آدرس یوسف آباد (تهران ،میدان سلماس ، ضلع شرقی میدان،پلاک 21،واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

فهرست مطالب

انباشته شدن چربی در قسمت پایین صورت، گردن و چانه باعث می‌شود که سن و وزن فرد بیش از مقدار واقعی به نظر برسد. همچنین چاقی صورت و گردن باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد می‌شود زیرا چاقی این نواحی نسبت به رژیم‌های غذایی و ورزش مقاوم هستند. پزشکان با انجام فرایندهای درمانی کاهش چاقی صورت مانند لیپوساکشن و تزریق بوتاکس و تخلیه چربی‌های دهانی، چربی‌های انباشته‌شده ناخواسته را برداشته تا صورت جوان‌تر به نظر برسد. بلافاصله پس از انجام این فرایندها نتایج چشمگیری حاصل می‌شود و در یک آخر هفته دوران بهبودی طی شده و این نتایج قابل مشاهده می‌شوند.

اگر شما می‌خواهید چاقی صورت خود را رفع کرده و آماده دیدن تغییراتی هستید که پس از برداشتن چربی‌های صورت در ظاهر شما ایجاد می‌شود، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند فرایندهایی که مناسب با شرایط شما باشد را به شما پیشنهاد و ارائه دهند. صورت خوش‌فرم‌تر علاوه بر این که ظاهر شما را به میزان زیادی تغییر می‌دهد، شما را به‌طور کلی لاغرتر و متناسب‌تر نیز نشان می‌دهد. افرادی که فرایندهای درمان چاقی گردن و صورت را انجام می‌دهند معمولاً از این که ظاهر آنها خوش‌فرم‌تر شده است لذت می‌برند و اعتماد به نفس آنها اطراف افزایش می‌یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های رفع چاقی صورت می‌توانید با شماره 0218833325902188334029  تماس حاصل نموده تا همکاران ما پاسخ سؤالات شما را داده و شما را در رزرو نوبت و تنظیم جلسات مشاوره راهنمایی کنند.

 

مزایای درمان چاقی صورت


بسیاری از مردم با این موضوع موافق هستند که گونه‌های خوش‌فرم و تراشیده شده باعث افزایش زیبایی و جذابیت صورت می‌شوند. برخی از افراد به دلیل این که گونه‌های آنها چاق و گوشتی است خجالت می‌کشند. این چاق بودن صورت ممکن است به دلیل اضافه وزن یا به دلیل مسائل ژنتیکی به وجود آمده باشد.

فرایند درمان چاقی صورت یک روش مطمئن، بی‌خطر و مؤثر با حداقل درد، ناراحتی و نیاز به بستری شدن است که از طریق آن می‌توان زیر گونه‌ها را لاغر کرده و ساختار استخوانی صورت را خوش‌فرم‌تر کرده و زوایای صورت را بهتر نشان داد. از مزایای انجام این فرایندها می‌توان به تقویت اعتماد به نفس اشاره کرده که با ایجاد صورتی با ظاهر جذاب و زیبا حاصل می‌شود.

فرایندهای درمان چاقی صورت برای چه کسانی مناسب است؟


زنان و مردانی که پوست آنها خاصیت ارتجاعی و الاستیکی خوبی دارد اما در قسمت پایین صورت آنها چربی انباشته شده است می‌توانند فرایندهای رفع چاقی صورت را انجام دهند. فرایند رفع چاقی صورت به خوبی باعث رفع چاقی و از بین رفتن چربی‌های صورت می‌شود که غالباً به صورت ژنتیکی در صورت فرد وجود دارند. داشتن انتظارات واقع‌بینانه نسبت به نتایج حاصل از به کارگیری روش‌های درمانی رفع چاقی صورت از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال، اگر شما تمایل به رفع چاقی قسمتی از صورت خود دارید ولی پوست صورت شما شل شده و دچار افتادگی شده است باید فرایند درمان چاقی صورت را با عمل‌ها و فرایندهای دیگری مانند لیفت صورت انجام دهید تا به نتیجه دلخواه دست یابید. جراح در جلسه مشاوره، برنامه درمانی کاملی را برای رسیدن به اهدافی که انتظار آن را دارید به شما پیشنهاد می‌دهد.

مشاوره


در خلال جلسه مشاوره، پزشک صورت شما را معاینه کرده و مشخص می‌کند که آیا این روش‌های درمان چاقی صورت برای شما مناسب است یا نه. اگر پزشک تشخیص داد که انجام این فرایندها برای شما اثربخش است و می‌تواند شما را به اهدافتان برساند آنگاه می‌توان در مورد نتایج بالقوه حاصل از به کارگیری این روش‌ها بحث کرد.

روش‌های جراحی و غیر جراحی رفع چاقی صورت


 تزریق بوتاکس

یکی از روش‌های غیرجراحی درمان چاقی صورت در برخی افراد تزریق بوتاکس است. با تزریق بوتاکس؛ صورت به دلیل ضعیف شدن عضلات ماستر و عضلات جویدن لاغر می‌شود و این عضلات به مرور زمان کوچک‌تر می‌شوند. در نتیجه زوایای صورت بهبود یافته و صورت خوش‌فرم تر و زنانه‌تر به نظر می‌رسد. پزشک برای تزریق بوتاکس از سوزن‌های بسیار ریز جراحی زیبایی استفاده کرده و محل درمان را به وسیله قرار دادن بسته یخ روی آن خنک نگه داشته تا ناراحتی‌های حین انجام فرایند کاهش یابد. زمانی که بوتاکس در عضلات صورت تزریق شد باعث بی‌حس آنها شده و در نتیجه این عضلات ضعیف می‌شوند. به مرور زمان، عضلات به دلیل عدم استفاده از آنها ضعیف شده و دچار آتروفی (شکست و تجزیه) شده و سایز آنها در صورت کاهش می‌یابد. این روش رفع چاقی گردن و صورت فقط در برخی از افراد قابل انجام است و به همین دلیل است که باید نیازهای هر بیمار به دقت ارزیابی شده و انتظارات واقع‌بینانه وی توضیح داده شود. اثر درمان چاقی صورت با تزریق بوتاکس بین 3 تا 6 ماه باقی می‌ماند که این زمان به سایز، قدرت عضلات صورت و دوز و میزان بوتاکس بستگی دارد.

لیپوساکشن 

فرایند لیپوساکشن صورت بسیار مشابه لیپوساکشن در قسمت‌های دیگر بدن است فقط سایز قسمت‌هایی که این فرایند روی آنها اعمال می‌شود بسیار کوچک‌تر است. در ابتدا، ناحیه تحت درمان به صورت موضعی بیحس می‌شود. سپس یک شکاف کوچک در ناحیه‌ای که چربی‌های آن باید برداشته شوند ایجاد می‌شود. محلول سالین برای معلق کردن و امولاسیون چربی‌ها در ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود تا چربی‌ها را بتوان راحت‌تر برداشت. یک ابزار جراحی باریک که به آن کانولا گفته می‌شود برای بیرون کشیدن سلول‌های چربی به کار برده می‌شود. قبل از این که شما مطب را ترک کنید، روی صورت شما را با پوشش‌های کششی و فشرده‌ساز پوشانده می‌شود و شما باید تا مدت 48 ساعت آنها را روی صورت خود نگه دارید و تا 5 روز پس از انجام فرایند نیز در هنگام خواب باید از آنها استفاده کنید. این زمان‌بندی ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد.

ممکن است در ناحیه تحت درمان مقداری جزئی تورم و کبودی دیده شود که پس از یکی دو روز از بین می‌رود. نتیجه نهایی لیپوساکشن پس از چند هفته و بعد از این که پوست به عضلات نزدیک‌تر شده و فضای تخلیه شده را جبران کرد نمایان می‌شود؛ مانند لیپوساکشن در قسمت‌های دیگر بدن، سلول‌های چربی که برداشته شد باز نخواهند گشت بنابراین تا زمانی که وزن فعلی خود را حفظ کنید، نتیجه فرایند لیپوساکشن باقی خواهد ماند و شما ظاهر جدید خود را حفظ خواهید کرد.

تخلیه چربی دهانی 

اگر به هر دلیل زیر گونه‌های شما گرد و چاق شده است می‌توانید با انجام عمل تخلیه چربی‌های دهانی ظاهر گودی صورت خود را ترمیم کنید. تخلیه چربی‌های دهانی یک درمان سرپایی محسوب می‌شود که تقریباً ظرف مدت یک ساعت انجام می‌شود. در جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک به دقت آناتومی و اجزای صورت شما را بررسی کرده و در مورد نتایجی که انتظار می‌رود پس از عمل حاصل شود با شما صحبت می‌کند. سپس وی برنامه اقدامات جراحی را به منظور دست‌یابی به ظاهری با شکل طبیعی برای شما تبیین می‌کند.

با شروع درمان، پزشک شما را بیحس یا بیهوش می‌کند تا حین عمل درد را احساس نکنید و راحت باشید. سپس یک شکاف کوچک بین گونه و لثه شما در نزدیکی دندان آسیاب دوم شما ایجاد می‌کند. وی از طریق این شکاف، بافت‌های چربی را به دقت و به اندازه کافی برمی‌دارد تا ظاهر و برجستگی‌های صورت شما مشخص شود و ظاهری جذاب و خوش‌فرم ایجاد شود. پس از این که چربی‌های ناخواسته برداشته شد، شکاف ایجادشده توسط بخیه‌های جذبی بسته می‌شود. برای انجام تخلیه چربی‌های دهانی باید به مدت کوتاهی بستری شوید. بسیاری از بیماران می‌توانند چند روز پس از درمان، سر کار خود حاضر شوند. از آنجا که شکاف عمل در دهان ایجاد می‌شود، اسکار مشخصی روی صورت باقی نمی‌ماند. ممکن است پس از درمان شما احساس درد و ناراحتی داشته باشید که طبیعی است. همچنین ممکن است چند روز تا یک هفته پس از عمل در جویدن مشکل داشته باشید زیرا زخم داخل دهان شما در حال بهبود بوده و ممکن است پس از جراحی کمی متورم باشد. ممکن است تا سه روز دچار تورم و کبودی شوید. استفاده از بسته یخی و بالا نگه داشتن سر می‌تواند به شما در کاهش تورم و کبودی کمک کند.

مشاوره رایگان
× مشاوره در واتساپ