آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

زاویه دارکردن فک و صورت : جراحی و تزریق

فهرست مطالب

 خطوط صورت شما اطلاعات بسیاری را به دیگران منتقل می‌کنند. خطوط هماهنگ و متعادل، بازتابی از جوانی، طراوت و اعتماد به نفس مزیتی در تعاملات فردی و نیز حرفه‌ای هستند. درحالیکه مدت‌های طولانی، جراحی پلاستیک به عنوان معمولترین روش زاویه دار کردن صورت بوده است، انتخاب‌های بسیار موثر، با حداقل تهاجم و بدون جراحی، نیز برای کمک به شما برای رسیدن به هدفتان، که همانا جذابتر و جوانتر و پرانرژی به نظر رسیدن است، وجود دارد.

اگر می‌خواهید ظاهر قوی و خشن خود را به ظاهری شیرین، رمز آلود و شیک تغییر دهید، متخصصین کلینیک زیبایی رازی، طراحی زاویه دار کردن صورت را پیشنهاد می‌کنند. طی مشاوره‌ها، پیش از ارائه برنامه ریزی برای زاویه دار کردن بخش پایینی صورت و نهایتا دستیابی به نتیجه نهایی جذاب و بسیار طبیعی، متخصصین ما همه اجزا صورت را در نظر گرفته و آناتومی صورت، آرواره و چانه را در کل بررسی می‌‌کنند.برای‌اطلاعات‌بیشتر‌درباره‌‌‌‌روش‌های‌مختلف‌درمانی‌و‌رزرو‌نوبت‌و‌مشاوره،‌می‌توانید با شماره‌های 02188333259 – 02188334029 تماس بگیرید.

 

جراحی زاویه دار کردن صورت چیست


زاویه داری به معنی یک خط ملایم و نرم از زیر گوش‌ها تا نوک چانه است (باریک و لاغر می شود). جراحی زاویه دار کردن صورت بر لاغرتر کردن چانه بجای ایجاد زاویه در کل فک، متمرکز است.

افراد مناسب برای جراحی


برای تناسب با این کار، باید حالت عمومی سلامتی خوبی داشته باشید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از اثرات زاویه دار کردن صورت داشته باشید. اگرچه زاویه دار کردن فک و صورت می‌تواند خط فک و آرواره را زنانه‌تر و نرم‌تر کند، اما تفاوت ظاهری چشمگیری در صورت شما ایجاد نمی‌کند. شما همچنان به طور کلی شبیه خودتان خواهید بود، با این تفاوت که چانه و آرواره شما کمتر برجسته خواهند بود. در مشاوره‌های اولیه، پزشک به شما کمک خواهد کرد تا ببینید آیا این روش برای شما مناسب است و می‌تواند هدف شما در زمینه زیبایی و زاویه دار کردن صورت را به دقت برآورده کند یا خیر.

مشاوره


طی مشاوره، پزشک ناحیه آرواره را معاینه و بررسی می‌کند که ببیند چه چیزی موجب این ظاهر عریض و پهن شده است. او یک سابقه پزشکی کامل نیز درخواست می‌کند، از جمله شرایط پزشکی فعلی، جراحی‌های پیشین، استعمال دخانیات، مصرف داروها، مکمل‌ها و سابقه آلرژی. پزشک، مراحل بعدی این روش را برای متقاضی واجد شرایط، توضیح می‌دهد. به منظور حصول بهترین نتیجه، پزشک و بیمار برای تصمیمگیری درباره همه جزئیات لازم، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

تکنیک‌های زاویه دار کردن صورت


 تزریق بوتاکس

تکنیک‌های غیرجراحی اصولا به مواردی محدود می‌شوند که در آنها عضله ماستر بزرگ شده است. یک روش ساده برای درمان عضله حجیم شده از طریق استفاده از تزریق بوتاکس است. بوتاکس به عضله حجیم شده تزریق می‌شود و آن را ضعیف می‌کند و به این ترتیب، طی چند ماه، این عضله از طریق آتروفی کوچکتر می‌شود. هیچ مشکلی در این رویکرد بدون جراحی وجود ندارد و بهبود، تدریجی است. هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما با بوتاکس درمان شده‌اید.

تزریق ژل 

ژل‌های قابل تزریق مانند ژوویدرم، رستایلن و والوما، روش‌های سریعی هستند که می‌توانند طی یک ساعت انجام شده و نتایج آنی داشته باشند. هیچ مشکلی به غیر از احتمال کبودی بسیار کم وجود ندارد. این نوع تزریق‌های صورت می‌توانند برای زاویه دار کردن شقیقه‌ها، گونه‌ها، دهان، چانه و فک، استفاده شوند. آنها 6 ماه تا یک سال دوام دارند و انتخاب ایده‌آلی برای کسانی است که آمادگی انجام روش‌های تهاجمی‌تر را ندارند. این انتخاب برای فرم‌دهی و زاویه‌دار کردن صورت، حداقل مشکلات را دارند، موثر هستند و هنگامی که به درستی انجام شوند، می‌توانند شکل صورت را به گونه‌ای جوانتر و مطلوبتر تغییر دهد.

تزریق چربی

تزریق چربی به صورت یک روش جهت ایجاد ظاهر زاویه‌دارتر در صورت استفاده می‌شود. در این روش، چربی از مناطق دیگری از بدن مانند شکم یا پهلوها جمع‌آوری شده، پردازش می‌شود و سپس به نقاط استراتژیک صورت تزریق می‌شود. انجام این روش به تنهایی هیچ عارضه‌ای ندارد و مشکلات آن بسیار کمتر هستند، به علاوه این روش ممکن است کمی لیپوساکشن را نیز شامل شود. تزریق چربی یک گزینه بسیار عالی برای افرادی است که می‌خواهند نیمه میانی صورت را صافی، صورت خود را لاغرتر، صورت خود را کشیده‌تر و یا صورت خود را تپلتر کنند. همچنین، این روش می‌تواند برای برجسته‌تر شدن استخوان‌های گونه، چانه، لب‌ها و فک نیز به کار رود. اگر این روش توسط یک جراح با تجربه صحیح انجام شود، ممکن است تغییرات به دست آمده دائمی باشد.

تخلیه چربی دهانی

لایه‌های چربی باکال در بخش پایینی گونه قرار دارند. در برخی بیماران، این لایه ها قابل توجه بوده و صورت را گردتر یا کودکانه تر می‌سازد. تخلیه این لایه‌های چربی می‌تواند گونه‌ها را خوش فرم‌تر ساخته و ظاهر صورت را مخروطی شکل کند. این کاری تقریبا ساده است. برشی در داخل دهان ایجاد شده و کل لایه چربی برداشته می‌شود. پس از آن، حدود 2 هفته تورم وجود دارد ولی این تورم به اندازه تورم پس از کشیدن دندان عقل است. وقتی لایه‌های چربی برداشته می‌شوند، نمی‌توانند دوباره رشد کنند، به این ترتیب، این یک روش دائمی است.

کوچک کردن فک 

کوچک کردن فک (مندیبل) برای باریک نمودن سومین بخش پایینی صورت است، به ویژه بخش مربوط به فک و اتصالات عضلانی آن. تکنیک‌های متعددی وجود دارند که می‌توانند برای درمان شما به کار گرفته شوند. اندازه استخوان فک تعیین کننده عرض بخش پایینی صورت است. اگر این استخوان ضخیم و پهن باشد یا عضله آن بزرگ و حجیم باشد، نتیجه آن صورتی پهن است. برای کوچک نمودن خط فک، این استخوان با دقت برداشته شده و بخشی از عضله آن، حذف می‌گردد. این عضله باز هم به خوبی عمل می‌کند ولی حجم آن کم می‌شود.زاویه دار کردن فک، فک بیضی شکلی با زاویه ملایم‌تر و صاف‌تر به وجود می‌آورد. تکنیک‌های جراحی برای کاهش اندازه مستقیم یک فک بزرگ استفاده می‌شوند. برش ایجاد شده می‌تواند درون یا بیرون دهان باشد، اگرچه برش داخلی معمولترین روش است زیرا هیچ جای زخم آشکاری به جا نمی‌گذارد. یک تیغ جراحی برای برداشتن لایه خارجی فک بزرگ استفاده می‌شود که فک را باریک می‌نماید.

کوچک کردن گونه

کوچک نمودن گونه یک روش جراحی زیبایی است که استخوان گونه را کوچکتر کرده و به صورت هماهنگی می‌بخشد. استخوان گونه ممکن است بسیار برجسته و پهن باشد که باعث ظاهری غیرمطلوب در صورت می‌شود. وقتی استخوان گونه فردی بسیار برجسته و پهن باشد، معمولاً باعث ناسازگاری ظاهری صورت می‌شود. به منظور اصلاح این ناهماهنگی صورت که ناشی از استخوان گونه برجسته و پهن است، جراحان پلاستیک معمولاً جراحی کوچک نمودن استخوان گونه را توصیه می‌کنند. اساساً، کوچک نمودن استخوان گونه به معنای کاهش اندازه برجستگی استخوانی است که به عنوان گونه شناخته می‌شود. بر اساس اظهارات جراحان زیبایی متخصص در این زمینه، جراحی کوچک نمودن استخوان گونه باعث درد بسیار کمی می‌شود. برش‌ها درون دهان و در ناحیه تمپورال (در نزدیکی گونه) انجام می‌شود و با استفاده از وسایل جراحی، استخوان گونه کاهش می‌یابد. اگرچه پس از جراحی، صورت بیماران ممکن است تورم کند، اما درد مرتبط با آن بسیار کم است. برخی بیماران ممکن است در ابتدا مشکل در جویدن داشته باشند. بنابراین، در مدت حدود دو هفته پس از جراحی، به بیماران توصیه می‌شود از غذاهای نرم استفاده کنند، اما درد در هنگام جویدن نیز بسیار کم است. در نهایت، جنبه‌های مهمی مانند برنامه‌ریزی مسیر حمل و نقل از خانه به مرکز جراحی نباید فراموش شوند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ