آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

پای صحبت بسیاری از افراد که می نشینیم ، بر این باور هستند که بهترین رژیم غذایی ممکن را در پیش گرفته اند و توانسته اند به زعم خودشان معجزه ای بیافرینند،زیرا در طول یک هفته چند کیلوگرم از وزنشان و چند سانتی متر از سایز دور کمرشان را کاهش داده اند ، و این در حالی است که این روش به اعتقاد متخصصین تغذیه نادرست است و سلامت شخص را به خطر می اندازد.
متاسفانه برخی از افراد کاهش چند کیلوگرم وزن و چند سایز را در یک هفته بسیار عالی می دانند.در اصطلاح این افراد کاهش وزن صوری را انتخاب کرده اند ، که در مدت زمان کوتاهی با بازگشت اضافه وزن و ذخیره چربی بیشتر همراه خواهد بود.
در حقیقت پس از مدتی مکانیسم های حفظ حیات شروع به فعالیت می کنند و به این ترتیب نه تنها چربی های بیماری زا سراغ فرد می آید ،بلکه ایجاد محیط اسیدی ،خروج کلسیم از استخوان ها و آسیب هایی از این دست بوجود می آید.در این موارد شاید فرد به ظاهر کاهش وزن داشته باشد داشته باشد اما واقعیت این است که با نگاه کردن به چهره او چیزی جز اثرات آزردگی دیده نمی شود.در ادامه ممکن فرد به کم خونی و یا ریزش مو نیز دچار شود.
از طرف دیگر افراد سود جو  شیوه هایی را تحت عنوان رژیم های جادویی و غیر استاندارد معرفی می کنند.معمول ترین آنها این است که رژیمی سرشار از چربی و پروتئین به افراد توصیه می کنند که این پیشنهاد بدون بررسی وضعیت سلامت جسمانی وی صورت می گیرد.
در این رژیم ها به افراد توصیه می شود تا هرچه می خواهند گوشت ، مرغ ، تخم مرغ ، خامه ، سوسیس و کالباس  و … مصرف کنند اما از خوردن مواد قندی اجتناب نمایند ، با این دستور غلط سوخت ناقصی در بدن ایجاد می شود که به ترکیبات کتون تبدیل و مانع جذب اسید اوریک خواهد شد.
انباشت اسید اوریک هم زمینه ابتلا به نقرس را بوجود می آورد.
در دنیا کارشناسان،افزایش یا کاهش مدام وزن را در اثر استفاده از روش های لاغری نادرست به بازی (( یویو )) تشبیه کرده اند.
اختلالات عصبی،کبدی،افتادگی پوست ، افت قند خون ، افت فشار خون و … از زیان های اینگونه روش ها است .
چاقی و اضافه وزن پدیده ای است که طی سال های طولانی ایجاد شده است.حذف نان ،غلات ، سبزی ، میوه و حبوبات و سایر گروه های غذایی از اشتباهات محض است چرا که بدن از طریق آنها نیازهای سلول هایش را تامین می کند.
برای همین به افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند،توصیه می کنیم از یک رژیم غذایی مناسب و معتبر استفاده نمایند ، باید به حفظ طراوت ،زیبایی و سلامت هر چه بیشتر خود بیندیشید.اگر کسی تمایل ندارد دچار چاقی یا اضافه وزن شود باید به میزان مواد غذایی دریافتی اش توجه داشته باشد.با تحلیل عواملی که باعث افزایش وزن و چاقی فرد می شوند ، به این نتیجه می رسیم که هله هوله ها چیزی به جز انرژی به بدن نمی رسانند و منفعتی برای بدن ندارد.
بنابراین با مصرف آب به جای نوشابه و آبمیوه ، مصرف بیشتر سبزیجات خام و پخته ، طبخ غذا های آب پز،بخارپز و کبابی ، گامی در جهت اصلاح رژیم غذایی غلط بر داریم.
بعد از این مرحله است که اگر اثری از چاقی های موضعی در بدن دیدیم ، باید به شیوه های دیگری نظیر لیزرلیپولیز بیندیشم ،لیزر لیپولیز با انهدام و استخراج چربی های نواحی چاق ، عضوی عاری از چربی های زائد را به شما ارزانی می دارد ، و پوست نواحی لیزرلیپولیز شده با تحریک پوست به ساختکلاژن ، سفت می شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ