رفع لاغری صورت (چاق شدن صورت) با تزریق چربی

لاغری صورت چه بر اثر افزایش سن باشد و چه بر اثر کاهش وزن تأثیر به سزایی در زیبایی صورت دارد. پر شدن صورت علاوه بر این‌که باعث جوان‌تر نشان دادن شما می‌شود، می‌تواند نشانه‌ای از سلامت و شادابی پوست باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای درمان لاغری صورت به‌نحوی‌که طبیعی نیز به نظر برسد استفاده از چربی‌های اضافه بدن خود بیمار و تزریق آن‌ها به جاهایی از صورت و بدن مانند سینه، باسن، گونه ، لب و … است که در اثر برخی عوامل و یا به‌صورت طبیعی لاغر هستند. روش دیگر نیز برای پرکردن و برجسته سازی نواحی مختلف بدن، استفاده از پروتز مانند ایمپلنت سینه و باسن و … است، اما تزریق چربی به دلیل اینکه از چربی بدن خود فرد استفاده می شود ، نسبت به پروتزها روش بهتری و دارای عوارض کمتری می باشد.

دکتر جمیلی یکی از باتجربه‌ترین جراحان انتقال چربی صورت هستند که به خاطر تکنیک‌های جراحی دقیق و کم تهاجمی و همچنین ارائه نتایج بسیار طبیعی با دوره بهبودی کوتاه‌تر، شناخته شده هستند. دکتر جمیلی برنامه درمانی را برای پرکردن صورت لاغر ارائه خواهند کرد که بسته به نیاز و نتایج موردنظر شما، می‌تواند شامل دیگر درمان‌های زیبایی مربوط به صورت شود تا به چهره‌ای زیبا و جوان دست یابید.

رفع لاغری صورت به‌وسیله انتقال چربی به چه معناست؟


 چندین اصطلاح وجود دارد که برای انتقال چربی از یک بخش بدن به بخشی دیگر، مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازجمله نمونه‌های آن می‌توان به پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی اشاره کرد. همه این اصطلاحات، تکنیک استفاده از چربی به‌عنوان یک پرکننده طبیعی را شرح می‌دهد که ظاهر صورت را بهبود می‌بخشد و باعث چاق شدن صورت می گردد.

هدف از انتقال چربی، چاقی صورت با افزایش حجم آن، فرم دادن و کاهش چروک می‌باشد. این کار به ترمیم پُری بافت‌های صورت که با گذشت سن ازدست‌رفته‌اند کمک می‌کند. همچنین این کار، کیفیت پوست و بافت پوست را ارتقا می‌دهد. جوان‌سازی پوست به‌وسیله انتقال چربی، معمولاً در نواحی مثل گونه، لب، شقیقه‌ها و چروک‌های اطراف دهان (خطوط خنده، خطوط حزن) استفاده می‌شود.

انتقال چربی، با تغییر دادن حجم و فرم دادن، به همراه لیفت و جمع کردن بافت‌ها، چهره را جوان می‌کند. بیمارانی که دچار شلی و افتادگی زیاد پوست گردن و صورت هستند می‌توانند از لیفت صورت و یا گردن بهره بیشتری ببرند. به هنگام مشاوره با جراح پلاستیک خود، درباره گزینه‌های جوان‌سازی پوست که متناسب با شما و اهدافتان است، بحث و گفتگو خواهید کرد. همچنین در این جلسه هزینه تزریق چربی برای شما برآورد خواهد شد.

افراد مناسب برای انجام رفع لاغری صورت به‌وسیله تزریق چربی


 چاق شدن صورت از طریق تزریق چربی یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می‌خواهند حجم نواحی به خصوصی در صورت را افزایش دهند یا حجمی از صورتشان را که در اثر گذر سن از دست رفته است، بازیابی کنند. برای درمان لاغری صورت با تزریق چربی، حجم نواحی که در آن تزریق انجام می‌شود، افزایش می‌یابد و حاشیه‌ها بهبود می‌یابند و چهره‌ای جوان‌تر ایجاد می‌شود. همچنین، انتقال چربی برای پر کردن دوباره حجم ازدست‌رفته که در اثر چروک و فرورفتگی به وجود آمده، مفید می‌باشد. تزریق چربی به خطوط خنده عمیق، گوشه‌های دهان، چشم‌های گودرفته و گونه‌های شل و آویزان می‌تواند حجم آن را بازگرداند و اثرات پیری را اصلاح کند. در جلسه مشاوره، با جراح پلاستیک ملاقات خواهید کرد و نگرانی‌ها و تغییرات موردنظر شما و همچنین تاریخچه پزشکی شما بررسی می‌شود تا مشخص شود که آیا جراحی لیفت صورت و یا گردن روش مناسبی برای شما هست یا خیر. همچنین در این جلسه شرایط فیزیکی مثل فشارخون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر بیماری‌های جدی، نیز ارزیابی خواهند شد.

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت


 چاق شدن صورت به‌وسیله تزریق چربی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و همان روز جراحی به خانه خواهید رفت. جراحی تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود.

چربی از بدنتان گرفته می‌شود و برای جوان‌سازی به یک ناحیه دیگر به‌خصوص صورت، تزریق داده می‌شود. چربی از نواحی در بدنتان گرفته می‌شود که چربی اضافه دارد. رایج‌ترین نواحی برای برداشتن چربی، شکم، ران‌ها و پهلوها است. چربی به‌عنوان یک پرکننده طبیعی مورداستفاده قرار می‌گیرد. چربی از بدن خودتان اهدا می‌شود و به آن انتقال داده می‌شود بنابراین هیچ خطر انتقال بیماری یا دفع وجود ندارد.

مقدار مشخصی از چربی منتقل‌شده، به کلی آب می‌شود (که به آن تحلیل گفته می‌شود) چون بافت چربی به میزان گردش خون در محل تزریق، وابسته است.

با در نظر گرفتن این میزان هدر رفت مورد انتظار، حجم بیشتری از چربی نسبت به مقدار لازم در محل تزریق می‌شود. این کار به خاطر جبران جذب و تحلیلی است که رخ خواهد داد. انتظار می‌رود که بیشترین میزان جذب در شش تا هشت هفته اول بعد از تزریق رخ دهد. بعدازاین، انتظار می‌رود که حجم باقی‌مانده دائمی باشد. برای برداشت چربی یک برش کوچک نزدیک ناحیه‌ای که چربی اضافه دارد ایجاد می‌شود تا اهدای چربی و لیپوساکشن انجام شود. برای انتقال (تزریق) چربی، برش کوچکی در صورت، نزدیک ناحیه‌ای که نیاز به حجم، فرم و جوان‌سازی دارد، ایجاد می‌شود. ازنظر استراتژیکی، برش‌ها در چین‌های طبیعی قرار می‌گیرند تا نمایشان کاهش یابد و هنگام بهبود، محل ایجاد برش‌ها جلب‌توجه نکند.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

بعد از جراحی چاق شدن صورت، در همان روز، زمانی که اثرات بیهوشی عمومی از بین رفت می‌توانید به همراه یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان به خانه بروید. تا یک هفته بعد از جراحی رفع لاغری صورت، تمام روز می‌بایست در منزل استراحت کنید و فعالیت‌های فیزیکی که منجر به افزایش ضربان قلب یا فشارخون می‌شود را انجام ندهید. می‌توانید فعالیت‌های سبکی داشته باشید مثل خواندن کتاب یا کار با کامپیوتر. شب‌ها می‌بایست سرتان بر روی بالش در ارتفاع بالاتری باشد یا روی یک صندلی با پشتی متحرک بخوابید. بالا نگه داشتن سر به شما کمک می‌کند تا تورم صورت کاهش یابد. در نواحی که چربی از آنجا برداشته‌شده، ممکن است احساس درد خفیف یا کبودی داشته باشید. داروهای ضد درد تجویز خواهد شد. در یک تا دو هفته اول، می‌بایست انتظار کمی تورم و کبودی را داشته باشید. این تورم و کبودی، هر هفته به‌تدریج بهبود می‌یابد. یک تا دو هفته بعد از درمان می‌توانید به آهستگی فعالیتتان را افزایش دهید. 4 الی 6 هفته بعد از جراحی نباید فعالیت سختی داشته باشید (فعالیت‌هایی که ضربان قلب یا فشارخون را افزایش می‌دهد).

نتایج تزریق چربی برای رفع لاغری صورت

تزریق چربی برای رفع لاغری صورت با کاهش دادن نشانه‌های قابل‌رؤیت پیری در صورت، به جوان‌سازی آن کمک می‌کند که می‌تواند شامل خطوط عمیق زیر پلک، اطراف بینی تا گوشه دهان و همچنین بهبود شکل گونه‌ها باشد. گرچه کمی از چربی تحلیل می‌رود، اما نتیجه تزریق چربی دائمی است. بااین‌وجود تزریق چربی، فرایند پیری را متوقف نمی‌کند.

چه زمانی می‌توان نتیجه نهایی را مشاهده کرد؟

فرایند بهبود پس از جراحی انتقال چربی برای چاق شدن صورت، آهسته است. معمولاً برش‌های بسیار کوچکی ایجاد می‌شود اما معمولاً تورم و کبودی تا دو هفته بعد از جراحی رفع لاغری صورت فروکش می‌کند. ممکن است تا چند ماه تورم خفیفی وجود داشته باشد و ممکن است یک سال طول بکشد تا نتیجه کاملاً مشخص شود.

خطرات و عوارض احتمالی


 عوارضی که ممکن است در این روش رخ دهد شامل موارد زیر است:

 خونریزی (تشکیل هماتوم)، عفونت، التیام ضعیف زخم، ایجاد اسکار نامطلوب، درد (که ممکن است بعد از بهبود برش‌ها ادامه داشته باشد)، عدم تقارن صورت، آسیب به اعصاب صورت، از دست دادن پوست، بی‌حسی / تغییر در حس صورت، ناهمواری در ناحیه‌ای که چربی برداشته‌شده و نیاز به جراحی اصلاحی.

مقالات مرتبط

فهرست
مشاوره رایگان