آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

عمل جراحی زیبایی تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی) چیست؟

فهرست مطالب

زایمان باعث ایجاد فشار قوی بر روی واژن می‌شود و بسیاری از زنان پس از زایمان، ضعف عضلات واژن را تجربه می‌کنند. همچنین، همانند سایر عضلات بدن، حفره واژن نیز ممکن است با پیشرفت سن تضعیف شود. ناتوانی در انقباض صحیح عضلات واژن منجر به کاهش احساس و کنترل، و در نتیجه تجربه جنسی ناخوشایند برای بسیاری از زنان و همسران آن‌ها می‌شود. مسائل دیگر مانند بی‌اختیاری ادرار نیز اغلب رخ می‌دهد، زیرا دیواره لگن ضعیف شده نمی‌تواند حمایت کافی برای عضلات مثانه و مجرای ادراری فراهم کند. واژینوپلاستی، که به طور عمومی به عنوان جوانسازی واژن شناخته می‌شود، یک روش جراحی است که باعث تنگ شدن عضلات واژن می‌شود و بافت‌های نرمی را که ممکن است در هنگام زایمان یا ضربه‌های دیگر آسیب ببینند، ترمیم می‌کند.

اگر به دلیل گشادی واژن پس از زایمان و یا درنتیجه روند طبیعی پیری، نوسانات شدید وزنی و دیگر عوامل، با فقدان لذت جنسی و اعتمادبه‌نفس مواجه شده‌اید، واژینوپلاستی بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی به‌منظور تنگ كردن عضلات واژن تا گردن رحم واژینوپلاستی را به شما پیشنهاد می‌کنند. صراحت در مورد نتایج مورد انتظار در طول جلسه مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‎های 02188333259 02188334029  تماس حاصل نمایید.

 

واژینوپلاستی و تنگ كردن واژن 


واژینوپلاستی، كه تنگ كردن واژن یا جوان‌سازی واژن نیز نامیده می‌شود، یک روش جراحی است که شامل برداشتن بافت اضافی و نامطلوب واژن، و سفت كردن و ترمیم عضلات واژن و لگن به‌منظور كاهش قطر واژن و افزایش قدرت انقباض و كنترل واژن می‌باشد. جراح و متخصص جراحی‌های واژن را به‌طورمعمول و با مهارت تمام انجام می‌دهد.

چرا برخی از زنان واژینوپلاستی را انتخاب می‌کنند؟


دغدغه‌های زیبایی‌شناختی

درحالی‌که زایمان واژینال یک محرك فشار اصلی بر بافت واژن به شمار می‌رود، پوست واژن، مانند پوست صورت، می‌تواند صرفاً با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. درنتیجه این محرک‌ها، بسیاری از زنان به ضعف یا شلی عضلات کف لگن مبتلا می‌شوند، که می‌تواند به از دست رفتن قوام عضلانی، افزایش قطر واژن (كشیده شدن واژن)، شلی و افتادگی بافت واژن و درنتیجه بدشكلی واژن و در اغلب موارد ایجاد ظاهری افتاده و نامطلوب در واژن منتهی گردد. درحالی‌که واژن از اندام‌های داخلی بوده و به‌ آسانی قابل‌ رؤیت نمی‌باشد، این اختلالات بازهم می‌تواند موجب ناراحتی و احساس نارضایتی در زنان گردد.

نارضایتی جنسی 

برای بسیاری از زنان، گشادی واژن چیزی بیش از یک دغدغه زیبایی‌شناختی است. برخی از زنان از كاهش حس در طول رابطه جنسی كه ناشی از عدم اصطكاك می‌باشد، شكایت دارند. عارضه‌ای جانبی كه می‌تواند به نارضایتی جنسی در زنان و همسران آن‌ها منجر شود.

بی‌اختیاری ادرار  

در برخی از افراد، گشادی واژن می‌تواند به بی‌اختیاری ادرار منجر شود، وضعیتی که در آن در هنگام خنده، عطسه یا سرفه ادرار از مثانه ریزش می‌کند. خوشبختانه، پیشرفت در تکنیک‌های جراحی زیبایی اصلاح این اختلالات را تسهیل كرده است.

مزایا 


هدف از واژینوپلاستی، بازیابی واژن از طریق تقویت عضلات لگن، برداشتن و ترمیم بافت اضافی و افتاده، و کاهش یا حتی معکوس کردن اثرات منفی ناشی از عواملی مانند سن و زایمان است. هدف دیگر از تنگ کردن واژن، بازیابی و تشدید حسی که به دلیل کاهش اصطکاک در طول رابطه جنسی از دست رفته است و بهبود بالقوه رضایت جنسی زنان و همسران آن‌ها است. تنگ کردن واژن علاوه بر بهبود ظاهر کلی واژن، باعث کاهش قطر دهانه واژن و تنگ شدن حفره‌ی واژن می‌شود و به تقویت کنترل عضلات واژن و افزایش اصطکاک در طول رابطه جنسی کمک می‌کند. به عبارت دیگر، تنگ کردن واژن، علاوه بر اینکه به عنوان یک عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود، هدف آن بهبود ظاهر واژن و همچنین بهبود قابلیت عملکرد این قسمت از بدن در طول رابطه جنسی است. گشادی واژن و ضعف عضلات آن، بطور معمول به طور خودبخود اصلاح نمی‌شوند. تمرینات ورزشی کگل می‌توانند بهبود قوام عضلات گردن را ایجاد کنند، اما به ندرت در بازیابی تنگی واژن از دست رفته موثر هستند. این اختلالات ممکن است شامل کشیدگی یا ضعف عضلات لبی واژن و ناحیه میان دوراهی (ناحیه بین فرج و مقعد) نیز شوند. در مواردی که این اختلالات وجود دارند، لابیوپلاستی یا پرینوپلاستی، همراه با واژینوپلاستی، می‌توانند به عنوان روش‌های درمانی مؤثر مورد استفاده قرار گیرند.

كاندیدها 


اکثر زنانی كه از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و از اختلال پزشكی پیشین كه موجب پیچیدگی در روند جراحی می‌گردد رنج نمی‌برند، كاندیدهای خوبی برای تنگ کننده واژن هستند. بااین‌حال، یک جراح مسئول، واژینوپلاستی را بر روی یك زن باردار انجام نمی‌دهد. توصیه می‌شود که زنانی که قصد باردارشدن را دارند، جراحی تنگ كردن واژن را تا بعد از زایمان خود به تأخیر اندازند. به زنانی که به‌ تازگی زایمان کرده‌اند، به‌ طور معمول توصیه می‌شود كه جراحی تنگ کننده واژن را حداقل 8-4 هفته پس از زایمان خود انجام دهند، اما ننگ كردن واژن تنها مختص زنانی نیست كه زایمان انجام داده‌اند،‌ چراكه كشیده شدن واژن می‌تواند ناشی از علل مختلف باشد.. اگر شما به‌واسطه زایمان به كشیده شدن واژن دچار شده‌اید و با فقدان حس و اصطكاك، در طول مقاربت جنسی مواجه می‌باشید، یا تنها در پی بهبود ظاهر و احساس در ناحیه تناسلی خود می‌باشید، جراحی تنگ کننده واژن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

فرآیند


جراحی واژینوپلاستی معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد و بسته به میزان كاری كه باید انجام شود و تبحر متخصص بیهوشی، تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌گیرد. جراحی شامل دوختن عضله كشیده شده در پشت واژن و كوتاه كردن آن با بخیه‌های قابل‌جذب می‌باشد. واژینوپلاستی را می‌توان نوعی لیفت صورت برای واژن در نظر گرفت. جراحی‌های مرتبط، مانند لابیوپلاستی، كوچك كردن كلاهك چوچوله، هایمنوپلاستی، تقویت نقطه g و دیگر جراحی‌های زیبایی مانند بزرگ كردن سینه، اغلب به‌طور هم‌زمان انجام می‌شود. توصیه می‌شود درمان‌ها به‌صورت تركیبی انجام شوند، زیرا با وجود اینکه ممكن است زمان بهبودی افزایش یابد، اما در مقایسه با دو جراحی جداگانه فشار كمتری به بدن وارد می‌شود و هزینه‌های مرتبط با بیهوشی و استفاده از امکانات جراحی کاهش می‌یابد. تعدیل قیمت‌ها برای بیمارانی كه چندین جراحی را به‌ طور هم‌زمان انجام می‌دهند، امکان‌پذیر است.

پس از جراحی 


داشتن انتظارات واقع‌بینانه پس از واژینوپلاستی بسیار مهم است. جراح باید به شما عکس‌های قبل و بعد از عمل از بیماران راضی را نشان دهد تا شما ایده‌ای دقیق از نتایج بصری مورد انتظار داشته باشید. همچنین می‌توانید از جراح خواستار کاهش قطر واژن و افزایش سفتی و کنترل عضلات آن شوید، که می‌تواند منجر به افزایش اصطکاک و حساسیت در طول فعالیت جنسی شود. واژینوپلاستی اغلب می‌تواند باعث کاهش یا معکوس کردن اثرات کشیدگی ناشی از سن و زایمان شود. علاوه بر این، برخی از زنان بهبود اعتماد به نفس و خودتحکمی را به عنوان یکی از نتایج مطلوب جراحی تنگ کردن واژن گزارش می‌کنند. با این حال، بیماران باید آگاه باشند که در حالی که هدف از تنگ کردن واژن رفع نارضایتی جنسی ناشی از کاهش اصطکاک در طول رابطه جنسی است، اما این روش راه حلی برای نارضایتی جنسی ناشی از فقدان برانگیختگی، نقص در ارگاسم و یا اختلالات دیگر در عملکرد جنسی نمی‌باشد. از آنجایی که رضایت جنسی یک فرآیند پیچیده است و به عوامل متعددی وابسته است، جراحی تنگ کردن واژن نمی‌تواند تضمین کننده رضایت جنسی باشد.

هزینه 


هزینه واژینوپلاستی می‌تواند بسته به عوامل مختلف، ازجمله میزان جراحی انجام‌شده، تعداد جراحی‌های هم‌زمان موردنظر و نوع بیهوشی مورداستفاده، متفاوت باشد. قبل از انتخاب ارزان‌ترین گزینه، در مورد هزینه‌ها فكر كنید. هزینه واژینوپلاستی شامل امکانات پزشکی، جراحان متخصص بیماری‌های زنان و دستیاران جراحی، متخصص بیهوشی، و ابزار و تجهیزات تخصصی می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ