آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

بزرگ شدن سینه‌ها در مردان می‌تواند مسئله‌ای ناراحت‌کننده باشد. این مسئله می‌تواند توسط عوامل مختلف از جمله؛ شیوه زندگی و همچنین عدم تعادل هورمون‌ها در بدن مردان رخ دهد، یک عارضه شناخته‌شده‌ای که به آن “ژنیکوماستی” یا بزرگ شدن سینه مردان می‌گویند. در مورد مردانی که از ظاهر خود رنج می‌برند، جراحی سینه‌ها می‌تواند به بهبود ظاهر سینه‌ها کمک نماید. درمان از طریق حذف بافت چربی و یا حذف بافت غده‌ای از سینه‌ها و در موارد شدیدتر برداشت پوست اضافی، می‌تواند ظاهر قفسه سینه را تخت‌تر و اصلاح نماید.

 

بزرگ شدن سینه در مردان یک عارضه نسبتاً شایعی محسوب می‌شود، بنابراین جای تعجب نیست که کاهش حجم سینه به درمان محبوبی در بین مردان تبدیل گشته است. اگر می‌خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و ظاهر مردانه‌تری داشته باشید، می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به مشورت پرداخته تا از طریق روش‌های درمانی کاهش حجم سینه و با کمترین تهاجم به هدف خود دست‌یابید، اطلاعات شما در طول جلسه مشاوره محرمانه باقی خواهد ماند. همکاران ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشند. می‌توانید برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

بزرگی سینه ‌در مردان


هنگامی‌که بافت غده‌ای سینه مردان متورم و پرحجم می‌شود به آن “ژنیکوماستی” یا “بزرگ شدن سینه در مردان” می‌گویند. این عارضه ممکن است در اثر وجود استروژن بیش ‌از حد و یا عدم تولید کافی تستوسترون ایجاد شود و می‌تواند در نوزادان، نوجوانان و مردان مسن‌تر نیز ایجاد شود. بزرگی سینه در مردان از لحاظ روحی می‌تواند آزاردهنده باشد و اغلب می‌تواند اعتماد به‌ نفس آنان را تحت تأثیر قرار دهد. هنگامی سینه مردان برجسته‌تر از حد طبیعی باشد، ممکن است آن‌ها از انجام برخی از فعالیت‌های خاص خودداری نمایند و یا ممکن است در روابط آن‌ها با دیگران نیز مؤثر باشد. به کمک روش‌های درمانی همچون جراحی کوچک کردن سینه‌ها، لیپوساکشن یا لیپوماتیک، می‌توان حجم سینه‌ها را کاهش داد و خطوط قفسه سینه را طبیعی‌تر نمود.

متقاضی مناسب ژنیکوماستی


حجم سینه در مردان می‌تواند در اثر عوامل مختلفی بزرگ‌تر از حد طبیعی گردد. چاقی یکی از علل شایع آن است. اما معمولاً بزرگ شدن سینه‌ها (ژنیکوماستی) را در افراد ورزشکاری که ورزش را کنار گذاشته‌اند و یا به‌طور ناگهانی فعالیت‌های ورزشی خود را کاهش داده‌اند، مشهودتر است.

به‌طور کلی متقاضی درمان بزرگی سینه در مردان باید حداقل ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 1. داشتن بافت اضافی در اطراف قفسه سینه
 2. خجالت ناشی از چربی اضافی در اطراف قفسه سینه
 3. وزن آن‌ها در محدوده نسبتاً طبیعی قرار داشته باشد.
 4. بافت سینه باعث ناراحتی‌های فیزیکی گردد.
 5. رژیم غذایی و ورزش قادر به کاهش این حالت نباشند.
 6. پوست اضافی بیش‌ از حد نداشته باشند (و یا  قابلیت ارتجاعی پوست آن‌ها خوب باشد)
 7. سینه‌ها حداقل برای دوازده ماه بدون هیچ کاهشی بزرگ شده باشند.

بیماران متقاضی درمان افزایش حجم سینه‌ها معمولاً به دنبال کاهش عوارض منفی این عارضه هستند. بنابراین اگر شما قصد دارید به ساحل و یا استخر بروید و بدون ترس و خجالت پیراهن خود را درآورید، این درمان می‌تواند بهترین راه‌ حل برای شما باشد.

مزایای کاهش حجم سینه‌های بزرگ شده در مردان


 1. افزایش اعتماد و عزت ‌نفس:این درمان یک تغییر چشمگیر برای مردانی محسوب می‌شود که برای مدت طولانی در زندگی خود عوارض بزرگی سینه‌ها را تحمل نموده‌اند. داشتن یک قفسه سینه پهن‌تر به آن‌ها اجازه خواهد داد تا لباس‌های مورد علاقه و مناسب‌تری را انتخاب نمایند، بتوانند در کنار ساحل قدم بزنند و دیگر به خاطر ظاهر اندام خود از تعاملات اجتماعی دوری نکرده و خجالت نکشند.

2- لذت بردن از داشتن ظاهری مردانه‌تر: کاهش حجم سینه در مردان از طریق حذف بافت چربی اضافی از قفسه سینه، اجازه می‌دهد قفسه سینه مردان پهن‌تر و شکیل‌تر نشان داده شود. این امر به آن‌ها حس مردانه‌تری می‌دهد، مشکلی که بسیاری از افراد مبتلا به بزرگی سینه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

 1. آسان نمودن فعالیت‌های فیزیکی: در افرادی که دچار این عارضه هستند، فعالیت‌هایی مانند دویدن و پریدن می‌تواند دشوارتر باشد و باعث ناراحتی آن‌ها گردد. کاهش اندازه سینه به مردان اجازه می‌دهد راحت‌تر بتوانند در فعالیت‌های فیزیکی مشارکت داشته باشند، بنابراین آن‌ها می‌توانند در فعالیت‌هایی که باعث حفظ تناسب آن‌ها می‌شود و ظاهر آن‌ها را مردانه‌تر می‌کند به ‌راحتی شرکت نمایند.

جلسه مشاوره درمان بزرگی سینه در مردان


در اولین جلسه مشاوره تخصصی، پزشک سلامت جسمی و روحی شما را ارزیابی نموده و در خصوص هدف شما و جراحی با شما به گفت گو خواهد پرداخت. شما باید در طول مشاوره اطلاعات زیر را به‌طور کامل با پزشک خود در میان بگذارید:

 • هر گونه جراحی قبلی
 • وضعیت پزشکی خود درگذشته و حال
 • درمان‌هایی که تا کنون دریافت کرده‌اید.
 • داروهایی که مصرف می‌کنید، از جمله مکمل‌های غذایی و داروهای گیاهی

 فرایند درمان بزرگی سینه در مردان


دو نوع عمل اصلی برای جراحی کاهش سینه‌ها وجود دارد: لیپوساکشن و جراحی برداشت بافت سینه.

لیپوساکشن یک عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این روش در مواقعی توصیه می‌گردد که افزایش حجم سینه ناشی از تجمع چربی‌ها باشد. در این روش چربی‌های اضافی سینه توسط ابزاری به نام “کانول” مکیده و خارج می‌شود.

لیپوساکشن بسیار مؤثر است و بیمار می‌تواند به‌طور کامل ظرف 1 یا 2 هفته بهبود یابد، اگر چه ‌بهتر است حرکت دست‌ها برای یک دوره 6 هفته‌ای کمی محدود گردد. گاهی اوقات جراح استفاده از نوارهای فشرده‌ساز الاستیک را تجویز می‌نماید، استفاده از آن‌ها باعث می‌شود سرعت بهبودی بیمار افزایش ‌یافته و از عوارض بعد از عمل کاسته شود. عمل جراحی برداشت بافت سینه زمانی توصیه می‌شود که بزرگ شدن سینه‌ها در اثر افزایش بافت چربی پدید نیامده باشد، در این حالت معمولاً علت عارضه ناشی از عدم تعادل هورمون‌ها و اختلال در غدد می‌باشد.

در جراحی تخلیه بافت سینه، در واقع مقداری از بافت غده‌ای سینه که باعث افزایش حجم شده است، برداشته می‌شود. برشی بر روی پوست نزدیک ناحیه زیر بغل و یا هاله دور سینه زده می‌شود، و بخشی از بافت سینه خارج می‌گردد. سپس برش‌های ایجاد شده توسط نخ بخیه بسته می‌شود که معمولاً جای آن قابل ‌رؤیت نخواهد بود.  گاهی اوقات، به‌ منظور دست یافتن به حداکثر نتیجه ممکن است هر دو عمل یعنی، لیپوساکشن و جراحی برداشت بافت سینه به‌صورت هم‌زمان انجام گردند. در این روش  برای افزایش سرعت بهبودی، بهتر است از حرکت بیش ‌از حد بازوها و قفسه سینه جلوگیری به عمل آید.

دوره بهبودی


هنگامی‌که عمل جراحی ژنیکوماستی به اتمام برسد، مقداری کبودی و تورم ایجاد خواهد شد. ممکن است کمی درد داشته باشید که با دارو کنترل خواهد شد. همچنین ممکن است لازم باشد لباس مخصوص فشرده‌ساز و یا یک باند کشی الاستیک برای چندهفته‌ای استفاده شود تا به کاهش تورم، جمع شدن پوست و شکل‌گیری بافت جدید کمک نماید.

 در عین‌ حال که نتایج تقریباً بلافاصله بعد از درمان، قابل ‌مشاهده خواهد بود، ممکن است تورم نتایج واقعی را نشان ندهد. نتیجه نهایی چند ماه پس از فروکش نمودن تورم ،خود را نمایان خواهد نمود. بیشتر بیماران می‌توانند پس از 2 الی 3 روز، به محل کار یا مدرسه خود بازگردند. پس از 2 هفته می‌توانید، ورزش‌های سبک را شروع نمایید. بازگشت به ورزش‌های سنگین و یا فعالیت‌های شدید بعد از حدود یک ماه امکان‌پذیر خواهد شد. تورم و کبودی امری شایع است، اما پس از یک دوره چندهفته‌ای فروکش می‌کند.

خطر و عوارض ژنیکوماستی


تصمیم عمل جراحی کوچک نمودن سینه مردان، امری بسیار شخصی است و شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای این جراحی با اهداف شما سازگاری دارد یا نه و یا خطرات و عوارض بالقوه آن برای شما قابل‌قبول می‌باشد یا نه. بسیاری از افراد به ‌اشتباه معتقدند که چون این درمان یک عمل جراحی انتخابی است، هیچ‌گونه خطر و یا عوارضی در پی نخواهد داشت.

از خطرات معمول و عوارض ناشی از جراحی کوچک نمودن سینه مردان این است که گاهی اوقات ممکن است جای زخم قرمز، گسترده‌تر و یا برجسته شود. برای این عارضه گزینه‌های درمانی مختلفی وجود دارد، مانند تزریق استروئید، میکرونیدلینگ و یا جراحی مجدد بافت اسکار. ممکن است در قفسه سینه در ناحیه تحت درمان، مقداری خون و یا مایع جمع شود. احتمال درد، کبودی و تورم در ناحیه تحت درمان نیز وجود خواهد داشت.

هزینه


هزینه جراحی کوچک کردن سینه در مردان (ژنیکوماستی) بر اساس نوع جراحی و اینکه چقدر جراحی شما پیچیده است می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هزینه‌هایی چون دستمزد جراح و وسایل و امکانات مورد نیاز در طول جراحی به قیمت تمام شده جراحی اضافه می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ