آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغری مزوتراپی

متدهای لاغری موضعی

فهرست مطالب

تاریخچه  مزوتراپی  و موارد کار برد آن


روش مزوتراپی یک روش درمانی است که در سال ۱۹۵۲ توسط دکتر میشل پیستور در فرانسه کشف شد. از آن زمان به بیش از ۵۰ سال گذشته و در حال حاضر حدود ۱۵,۰۰۰ پزشک در سراسر جهان از این روش برای کاهش سلولیت، کاهش وزن، کوچک‌تر شدن اندازه، برطرف کردن اسکار و درمان چروک‌های کوچک بر روی بیماران مختلف استفاده می‌کنند. امروزه، مزوتراپی توسط آکادمی پزشکی فرانسه و ۱۴ کشور اروپایی و آمریکای جنوبی تأیید شده است. دکتر شاپیکو از سال ۲۰۰۲ تاکنون بیش از ۱,۰۰۰ بیمار را در آمریکا با استفاده از مزوتراپی درمان کرده است و نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که میزان موفقیت آن در حدود ۹۰-۹۳ درصد است.

متد این کار بدین شکل است که داروهای مختلف ، توسط یک سوزن کوچک بدون کم ترین دردی و یا سوزشی به درون مزودرم (mesoderm)  یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می گردد . در روش multi-pricking  چندین تزریق اندک و سریع در یک ناحیه از پوست انجام می گردد . دستگاه مزوتراپی موجود در این کلینیک دکتر  برادران جمیلی با گان pistor  انجام می گیرد.

این دستگاه با دقت بسیار بالا تزریقات را در محل مورد نظر انجام می دهد . تجربه حاکی از آن است که که درد تزریق کمتر از یک نیشگون آرام و بسیار اندک است . جنس موادی که برای تزریق برگزیده می شوند بسته به مشکل اولیه بیمار مختلف است . تمامی این مواد ساخت شرکت های دارویی معتبر آمریکا مورد تأیید FDA  است .

چگونه مزوتراپی برای کاهش وزن موثر است؟


در روش لاغری موضعی با استفاده از مزوتراپی، داروهایی به طور مستقیم در لایه میانی پوست وارد می‌شوند تا چربی زیر پوست را بهبود بخشند. این داروها باعث چروکیده شدن و کوچک شدن سلول‌های چربی در لایه همیپودرم می‌شوند و در نتیجه چربی حل شده و از طریق کبد از بدن دفع می‌شود. با استفاده از این روش، می‌توان در هفته حدود ۰.۵ کیلوگرم چربی را حذف کرد و در نتیجه کاهش وزن نیم کیلوگرمی را تجربه کرد. برای بهترین نتیجه، نقاطی مانند بازو، کمر، باسن، پشت و ساق پا به عنوان مناطق درمانی انتخاب می‌شوند. پس از چند دوره درمان با فواصل زمانی ۲ تا ۴ هفته، به طور میانگین سایز کل بدن دو سایز کوچکتر می‌شود. اندازه دور کمر، باسن و ران‌ها معمولاً پس از ۴ هفته کاهش می‌یابد و پس از ده هفته، ۵-۱۰ سانتیمتر کاهش می‌یابد.

چگونگی مزوتراپی برای درمان سلولیت  (cellulitis) :


سلولیت اصطلاحاً به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست نامیده می شود، که در ناحیه باسن و ران بسیاری از بانوان تشکیل می گردد . دلیل این شکل  تشکیل نوارهای محکمی است که پوست را به سمت عمق هدایت می کند و چربی لابلای آنها تجمع می افتد .  مزوتراپی قادر است نوارهای بافت همبند را از بین برده و چربی را حل کرده ، نمای صاف و یک نواختی را در پوست بوجود آورد . همچنین مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن انسان  آسان تر می کند . چند دوره درمان به فاصله چند هفته لازم است . پس از جلسه 4 پوست یکنواخت تر و صافتر می شود و در انتهای جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست اندازه  محل مورد تزریق نیز 10-5 سانتی متر کاهش می یابد .

روش مزوتراپی برای جوانسازی پوست (Mesolift) :


با گذشت سن و تأثیر تجمعی اشعه‌های آفتاب بر پوست، کلاژن موجود در پوست به تدریج کاهش می‌یابد. این امر باعث شل شدن و افتادگی پوست و تشکیل چروک‌های ریز در سطح پوست می‌شود. با استفاده از مزوتراپی، یک ماده به نام اسید هیالورونیک به وسیله سوزن‌های بسیار نازک در نقاط نزدیک به هم در پوست تزریق می‌شود. اسید هیالورونیک جزء ساختار طبیعی پوست است و به آسانی در بین اجزاء دیگر پوست قرار می‌گیرد، بدون ایجاد واکنشی حتی کوچک. این اسید به جای الیاف کلاژن از بین رفته پر می‌شود تا پوست روشن و برجسته شود و چروک‌های سطحی به طور کامل از بین برود. در بیشتر موارد، برای دستیابی به نتایج بهتر، نیاز به ۷ جلسه درمان است.


متد مزوتراپی برای لاغری موضعی(Mesolipo) :


مزوتراپی متدی بدون  کم ترین درد ، عارضه و برگزیده ترین جایگزین برای لیپوساکشن می باشد .به روشی که شرح داده شد چربی وسلولیت از موضع تحت درمان خارج می گردد . نتایج مزوتراپی برای لاغری پس از جلسه 2 قابل احساس می شود و پس از چند دوره درمان سایز دور کمر ، باسن ، ران ، ناحیه چانه (غبغب)یا پشت به اندازه 12-5 سانتی متر کاهش می یابد . مزوتراپی برای کم کردن اندازه سینه به استفاده نمی شود . انتخاب نوع دارو برای تزریق بعهده پزشک  معالج می باشد.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ