عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

هر چند افراد مختلف با ملیت و نژاد‌های گوناگون دارای بینی‌هایی با ظاهر کاملاً متفاوت هستند و نمی‌توان به طور کلی ویژگی‌های بینی زیبا را یکسان فرض کرد، اما اگر بینی شما با سایر اجزای صورت شما هماهنگی نداشته باشد ممکن است به نظر پهن و بزرگ بیاید. به بیان دیگر، بینی پهن و گوشتی به بینی گفته می‌شود که در مقایسه با سایر اجزای صورت بزرگ به نظر می‌آید و با شکل کلی صورت هماهنگی ندارد. در صورتی که بینی بیش از حد پهن باشد می‌تواند از زیبایی سایر اجزای صورت مانند گونه‌ها و چشم‌ها نیز بکاهد. در برخی از موارد، بینی به حدی فضای زیادی را اشغال می‌کند که موجب می‌شود سایر اجزای صورت کمتر به چشم بیایند. زمانی که از پایین به بینی نگاه می‌کنید، بینی باید شکلی شبیه به یک مثلث داشته باشد و حالتی بیضی مانند نداشته باشد. اگر شکل بینی از این زاویه بیش از حد بیضوی مانند باشد، بینی شما جزو بینی‌های پهن محسوب می‌شود. اما همان‌طور که قبلاً گفته شد، این موضوع به شکل چهره و سایر اجزای صورت شما نیز بستگی دارد که بینی توجه بیننده را به خود جلب می‌کند و موجب دیده نشدن سایر اجزای صورت می‌شود یا خیر.

داشتن بینی گوشتی ممکن است برای صورت برخی از افراد مناسب و ظاهر جذابی نباشد. پهن بودن بینی باعث می‌شود که چهره باریک‌تر و چشم‌ها نزدیک‌تر به هم به نظر بیایند. پهن بودن نوک بینی و پره‌های بینی باعث می‌شود که تیغه‌ی بینی بیش از حد باریک به نظر بیاید (و عکس این موضوع نیز صادق است). متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی بعد از ارزیابی کامل بینی شما، روشی را برای انجام جراحی زیبایی بینی انتخاب می‌کنند که موجب شود بینی با اجزای بالایی و پایینی چهره تناسب بیشتری داشته باشد و در کل تعادل بیشتری بین اجزای چهره برقرار شود. جراحی بینی گوشتی معمولاً تنها قسمت یک‌سوم پایینی بینی را درگیر می‌کند که شامل قسمت نوک بینی و پره‌های بینی می‌شود. با توجه به شرایط هر فرد و شکل بینی او، قسمت نوک بینی یا پایه‌ی بینی (پره‌های بینی) یا هر دو ممکن است دچار تغییر شوند. بنابراین اگر برای داشتن بینی زیباتر با ظاهر بهتر آماده هستید، می‌توانید بینی گوشتی خود را با جراحی زیبایی بینی اصلاح کنید. برای آشنایی بیشتر با چگونگی انجام این عمل و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188333259 -02188334029 تماس حاصل فرمایید.

 

مزایای جراحی زیبایی بینی گوشتی 


برای بیمارانی که متقاضی مناسبی برای عمل جراحی بینی گوشتی و ترمیم بینی هستند، این عمل می‌تواند مزایای بسیار عالی داشته باشد.

بهبود ظاهر چهره

طی این جراحی ظاهر بینی به نحوی تغییر داده می‌شود که نگرانی‌ها و نارضایتی‌های شما از ظاهر بینی برطرف شود. این تغییرات ممکن است بسیار کوچک و جزئی باشند اما در هر حال شما را به ظاهر دلخواه خود می‌رسانند. تغییرات مدنظر شما روی بینی چه کوچک و جزئی و چه بزرگ و اساسی باشند، تغییراتی تعیین‌کننده برای آغاز مرحله‌ی جدیدی از زندگی شما با ظاهر جدید هستند.

اعتمادبه‌نفس بیشتر

زمانی که نسبت به ظاهر خود احساس بهتری دارید، اعتمادبه‌نفس شما بالاتر می‌رود. ایجاد حتی تغییرات جزئی می‌تواند تأثیرات بسیار بزرگی بر ظاهر و عملکرد بینی داشته.

سلامت بهتر

ممکن است در حال حاضر بینی شما موجب گرفتگی و سختی در تنفس یا مشکلات دیگر شده باشد. عمل جراحی بینی؛ نه‌ تنها ظاهر بینی بلکه مشکلات ساختاری بینی را نیز برطرف می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که بدون داشتن دغدغه از ظاهر بینی یا مشکلات آن، از زندگی خود لذت ببرید.

متقاضی مناسب برای عمل بینی گوشتی


بیمار باید قبل از انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی، درک خوبی از این جراحی داشته و در نتیجه انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج جراحی خود داشته باشد. هر چند با کمک تکنیک‌های مدرن و پیشرفته در جراحی بینی گوشتی، نتایج به دست آمده از این جراحی در مقایسه با گذشته بسیار بهتر هستند اما همچنان محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد. به همین منظور بسیار مهم است که بیمار به خوبی درک کرده باشد که با کمک این جراحی به چه نتایجی می‌تواند دست یابد. تعامل درست و واضح بین پزشک و بیمار برای رسیدن به این درک صحیح، بسیار اهمیت دارد. ما در این کلینیک برای نشان دادن نتایج احتمالی جراحی به بیمار، از تصاویر شبیه‌سازی‌شده کامپیوتری استفاده می‌کنیم. جراحان نیز انسان هستند و بنابراین ممکن است مرتکب خطا شوند. هر چند اغلب بیماران پس از جراحی از شکل و فرم جدید بینی خود بسیار راضی هستند، اما باید به خاطر داشته باشید که جراحی بینی نیز، مانند دیگر اعمال انجام شده به دست انسان، عملی تضمین‌شده و بی‌نقص نیست. یک جراح ماهر و باتجربه می‌تواند با کمک توانایی هنری، به‌کارگیری تکنیک‌های بی‌نقص و انجام جراحی باظرافت و دقت مناسب، به نتایج نسبتاً مطلوب دست پیدا کند.

مشاوره


روند مشاوره در ابتدا با بحث در مورد نظر خود بیمار در مورد ظاهر بینی شروع می‌شود و بیمار مواردی که از آنها رضایت ندارد را بیان می‌کند. در این زمان پزشک در مورد مشکلات عملکردی بینی نیز از بیمار سؤال می‌کند. برای مثال در صورتی که بیمار مشکل گرفتگی بینی و تنفس دارد، باید پزشک را مطلع کند. سپس یک معاینه و ارزیابی کامل از بینی صورت می‌گیرد و سوراخ‌های بینی به دقت بررسی می‌شوند.

چگونگی انجام عمل


باریک کردن نوک بینی

برای آن که جراح بتواند نوک بینی را باریک کند، باید در ابتدا دلیل پهن بودن نوک بینی را تشخیص دهد. دلایل شایع پهن بودن نوک بینی عبارت‌اند از:

  • کلفت بودن پوست
  • پهن بودن غضروف بینی
  • قرار گرفتن غضروف بینی در موقعیت نامناسب
  • بزرگ بدون غضروف بینی
  • کوتاه بودن نوک بینی یا نداشتن برجستگی مناسب

برای باریک کردن نوک بینی می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد:

  • نازک کردن پوست بینی
  • باریک کردن غضروف پهن بینی
  • قرار دادن غضروف بینی در موقعیتی بهتر
  • برداشتن قسمتی از غضروف بینی
  • بالا آوردن و برآمده کردن نوک بینی

برای کوچک کردن یا باریک کردن غضروف بینی ممکن است از بخیه استفاده شود و یا بخشی از غضروف بریده شود. در برخی از موارد که نوک بینی برجستگی کافی را ندارد و این موضوع باعث شده که نوک پینی پهن به نظر بیاید، لازم است که مقداری غضروف به نوک بینی پیوند زده‌ شده و به آن اضافه شود که به این عمل پیوند غضروف گفته می‌شود.

باریک کردن پره‌های بینی

در اغلب موارد جراحی بینی گوشتی، قسمت پره‌های بینی بیمار (سوراخ‌های بینی) پهن هستند. به طور ایده‌آل پهنای قسمت پایینی بینی باید به اندازه‌ی پهنای بین دو چشم باشد. این اندازه در بین نژادهای مختلف، متفاوت است. اگر پره‌های بینی بسیار پهن باشند می‌توان با ایجاد یک برش بسیار کوچک در پره‌ی بینی، سوراخ‌های بینی را کوچک‌تر و پهنای بینی را کمتر کرد. این برش در شیار بین پره‌ی بینی و صورت ایجاد می‌شود. با توجه به میزانی که قرار است سوراخ بینی کوچک شود، بافت این ناحیه برداشته می‌شود. سپس برش ایجاد شده با دقت و ظرافت بخیه زده می‌شود و جای برش نیز در چروک بین پره بینی و صورت پنهان می‌شود.

باریک  کردن قسمت میانی و فوقانی بینی

بینی از غضروف و استخوان تشکیل شده است. قسمت نرم پایینی بینی از غضروف و قسمت سخت بالایی از استخوان تشکیل شده است. اگر قسمت بالایی بینی پهن باشد بدین معناست که در واقع استخوان بینی پهن است و این استخوان‌ها طی جراحی به هم نزدیک‌تر می‌شوند تا پهنای بینی کمتر شود. برای انجام این کار لازم است که در ابتدا استخوان بینی به طور کنترل شده‌ای، شکسته شود و سپس می‌توان استخوان‌ها را به هم نزدیک کرد.

 برای شکستن بینی از یک اسکن (قلم) مخصوص جراحی استفاده می‌شود. بیماران معمولاً بابت انجام این کار و درد ناشی از آن نگران هستند و البته مطمئناً فرایند شکستن بینی دردناک است. اما خوشبختانه شما در حین انجام این کار کاملاً بی‌هوش هستید و زمانی که بعد از جراحی به هوش می‌آیید بینی در گچ قرار دارد و استخوان‌های شکسته که درون گچ قرار دارند دیگر دردناک نیستند. برخی از بیماران بعد از عمل باریک کردن بینی درد کمی دارند که با دارو قابل‌ کنترل است.

بهبودی


مدت زمان بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی گوشتی در حدود یک الی دو هفته است. انتظار می‌رود که پس از جراحی، صورت کبود باشد که این کبودی طی یک تا دو هفته اول کاملاً برطرف می‌شود. تورم نیز یکی دیگر از عوارض شایع است که بخش اعظمی از آن طی چند هفته‌ی اول پس از جراحی برطرف می‌شود. اما میزان کمی از تورم باقی‌مانده بسیار آرام و تدریجی رفع می‌شود و مکن است یک سال طول بکشد تا این تورم برطرف شود. طی هفته‌ی اول بیمار باید از آتل مخصوص بینی استفاده کند. بیماران می‌توانند طی بعد از 10 الی 14 روز به مدرسه یا محل کار خود بازگردند. انجام فعالیت‌های سنگین و پرفشار باشد برای 4 الی 6 ماه متوقف شود.