آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

رفع ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) و کوچک کردن سینه

فهرست مطالب

بزرگ شدن سینه‌ها در مردان می‌تواند یک مشکل ناراحت‌کننده باشد. این مسئله ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله شیوه زندگی و عدم تعادل هورمونی در بدن مردان رخ دهد. معمولاً به این وضعیت که به آن “ژنیکوماستی” یا بزرگ شدن سینه مردان می‌گویند، اشاره می‌شود. برای مردانی که از ظاهر خود در این زمینه ناراحتی می‌کشند، جراحی سینه می‌تواند بهبودی قابل توجهی را به ظاهر سینه‌ها بخشیده و کمک کند.

درمان این وضعیت می‌تواند از طریق حذف بافت چربی و یا حذف بافت غده‌ای از سینه‌ها انجام شود و در موارد شدیدتر، با برداشت پوست اضافی همراه باشد. این روش‌ها می‌توانند ظاهر قفسه سینه را تخت‌تر و بهبود بخشیده و شکل آن را بهبود ببخشند. جراحی سینه در مردان ممکن است به عنوان یک راه‌حل موثر در بهبود اعتماد به نفس و رفع نگرانی‌های مربوط به ظاهر جسمی در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

بزرگ شدن سینه در مردان یک عارضه نسبتاً شایعی محسوب می‌شود، بنابراین جای تعجب نیست که کاهش حجم سینه به درمان محبوبی در بین مردان تبدیل گشته است. اگر می‌خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و ظاهر مردانه‌تری داشته باشید، می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به مشورت پرداخته تا از طریق روش‌های درمانی کاهش حجم سینه و با کمترین تهاجم به هدف خود دست‌یابید، اطلاعات شما در طول جلسه مشاوره محرمانه باقی خواهد ماند. همکاران ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشند. می‌توانید برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره‌های 0218833325902188334029 تماس حاصل نمایید.

 

بزرگی سینه ‌در مردان


هنگامی‌که بافت غده‌ای سینه مردان متورم و پرحجم می‌شود به آن “ژنیکوماستی” یا “بزرگ شدن سینه در مردان” می‌گویند. این عارضه ممکن است در اثر وجود استروژن بیش ‌از حد و یا عدم تولید کافی تستوسترون ایجاد شود و می‌تواند در نوزادان، نوجوانان و مردان مسن‌تر نیز ایجاد شود. بزرگی سینه در مردان از لحاظ روحی می‌تواند آزاردهنده باشد و اغلب می‌تواند اعتماد به‌ نفس آنان را تحت تأثیر قرار دهد. هنگامی سینه مردان برجسته‌تر از حد طبیعی باشد، ممکن است آن‌ها از انجام برخی از فعالیت‌های خاص خودداری نمایند و یا ممکن است در روابط آن‌ها با دیگران نیز مؤثر باشد. به کمک روش‌های درمانی همچون جراحی کوچک کردن سینه‌ها، لیپوساکشن یا لیپوماتیک، می‌توان حجم سینه‌ها را کاهش داد و خطوط قفسه سینه را طبیعی‌تر نمود.

متقاضی مناسب ژنیکوماستی


حجم سینه در مردان می‌تواند در اثر عوامل مختلفی بزرگ‌تر از حد طبیعی گردد. چاقی یکی از علل شایع آن است. اما معمولاً بزرگ شدن سینه‌ها (ژنیکوماستی) را در افراد ورزشکاری که ورزش را کنار گذاشته‌اند و یا به‌طور ناگهانی فعالیت‌های ورزشی خود را کاهش داده‌اند، مشهودتر است.

به‌طور کلی متقاضی درمان بزرگی سینه در مردان باید حداقل ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 1. داشتن بافت اضافی در اطراف قفسه سینه
 2. خجالت ناشی از چربی اضافی در اطراف قفسه سینه
 3. وزن آن‌ها در محدوده نسبتاً طبیعی قرار داشته باشد.
 4. بافت سینه باعث ناراحتی‌های فیزیکی گردد.
 5. رژیم غذایی و ورزش قادر به کاهش این حالت نباشند.
 6. پوست اضافی بیش‌ از حد نداشته باشند (و یا  قابلیت ارتجاعی پوست آن‌ها خوب باشد)
 7. سینه‌ها حداقل برای دوازده ماه بدون هیچ کاهشی بزرگ شده باشند.

بیماران متقاضی درمان افزایش حجم سینه‌ها معمولاً به دنبال کاهش عوارض منفی این عارضه هستند. بنابراین اگر شما قصد دارید به ساحل و یا استخر بروید و بدون ترس و خجالت پیراهن خود را درآورید، این درمان می‌تواند بهترین راه‌ حل برای شما باشد.

مزایای کاهش حجم سینه‌های بزرگ شده در مردان


 1. افزایش اعتماد و عزت ‌نفس:از جایی که برای طولانی مدت مردان برای خود عوارض بزرگی سینه‌ها را تحمل کرده‌اند، این درمان یک تغییر چشمگیر را برای آنان به ارمغان می‌آورد. با کاهش حجم سینه و داشتن یک قفسه سینه پهن‌تر، آنها قادر خواهند بود لباس‌های مورد علاقه و بهتری انتخاب کنند و به آسانی در کنار ساحل قدم بگذارند. این امر به آنها اجازه می‌دهد که به خاطر ظاهر جسمی خود از تعاملات اجتماعی دوری نکنند و خجالت نکشند.
 2.  لذت بردن از داشتن ظاهری مردانه‌تر:علاوه بر این، کاهش حجم سینه به آنها امکان داده می‌شود تا ظاهری مردانه‌تر و شکیل‌تر داشته باشند. حذف بافت چربی اضافی از قفسه سینه باعث تراکم و توسعه قفسه سینه می‌شود و برای آنها حس مردانه‌تری ایجاد می‌کند. این امر به ویژه برای افرادی که با مشکل بزرگی سینه روبرو هستند، می‌تواند به مسئله‌ای مهم تبدیل شود که آنها با آن مبارزه می‌کنند.
 1. آسان نمودن فعالیت‌های فیزیکی:علاوه بر این، کاهش حجم سینه به آنها در فعالیت‌های فیزیکی کمک می‌کند. برای افرادی که از بزرگی سینه رنج می‌برند، فعالیت‌هایی مانند دویدن و پریدن ممکن است دشوار باشد و ناراحتی آنها را افزایش دهد. با کاهش اندازه سینه، آنها به راحتی می‌توانند در فعالیت‌های فیزیکی شرکت کنند و در تمریناتی که باعث حفظ تناسب و ظاهر مردانه‌تر می‌شود، به راحتی و با لذت شرکت نمایند.

جلسه مشاوره درمان بزرگی سینه در مردان


در اولین جلسه مشاوره تخصصی، پزشک سلامت جسمی و روحی شما را ارزیابی نموده و در خصوص هدف شما و جراحی با شما به گفت گو خواهد پرداخت. شما باید در طول مشاوره اطلاعات زیر را به‌طور کامل با پزشک خود در میان بگذارید:

 • هر گونه جراحی قبلی
 • وضعیت پزشکی خود درگذشته و حال
 • درمان‌هایی که تا کنون دریافت کرده‌اید.
 • داروهایی که مصرف می‌کنید، از جمله مکمل‌های غذایی و داروهای گیاهی

 فرایند درمان بزرگی سینه در مردان


دو نوع عمل اصلی برای جراحی کاهش سینه‌ها وجود دارد: لیپوساکشن و جراحی برداشت بافت سینه.

لیپوساکشن یک عمل جراحی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این روش در مواقعی توصیه می‌گردد که افزایش حجم سینه ناشی از تجمع چربی‌ها باشد. در این روش چربی‌های اضافی سینه توسط ابزاری به نام “کانول” مکیده و خارج می‌شود.

لیپوساکشن بسیار مؤثر است و بیمار می‌تواند به‌طور کامل ظرف 1 یا 2 هفته بهبود یابد، اگر چه ‌بهتر است حرکت دست‌ها برای یک دوره 6 هفته‌ای کمی محدود گردد. گاهی اوقات جراح استفاده از نوارهای فشرده‌ساز الاستیک را تجویز می‌نماید، استفاده از آن‌ها باعث می‌شود سرعت بهبودی بیمار افزایش ‌یافته و از عوارض بعد از عمل کاسته شود. عمل جراحی برداشت بافت سینه زمانی توصیه می‌شود که بزرگ شدن سینه‌ها در اثر افزایش بافت چربی پدید نیامده باشد، در این حالت معمولاً علت عارضه ناشی از عدم تعادل هورمون‌ها و اختلال در غدد می‌باشد.

در جراحی تخلیه بافت سینه، در واقع مقداری از بافت غده‌ای سینه که باعث افزایش حجم شده است، برداشته می‌شود. برشی بر روی پوست نزدیک ناحیه زیر بغل و یا هاله دور سینه زده می‌شود، و بخشی از بافت سینه خارج می‌گردد. سپس برش‌های ایجاد شده توسط نخ بخیه بسته می‌شود که معمولاً جای آن قابل ‌رؤیت نخواهد بود.  گاهی اوقات، به‌ منظور دست یافتن به حداکثر نتیجه ممکن است هر دو عمل یعنی، لیپوساکشن و جراحی برداشت بافت سینه به‌صورت هم‌زمان انجام گردند. در این روش  برای افزایش سرعت بهبودی، بهتر است از حرکت بیش ‌از حد بازوها و قفسه سینه جلوگیری به عمل آید.

دوره بهبودی


هنگامی‌که عمل جراحی ژنیکوماستی به اتمام برسد، مقداری کبودی و تورم ایجاد خواهد شد. ممکن است کمی درد داشته باشید که با دارو کنترل خواهد شد. همچنین ممکن است لازم باشد لباس مخصوص فشرده‌ساز و یا یک باند کشی الاستیک برای چندهفته‌ای استفاده شود تا به کاهش تورم، جمع شدن پوست و شکل‌گیری بافت جدید کمک نماید.

 در عین‌ حال که نتایج تقریباً بلافاصله بعد از درمان، قابل ‌مشاهده خواهد بود، ممکن است تورم نتایج واقعی را نشان ندهد. نتیجه نهایی چند ماه پس از فروکش نمودن تورم ،خود را نمایان خواهد نمود. بیشتر بیماران می‌توانند پس از 2 الی 3 روز، به محل کار یا مدرسه خود بازگردند. پس از 2 هفته می‌توانید، ورزش‌های سبک را شروع نمایید. بازگشت به ورزش‌های سنگین و یا فعالیت‌های شدید بعد از حدود یک ماه امکان‌پذیر خواهد شد. تورم و کبودی امری شایع است، اما پس از یک دوره چندهفته‌ای فروکش می‌کند.

خطر و عوارض ژنیکوماستی


تصمیم برای انجام جراحی کوچک نمودن سینه مردان، یک تصمیم بسیار شخصی است و شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای این جراحی با اهداف شما سازگاری دارد یا خیر، و همچنین آیا خطرات و عوارض ممکن آن برای شما قابل قبول هستند یا خیر. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که چون این درمان یک عمل جراحی انتخابی است، هیچ خطر یا عارضه‌ای به همراه ندارد.

از جمله خطرات شایع و عوارضی که ممکن است ناشی از جراحی کوچک نمودن سینه مردان باشد، می‌توان به زخم قرمز، گسترده‌تر و برجسته شدن آن اشاره کرد. برای مدیریت این عارضه، روش‌های درمانی مختلفی وجود دارد، از جمله تزریق استروئید، میکرونیدلینگ و یا جراحی مجدد برای بهبود بافت اسکار. همچنین، ممکن است در ناحیه قفسه سینه در منطقه تحت درمان، مقداری خون یا مایع جمع شود. احتمال وجود درد، کبودی و تورم در ناحیه تحت درمان نیز وجود دارد.

باید توجه داشت که هر فرد ممکن است به طور متفاوت به جراحی واکنش نشان دهد و نتایج و عوارض ممکنه برای هر فرد متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر و تصمیم‌گیری مناسب، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و او را درباره تمامی خطرات، عوارض و گزینه‌های درمانی ممکن مطلع سازید.

هزینه


هزینه جراحی کوچک کردن سینه در مردان (ژنیکوماستی) بر اساس نوع جراحی و اینکه چقدر جراحی شما پیچیده است می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هزینه‌هایی چون دستمزد جراح و وسایل و امکانات مورد نیاز در طول جراحی به قیمت تمام شده جراحی اضافه می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ