آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

ریزش و کاشت مو درمورد بانوان

فهرست مطالب

ریزش و کاشت مو درمورد بانوان

وقتی برای کاشت مو یا ترمیم مو به پزشک مراجعه می کنید .معمولا پزشک معالج از کاندید پیوند مو درباره هدف و انگیزه ،مدل مورد نظر و سایر درمان هایی که برای کم مویی استفاده کرده می پرسد.
پیوند  و کاشت مو در افرادی  قابل انجام است که در نواحی پشت سرشان موهایی پرپُشت و متراکم داشته باشند کاشت مو یک فرآیند برنامه ریزی شده و دراز مدت  است  ، فرآیندی که تا حصول نتیجه  باید با صبر طی شود.

اگر هنوز در سنین اول جوانی هستید و هنوز میزان ریزش موهایتان در حال افزایش استو به حد ثابتی نرسیده ، ما به شما پیشنهاد می کنیم چند سال صبر کنید تا بعد از ثابت شدن مقدار ریزش ،کاشت مو صورت گیرد.
البته در موارد خاص که ریزش رشد زیادی دارد ، برای ارتقای روحیه و اعتماد به نفس بیمار اینکار با نظر بیمار انجام می شود.
بهترین وقت برای کاشت مو وقتی است که پوست سر شما از لابه لای موهایتان دیده شود ، در این حالت شما ریزش مو داشته اید ولی هنوز به حد طاسی نرسیده اید.
کاشت مو اقدامی نیست که تنها برای آقایان صورت پذیرد ، بلکه خانم ها نیز می توانند کاشت مو را انجام دهند.
علل ریزش مو در خانم ها موارد متعدد و حساسی هستند از جمله مثلا سن ، به این معنی که با افزایش سن تعداد موها کمتر و نازک تر می شوند.
وراثت عامل دیگری است که بر ریزش مو در بانوان تاتیرگذار است ، در برخی اشخاص با پیر شدن موهای سر تحلیل می روند.
اختلالات هورمونی و به خصوص مشکلات تیروئید و سایر بیماری های هورمونی که به ترشح بیش از حد هورمون های مردانه منجر می گردد در بانوان حایز اهمیت است.
انواع داروها مانند قرص های ضد بارداری ، داروهای ضد مالاریا، داروهای ضد تشنج، داروهای ضد پارکینسون، داروهای تیروئید، داروهای پایین آورنده چربی خون، داروی ضد جوش غرور جوانی به نام ایزوترتینوین (آکوتان)، داروهای ضد فشارخون، داروهای ضد سرطان، داروهای اعصاب، داروهای رقیق کننده خون، داروهای پایین آورنده کلسترول، داروهای ضد نقرس، داروهای ضد التهاب مثل انواع کورتون، مقادیر بالای ویتامین A و تریپتوفان و داروهای مخدر مثل کوکائین.
استرس های روحی که معمولا 2 تا 3 ماه بعد باعث ریزش مو می شوند. در حقیقت  فولیکول های موی بانوان در برابر فشارهای عصبی آسیب پذیرتر از آقایان می باشد
زایمان عامل دیگری است منجر به ریزش مو در بانوان می گردد البته اغلب بعد از گذشت این دوره ، مجددا رویش مو آغاز می شود
آسیب های ناشی از رنگ مو، اکسیدان، صاف کننده های مو و به طور کلی هرگونه دستکاری مو به صورت طولانی و مستمر
مشکلات زنانه مانند تومورهای تخمدان
اعمال جراحی و بیهوشی عمومی
کاهش وزن به صورت شدید و ناگهانی
بیماری های پوستی مثل اگزما و پسوریازیس در پوست سر موجب نازک شدن موها شده ولی اغلب با برطرف شدن آنها مشکل موها نیز برطرف می گردد.
کم خونیمثل فقر آهن به خصوص در خانم هایی که گیاهخوار هستند.
از طرفی چون کاشت مو در خانم ها با کوتاه کردن بیش از حد معمول مو همراه است ، چندان با استقبال روبه رو نمی شود ، ولی به لحاظ تکنیک و روش کاری تفاوتی با کاشت مو در آقایان ندارد.
در صورتی که مایل هستید موهایتان را رنگ نمایید توجه داشته باشید که رنگ با سایه های روشن تر ، کم پشتی موها را کمتر نشان می دهد و از این نظر بهتر به نظر می رسند.
برای تشخیص ریزش مو دو تست ساده وجود دارد که عبارتند از:
الف) تست کشیدن مو: در این تست یک دسته چندتایی از موها را به آرامی کشیده و آن تعداد از موها را که به آسانی کنده و جدا می شوند، می شماریم.
ب) تراکم سنجی: که در آن تعداد موها در هر سانتیمتر مربع شمارش شده و سپس درصدی از موها که ضعیف و نازک شده و درحال ریزش هستند، محاسبه شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.
هدف اصلی از این معاینات یافتن علت واقعی ریزش مو در خانم ها است
مجموعا خانم هایی کاندید مناسب برای کاشت موی طبیعی هستند که :
الف) فرد دارای طاسی آندروژنتیک با طرح مردانه
ب) فرد به دلایل دیگر ریزش مو دارد مثل سوختگی سر و یا اسکار (جوشگاه) بخیه

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ