آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

زایمان موجب اعمال فشار زیاد بر روی واژن می‌گردد و بسیاری از زنان پس از زایمان ضعف عضلات واژن را تجربه می‌کنند. علاوه بر این حفره واژن،‌ درست مانند هر عضله دیگر در بدن، می‌تواند با افزایش سن تضعیف گردد. ناتوانی در انقباض صحیح عضلات واژن موجب فقدان اصطكاك و كنترل و كاهش حس و متعاقب آن ایجاد یك تجربه جنسی ناخوشایند برای بسیاری از زنان و همسران آن‌ها می‌گردد. مسائل دیگر، مانند بی‌اختیاری ادرار نیز اختلالی شایع است، زیرا دیواره لگن ضعیف شده نمی‌تواند محافظت كافی از عضلات مثانه و پیشاب‌راه داشته باشد. واژینوپلاستی، كه اغلب جوان‌سازی واژن نیز نامیده می‌شود، یك روش جراحی است که به تنگ شدن عضلات واژن كمك كرده و موجب ترمیم بافت‌های نرمی می‌گردد كه ممكن است در هنگام زایمان یا دیگر صدمات، آسیب‌دیده باشند.

اگر به دلیل گشادی واژن پس از زایمان و یا درنتیجه روند طبیعی پیری، نوسانات شدید وزنی و دیگر عوامل، با فقدان لذت جنسی و اعتمادبه‌نفس مواجه شده‌اید، واژینوپلاستی بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی به‌منظور تنگ كردن عضلات واژن تا گردن رحم واژینوپلاستی را به شما پیشنهاد می‌کنند. صراحت در مورد نتایج مورد انتظار در طول جلسه مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‎های 02188333259 02188334029  تماس حاصل نمایید.

 

واژینوپلاستی و تنگ كردن واژن 


واژینوپلاستی، كه تنگ كردن واژن یا جوان‌سازی واژن نیز نامیده می‌شود، یک روش جراحی است که شامل برداشتن بافت اضافی و نامطلوب واژن، و سفت كردن و ترمیم عضلات واژن و لگن به‌منظور كاهش قطر واژن و افزایش قدرت انقباض و كنترل واژن می‌باشد. جراح و متخصص جراحی‌های واژن را به‌طورمعمول و با مهارت تمام انجام می‌دهد.

چرا برخی از زنان واژینوپلاستی را انتخاب می‌کنند؟


دغدغه‌های زیبایی‌شناختی

درحالی‌که زایمان واژینال یک محرك فشار اصلی بر بافت واژن به شمار می‌رود، پوست واژن، مانند پوست صورت، می‌تواند صرفاً با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. درنتیجه این محرک‌ها، بسیاری از زنان به ضعف یا شلی عضلات کف لگن مبتلا می‌شوند، که می‌تواند به از دست رفتن قوام عضلانی، افزایش قطر واژن (كشیده شدن واژن)، شلی و افتادگی بافت واژن و درنتیجه بدشكلی واژن و در اغلب موارد ایجاد ظاهری افتاده و نامطلوب در واژن منتهی گردد. درحالی‌که واژن از اندام‌های داخلی بوده و به‌ آسانی قابل‌ رؤیت نمی‌باشد، این اختلالات بازهم می‌تواند موجب ناراحتی و احساس نارضایتی در زنان گردد.

نارضایتی جنسی 

برای بسیاری از زنان، گشادی واژن چیزی بیش از یک دغدغه زیبایی‌شناختی است. برخی از زنان از كاهش حس در طول رابطه جنسی كه ناشی از عدم اصطكاك می‌باشد، شكایت دارند. عارضه‌ای جانبی كه می‌تواند به نارضایتی جنسی در زنان و همسران آن‌ها منجر شود.

بی‌اختیاری ادرار  

در برخی از افراد، گشادی واژن می‌تواند به بی‌اختیاری ادرار منجر شود، وضعیتی که در آن در هنگام خنده، عطسه یا سرفه ادرار از مثانه ریزش می‌کند. خوشبختانه، پیشرفت در تکنیک‌های جراحی زیبایی اصلاح این اختلالات را تسهیل كرده است.

مزایا 


هدف از واژینوپلاستی بازیابی واژن از طریق سفت کردن عضلات لگن و نیز برداشتن و ترمیم بافت اضافی و افتاده و كاهش یا حتی معكوس ساختن اثرات منفی ایجاد شده به‌ واسطه سن و زایمان می‌باشد. هدف دیگر از تنگ كردن واژن بازیابی و تشدید حس از دست‌ رفته ناشی از كاهش اصطكاك در طول مقاربت و بهبود بالقوه رضایت جنسی برای زنان و همسران آن‌ها است. تنگ كردن واژن علاوه بر بازگرداندن ظاهر کلی واژن، موجب كاهش قطر دهانه واژن و تنگ شدن حفره واژن شده و به تقویت كنترل عضله واژن و نیز افزایش اصطكاك در طول رابطه جنسی كمك می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، تنگ كردن واژن، در عین اینكه یك عمل زیبایی محسوب می‌شود، اما هدف آن بهبود ظاهر واژن و درعین‌حال بهبود قابلیت این اندام در طول مقاربت است. گشادی واژن و تضعیف عضلات آن، از اختلالاتی هستند كه به‌ ندرت به‌ طور خودبه‌خود اصلاح می‌گردند. تمرینات ورزشی كگل ممکن است موجب بهبود قوام عضلانی گردند، اما به‌ ندرت در بازیابی تنگی از دست‌ رفته واژن مؤثر واقع می‌شوند. این اختلالات ممکن است كشیدگی یا تضعیف عضلات لب‌های واژن و میان دوراهی (ناحیه بین فرج و مقعد) را نیز شامل شود، كه در چنین مواردی لابیوپلاستی یا پرینوپلاستی، همراه با واژینوپلاستی ممكن است از درمان‌های مؤثر به شمار روند.

كاندیدها 


اکثر زنانی كه از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و از اختلال پزشكی پیشین كه موجب پیچیدگی در روند جراحی می‌گردد رنج نمی‌برند، كاندیدهای خوبی برای تنگ کننده واژن هستند. بااین‌حال، یک جراح مسئول، واژینوپلاستی را بر روی یك زن باردار انجام نمی‌دهد. توصیه می‌شود که زنانی که قصد باردارشدن را دارند، جراحی تنگ كردن واژن را تا بعد از زایمان خود به تأخیر اندازند. به زنانی که به‌ تازگی زایمان کرده‌اند، به‌ طور معمول توصیه می‌شود كه جراحی تنگ کننده واژن را حداقل 8-4 هفته پس از زایمان خود انجام دهند، اما ننگ كردن واژن تنها مختص زنانی نیست كه زایمان انجام داده‌اند،‌ چراكه كشیده شدن واژن می‌تواند ناشی از علل مختلف باشد.. اگر شما به‌واسطه زایمان به كشیده شدن واژن دچار شده‌اید و با فقدان حس و اصطكاك، در طول مقاربت جنسی مواجه می‌باشید، یا تنها در پی بهبود ظاهر و احساس در ناحیه تناسلی خود می‌باشید، جراحی تنگ کننده واژن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

فرآیند


جراحی واژینوپلاستی معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد و بسته به میزان كاری كه باید انجام شود و تبحر متخصص بیهوشی، تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌گیرد. جراحی شامل دوختن عضله كشیده شده در پشت واژن و كوتاه كردن آن با بخیه‌های قابل‌جذب می‌باشد. واژینوپلاستی را می‌توان نوعی لیفت صورت برای واژن در نظر گرفت. جراحی‌های مرتبط، مانند لابیوپلاستی، كوچك كردن كلاهك چوچوله، هایمنوپلاستی، تقویت نقطه g و دیگر جراحی‌های زیبایی مانند بزرگ كردن سینه، اغلب به‌طور هم‌زمان انجام می‌شود. توصیه می‌شود درمان‌ها به‌صورت تركیبی انجام شوند، زیرا با وجود اینکه ممكن است زمان بهبودی افزایش یابد، اما در مقایسه با دو جراحی جداگانه فشار كمتری به بدن وارد می‌شود و هزینه‌های مرتبط با بیهوشی و استفاده از امکانات جراحی کاهش می‌یابد. تعدیل قیمت‌ها برای بیمارانی كه چندین جراحی را به‌ طور هم‌زمان انجام می‌دهند، امکان‌پذیر است.

پس از جراحی 


داشتن انتظارات واقع‌بینانه پس از واژینوپلاستی از اهمیت زیادی برخوردار است. جراح باید عکس‌هایی از قبل و بعد از عمل بیماران راضی به شما نشان دهد تا ایده‌ای دقیق از نتایج بصری مورد انتظار در اختیار شما قرار دهد. شما همچنین می‌توانید خواستار کاهش قطر دهانه واژن و نیز افزایش سفتی و کنترل عضلات واژن باشید، که می‌تواند به افزایش اصطکاک و حساسیت در طول فعالیت جنسی منجر شود. واژینوپلاستی اغلب می‌تواند موجب كاهش یا معكوس ساختن اثرات كشیده شدگی ناشی از سن و زایمان گردد. بعلاوه، برخی از زنان بهبود اعتمادبه‌نفس و خودانگاره را به‌عنوان یكی از نتایج مطلوب جراحی تنگ كردن واژن گزارش می‌کنند. از این گذشته، بیماران باید آگاه باشند که درحالی‌که هدف از تنگ كردن واژن رفع نارضایتی جنسی ناشی از كاهش اصطكاك در طول مقاربت می‌باشد، اما این روش راه‌حلی برای نارضایتی جنسی ناشی از فقدان برانگیختگی، نقص در ارگاسم و یا دیگر اختلالات در عملکرد جنسی به شمار نمی‌رود. ازآنجایی‌که رضایت جنسی فرآیندی پیچیده بوده و به عوامل متعدد وابسته می‌باشد، جراحی تنگ كردن واژن نمی‌تواند تضمینی برای رضایت جنسی باشد.

هزینه 


هزینه واژینوپلاستی می‌تواند بسته به عوامل مختلف، ازجمله میزان جراحی انجام‌شده، تعداد جراحی‌های هم‌زمان موردنظر و نوع بیهوشی مورداستفاده، متفاوت باشد. قبل از انتخاب ارزان‌ترین گزینه، در مورد هزینه‌ها فكر كنید. هزینه واژینوپلاستی شامل امکانات پزشکی، جراحان متخصص بیماری‌های زنان و دستیاران جراحی، متخصص بیهوشی، و ابزار و تجهیزات تخصصی می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ