لاغری مزوتراپی

تاریخچه  مزوتراپی  و موارد کار برد آن


روش مزوتراپی متدی است که در سال 1952 توسط دکتر  Michel Pistor  در فرانسه کشف شده و بیش از 50 سال است که نزدیک به 15000 دکتر در سراسر دنیا این متد را برای کم کردن سلولیت، کاهش وزن عمومی ، کاهش سایز ، ازبین بردن اسکار و درمان چروک های کوچک روی بیماران مختلف استفاده می کنند . امروزه مزوتراپی مورد قبول آکادمی پزشکی فرانسه  (French Academy of Medicine)  و 14 کشور اروپایی و آمریکای جنوبی می باشد . دکتر Shapico  از سال 2002 میلادی تا کنون غریب به   1000 بیمار را در آمریکا با مزوتراپی درمان کرده و نتایج بدست آمده نشان دهند %90-93 موفقیت است  .

متد این کار بدین شکل است که داروهای مختلف ، توسط یک سوزن کوچک بدون کم ترین دردی و یا سوزشی به درون مزودرم (mesoderm)  یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می گردد . در روش multi-pricking  چندین تزریق اندک و سریع در یک ناحیه از پوست انجام می گردد . دستگاه مزوتراپی موجود در این کلینیک دکتر  برادران جمیلی با گان pistor  انجام می گیرد.

این دستگاه با دقت بسیار بالا تزریقات را در محل مورد نظر انجام می دهد . تجربه حاکی از آن است که که درد تزریق کمتر از یک نیشگون آرام و بسیار اندک است . جنس موادی که برای تزریق برگزیده می شوند بسته به مشکل اولیه بیمار مختلف است . تمامی این مواد ساخت شرکت های دارویی معتبر آمریکا مورد تأیید FDA  است .

چگونه مزوتراپی برای کاهش وزن موثر است؟


در روش لاغری موضعی با مزوتراپی داروهایی که به داخل مزودرم وارد می شوند چربی جمع شده در زیر پوست را از بین می برد  و سلول های چربی لایه همیپودرم را چروکیده و کوچک می سازند و در نتیجه این امر چربی حل می شود و از راه کبد دفع می گردد .  با این متد می توان حدود 0.5 کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد و نتیجه نیم کیلوگرم کاهش وزن داشت. برای نتیجه گیری بهتر نقاط بازو ، کمر ، باسن ، پشت و ساق پا تحت این تزریقات قرار می گیرد پس از چند دوره درمان به فاصله 2 الی 4 هفته متناوب ، به طور متوسط سایز کل بدن 2 سایز کاهش میابد . سایز دور کمر ، باسن و ران ها معمولا پس از 4 هفته شروع به کم شدن می کند و پس از ده هفته 10-5 سانتی متر کاهش می یابد.

چگونگی مزوتراپی برای درمان سلولیت  (cellulitis) :


سلولیت اصطلاحاً به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست نامیده می شود، که در ناحیه باسن و ران بسیاری از بانوان تشکیل می گردد . دلیل این شکل  تشکیل نوارهای محکمی است که پوست را به سمت عمق هدایت می کند و چربی لابلای آنها تجمع می افتد .  مزوتراپی قادر است نوارهای بافت همبند را از بین برده و چربی را حل کرده ، نمای صاف و یک نواختی را در پوست بوجود آورد . همچنین مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن انسان  آسان تر می کند . چند دوره درمان به فاصله چند هفته لازم است . پس از جلسه 4 پوست یکنواخت تر و صافتر می شود و در انتهای جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست اندازه  محل مورد تزریق نیز 10-5 سانتی متر کاهش می یابد .

روش مزوتراپی برای جوانسازی پوست (Mesolift) :


با بالا رفتن سن و اثرات تجمعی اشعه آفتاب روی پوست ، کم کم کلاژن موجود در پوست کاهش می یابد . این امر باعث شل شدن و افتادگی پوست و تشکیل  چروکهای ظریف در سطح پوست می گردد . با مزوتراپی ماده ای بنام هیالورونیک اسید بوسیله سوزن بسیار ظریف در نقاط نزدیک به هم در پوست تزریق می گردد . هیالورونیک اسید جزو ساختمان طبیعی پوست می باشد  و به سهولت در لابلای اجزاء دیگر پوست قرار خواهد گرفت ، بدون اینکه کمترین واکنشی ایجاد گردد و در نتیجه جای الیاف کلاژن از بین رفته  را پر می کند تا پوست شاداب و محکم شود و چروکهای سطحی کاملاً از بین رود . در بیشتر موارد برای بهترین نتیجه 7 جلسه درمان مورد نیاز است .


متد مزوتراپی برای لاغری موضعی(Mesolipo) :


مزوتراپی متدی بدون  کم ترین درد ، عارضه و برگزیده ترین جایگزین برای لیپوساکشن می باشد .به روشی که شرح داده شد چربی وسلولیت از موضع تحت درمان خارج می گردد . نتایج مزوتراپی برای لاغری پس از جلسه 2 قابل احساس می شود و پس از چند دوره درمان سایز دور کمر ، باسن ، ران ، ناحیه چانه (غبغب)یا پشت به اندازه 12-5 سانتی متر کاهش می یابد . مزوتراپی برای کم کردن اندازه سینه به استفاده نمی شود . انتخاب نوع دارو برای تزریق بعهده پزشک  معالج می باشد.