن‌ها خودداری شود.

هزینه‌


هزینه‌های عمل کاهش چربی‌های بازو بر اساس مواردی چون دستمزد جراح، هزینه‌های اتاق عمل، هزینه‌های بیهوشی و پوشاک مخصوص فشرده‌سازی پس از عمل، متغیر خواهد بود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ