آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

خطوط و چین و چروک‌ اطراف لب، شکاف‌های عمودی روبه بالایی هستند که در بالای لب بالایی دیده می‌شوند. بیشتر زنان سیگاری و غیرسیگاری با افزایش سن دچار این خطوط می‌شوند. این فرانید مشابه آن چیزی است که با افزایش سن در بقیه قسمت‌های صورت نیز اتفاق می‌افتد؛ رنگ پوست عوض شده و در حالی که حجم زیر پوست کاهش می‌یابد، خاصیت ارتجاعی نیز در سطح پوست کم می‌شود. در نتیجه چین و چروک‌ها در اطراف لب ایجاد می‌شوند. خوب، بهترین روش برای رفع این چین و چروک‌های چیست؟ جراحان زیبایی و متخصصین پوست رویکردهای متفاوتی دارند. شما باید در مورد روش‌های مختلف تحقیق کرده و به این که کدام روش به چه دلیلی به شما توصیه می‌شود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

اگر چین و چروک‌های دور لب شما نمایان شده‌اند شاید به دنبال بهترین روش درمان و رفع این چین وچروک‌ها و خطوط باشید. خوشبختانه برخی روش‌های عالی برای رفع این چین و چروک‌ها و شاداب کردن پوست وجود دارد. در خلال جلسه مشاوره، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی در مورد همه روش‌های درمانی با شما صحبت کرده و متناسب با نوع چین و چروک‌های موجود روی صورت، بهترین گزینه درمانی را به شما پیشنهاد خواهند داد. تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر درمانی و لیفت لب از روش‌هایی هستند که متخصصین ما برای درمان و رفع چین و چروک‌های دور لب به کار می‌برند. برای آشنایی با روش‌های درمانی و اینکه متقاضی مناسبی برای این روش‌ها هستید می‌توانید با شماره02188333259 02188334029 تماس حاصل نمایید همکاران ما آماده ارائه مشاوره یا رزرو نوبت برای شما هستند.

 

چین و چروک‌ دور لب


چین و چروک‌های دور لب خطوطی ریزی هستند که در بالای لب بالا ایجاد شده و به شکل عمودی تا بینی ادامه می‌یابند. این چین و چروک‌ها ناشی از سیگار کشیدن نیستند و افراد غیرسیگاری هم ممکن است دچار این خطوط و چین و چروک‌ها شوند. چین و چروک‌های دور لب به دلیل کاهش حجم و انقباض عضلات لب بالایی ایجاد می‌شوند. دو روش برای کاهش و رفع این چین و چروک‌ها وجود دارد. یک روش، تزریق ژل است که باعث افزایش حجم لب بالا شده و خطوط را کمرنگ‌تر می‌کند. روش دیگر تزریق بوتاکس است که باعث شل شدن عضلات بالای لب بالایی که منقبض شده‌اند می‌شود. هر دو روش به طور مؤثری باعث کاهش چین و چروک‌های دور لب می‌شوند. روش‌های دیگر درمانی عبارتند از: لیزر درمانی و میکرودرم ابریژن.

علل ایجاد چین و چروک‌ دور لب


مانند چین و چروک‌های دیگر پوستی، آفتاب‌سوختگی اولین دلیل ایجاد چین و چروک‌های دور لب است. به همین دلیل انجام اقدامات پیشگیرانه به موقع به جای درمان آسیب‌دیدگی از اهمیت زیادی برخوردار است. استعمال دخانیات و سیگار کشیدن نیز یک عامل دیگر است که موجب ایجاد چین و چروک‌های دور لب می‌شود. همان گونه که احتمالاً شما هم می‌دانید، سیگار کشیدن باعث افزایش سرعت پیری پوست می‌شود. از آنجا که در هنگام سیگار کشیدن باید لب‌ها به طور مکرر جمع شوند می‌توانند باعث ایجاد چین و چروک دور لب می‌شوند. در نهایت، فرایند طبیعی افزایش سن و پیری نیز یکی از دلایل ایجاد چین و چروک‌های دور لب است. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی طبیعی خود را از دست داده و عضلات صورت نیز ضعیف می‌شوند و در نتیجه خطوط ریز به چین و چروک‌های عمیق تبدیل می‌شوند. خوشبختانه روش‌های متعدد غیرجراحی برای درمان چین و چروک‌های دور لب وجود دارد.

درمان چین و چروک‌ دور لب


تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش متداول برای کاهش چین و چروک‌ها و جوان سازی دور لب است. بوتاکس زیبایی، فیلر پوستی نیست. تزریق بوتاکس عضلات منقبض شده در محل تزریق را بی‌حرکت می‌کند، در نتیجه باعث چین و چروک‌های اطراف لب به مرور زمان کاهش یابند. پزشک از کرم‌های بیحس کننده برای تزریق استفاده می‌کند. در این مرحله وی ناحیه مورد تزریق را علامت‌گذاری کرده و تمیز می‌کند و پس از آن به وسیله سوزن‌های ریز تزریق را انجام می‌دهد. کرم‌های ضد کبودی نیز در ناحیه درمان شده استعمال می‌شوند. به طور معمول ممکن است توده‌هایی در محل تزریق ایجاد شوند که کمی قرمز بوده و ظرف مدت 20 دقیقه پس از تزریق از بین می‌روند.

 ژل

تزریق ژل هیالورانیک اسید برای درمان خطوط و چین و چروک‌های دور لب و برجسته‌سازی لب به کار برده می‌شود. به دلیل فرمول این ژل‌ها، خطوط ریز به طور کامل هموار شده و علامتی مبنی بر تزریق ژل در زیر پوست باقی نمی‌ماند. نتایج حاصله کاملاً طبیعی بوده و بین 6 ماه تا یک سال پس از اولین جلسه درمان باقی می‌ماند. این فرایند که در مطب انجام می‌شود حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و قبل از انجام تزریق برای کاهش ناراحتی‌های حین تزریق از کرم بیحس کننده در محل مورد درمان استفاده می‌شود. سپس با استفاده از سوزن‌های ریز، ژل در اطراف لب تزریق می‌شود. این فرایند نیاز به بستری شدن ندارد. برخی بیماران در حین تزریق احساس گزیدگی می‌کنند که این حس به نوع ژل مورد استفاده که پزشک انتخاب کرده است بستگی دارد. ممکن است برای افزایش راحتی بیمار از یخ نیز استفاده شود. همچنین ممکن است محل مورد تزریق دچار کبودی شود که به راحتی به وسیله آرایش می‌توان آن را استتار کرد. برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از: عفونت، خونریزی یا کبودی، واکنش‌های آلرژیک یا شکل‌گیری توده‌ها و برآمدگی‌هایی در زیر پوست.

لیزر فرکشنال CO2 

 لیزر فرکشنال CO2 برای درمان برخی بیماری‌های پوستی مانند رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز، رفع جای جوش، پیگمنتاسیون و حتی رنگ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر بیماران که اقدام به درمان چین و چروک‌های دور لب می‌کنند ترجیح می‌دهند برای جوانسازی پوست، کل صورت را تحت درمان قرار دهند. با انجام این روش، نتایجی عالی بدون عوارض جانبی ناشی از لایه‌برداری لیزری معمول حاصل می‌شود. احتمال بروز عوارض جانبی پس از انجام این عمل بسیار کم بوده و زمان بستری شدن آن نیز کوتاه است.

پس از انجام درمان در مطب که حدود 30 دقیقه طول می‌کشد (قبل از انجام فرایند از بیحس کننده‌های موضعی استفاده می‌شود)، بیماران باید به مدت 7 تا 10 روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده تا پوست، پوسته‌پوسته شده و پوست جدید رشد کند. نتایج حاصل از این فرایند تا 10 سال باقی مانده و بیشتری بیماران فقط به یکی دو جلسه درمانی نیاز دارند.

لیفت لب  

با انجام روش لیفت لب می‌توان لب‌های بالا را متمایز و جذاب کرده و آن را بالا کشیده و لبخند را زیباتر کرده و چین و چروک‌های دور لب را کاهش داد. اثر کلی لیفت لب بسیار زیباتر و بهتر بوده و باعث جوانسازی و برجسته‌سازی لب می‌شود. لیفت لب را می‌توان در مطب و تحت بیهوشی موضعی انجام داد. برای لیفت لب، پزشک یک شکاف در انحنای زیر بینی ایجاد می‌کند و به دقت قسمتی از پوست را برمی‌دارد. سپس لب بالا کشیده می‌شود و در موقعیت جدید قرار گرفته و بسته می‌شود. برای پیشگیری از باقی ماندن اسکار (جای زخم) ناشی از عمل در هنگام بستن شکاف دقت زیادی به کارگرفته می‌شود.

هزینه


مبلغی که هر بیمار می‌پردازد به هزینه مواد ووسایلی که هر جراح زیبایی به کار می‌برد و توانایی و مهارت جراح در تزریق بستگی دارد. به همین ترتیب هزینه‌ها بسیار متغیر است. اگر شما انجام عمل جراحی را انتخاب کنید، هزینه‌های شما بیش از روش‌های دیگر می‌شود.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ