آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

فهرست مطالب

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

همه ما دوست داریم چشمانی درشت و درخشان داشته باشیم، زیرا درشت و براق بودن چشم‌ها چهره را زیباتر می‌کند. هدف تمام تکنیک‌های آرایشی نیز این است که چشم‌ها را بزرگ‌تر جلوه دهند. به عنوان مثال لنزهایی وجود دارند که با بزرگ کردن اندازه عنبیه، چشمان را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

چه راه‌هایی برای بزرگ کردن چشم‌ها وجود دارد؟


بهترین گزینه‌ها برای  درشت کردن چشم  عبارتند از اپی کانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی. به عبارت ساده اپی کانتوپلاستی با از بین بردن فلپ‌های کوچک موجود روی دو طرف چشم (بخش‌های آویزان دور چشم) انجام می‌شود؛ این کار طوری انجام می‌شود که گوشه‌ی شکاف‌های پلکی به سمت بینی کشانده شود. در نتیجه‌ی این کار چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌آیند.

دکتر جمیلی معتقد است که بلفاروپلاستی و اپی کانتوپلاستی/ کانتوپلاستی جانبی واقعاً می‌تواند ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشد و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را اصلاح کند و در نتیجه منجر به واضح‌تر شدن پلک‌های پایینی و جذاب‌تر شدن ظاهر کلی چشم‌ها شود. دکتر جمیلی پس از جلسه مشاوره، با توجه به شکل چشم‌های شما، یک روش ایده‌آل از اپی کانتوپلاستی/ کانتوپلاستی جانبی انتخاب خواهد کرد و به شما کمک می‌کند که به نتایج طبیعی‌تری دست یابید.

جهت دریافت مشاوره و گرفتن نوبت از متخصص جراحی پلاستیک می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:۰۲۱۴۵۳۷۹

روش عمل جراحی

اپی کانتوپلاستی

اپی کانتوپلاستی چیست؟

در روش اپی کانتوپلاستی، یک برش کوچک در چین داخلی چشم ایجاد می‌شود؛ این برش از درون بخیه می‌شود بنابراین هیچ‌گونه جای زخمی به جای نمی‌گذارد. در زبان محاوره به چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند، «چین مغولی» می‌گویند. چین مغولی چشم‌ها را طوری نشان می‌دهد که انگار از هم دور هستند و همچنین یک حالت گرفتگی و اخمو بودن به چهره می‌دهد. ما از طریق اپی کانتوپلاستی می‌توانیم طول چشم‌ها را افزایش دهیم؛ این کار شکل چشم‌ها را واضح‌تر و هموارتر می‌کند و به چهره یک حالت مهربان‌تر و لطیف‌تر می‌دهد. در صورتی که این عمل همراه با عمل بلفاروپلاستی انجام شود، شما می‌توانید نتایج رضایت‌بخش‌تری دریافت کنید.

کاندیدای مناسب

اپی کانتوپلاستی برای کسانی مناسب است که:

 1. می‌خواهند چشمانشان بزرگ‌تر و واضح‌تر باشد.
 2. به دلیل داشتن چین مغولی، چشم‌هایشان ظاهری نامناسب دارد.
 3. یک فاصله گسترده بین چشم‌هایشان وجود دارد.
 4. برای جبران یا اصلاح، مایل به دریافت یک عمل زیبایی پلک مجدد هستند.

اپی کانتوپلاستی (جراحی بزرگ کردن چشم)

اطلاعات جراحی
 • مدت‌زمان: 30 دقیقه
 • بیهوشی: بیهوشی موضعی همراه با آرام‌بخش
 • زمان بستری شدن در بیمارستان: نیازی ندارد
 • برداشتن بخیه‌های جراحی: هفت روز بعد از عمل
 • دوره نقاهت: بازگشت به فعالیت‌های روزانه بعد از برداشتن بخیه‌ها
مزایای روش اپی کانتوپلاستی
 • از بین بردن خط و خطوط مغولی (پوست و بافت نرم اضافی که بُعد داخلی چشم‌ها را می‌پوشاند و بیشتر در افراد آسیایی شایع است)
 • زیبا و لطیف‌تر کردن چشم‌ها
 • در صورتی که به طور همزمان عمل بلفاروپلاستی را نیز دریافت کنید، نتایج عمل به حداکثر خواهد رسید.

کانتوپلاستی جانبی

کانتوپلاستی جانبی چیست؟

کانتوپلاستی جانبی یک نوع عمل زیبایی پلک چشم است و برای چشم‌هایی که طول کوتاهی دارند و همچنین چشم‌هایی که گوشه‌هایی بیرونی آنها برآمده است، بسیار مناسب است. در صورتی که این عمل جراحی فقط گوشه‌های بیرونی چشم را اصلاح کند، به آن عمل «هاتز کانتوپلاستی» نیز می‌گویند. این عمل می‌تواند به شما کمک کند چشم‌هایی زیباتر داشته باشید به خصوص هنگامی که می‌خندید. انجام این عمل همراه با عمل بلفاروپلاستی نتایج بهتری برای چشم‌های آسیایی ارائه می‌دهد.برخی بیماران به منظور گربه ای کردن چشم ها خواستار انجام این عمل هستند تا جراح گوشه چشم‌هایشان را اندکی بالا ببرد.

کاندیدای مناسب

کانتوپلاستی جانبی برای کسانی مناسب است که:

 1. طول چشم‌هایشان کوتاه است.
 2. پس از دریافت عمل اپی کانتوپلاستی، تغییری در چشم‌های خود احساس نکرده‌اند.
 3. فاصله بین چشم‌هایشان کوتاه است و به همین دلیل قادر به دریافت عمل اپی کانتوپلاستی نیستند.
 4. دارای چشمانی خشم‌آلود، شبیه چشمان گربه هستند.
 5. مقدار سفیدی چشم‌هایشان کم است و این ویژگی آن‌ها را لوچ نشان می‌دهد.
اطلاعات جراحی
 • مدت‌زمان: 30 دقیقه
 • بیهوشی: بیهوشی موضعی همراه با آرام‌بخش
 • زمان بستری شدن در بیمارستان: نیازی ندارد
 • برداشتن بخیه‌های جراحی: هفت روز بعد از عمل
 • تعداد مراجعات به پزشک بعد از عمل: دو بار
 • دوره نقاهت: بازگشت به فعالیت‌های روزانه بعد از برداشتن بخیه‌ها

 عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم

مراقبت‌های لازم بعد از عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم


 همانند تمام عمل‌های جراحی، در جراحی بزرگ کردن چشم نیز مراقبت‌های بعد از عمل بسیار مهم است؛ اهمیت این مراقبت‌ها زمانی بیشتر می‌شود که عمل جراحی روی صورت که حساس‌ترین بخش بدن است، انجام گرفته باشد. در اینجا نکاتی در مورد چگونگی مراقبت از چشم‌هایی که این عمل جراحی را دریافت کرده‌اند، آورده شده است:

 • در صورتی که پزشک استفاده از بسته یخ را توصیه کرد، آن را جدی بگیرید زیرا باعث کاهش ورم چشم‌ها می‌شود.
 • حداقل به مدت 2 تا 3 هفته از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 • حداقل به مدت 2 هفته از لنز استفاده نکنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل از مژه‌های مصنوعی استفاده نکنید.
 • حداقل به مدت 2 تا 3 هفته از شنا کردن و سونا رفتن پرهیز کنید.

کانتوپلاستی جانبی، اپی کانتوپلاستی یا بلفاروپلاستی؟


 اگرچه کانتوپلاستی جانبی به عنوان یک نوع عمل جراحی چشم برای درشت کردن چشم است، به خودی خود می‌تواند نتایج کافی و مناسبی ارائه دهد؛ اما این عمل یک نقش مکملی دارد از این حیث که اگر با عمل بلفاروپلاستی با هم انجام شود، نتایج ماندگارتری خواهد داشت. به طور عمده تغییرات ایجاد شده در این عمل، در ناحیه بیرونی چشم نمایان می‌شوند. این عمل برای افرادی مناسب است که می‌خواهند  درشت کردن چشم را داشته  و  با کاهش برآمدگی دنباله بیرونی چشم‌هایشان، یک تأثیر مطلوبی روی چهره‌شان ایجاد کنند.در صورتی که بیماران به طور مناسب انتخاب شوند و جراح با تجربه و با این روش جراحی آشنا باشد، این عمل جراحی می‌تواند ایمن و قابل‌اعتماد باشد و نتایج بسیار خوبی ارائه دهد. بسته به شرایط بیمار، انجام همزمان عمل‌های جراحی دیگری که چشم‌ها را بزرگ‌تر و درخشان‌تر می‌کنند، مانند بلفاروپلاستی یا اپی کانتوپلاستی، می‌تواند نتایج بهتری ارائه دهد.

معمولا هزینه عمل درشت کردن چشم بسته به نوع عمل مورد نیاز (جراحی پلک بالا و پایین، کانتوپلاستی، اپیکانتوپلاستی) و اینکه یک یا چند عمل همزمان برای مورد شما مورد نیاز باشد، متفاوت خواهد بود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ